Piłkarze Meksyku pokonali na wyjeździe Salwador 2:0 i umocnili się na pozycji lidera finałowej fazy eliminacji mistrzostw świata. w strefie CONCACAF, obejmującej Amerykę Północną, Środkową i Karaiby. W przegranym 1:2 spotkaniu z USA kontuzji doznał bramkarz Kostaryki i PSG Keylor Navas. Meksykanie w San Salvador objęli prowadzenie w 30. minucie po golu obrońcy Hectora Moreno. W doliczonym czasie drugiej połowy wynik strzałem z rzutu karnego ustalił Raul Jimenez. Obie drużyny kończyły mecz w “10”, ale 20 minut dłużej w osłabieniu grali gospodarze. Meksyk, który dotychczas odniósł cztery zwycięstwa i dwukrotnie zremisował, ma 14 punktów. O trzy wyprzedza ekipę USA i o cztery Kanadę.  Amerykanie w środę pokonali Kostarykę 2:1. Goście objęli prowadzenie po strzale Keyshera Fullera dokładnie po minucie gry. Wyrównał w 25. pięknym strzałem w okienko 20-letni obrońca Barcelony Sergino Dest. W 66. minucie zwycięskiego gola dla gospodarzy zapisano na konto rezerwowego bramkarza Kostaryki Leonela Moreiry, ale była to raczej nieszczęśliwa interwencja, gdyż piłka po odbiciu się od słupka trafiła w jego plecy i wpadła do siatki. Moreira w przerwie zastąpił Kaylora Navasa. 34-letni etatowy golkiper Kostaryki w pierwszej połowie doznał kontuzji mięśnia przywodziciela. Dotrwał do przerwy, ale później nie był już w stanie kontynuować 99. występu w drużynie narodowej. Nie wiadomo, jak długo będzie pauzował, ale prawdopodobnie opuści kilka najbliższych meczów Paris Saint-Germain, którego barwy reprezentuje od 2019 roku. Trzy najlepsze reprezentacje wywalczą awans do MŚ w Katarze, zaś czwarta rozegra baraż interkontynentalny.

Piłkarska reprezentacja Danii otrzymała od Międzynarodowego Komitetu Fair Play (CIFP) nagrodę za 2021 r. za postawę wobec tragicznego wydarzenia z udziałem kadrowicza Christiana Eriksena podczas mistrzostw Europy. Zawodnik doznał ataku serca podczas meczu z Finlandią (0:1). Służbom medycznym udało się przywrócić akcję serca Eriksena jeszcze na murawie. Duńczycy po naradzie zgodzili się dokończyć spotkanie. Eriksen został przewieziony do szpitala i poddany zabiegowi wszczepienia kardiowertera-defibrylatora (ICD). Po kilku dniach, po opuszczeniu szpitala, odwiedził przebywającą w Helsingor reprezentację Danii.

Afera z podłożeniem podsłuchu w siedzibie PZPN ma dalszy ciąg. W trakcie wykonywania różnych czynności w tej sprawie natrafiono, jak słyszymy, na nieprawidłowości, które mogą mieć określone konsekwencje. Prezes PZPN zdecydował się na konkretny krok. Kulesza właśnie postanowił zlecić gruntowny audyt związany z funkcjonowaniem biura związku w Warszawie. O co chodzi? Jak nieoficjalnie można usłyszeć, powodem do zamówienia audytu miały być nieprawidłowości, jakie ustalono przy okazji badania sprawy związanej z podsłuchem. Głównie mają być związane z kwestiami organizacyjnymi i bezpieczeństwem.  PZPN ma też dostać rekomendacje, jak usprawnić i uszczelnić działania związku, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa.

