Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził w środę wieczorem, że Paulo Sousa otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Selekcjoner reprezentacji Polski musi zmienić plany na najbliższe dni. Portugalczyk nie uniknął zakażenia, choć przed Euro 2020 przyjął szczepionkę firmy Johnson and Johnson.  Sousa zachorował na półtora tygodnia przed początkiem zgrupowania przed ostatnimi meczami eliminacji MŚ 2022 z Andorą (12.11) i Węgrami (15.11). To rozpocznie się 8 listopada, wyjątkowo w Hiszpanii.  Kadrę na spotkania z Andorą i Węgrami Sousa ogłosi w poniedziałek. Wśród powołanych mają się znaleźć Matty Cash, który we wtorek otrzymał polskie obywatelstwo, oraz wracający do reprezentacji po kontuzji Arkadiusz Milik.

Puchar Ligi:

Duża niespodzianka w rozgrywkach o Puchar Ligi Angielskiej. W 1/8 finału z marzeniami o triumfie pożegnał się Manchester City, który po rzutach karnych przegrał z West Ham United. W składzie “Młotów” nie było Łukasza Fabiańskiego.

West Ham United – Manchester City 0:0 k. 5:3

Burnley FC – Tottenham Hotspur 0:1 (0:0)

Stoke City – Brentford FC 1:2 (0:2)

Preston North End – Liverpool FC 0:2 (0:0)

Leicester City – Brighton and Hove Albion 2:2 (2:1) k. 4:2

Stawkę ośmiu zespołów, które pozostały w rywalizacji, uzupełniają londyńskie Arsenal i Chelsea, Brentford, Liverpool oraz występujący na trzecim poziomie rozgrywkowym Sunderland.

Primera Division:

Sensacyjnie zakończyło się spotkanie Realu Madryt z Osasuną. Na Santiago Bernabeu padł bezbramkowy remis, a gospodarze praktycznie przez 90 minut bili głową w mur i nie potrafili przebić się przez szczelną defensywę rywala. Co więcej, to goście byli bliżej wygranej, ale po znakomicie wyprowadzonym kontrataku tylko w słupek strzelił Jon Moncayola.

Real Madryt – CA Osasuna 0:0

Trzecia w sezonie 2021/2022 La Liga porażka FC Barcelona. Tym razem w meczu 11. kolejki Katalończycy przegrali na wyjeździe z Rayo Vallecano 0:1 po bramce Radamela Falcao.

Rayo Vallecano – FC Barcelona 1:0 (1:0)
1:0 – Radamel Falcao 30′

Po środowej porażce z Rayo Vallecano władze FC Barcelona straciły cierpliwość. Tuż po północy klub wydał komunikat, w którym poinformował o zwolnieniu Ronalda Koemana. Największe szanse na jego zastąpienie ma klubowa legenda. Jak informują hiszpańskie media (m.in. “Marca”, “Sport” i “Mundo Deportivo”), a także ESPN, faworytem do przejęcia drużyny jest legenda Barcelony Xavi. Problem w tym, że były reprezentant Hiszpanii jest związany umową z katarskim Al-Sadd.

Trwa piękny sen Realu Betis. Zespół z Sewilli wygrywa mecz za meczem i plasuje się w ścisłej czołówce La Ligi. Coraz większe problemy ma Valencia.

Puchar Niemiec:

To była całkowita kompromitacja. Bayern Monachium poległ w meczu z Borussią Moenchengladbach aż 0:5. To najwyższa porażka Bawarczyków od 43 lat. Już w 2. minucie wynik meczu otworzył Kouadio Kone. Szybka strata bramki nie pobudziła jednak Bawarczyków. Do przerwy to Borussia trafiła jeszcze dwa razy, a kibice oglądający to spotkanie przecierali oczy ze zdumienia. Niewiele lepiej ułożyła się dla zespołu Roberta Lewandowskiego druga połowa. Ponownie do siatki trafiali tylko gospodarze, tym razem jednak dwukrotnie, i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:5.  Robert Lewandowski był na boisku i biegał przez 90 minut. Rozwój zdarzeń sprawiał, że mógł zapomnieć o dogodnej sytuacji bramkowej.

