Matty Cash był zmiennikiem w nieudanym dla Aston Villi meczu z Manchesterem United. Drużyna z Old Trafford awansowała do najlepszej szesnastki Pucharu Ligi Angielskiej dzięki zwycięstwu 4:2.

Manchester United – Aston Villa 4:2 (0:0)
0:1 – Ollie Watkins 48′
1:1 – Anthony Martial 49′
1:2 – Diogo Dalot (sam.) 61′
2:2 – Marcus Rashford 67′
3:2 – Tyrone Mings (sam.) 78′
4:2 – Scott McTominay 90′

Na Santiago Bernabeu nie było niespodzianki. Real Madryt nie miał problemów z pokonaniem walczącego o utrzymanie Cadizu. Królewscy wygrali 2:1. Real dowiózł prowadzenie i w La Liga do Barcelony traci dwa punkty.

Real Madryt – Cadiz CF 2:1 (1:0)
1:0 – Eder Militao 40′
2:0 – Toni Kroos 70′
2:1 – Lucas Perez 82′

W La Liga niedosyt gospodarzy w potyczce Rayo Vallecano z bardzo słabo ostatnio grającą Celtą Vigo. Zadowoleni mogą być z kolei fani Valencii, która efektownie pokonała Betis.

Rayo Vallecano – Celta Vigo 0:0

Valencia CF – Real Betis 3:0 (0:0)
1:0 – Almeida 63′
2:0 – Guillamon (k.) 81′
3:0 – Kluivert 90+3′

Juventus wygrał w piątym meczu z rzędu w Serie A. W zapewnieniu sobie zwycięstwa 1:0 z Hellasem Werona pomógł rykoszet od Pawła Dawidowicza. Ponownie bez błysku zagrał Arkadiusz Milik.

Hellas Werona – Juventus FC 0:1 (0:0)
0:1 – Moise Kean 60′

Lazio nie pozwoliło sobie na potknięcie w meczu z beniaminkiem w przeciwieństwie do Milanu i Atalanty. Drużyna z Rzymu pozostaje w najlepszej trójce w tabeli po pokonaniu 1:0 Monzy. Decydujące było uderzenie zmiennika.

Lazio – AC Monza 1:0 (0:0)
1:0 – Luca Romero 69′

Lechia Zielona Góra sprawiła problem kolejnemu zespołowi z PKO Ekstraklasy. Rewelacja Fortuna Pucharu Polski zremisowała 0:0 z Radomiakiem w 120 minutach i o awansie zdecydował konkurs rzutów karnych. W nim trzecioligowiec pokonał radomian.

Lechia Zielona Góra – Radomiak Radom 0:0 k. 3:1

W ostatnim meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski padł tylko jeden gol. Grająca w eWinner II lidze Pogoń Siedlce pokonała występującą w Fortuna I lidze Resovię.

Pogoń Siedlce – Resovia 1:0 (0:0)
1:0 – Nikodem Fiedosewicz 79′

Sezon niespodzianek w Fortuna Pucharze Polski trwa. 1/8 finału jeszcze się nie zakończyła, ale drużyny z PKO Ekstraklasy już mogą mówić o totalnej klęsce. W najlepszej ósemce zobaczymy najwyżej trzy ekipy z elity. Awans wywalczyły Legia Warszawa i Raków Częstochowa. Może do nich dołączyć jeszcze Śląsk, lecz jego los zależy od wyników postępowania dyscyplinarnego wszczętego przez Polski Związek Piłki Nożnej w związku ze skandalicznym zachowaniem kibiców z Wrocławia wobec Elhadjiego Maissy Falla z Sandecji Nowy Sącz. Na etapie 1/8 finału z walką o krajowe trofeum pożegnały się m. in. Górnik Zabrze, Piast Gliwice i Radomiak Radom. Cała trójka została wyeliminowana przez ekipy z niższych klas. Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się po mistrzostwach świata w Katarze. O awansie decydować będzie jeden mecz, zatem w przypadku remisu po 90 minutach, sędzia zarządzi dogrywkę, a potem ewentualnie rzuty karne.