Turki Al-Sheikh, który jest właścicielem drugoligowej hiszpańskiej Almerii oraz prezesem Generalnego Urzędu ds. Rozrywki w Arabii Saudyjskiej ogłosił historyczny mecz ku pamięci Diego Maradony. Mają w nim zagrać FC Barcelona i Boca Juniors, czyli jedne z byłych klubów Argentyńczyka. Genialny argentyński piłkarz zmarł 25 listopada 2020 roku. Mogą być jednak komplikacje związane z kalendarzem. Spotkanie przypada w czwartek. Barcelona nie gra wtedy w środku tygodnia, nie powinna więc mieć żadnych problemów. Boca Juniors nie ma tak łatwo, bo czeka ich mecz ligowy. Nie wiadomo jeszcze, czy uda się go przełożyć. “Marca” komentuje, że dla “Dumy Katalonii” ważny jest także aspekt finansowy, wynikający z rozegrania tego spotkania. Przy jej sytuacji ekonomicznej kilka dodatkowych milionów euro przychodu może być bardzo ważne.

FC Barcelona chcę uniknąć błędów z przeszłości, dlatego ze sporym wyprzedzeniem negocjuje umowy z młodymi gwiazdami. 18-letni Pedri związał się nową umową z „Dumą Katalonii”. Co ważne w jego kontrakcie jest rekordowa klauzula kwoty minimalnej dla potencjalnych kupców. Wynosi ona miliard euro.  Blaugrana pragnie zatrzymać swoje największe „diamenty” w zespole. Kontrakt utalentowanego 18-latka zbliżał się do końca, dlatego klub dołożył wszelkich starań, by piłkarz został w Barcelonie na dłużej. Po odejściu Leo Messiego zespół ma być budowany na młodych, utalentowanych piłkarzach, którzy w przyszłości mogą zastąpić Argentyńczyka.  Barcelona postanowiła poważnie się zabezpieczyć przed utratą młodej gwiazdy. W nowej umowie Pedriego została zapisana klauzula kwoty minimalnej w wysokości miliarda euro. To więcej niż rekordowe klauzulę Messiego i Antoine’a Griezmanna. Umowa 18-latka obowiązuje do 2026 roku.

Pre-season w lidze NBA powoli dobiega końca. Po środowej serii gier zostały jeszcze dwa dni meczów kontrolnych. Sezon zasadniczy wystartuje 19 października, ale nawet w sparingach dzieje się wiele ciekawych rzeczy.  Jedną z nich jest wynik środowego meczu w Północnej Karolinie. Dallas Mavericks zdeklasowali Charlotte Hornets. Podopieczni Jasona Kidda triumfowali aż… 127:59 i odnieśli trzecie zwycięstwo w sparingach przed sezonem zasadniczym 2021/2022. Gospodarze już do przerwy przegrywali 30:61, a ostatecznie różnica, dzieląca oba zespoły, wyniosła niesamowite 68 punktów. Hornets trafili tylko 23 na 84 rzuty z pola, w tym 3 na 19 za trzy oraz 10 na 21 wolnych. Popełnili też 22 straty.

O wiele więcej emocji, niż w Charlotte, było w Indianapolis, gdzie Pacers pokonali rezerwowych Memphis Grizzlies 109:107. Jeremy Lamb przymierzył z półdystansu na 4,8 sekundy przed końcem meczu i ustalił wynik meczu.

Denver Nuggets wciąż bez zwycięstwa w pre-season. Zespół z Kolorado doznał już czwartej porażki, tym razem w Oklahoma City. Thunder triumfowali 108:99, ale przypomniał o sobie MVP ubiegłego sezonu zasadniczego. Nikola Jokić w 30 minut skompletował 22 punkty, 12 zbiórek, pięć asyst i trzy przechwyty.

Błyszczeli też liderzy Milwaukee Bucks, duet Khris Middleton – Giannis Antetokounmpo dostarczył drużynie z Wisconsin wspólnie 46 “oczek”, a Grek miał ponadto sześć zbiórek oraz pięć kluczowych podań. Widać też, że MVP ostatnich Finałów NBA pracuje nad swoim rzutem z dystansu, w Utah trafił dwie na trzy oddane próby.