Borussia M’gladbach – Bayern Monachium 5:0 (3:0)
1:0 – Kouadio Kone 2′
2:0 – Ramy Bensebaini 15′
3:0 – Ramy Bensebaini (k.) 21′
4:0 – Breel Embolo 51′
5:0 – Breel Embolo 58′

Serie A:

Massimiliano Allegri mówił przed meczem, że obowiązkiem jego zespołu jest odniesienie zwycięstwa z US Sassuolo. Piłkarze Juventusu nie wykonali zadania i po przeciętnym występie przegrali 1:2.

Juventus FC – US Sassuolo 1:2 (0:1)
0:1 – Davide Frattesi 44′
1:1 – Weston McKennie 76′
1:2 – Maxime Lopez 90′

Piłkarze Lazio, AS Romy oraz Interu Mediolan nie rozczarowali w środowych meczach ligi włoskiej. Podopieczni Jose Mourinho musieli odwracać wynik w wygranym 2:1 meczu z Cagliari Calcio.

Lique 1:

Olympique Marsylia zremisował 1:1 w prestiżowym meczu z OGC Nice. Przez całe spotkanie oddał jedno celne uderzenie, trudne konfrontacje z obrońcami toczył Arkadiusz Milik.

OGC Nice – Olympique Marsylia 1:1 (1:1)
1:0 – Amine Gouiri 6′
1:1 – Dimitri Payet 42′

MLS:

Reprezentant Polski jest coraz większą gwiazdą w MLS. Jego New England Revolution pokonało Colorado Rapids (1:0), a Polak zaliczył asystę. Jego transfer zbliża się wielkimi krokami. New England Revolution są zdecydowanym liderem konferencji wschodniej. Nad drugim zespołem mają aż 21 punktów przewagi. Co ciekawe, drużyna Buksy ma już na koncie 73 “oczka”, a to jeszcze nigdy nie ufało się żadnemu z klubów MLS.  Adam Buksa w trwającym sezonie zdobył już 16 bramek oraz zaliczył cztery asysty. Wszystko wskazuje na to, że od nowego roku wróci do Europy i zagra w jednej z najsilniejszych lig na Starym Kontynencie.

Kolejny mecz ligowy przegrał zespół Chicago Fire. Strażacy ulegli na wyjeździe New York City 0:1.

Puchar Polski:

90 minut nie wystarczyło do rozstrzygnięcia meczu Fortuna Pucharu Polski w Katowicach. Ostatecznie Bruk-Bet Termalica wyeliminowała GKS w dramatycznych okolicznościach, po tym jak Piotr Wlazło strzelił gola w powtórzonym rzucie karnym!

GKS Katowice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (0:1, 1:1, 1:1)
0:1 – Muris Mesanović 45′
1:1 – Piotr Samiec-Talar 84′
1:2 – Piotr Wlazło 117′ (k.)

Choć padła tylko jedna bramka, nerwowo było do samego końca. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali w Łodzi ŁKS 1:0 w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski i awansowali do kolejnej fazy.

ŁKS Łódź – KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
0:1 – Filip Starzyński 8′ – z karnego

Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec w meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Wygrana Piasta jest skromna, ale w pełni zasłużona. Gola na wagę awansu strzelił 21-letni Mateusz Winciersz.

Zagłębie Sosnowiec – Piast Gliwice 0:1 (0:1)
0:1 Mateusz Winciersz 18′

Trafienie Harrisona Barnesa zapamiętamy na długo. Z kolei Los Angeles Lakers w trakcie ostatnich 25 sezonów nie przegrali meczu, gdy prowadzili w nim już 25 punktami. Aż do teraz.  I starcia przeciwko drużynie Oklahoma City Thunder. Los Angeles Lakers zaczęli świetnie, bo prowadzili najpierw 41:19, a później 56:30. Było dobrze, ale do czasu. Konkretnie do momentu rozpoczęcia drugiej połowy, która zakończyła się wynikiem 67:43. Thunder triumfowali u siebie 123:115 i po czterech porażkach na otwarcie sezonu 2021/2022, odnieśli pierwsze zwycięstwo. – To 48-minutowe spotkanie. Szalone rzeczy się dzieją. Wiedzieliśmy więc, że to możliwe – komentował odrobienie 26 punktów straty w rozmowie z dziennikarzami Shai Gilgeous-Alexander.