Pogoń Siedlce (eWinner II liga)
Sandecja Nowy Sącz (Fortuna I liga) / Śląsk Wrocław (PKO Ekstraklasa)

Osłabieni brakiem dwóch podstawowych zawodników, Washington Wizards niespodziewanie pokonali w czwartek Dallas Mavericks. Słabszy występ, już drugi z rzędu, zaliczył Luka Doncić. Słoweniec świetnie rozpoczął sezon 2022/2023, ale być może teraz złamał małą zadyszkę. 23-latek przeciwko Wizards spędził na parkiecie blisko 40 minut, a w tym czasie zdobył 22 punkty i dziewięć zbiórek, ale popełnił też pięć strat, a przy tym wykorzystał tylko 8 na 21 oddanych rzutów z pola oraz 3 na 9 wolnych. Gospodarze, poważnie osłabieni, niespodziewanie pokonali Dallas Mavericks 113:105 i odnieśli szósty triumf w sezonie. Gwiazdor “Czarodziei”, Bradley Beal był wyłączony

Washington Wizards – Dallas Mavericks 113:105 (28:34, 30:27, 29:22, 26:22)
(Kuzma 36, Hachimura 23, Barton 14 – Dinwiddie 33, Doncić 22, Hardaway Jr. 16)

Zaskoczyli także Portland Trail Blazers, pokonując na wyjeździe New Orleans Pelicans 106:95 i to bez Damiana Lillarda. Blazers znów udowodnili, że stanowią kolektyw. Jerami Grant zaaplikował rywalom 27 punktów.

New Orleans Pelicans – Portland Trail Blazers 95:106 (27:27, 30:24, 17:27, 21:28)
(Williamson 29, Murphy 16, Ingram 14 – Grant 27, Simons 23, Hart 17)

James Harden wciąż pauzuje przez kontuzję, a Philadelphia 76ers doznali już siódmej porażki w sezonie (bilans 5-7). Atlanta Hawks pokonali w czwartek Sixers 104:95. Trae Young pudłował (7/21 z gry), ale i tak zdobył 26 punktów, a okazałe double-double skompletował Clint Capela (18 punktów, 20 zbiórek).

Atlanta Hawks – Philadelphia 76ers 104:95 (29:20, 17:22, 34:24, 24:29)
(Young 26, Capela 18, Hunter 14 – Embiid 26, Maxey 15, Harris 12)

Miami Heat – Charlotte Hornets 117:112 po dogrywce (32:27, 26:23, 27:23, 19:31, 13:8)
(Butler 35, Adebayo 18, Robinson 14 – Oubre Jr. 29, Rozier 22, McDaniels 16)

Sensacji nie było, ale… łatwo też nie. Polacy odnieśli drugie zwycięstwo w prekwalifikacjach do EuroBasketu 2025. Biało-Czerwoni w Lublinie pokonali Szwajcarię 79:64. Goście niespodziewanie postawili jednak wysoko poprzeczkę. Zachwytów nad grą ekipy Igora Milicicia mieć jednak nie można. W drugim czwartkowym meczu Chorwaci zgodnie z planem ograli na wyjeździe Austriaków (100:75) dzięki czemu zachowali miano niepokonanych. 23 “oczka” zaliczył dla nich Roko Badzim, który wykorzystał m.in. 7 z 9 rzutów zza łuku. Już w niedzielę Polaków czeka wyjazdowe – kluczowe starcie – właśnie z Chorwatami. To ono zadecyduje najpewniej o pierwszym miejscu w grupie i awansie do… właściwych eliminacji do EuroBasketu 2025, gdzie nasza kadra i tak ma już zapewnione miejsce jako współorganizator.

Polska – Szwajcaria 79:64 (17:15, 15:22, 27:8, 20:19)

Polska: Aleksander Balcerowski 13, Michał Sokołowski 13, Łukasz Kolenda 10, Michał Michalak 9, Jakub Garbacz 8, Jarosław Zyskowski 8, Aleksander Dziewa 4, Dominik Olejniczak 4, Jakub Nizioł 3, Andrzej Pluta 3, Szymon Wójcik 2, Michał Kolenda 0.

Dwa czwartkowe mecze ligi hokeja NHL rozstrzygnęły się w ostatniej minucie dogrywki – New Jersey Devils pokonali “Senatorów” z Ottawy 4:3, a Los Angeles Kings wygrali z Chicago Blackhawks 2:1.