Phoenix Suns – Portland Trail Blazers 119:74 (23:11, 36:27, 34:22, 26:14)
(Booker 17, Shamet 12, Smith 11, Nader 11 – LIllard 12, McCollum 10, Covington 10)

Charlotte Hornets – Dallas Mavericks 59:127 (17:24, 13:37, 11:30, 18:36)
(Bouknight 12, Martin 11 – Hardaway Jr. 20, Porzingis 17, Brunson 13)

Indiana Pacers – Memphis Grizzlies 109:107 (28:22, 24:35, 32:33, 25:17)
(Sabonis 24, Duarte 21, Lamb 20 – Merrill 30, Williams 19, Konchar 16)

Orlando Magic – Boston Celtics 103:102 (24:26, 30:30, 19:23, 30:23)
(Hampton 20, Carter Jr. 13, Anthony 11 – Nesmith 23, Langford 12, Pinson 11)

New York Knicks – Detroit Pistons 108:100 (20:26, 32:20, 30:21, 26:23)
(Randle 29, Gibson 21, Rose 14 – Grant 18, Jackson 15, Lee 14)

Oklahoma City Thunder – Denver Nuggets 108:99 (29:23, 24:25, 31:24, 24:27)
(Bazley 16, Dort 14, Giddey 14, Mann 14 – Jokić 22, Porter Jr. 15, Green 15, Hyland 12)

Utah Jazz – Milwaukee Bucks 124:120 (35:30, 28:31, 32:32, 29:27)
(Clarkson 18, Butler 16, Bogdanović 14 – Middleton 25, Antetokounmpo 21, Holiday 13, Nwora 13)

Kyrie Irving i jego brak szczepienia to aktualnie najbardziej palący temat w lidze NBA. Klub zdecydował się odsunąć go od zespołu. Co na to sam zawodnik?  Dlaczego zawodnik nie chce się zaszczepić? Irving powiedział, że jego zdaniem każdy powinien mieć prawo, aby zdecydować, czy chce przyjąć szczepionkę, czy nie. Skrytykował też nakazy szczepień, które zostały uchwalone w wielu miastach Stanów Zjednoczonych, także przez prywatne podmioty. Irving może stracić lukratywny kontrakt w Brooklyn Nets, w którym zarabia ok. 35 mln dolarów za sezon.

Głos w tej sprawie zdecydował się zabrać Michael Jordan. Sześciokrotny mistrz NBA powiedział, że w pełni popiera zasady ligi, wierzy w szczepienia i naukę. – Jestem całkowicie zgodny z ligą. Wszyscy mówili o szczepieniach. Mocno wierzę w naukę i zamierzam się tego trzymać. Mam nadzieję, że wszyscy będą przestrzegać zasad i przepisów, które ustala liga. Myślę, że kiedy wszyscy się w nie zaangażują, to wszystko będzie dobrze – powiedział Michael Jordan (cytat za bolavip.com).

Liga Mistrzów:

Arged BM Stal była bliska sprawienia sensacji w tureckim Izmirze w meczu koszykarskiej Ligi Mistrzów. Pinar po zmianie stron zdołał jednak odrobić 14 punktów straty.

Pinar Karsiyaka Izmir – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 80:77 (14:24, 23:27, 17:7, 26:19)

FIBA Europe Cup:

Yannick Franke mógł się tylko złapać za głowę. BC Kijów pokonał w meczu FIBA Europe Cup Trefl Sopot 69:68, a lider ekipy z Trójmiasta miał szansę zostać bohaterem równo z końcową syreną.

BC Kijów – Trefl Sopot 69:68 (22:19, 18:16, 12:12, 17:21)

Euroliga:

VBW Arka Gdynia nadal bez wygranej w Eurolidze. Tym razem mistrzynie Polski musiały uznać wyższość węgierskiej ekipy Sopron Basket (71:86). Na nic zdał się kapitalny występ Alice Kunek.  Trzy solidnie punktujące zawodniczki VBW Arki to zdecydowanie za mało na doskonale zbilansowany zespół z Sopronu. Mistrzynie Polski robiły co mogły, żeby odwrócić losy pojedynku, ale gdy tylko udało im się zbliżyć, rywalki natychmiast odpowiadały serią punktów.