Oklahoma City Thunder – Los Angeles Lakers 123:115 (19:41, 37:31, 41:23, 26:20)
(Gilgeous-Alexander 27, Bazley 20, Giddey 18 – Davis 30, Westbrook 20, Anthony 13, Bradley 13)

Harrison Barnes został bohaterem Sacramento Kings. Skrzydłowy trafił kapitalny rzut za trzy równo z końcową syreną, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 110:107. Goście mieli zaledwie 1,4 sekundy, ale zdążyli przeprowadzić kluczową akcję. Barnes zdobył 22 punkty, a 26 “oczek” przy skuteczności 7/11 za trzy zaliczył Bahamczyk Buddy Hield.

Phoenix Suns – Sacramento Kings 107:110 (29:23, 32:30, 15:29, 31:28)
(Booker 31, Aytom 21, Bridges 15 – Hield 26, Barnes 22, Fox 18)

Kiepsko na starcie nowej kampanii wiedzie się też Brooklyn Nets. Drużyna Steve’a Nasha nie dotrzymała tym razem kroku Miami Heat, u których 24 punkty zdobył środkowy Edrice Adebayo, a Jimmy Butler miał 17 “oczek” i 14 zbiórek. Nets stracili przewagę w trzeciej kwarcie (23:32), a w czwartej odsłonie zatrzymali się przy wyniku 87:90. Goście z Florydy po chwili prowadzili 104:89, triumfując ostatecznie 106:93.

Brooklyn Nets – Miami Heat 93:106 (22:29, 29:20, 23:32, 19:25)
(Durant 25, Harris 15, Harden 14 – Adebayo 24, Butler 17, Tucker 15)

Minnesota Timberwolves wykorzystali brak Jrue Holidaya i Brooka LopezaAnthony Edwards trafił z faulem na 15 sekund przed końcem (110:106) a “Leśne Wilki” zwyciężyły na terenie mistrzów NBA 113:109. Dla Milwaukee Bucks aż 40 punktów, 16 zbiórek, siedem asyst oraz trzy przechwyty zdobył Giannis Antetokounmpo, ale jego zespół doznał drugiej porażki w piątym dotychczasowym występie.

Milwaukee Bucks – Minnesota Timberwolves 108:113 (34:44, 24:22, 21:28, 29:19)
(Antetokounmpo 40, Middleton 16, Allen 13 – Russell 29, Edwards 25, Towns 25, Vanderblit 10)

Toronto Raptors – Indiana Pacers 118:100 (29:24, 28:24, 30:23, 31:29)
(VanVleet 26, Anunoby 25, Barnes 18 – Brogdon 18, Duarte 14, Lamb 12)

New Orleans Pelicans – Atlanta Hawks 99:102 (33:19, 26:34, 18:31, 22:18)
(Graham 21, Ingram 20, Valanciunas 16 – Young 31, Collins 16, Hunter 13)

Los Angeles Clippers – Cleveland Cavaliers 79:92 (14:23, 26:24, 24:25, 15:20)
(Batum 16, Jackson 16, George 12, Zubac 11 – Sexton 26, Gerland 16, Rubio 15)

Portland Trail Blazers – Memphis Grizzlies 116:96 (24:27, 27:30, 36:20, 29:19)
(McCollum 25, Lillard 20, Simons 17, Nurkić 17 – Bane 19, Morant 17)

Orlando Magic – Charlotte Hornets 111:120 (31:31, 30:33, 32:27, 18:29)
(Anthony 24, Carter Jr. 20, Ross 18 – Bridges 31, Hayward 24, McDaniels 16)