Zajmujący drugie miejsce na Wschodzie Devils mieli duże problemy u siebie ze słabo radzącymi sobie w tym sezonie Senators. W trakcie meczu żadnej z drużyn nie udało się uzyskać dwubramkowej przewagi i trzecia tercja zakończyła się remisem 3:3. Na 33 sekundy przed końcem dogrywki losy meczu przesądził Nico Hischier, zdobywając swojego drugiego gola tego wieczoru. Po strzale Dougie’a Hamiltona krążek odbił się od stojącego przed bramką Hischiera i wpadł do siatki zaskoczonego Antona Forsberga. Po chwili zdenerwowany Szwed połamał kij o poprzeczkę swojej bramki.

Jeszcze mniej czasu, bo zaledwie 1,4 s pozostawało do zakończenia dogrywki w Los Angeles, gdy Kevin Fiala zapewnił zwycięstwo miejscowym Kings. Gospodarze zrewanżowali się zatem Blackhawks za porażkę po dogrywce w Chicago 3 listopada. “Królowie” odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, natomiast Blackhawks w siedmiu ostatnich spotkaniach wygrali tylko raz.

Fatalną passę przerwał zespół St. Louis Blues. Zwycięstwo u siebie z San Jose Sharks 5:3 pozwoliło mu na ośmiu zakończyć najdłuższą w historii klubu serię kolejnych porażek.

Lorenzo Musetti, Francesco Passaro i Matteo Arnaldi, trzech reprezentantów gospodarzy, mieli szanse na awans do 1/2 finału rozgrywanych na kortach twardych w hali w Mediolanie Next Gen ATP Finals. Wszyscy jednak nie wykorzystali okazji. W piątkowych półfinałach Stricker zmierzy się z Lehecką, a Nakashima zagra z Draperem.

Grupa Zielona: Brandon Nakashima (USA) – Francesco Passaro (Włochy) 4:3(4), 4:2, 4:1 Jiri Lehecka (Czechy) – Matteo Arnaldi (Włochy) 4:3(5), 4:1, 4:3(4)

Grupa Czerwona: Dominic Stricker (Szwajcaria) – Chun Hsin Tseng (Tajwan) 4:2, 4:1, 4:2 Jack Draper (Wielka Brytania) – Lorenzo Musetti (Włochy) 4:1, 4:0, 4:3(3)

Magdalena Fręch nie nawiązała walki z Karoliną Muchovą. Tenisistki zmierzyły się w Glasgow w ramach meczu Polek z Czeszkami w Pucharze Billie Jean King.

Magda Linette jest liderką reprezentacji Polski w Pucharze Billie Jean King i spisuje się świetnie. W czwartek w Glasgow w meczu z Czeszkami pewnie pokonała Karolinę Pliskovą, byłą liderkę rankingu.

Magda Linette ponownie wystąpiła w deblu w Pucharze Billie Jean King. W czwartek jej partnerką była Katarzyna Kawa. Polki zostały pokonane przez Czeszki Kateriną Siniakovą i Marketę Vondrousovą.

Czechy – Polska 2:1

Gra 1.: Karolina Muchova – Magdalena Frech 6:2, 6:2
Gra 2.: Karolina Pliskova – Magda Linette 4:6, 1:6
Gra 3.: Katerina Siniakova / Marketa Vondrousova – Katarzyna Kawa / Magda Linette 6:2, 6:3

Hiszpanki doznały szokującej klęski w meczu z Brytyjkami w Pucharze Billie Jean King w Glasgow. Paula Badosa i jej koleżanki nie zdobyły nawet seta i nie zagrają w półfinale. Australia rozprawiła się z Belgią. Dwa punkty zdobyła Storm Sanders. Kanadyjki nie oddały seta Włoszkom.

Australia – Belgia 3:0

Gra 1.: Storm Sanders – Alison van Uytvanck 6:2, 6:2
Gra 2.: Ajla Tomljanović – Elise Mertens 4:6, 6:4, 3:0 i krecz
Gra 3.: Storm Sanders / Samantha Stosur – Ysaline Bonaventure / Kirsten Flipkens 6:4, 6:3

Kanada – Włochy 3:0

Gra 1.: Bianca Andreescu – Elisabetta Cocciaretto 7:6(3), 6:3
Gra 2.: Leylah Fernandez – Martina Trevisan 6:0, 6:0
Gra 3.: Gabriela Dabrowski / Leylah Fernandez – Lucia Bronzetti / Jasmine Paolini 6:1, 6:1