VBW Arka Gdynia – Sopron Basket 71:86 (19:20, 18:27, 19:23, 15:16)

EuroCup:

Znokautowane na powitanie EuroCupu. Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz w Pireusie przegrał z Olympiakosem aż 68:103. Ekipie Piotra Kulpekszy nie pomógł debiut Jullian Alleyne.

Olympiakos Pireus – Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 103:68 (20:8, 20:21, 37:21, 26:18)

Najlepszy zespół poprzedniego sezonu zasadniczego Colorado Avalanche zaczął nowe rozgrywki od zwycięstwa u siebie 4:2 nad Chicago Blackhawks. Po golu i asyście dla zwycięzców zaliczyli: Bowen Byram, Nazem Kadri i Gabriel Landeskog. Dla wybranego z numerem 4 draftu w 2019 roku Byrama było to pierwsze trafienie w NHL. Pierwszego gola Avalanche w nowym sezonie strzelił Jack Johnson. W bramce drużyny z Denver bardzo dobry debiut zaliczył pozyskany w lipcu w wymianie z Arizona Coyotes Darcy Kuemper, który zatrzymał 32 strzały. Spisał się lepiej niż debiutujący w barwach Blackhawks w oficjalnym spotkaniu najlepszy bramkarz poprzedniego sezonu Marc-André Fleury, który trafił do Chicago w wymianie z Vegas Golden Knights. Popularny “Flower” wpuścił 4 z 36 strzałów rywali. W końcówce drugiej tercji debiutujący w barwach Avalanche Darren Helm został powalony na lód efektownym atakiem ciałem przez Rileya Stillmana. Swój pierwszy mecz w NHL od 11 marca ubiegłego roku rozegrał Jonathan Toews. Kapitan Blackhawks opuścił cały poprzedni sezon z powodu problemów zdrowotnych powodowanych przez zespół przewlekłej reakcji zapalnej.

Toronto Maple Leafs rozpoczęli nowy sezon NHL od zwycięstwa nad odwiecznym rywalem, któremu w ostatnich play-offach ulegli w wyjątkowo przykrych okolicznościach.  Drużyna z Toronto w obecności 18 493 widzów w swojej hali Scotiabank Arena pokonała tej nocy Montréal Canadiens 2:1 w starciu dwóch najbardziej utytułowanych klubów w historii NHL. Wiosną tego roku “Klonowe Liście” przegrały z “Habs” w pierwszej rundzie fazy play-off 3-4, mimo że prowadziły już 3-1. Tym razem oba gole strzelili dla nich Szwedzi: Pierre Engvall i wybrany później pierwszą gwiazdą spotkania William Nylander. 31 strzałów gości obronił zaś bramkarz Maple Leafs Jack Campbell.

Washington Capitals zaczęli sezon od zwycięstwa 5:1 nad New York Rangers, a Aleksandr Owieczkin już w pierwszym meczu nowych rozgrywek zdążył wspiąć się o kolejną pozycję w strzeleckiej klasyfikacji wszech czasów. Rosjanin, którego występ z powodu urazu do końca stał pod znakiem zapytania, poprowadził drużynę do zwycięstwa strzelając 2 gole i notując 2 asysty, co dało mu miano pierwszej gwiazdy meczu. W całej karierze ma już na koncie 732 gole w sezonach zasadniczych NHL i awansował na 5. miejsce w historycznej snajperskiej klasyfikacji, wyprzedzając legendarnego Marcela Dionne’a. Przed nim są już tylko: Wayne Gretzky (894), Gordie Howe (801), Jaromír Jágr (766) i Brett Hull (741).

Anaheim Ducks pokonali u siebie Winnipeg Jets 4:1. Świetny debiut w NHL zanotował wybrany z numerem 3 ostatniego draftu mistrz świata do lat 18 Mason McTavish, który strzelił zwycięskiego gola i zaliczył asystę. W wieku 18 lat i 256 dni został najmłodszym strzelcem gola w historii Ducks. We wczorajszym meczu miał w ogóle nie grać, ale w związku z pojawieniem się objawów infekcji u Maxa Jonesa wskoczył do składu.