Boston Celtics – Washington Wizards 107:116 (19:24, 33:38, 34:25, 21:29)
(Tatum 23, Schroder 22, Horford 16 – Harrell 25, Dinwiddie 22, Beal 17)

Liga Mistrzów:

Wielka sprawa. Arged BM Stal w środowy wieczór pokonała Hapoel Jerozolima i odniosła swoje pierwsze w historii zwycięstwo. Kibice ponieśli Arged BM Stal, a ta po świetnym meczu pokonała faworyzowany Hapoel Jerozolima 76:65 i odniosła pierwszy sukces w Lidze Mistrzów w sezonie 2021/2022.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – Hapoel Bank Yahav Jerozolima 76:65 (11:22, 23:14, 20:16, 22:13)

FIBA Europe Cup:

Koszykarze Legii Warszawa pozostają bezbłędni w FIBA Europe Cup. Tym razem podopieczni Wojciecha Kamińskiego w “pojedynku wielkich marek” pokonali FC Porto 71:61.

Legia Warszawa – FC Porto 71:61 (19:14, 10:19, 23:16, 19:12)

Niesamowity finisz graczy Trefla Sopot niestety nie wystarczył. Rzut na dogrywkę niestety nie doszedł celu i to Hapoel Eilat mógł cieszyć się z triumfu.

Trefl Sopot – Hapoel Eilat 85:88 (18:24, 23:24, 21:24, 23:16)

EuroCup:

Niesamowicie blisko pierwszej wygranej w EuroCupie byli koszykarze Śląska Wrocław. Podopieczni Andreja Urlepa przegrali we Francji z Boulogne Metropolitans 92 83:86.

Boulogne Metropolitans 92 – WKS Śląsk Wrocław 86:83 (28:24, 21:23, 18:22, 19:14)

BC Polkowice niepokonane w EuroCupie! Wicemistrzynie Polski tym razem stosunkowo pewnie ograły we własnej hali rosyjski WBC Jenisej Krasnojarsk 94:80. Katem swojego byłego pracodawcy była Stephanie Mavunga.

BC Polkowice – WBC Jenisej Krasnojarsk 94:80 (23:15, 29:23, 17:22, 25:20)

Żadnych złudzeń. Tak w skrócie można podsumować występ koszykarek PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski w Turcji w meczu EuroCupu. CBK Mersin Yenisehir Bld wygrał różnicą aż 44 punktów (106:62).

CBK Mersin Yenisehir Bld – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 106:62 (21:15, 28:17, 28:14, 29:16)

Euroliga:

Koniec czekania! Koszykarki VBW Arki Gdynia w końcu wygrały mecz w Eurolidze. W środowy wieczór mistrzynie Polski ograły we własnej hali włoską Familę Schio 71:67.

VBW Arka Gdynia – Famila Schio 71:67 (22:22, 11:19, 24:16, 14:10)

Klub Chicago Blackhawks zapłaci 2 miliony dolarów kary za ukrywanie przypadku molestowania seksualnego zawodnika przez jednego z trenerów. Współodpowiedzialny za to generalny menedżer klubu zrezygnował ze stanowiska.  NHL nałożyła na klub z Chicago karę po otrzymaniu liczącego ponad 100 stron raportu byłego prokuratora federalnego Reida Schara na temat oskarżeń dawnego hokeisty drużyny, który twierdzi, że był molestowany seksualnie przez byłego trenera ds. analiz wideo Brada Aldricha. Do zdarzenia miało dojść w maju 2010 roku, gdy Blackhawks walczyli o Puchar Stanleya. Według zawartych w raporcie wyjaśnień 20-letniego wówczas hokeisty Aldrich miał m.in. zmusić go do stosunku oralnego, grożąc, że w przeciwnym wypadku sprawi, że “nie będzie mógł więcej grać w NHL ani chodzić”.  Wobec Aldricha nie wyciągnięto więc wtedy żadnych konsekwencji. Został z drużyną do końca play-offów, otrzymał pierścień mistrzowski i uczestniczył w kolejnych wydarzeniach związanych ze świętowaniem zdobycia trofeum. Po jednym z nich miał w taksówce składać seksualne propozycje osobie zatrudnionej w klubie na stanowisku stażysty. Klub miał być później także poinformowany o przypadku molestowania przez Aldricha innego hokeisty.  Dopiero po zakończeniu rozgrywek władze Blackhawks dały swojemu trenerowi do wyboru – poddanie się wewnętrznemu postępowaniu lub rezygnację ze stanowiska. Wybrał to drugie, ale otrzymał od klubu odprawę, premię za zdobycie Pucharu Stanleya (łącznie ponad 35 tysięcy dolarów) i pozytywne referencje. Z opóźnieniem, ale jednak we wrześniu 2010 roku spędził także należny każdemu członkowi mistrzowskiej ekipy dzień z pucharem.