Hiszpania – Wielka Brytania 0:3

Gra 1.: Nuria Parrizas-Diaz – Heather Watson 0:6, 2:6
Gra 2.: Paula Badosa – Harriet Dart 3:6, 4:6
Gra 3.: Aliona Bolsova / Rebeka Masarova – Alicia Barnett / Olivia Nicholls 6:7(5), 2:6

Siatkówka:

W czwartek Aluron CMC Warta Zawiercie rozegrała debiutanckie spotkanie w Lidze Mistrzów. Podopieczni Michała Winiarskiego nie zawiedli i pokonali w Dąbrowie-Górniczej Halkbank Ankara 3:1.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Halkbank Ankara 3:1 (23:25, 26:24, 25:21, 25:15)

Skra poprawia sobie samopoczucie występami w Pucharze CEV. O wyższości w setach decydowała niewielka przewaga. Najpierw nieco lepsza była PGE Skra Bełchatów, następnie Chaumont VB 52 przeprowadziło pościg. W tie-breaku drużyna z PlusLigi zapewniła sobie zwycięstwo 3:2. Rewanż zostanie rozegrany 16 listopada.

PGE Skra Bełchatów – Chaumont VB 52 3:2 (25:23, 25:23, 22:25, 23:25, 15:10)

Piłka ręczna:

Po wyrównanej pierwszej połowie w drugiej była już dominacja. Reprezentacja Słowenii udanie rozpoczęła rywalizację w głównej fazie ME 2022 piłkarek ręcznych pokonując Chorwację 26:18. Reprezentacja Słowenii niespodziewanie do kolejnej fazy ME 2022 przeszła z bilansem 1-1. To efekt sensacyjnego zwycięstwa z Danią 28:26. Z tego też powodu zespół ten może włączyć się w walkę o awans do strefy medalowej. Słowenki do końcowego sukcesu prowadził Gros, która zdobyła siedem bramek. Druga w zespole – Ljepoja o dwie mniej. Pięć trafień dla swojej drużyny zanotowała Blazević.

Chorwacja – Słowenia 18:26 (12:13)

Reprezentacja Węgier postawiła twarde warunki faworyzowanej Danii. Ostatecznie zespół ze Skandynawii zachował zimną krew w końcówce i zwyciężył 29:27. Dunki do zwycięstwa poprowadziła Emma Friis, która zanotowała siedem trafień. Po cztery bramki zdobyły Ostergaard i Burgaard – bohaterka końcówki meczu. Najskuteczniejszą zawodniczką Węgierek, a także całego spotkania była Katrin Klujber, która ośmiokrotnie pokonała bramkarkę rywalek.

Węgry – Dania 27:29 (12:14)

Boks:

Organizacja WBC wyraziła zgodę, aby 25 lutego w Rzeszowie doszło do walki Łukasza Różańskiego (14-0, 13 KO) z Oscarem Rivasem (28-1, 19 KO) o mistrzostwo świata w kategorii bridger. Pierwotnie starcie miało się odbyć w Kolumbii. WBC wyznaczyło także do walki o miano pretendenta Alena Babicia (11-0, 10 KO) i Ryada Merhy’ego (31-1, 26 KO). Łukasz Różański na pojedynek o pas czeka od wygranej z Arturem Szpilką w maju 2021 roku którego znokautował już w pierwszej rundzie. Pięściarz Stali Rzeszów jest niepokonany w zawodowej karierze – odniósł 14 zwycięstw, 13 przed czasem. Starcie Różańskiego z Rivasem o pas WBC będzie pierwszą walką mistrzowską w Polsce od 2016 roku.

Rajdy:

Kajetan Kajetanowicz już na pierwszym etapie zakończył jazdę podczas zaliczanego do mistrzostw świata Rajdu Japonii. Polak miał poważną kraksę, po której dalsza rywalizacja nie była możliwa. Już drugiego dnia Rajdu Japonii doszło do groźnej kraksy z udziałem samochodu prowadzonego przez załogę Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Polacy rozbili się podczas pierwszego odcinka piątkowej rywalizacji w ostatniej eliminacji tegorocznych rajdowych mistrzostw świata. Załoga Orlen Rally Team nie odniosła poważnych obrażeń, ale obaj są poobijani. Dalsza jazda w rajdzie jest jednak wykluczona. W samochodzie Polaków uszkodzona została klatka bezpieczeństwa.