Edmonton Oilers w trzeciej tercji stracili swoje dwubramkowe prowadzenie nad Vancouver Canucks, ale w rzutach karnych przesądzili o  zwycięstwie 3:2. Konkretnie zrobił to strzelający w piątej kolejce Kyle Turris. To jego pierwszy wykorzystany karny w NHL od 12 listopada 2018 roku, gdy jako zawodnik Nashville Predators trafił w meczu z Anaheim Ducks. Od tego czasu nie wykorzystał 8 takich okazji, a w barwach Oilers wykonywał wczoraj karnego po raz pierwszy.

ATP Indian Wells:

Hubert Hurkacz w świetnym stylu wziął rewanż na rosyjskim tenisiście Asłanie Karacewie. Polak pozostaje bez straconego seta w turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. W poprzednich rundach Hubert Hurkacz (ATP 12) bez straty seta odprawił Australijczyka Alexeia Popyrina i Amerykanina Francesa Tiafoe. O ćwierćfinał imprezy w Indian Wells zmierzył się z Asłanem Karacewem (ATP 23). W ich pierwszym meczu, w tym roku w San Diego, lepszy w trzech setach był Rosjanin. Tym razem wygrał Polak 6:1, 6:3. Na jego drodze stanie  teraz Grigor Dimitrow, który w środę postarał się o wielką niespodziankę. Bułgar był w środę autorem spektakularnego powrotu, bowiem odwrócił losy pojedynku z faworyzowanym Rosjaninem Daniłem Miedwiediewem. Przegrywał już 4:6, 1:4, ale zwyciężył ostatecznie 4:6, 6:4, 6:3. Dzięki temu wystąpi w ćwierćfinale zawodów BNP Paribas Open 2021.

Dla Hurkacza występ w Indian Wells jest bardzo ważny w kontekście walki o miejsce w ATP Finals 2021. W IV rundzie odpadło dwóch graczy, z którymi Polak toczy bezpośredni bój o bilet do Turynu – Norweg Casper Ruud i Włoch Jannik Sinner. Jeśli nasz reprezentant pokona w czwartek Dimitrowa, to znajdzie się na siódmej pozycji w klasyfikacji ATP Race (wyprzedzi Ruuda oraz Rafaela Nadala, który zakończył już sezon z powodu kontuzji stopy). Do Turnieju Mistrzów zakwalifikuje się najlepsza ósemka z 2021 roku.

Po dziewięciu zwycięstwach z rzędu Casper Ruud znalazł pogromcę. W IV rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells Norweg w dwóch setach przegrał z Diego Schwartzmanem. Cameron Norrie pierwszy znalazł się w 1/4 finału imprezy tej rangi.

Grigor Dimitrow (Bułgaria, 23) – Danił Miedwiediew (Rosja, 1) 4:6, 6:4, 6:3
Hubert Hurkacz (Polska, 8) – Asłan Karacew (Rosja, 19) 6:1, 6:3
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 21) – Tommy Paul (USA) 6:4, 4:6, 6:2
Diego Schwartzman (Argentyna, 11) – Casper Ruud (Norwegia, 6) 6:3, 6:3
Taylor Fritz (USA, 31) – Jannik Sinner (Włochy, 10) 6:4, 6:3
Alexander Zverev (Niemcy, 3) – Gael Monfils (Francja, 14) 6:1, 6:3
Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 29) – Karen Chaczanow (Rosja, 24) 6:4, 7:6(6)
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 2) – Alex de Minaur (Australia, 22) 6:7(3), 7:6(3), 6:2

WTA Indian Wells:

Łotyszka Jelena Ostapenko wciąż jest w grze o tytuł w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Pogromczyni Igi Świątek popisała się spektakularnym powrotem w trzecim secie i wyeliminowała Amerykankę Shelby Rogers. Ostapenko (WTA 29) przypomniała sobie najlepsze czasy, gdy triumfowała w Rolandzie Garrosie 2017. W Indian Wells w IV rundzie pokonała Igę Świątek. W ćwierćfinale Łotyszka zwyciężyła 6:4, 4:6, 6:3 Shelby Rogers (WTA 44). W trzecim secie była piąta rakieta globu wróciła ze stanu 1:3 i 0-40.