Dogrywka była potrzebna do rozstrzygnięcia meczu w Chicago. Toronto Maple Leafs wygrali tam z miejscowymi Blackhawks 3:2. Podobnie jak Red Wings w Waszyngtonie musieli najpierw odrobić straty, bo do 27. minuty przegrywali 0:2. Zwycięskiego gola w dodatkowej części meczu strzelił William Nylander. Najpierw bramkę kontaktową pięknym bekhendem pod poprzeczkę zdobył John Tavares, a w 53. minucie do remisu doprowadził David Kämpf, który spędził w Blackhawks 4 poprzednie sezony. Po zakończeniu kontraktu w Chicago związał się dwuletnią umową z Maple Leafs, a tej nocy zdobył swojego pierwszego oficjalnego gola w ich barwach. “Klonowe Liście” przerwały serię 4 porażek. 7 punktów daje im w tej chwili 5. miejsce w dywizji atlantyckiej. Nadal nie widać za to końca serii przegranych Blackhawks. Zespół Jeremy’ego Collitona zaczął sezon od 7 porażek i pozostaje jednym z dwóch (obok Arizona Coyotes), które jeszcze w tym sezonie nie wygrały. 2 punkty dają mu przedostatnie miejsce w dywizji centralnej i całej lidze. Wczoraj nie pomógł nawet powrót do gry kapitana Jonathana Toewsa, który wyszedł z protokołu COVID-19. Pozostaje w nim jednak 4 innych graczy, w tym Patrick Kane.

Wciąż nie ma w NHL mocnych na Florida Panthers. Zespół z Sunrise ma komplet zwycięstw, śrubuje klubowy rekord i prowadzi w ligowej tabeli, choć ostatniej nocy najpierw sam strzelił sobie gola.  “Pantery” przed własną publicznością pokonały tym razem Boston Bruins 4:1. Oznacza to, że są 14. zespołem w historii NHL, który rozpoczął sezon od 7 zwycięstw.  Panthers są jedną z trzech drużyn, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Pozostałe to Carolina Hurricanes i St. Louis Blues, ale te ekipy wygrały dotąd po 5 meczów.

Detroit Red Wings po dogrywce pokonali na wyjeździe Washington Capitals 3:2. Jak przystało na kapitana, odpowiedzialność za wynik wziął na siebie Dylan Larkin, który strzelił zwycięskiego gola.

Do dogrywki doszło także w Dallas i również tam goście wygrali 3:2. Vegas Golden Knights właśnie w takich rozmiarach pokonali ekipę Stars. Mecz rozstrzygnął w 2. minucie jego dodatkowej części Rosjanin Jewgienij Dadonow.

Pierwszej porażki w tym sezonie doznał zespół Edmonton Oilers, który u siebie uległ Philadelphia Flyers 3:5. Wcześniej podopieczni Dave’a Tippetta wygrali pierwszych 5 meczów w tych rozgrywkach. Flyers w Edmonton dwukrotnie pozwolili się dogonić – z wyniku 2:0 i 3:2. Za trzecim razem już jednak dowieźli zwycięstwo do końca meczu.

Hubert Hurkacz będzie w najbliższych tygodniach walczył o przepustkę do ATP Finals 2021. Kluczowy wydaje się być halowy turniej ATP Masters 1000 na kortach twardych w Paryżu. Polski tenisista chce się do niego jak najlepiej przygotować.  Hurkacz postanowił, że w końcowej fazie sezonu skupi się wyłącznie na singlu. Z tego względu wspólnie z Feliksem Augerem-Aliassime’em zrezygnował z obrony tytułu w grze podwójnej turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu.  Do zdobycia we francuskiej stolicy jest aż 1000 punktów, dlatego zawody te mogą rozstrzygnąć kwestię ostatnich biletów do Turnieju Mistrzów. Jeśli tak się nie stanie, to pozostanie jeszcze halowa impreza w Sztokholmie, jednak ona ma rangę ATP 250.

ATP Wiedeń:

Środa przyniosła kolejne niedobre wieści dla Huberta Hurkacza, który stara się o miejsce w ATP Finals 2021. Udaną inaugurację w Wiedniu zaliczył Jannik Sinner, stojący przed wielką szansą, aby wyprzedzić Polaka w rankingu ATP.  Andy Murray pierwszy raz w karierze przegrał mecz w turnieju ATP 500 w Wiedniu. W środę Brytyjczyk w dwóch setach uległ utalentowanemu Carlosowi Alcarazowi. W ćwierćfinale zameldował się również Matteo Berrettini.

ATP Petersburgu:

Andriej Rublow nie powtórzył wpadki z zeszłego tygodnia z Moskwy i wygrał swój inauguracyjny mecz w turnieju ATP 250 w Petersburgu. Do ćwierćfinału awansował też oznaczony numerem drugim Denis Shapovalov.

Andriej Rublow (Rosja, 1) – Ilja Iwaszka (Białoruś) 6:4, 6:4
Denis Shapovalov (Kanada, 2) – Pablo Andujar (Hiszpania, PR) 3:6, 6:3, 6:0
Jan-Lennard Struff (Niemcy) – Aleksander Bublik (Kazachstan, 7) 6:4, 6:3

Karen Chaczanow (Rosja, 6) – Adrian Mannarino (Francja) 6:3, 6:3
Marin Cilić (Chorwacja) – Albert Ramos (Hiszpania) 6:2, 6:3

WTA  Courmayeu:

Ogromnych emocji dostarczyło starcie ukraińskich tenisistek w turnieju WTA 250 w Courmayeur. Clara Tauson (WTA 49) pokonała 6:4, 6:1 Giulię Gatto-Monticone (WTA 193).  W ćwierćfinale przeciwniczką Dunki może być Magdalena Fręch. W czwartek Polkę czeka starcie z Ann Li (WTA 48), która w ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł na Teneryfie

Ludmiła Samsonowa (Rosja, 3) – Aliona Bolsova (Hiszpania, Q) 6:3, 6:3
Clara Tauson (Dania, 5) – Giulia Gatto-Monticone (Włochy, Q) 6:4, 6:1
Dajana Jastremska (Ukraina, 10) – Kateryna Kozłowa (Ukraina) 6:1, 3:6, 7:5
Anna Kalinska (Rosja) – Alison Riske (USA, 6) 6:3, 0:6, 6:3

Ann Li (USA, 9) – Kamilla Rachimowa (Rosja) 4:6, 6:3, 6:4

Środa okazała się znakomitym dniem dla polskich tenisistek rywalizujących w halowych zawodach WTA 250 na kortach twardych we włoskiej miejscowości Courmayeur. O niespodzianki postarały się ze swoimi partnerkami Katarzyna Piter i Alicja Rosolska.

I runda gry podwójnej:

Katarzyna Piter (Polska) / Renata Voracova (Czechy) – Marie Bouzkova (Czechy, 1) / Lucie Hradecka (Czechy, 1) 3:6, 7:5, 10-5

Alicja Rosolska (Polska) / Ingrid Neel (USA) – Nadia Kiczenok (Ukraina, 2) / Raluca Olaru (Rumunia, 2) 4:6, 6:3, 10-8

WTA Kluż-Napoka:

Dwie najwyżej rozstawione tenisistki rozpoczęły występ w turnieju WTA 250 w Kluż-Napoce. Walcząca o prawo gry w WTA Finals Estonka Anett Kontaveit wykonała pierwszy krok.