Wiktoria Azarenka idzie jak burza w Indian Wells (WTA 1000). Tenisistkę z Białorusi dzielą już tylko dwa wygrane mecze od trzeciego tytułu w kalifornijskiej imprezie.

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 27) – Jessica Pegula (USA, 19) 6:4, 6:2
Jelena Ostapenko (Łotwa, 24) – Shelby Rogers (USA) 6:4, 4:6, 6:3

Wyścigi :

FIA postanowiła wziąć się za rękawice kierowców Formuły 1 po wypadku, który miał miejsce w GP Bahrajnu pod koniec sezonu 2020. Wtedy Romain Grosjean spędził kilkadziesiąt sekund w płonącym bolidzie Haasa. Francuz doznał m.in. poważnych oparzeń dłoni. To była wskazówka, że ognioodporny materiał, z którego wykonane są rękawice, nie zapewnia wystarczającej ochrony. – Wypadek Romaina sprawił, że od razu zaczęliśmy pracować nad rękawicami. Szybko uznaliśmy, że jest to obszar, który można poprawić, mając wsparcie producentów – powiedział Michael Masi, którego cytuje RaceFans.net. W efekcie podczas GP Turcji wybrani kierowcy, jak chociażby Lewis HamiltonSebastian Vettel i Carlos Sainz, testowali nowe rękawice. Zawierają one niewielkie poprawki, bo mimo wszystko ta część garderoby zawodnika musi zapewniać mu swobodę ruchów i dotyku. Kierowca F1 regularnie przełącza różne tryby i przyciski na kierownicy w trakcie jazdy.

Lawrence Stroll wszedł w F1 i zainwestował miliony dolarów w Williamsa, by wesprzeć karierę swojego syna Lance’a. Gdy zobaczył jak ekipa z Grove popada w kryzysie, szybko postanowił poszukać innego zespołu. W padoku F1 spekuluje się, że przez pierwsze dwa lata Stroll miał wyłożyć nawet ok. 80 mln dolarów na infrastrukturę Williamsa. Jednak zespół zamiast poprawiać swoje wyniki, spadał w klasyfikacji konstruktorów. W sezonie 2018, po którym Kanadyjczycy opuścili szeregi ekipy, opadł na dno. – To były dwa lata tortur – powiedział wprost w podcaście “Beyond The Grid” Lawrence Stroll. Ostatecznie miliarder z Kanady postanowił nabyć upadające Force India i na bazie tego zespołu stworzyć Aston Martina. W ten sposób Stroll stworzył środowisko, w którym sam podejmuje decyzje i jest za nie odpowiedzialny. – W zeszłym roku Lance miał w końcu konkurencyjny bolid – powiedział 62-latek. Po tym jak rodzina Strollów odeszła z Williamsa, szansę w brytyjskiej ekipie otrzymał Robert Kubica. Jednak forma Brytyjczyków w roku 2019 była jeszcze gorsza niż wcześniej. Słowo “tortury” dobrze oddaje to, co przeżywał krakowianin przy okazji swojego powrotu do F1 w tamtym okresie.

Od kilku dni spekulowano, że Robert Kubica rozszerzy swój program startów w sezonie 2021. W czwartek plotki zyskały potwierdzenie. 36-latek pojawi się za kierownicą podczas dwóch rund długodystansowych mistrzostw świata WEC w Bahrajnie. Zaplanowano je na 30 października i 6 listopada. Oznacza to, że przed krakowianinem bardzo gorący okres. Na 24 października zaplanowano bowiem ostatni wyścig European Le Mans Series w sezonie 2021, gdzie Kubica wraz z WRT zapewnił już sobie tytuł mistrzowski. Następnie Polak uda się na Bliski Wschód. Informacja o dodatkowych startach Kubicy w Bahrajnie pojawia się w momencie, gdy kierowca ciągle nie zna oficjalnie swojej przyszłości w Formule 1 w sezonie 2022. Nie jest jednak tajemnicą, że krakowianin nie ma dużych szans na angaż w Alfie Romeo. Dlatego przygotowuje sobie plan B. Mają nim być występy właśnie w wyścigach długodystansowych WEC, a październikowe i listopadowe starty będą okazją do poznania tej serii.

Kolarstwo:

W czwartek oficjalnie zaprezentowana została trasa przyszłorocznego Tour de France. Słynny wyścig kolarski rozpocznie się 1 lipca jazdą indywidualną na czas o długości 13 kilometrów w Kopenhadze. Zakończenie 24 lipca w Paryżu. Łączna długość 109. edycji to 3328 km. W Danii odbędą się jeszcze dwa etapy, z metą w miastach Nyborg i Sonderbora. Utrudnieniem ma być przejazd przez dwa kilkukilometrowe mosty, gdzie kolarzom może dać się we znaki mocny wiatr. 4 lipca zawodnicy przetransportowani zostaną do Francji.  Po kilkuletniej przerwie wraca rywalizacja na odcinku do legendarnego l’Alpe d’Huez. To będzie 12. etap 14 lipca, czyli w dniu święta narodowego we Francji. Wcześniej, tj. na piątym etapie (6 lipca) kolarze ścigać się będą na brukowanych sektorach na trasie Lille – Arenberg. Będzie ich łącznie ok. 20 km. “Powitanie z Alpami” nastąpi na ósmym etapie z finiszem w Lozannie w Szwajcarii. Organizatorzy poinformowali, że w sumie będzie siedem etapów płaskich, siedem pagórkowatych i sześć górskich, a także odbędą się dwie czasówki.

Boks:

Jeszcze tej jesieni Krzysztof Włodarczyk stoczy drugą walkę w tym roku. To ma być kolejny krok w kierunku pojedynku o mistrzostwo świata. Krzysztof Włodarczyk ma za sobą bardzo trudny czas. Była odsiadka w więzieniu, kontuzja, ale wygląda na to, że najgorsze już za nim. “Diablo” teraz skupia się na boksie, a już od pewnego czasu krążyły plotki, że jeszcze w tym roku po raz drugi wejdzie do ringu. Mamy w końcu oficjalne potwierdzenie. 40-latek będzie jedną z gwiazd gali Challenger’s Boxing Night by GiA 3. Odbędzie się ona już 6 listopada w Nowym Sączu. W tej chwili nie jest znane nazwisko jego przeciwnika. Kibice jednak muszą nastawić się na to, że nie będzie to wielka gwiazda. Włodarczyk w tej chwili skupia się na zwycięstwach, które mają go przybliżyć do kolejnej walki o mistrzostwo świata.

Piłka ręczna:

Gracze Łomży Vive nie pozostawili rywalom złudzeń. Kielczanie w 5. kolejce Ligi Mistrzów rozbili SG Flensburg-Handewitt 37:29 – podopieczni Tałanta Dujszebajewa dominowali przez całe spotkanie.  Kielczanie mecz zakończyli z doskonałą skutecznością w ataku – bezbłędnie zakończyli aż 84 proc. swoich rzutów.

Łomża Vive Kielce – SG Flensburg-Handewitt 37:29 (21:16)

Pływanie:

Australijka Chloe McCardel po raz 44. przepłynęła kanał La Manche, stając się pod tym względem samodzielną rekordzistką. Wcześniej dzieliła rekord 43 udanych prób z Brytyjką Alison Streeter.  36-letnia McCardel płynęła z angielskiego wybrzeża do wydmy Pointe w pobliżu Calais, pokonując dystans blisko 34 km w ciągu dziesięciu godzin. Odważyła się na próbę pobicia rekordu, mimo infekcji dróg oddechowych, o czym wspomniała w poniedziałek na Facebooku. Australijka w 2016 roku ukończyła najdłuższy samodzielny wyścig zatwierdzony przez federację Marathon Swimmers, pokonując na Bahamach dystans 124 kilometrów.