Anhelina Kalinina (Ukraina, 8) – Anna-Lena Friedsam (Niemcy) 6:2, 6:2
Jaqueline Cristian (Rumunia, WC) – Ajla Tomljanović (Australia, 5) 7:6(5), 7:5
Łesia Curenko (Ukraina, Q) – Anastazja Gasanowa (Rosja, Q) 6:2, 7:5

Simona Halep (Rumunia, 1) – Elena-Gabriela Ruse (Rumunia) 6:1, 6:2
Anett Kontaveit (Estonia, 2) – Aleksandra Krunić (Serbia, Q) 6:3, 7:5

ATP Challenger Tour Ismaning:

Kacper Żuk wygrał trzysetową batalię z doświadczonym Włochem Andreasem Seppim.  Reprezentant Italii ma na koncie trzy tytuły zawodów głównego cyklu, a styczniu 2013 roku wspiął się na najwyższą w karierze 18. pozycję. Mimo 37 lat potrafi zaskakiwać i grać tenis na dobrym poziomie.

Udanie zmagania w deblu zainaugurowali w środę rozstawieni z “dwójką” Szymon Walków i Jan Zieliński. Polacy pokonali tenisistów z Indii – Jeevana Nedunchezhiyana i Purava Raję 7:5, 7:6(10). Ich kolejnymi przeciwnikami będą w czwartek Niemiec Julian Lenz i Austriak Tristan-Samuel Weissborn.

Kacper Żuk (Polska) – Andreas Seppi (Włochy, 3) 4:6, 6:4, 7:6(4)

Szymon Walków (Polska, 2) / Jan Zieliński (Polska, 2) – Jeevan Nedunchezhiyan (Indie) / Purav Raja (Indie) 7:5, 7:6(10)

Piłka ręczna:

Mecz 6 kolejki Ligi Mistrzów zapadnie w pamięci na długo. Kielczanie pod wodzą Talanta Dujszebajewa pokonali w wielkim stylu zespół Paris Saint-Germain 38:33. Dzięki piątemu zwycięstwu w Lidze Mistrzów, Łomża Vive Kielce umocniła się na pozycji lidera grupy B.

Łomża Vive Kielce – Paris Saint-Germain HB 38:33 (19:14)

Łomża Vive: Kornecki, Wolff – Vujović 4, Sanchez-Migallon 1, Sićko 6, A. Dujshebaev 5, Tournat 2, Yusuf, Karacić 3, Kulesz, Moryto 3, Surgiel, Gębala, Karalek 5, Gudjonsson 3, Nahi 6

PSG: Gerard, Genty – Steins 2, Ntanzi, Keita, Kristopans 3, Kounkoud 1, Sole Sala 4, Toft Hansen, Remili 3, Grebille 2, Syprzak 3, L. Karabatić, Hansen 8, N. Karabatić 1, Prandi 6

MKOL:

MKOl najszybciej jak to możliwe podejmie decyzję w sprawie obecności podnoszenia ciężarów i boksu w programie igrzysk 2024 roku w Paryżu – zapowiedział przewodniczący tej organizacji Thomas Bach.  – Jesteśmy bardzo zaniepokojeni, ponieważ w tych dwóch federacjach występują problemy z dobrym zarządzaniem i dlatego obecnie uważnie monitorujemy sytuację. Decyzję w tej sprawie – uwzględniając przede wszystkim interes sportowców – podejmiemy tak szybko, jak to będzie możliwe – powiedział Bach francuskiemu dziennikowi sportowemu “L’Equipe”. Wokół obu dyscyplin sporo jest niejasności oraz zarzutów dotyczących korupcji czy dopingu i już od dłuższego czasu pojawiają się spekulacje, że ich miejsce w programie olimpijskim jest zagrożone.