Kadrowicze i członkowie sztabu reprezentacji Polski przeszli testy na koronawirusa. Poznaliśmy już ich wyniki. Na szczęście nie wykryto żadnego przypadku zakażenia. Testy kadrowiczów i członków sztabu reprezentacji Polski odbyły się we wtorek rano. Kolejne badania wśród Biało-Czerwonych już w sobotę 5 września – po piątkowym meczu Ligi Narodów UEFA z Holendrami i przed poniedziałkowym spotkaniem z Bośnią i Hercegowiną.

Paris Saint-Germain poinformowało za pomocą krótkiego oświadczenia na Twitterze, że dwóch piłkarzy klubu jest podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Klub nie podał nazwisk, o kogo dokładnie chodzi. Śledztwo w tej sprawie przeprowadziła redakcja “El Mundo Deportivo”, która ustaliła, że chodzi o Angela Di Marię i Leandro Paredesa. Obaj przebywają w domowej izolacji i czekają na kolejne testy. Z ustaleń hiszpańskiego dziennika wynika, że ogniskiem zakażeń były wakacje na Ibizie. Di Maria opublikował w weekend zdjęcia z urlopu na swoim instagramowym profilu. Pojawił się on na wspólnej kolacji z Paredesem, Anderem Herrerą i partnerkami. Następnie był w znane j restauracji Tatel.  Na Ibizie byli również NeymarMauro Icardi oraz Keylor Navas.  Dziennik “L’Equipe” przypomina, że Ibiza to obecnie jedno z miejsc, gdzie notuje się najwięcej przypadków zakażeń koronawirusem.

Denver Nuggets przegrywali z Utah Jazz już 1-3, ale ostatecznie to oni zmierzą się z Los Angeles Clippers w drugiej rundzie fazy play off. Siódmy mecz trzymał w napięciu do ostatnich sekund! Nikola Jokić został bohaterem Denver Nuggets. Serb, kryty przez Rudy’ego Goberta, na 27 sekund przed końcem czwartej kwarty trafił najważniejszy rzut w całym meczu.  Nuggets triumfowali 80:78 i zostali 12. zespołem w historii ligi NBA, który wrócił w play offach ze stanu 1-3 i zwyciężył 4-3.

Denver Nuggets – Utah Jazz 80:78 (26:21, 24:15, 15:24, 15:18)
(Jokic 30, Murray 17, Porter Jr. 10 – Mitchell 22, Gobert 19, Clarkson 10)

Toronto Raptors nie mają powodów do zadowolenia. Świetny fragment Marcusa Smarta, ważne trafienia Kemby Walkera i 34 punkty Jaysona Tatuma zapewniły we wtorek Boston Celtics ważny sukces nad aktualnymi mistrzami NBA. Drugie starcie w półfinale Konferencji Wschodniej niczym nie przypominało pierwszego, kiedy Boston Celtics triumfowali 112:94. Toronto Raptors prowadzili tym razem ośmioma punktami na początku czwartej kwarty (78:70), ale bostończycy odwrócili losy spotkania i zwyciężyli 102:99.

Toronto Raptors – Boston Celtics 99:102 (28:28, 20:22, 30:20, 21:32)
(Anunoby 20, VanVleet 19, Siakam 17, Ibaka 17 – Tatum 34, Smart 19, Walker 17)

Stan serii: 2-0 dla Celtics

Drużyny Philadelphia Flyers i Vancouver Canucks tej nocy przedłużyły swoje szanse na zdobycie Pucharu Stanleya. Nadal jednak przegrywają w swoich półfinałach konferencji i w czwartek będą musiały zrobić to ponownie.  “Lotnicy” w Toronto w meczu numer 5 półfinału konferencji wschodniej pokonali New York Islanders 4:3 i w całej serii przegrywają już tylko 2:3. Drużyna z Filadelfii balansowała na krawędzi, bo mimo że na 5 minut przed końcem trzeciej tercji prowadziła 3:1, to musiała o zwycięstwo walczyć w dogrywce.

Philadelphia Flyers – New York Islanders 4:3 (0:0, 2:1, 1:2, 1:0)

Giroux (36.), van Riemsdyk (39.), Niskanen (45.), Laughton (73.) – Barzal (22.), Nelson (56.), Brassard (58.)

Stan serii: 2:3. Szósty mecz jutro

W konferencji zachodniej, która rozgrywa mecze w Edmonton, swój sezon na razie przedłużył zespół Vancouver Canucks, który także uniknął wyeliminowania dzięki zwycięstwu w meczu numer 5. Podopieczni Travisa Greena pokonali Vegas Golden Knights 2:1. Wygraną dał im golem strzelonym w 44. minucie Elias Pettersson.

Vegas Golden Knights – Vancouver Canucks 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Theodore (36.) – Boeser (36.), Pettersson (44.)

Stan serii: 3:2. Szósty mecz jutro

US Open:

Andy Murray rozegrał pierwszy od 17 miesięcy pojedynek na wielkoszlemowych kortach. Brytyjczyk obronił meczbola i pokonał Yoshihito Nishiokę w I rundzie US Open 2020. Zwycięstwo w pięciu setach odniósł również Marin Cilić.  Dominic Thiem wyeliminował Jaume Munara, który skreczował po dwóch partiach. Andriej Kuzniecow po trzech latach wrócił na poziom Wielkiego Szlema i ograł Sama Querreya. Danił Miedwiediew w trzech setach pokonał Federico Delbonisa w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w Nowym Jorku wielkoszlemowego US Open 2020. Bez straty partii we wtorek wygrali też Matteo Berrettini, Roberto Bautista i Grigor Dimitrow. Kamil Majchrzak przegrał w I rundzie wielkoszlemowego US Open 2020. Polski tenisista odpadł po pojedynku z niżej notowanym Amerykaninem Ernesto Escobedo.

J.J. Wolf (USA, WC) – Guido Pella (Argentyna, 29) 6:2, 0:6, 6:3, 6:3
Roberto Carballes (Hiszpania) – Feliciano Lopez (Hiszpania) 3:6, 7:6(5), 6:4, 6:3
Christopher O’Connell (Australia) – Laslo Djere (Serbia) 4:6, 6:4, 7:6(2), 6:4
Danił Miedwiediew (Rosja, 3) – Federico Delbonis (Argentyna) 6:1, 6:2, 6:4

Roberto Bautista (Hiszpania, 8) – Tennys Sandgren (USA) 6:4, 6:4, 7:6(3)
Miomir Kecmanović (Serbia) – Gianluca Mager (Włochy) 6:4, 6:4, 6:7(6), 3:6, 6:2
Vasek Pospisil (Kanada) – Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 7:6(4), 7:5, 7:6(3)
Milos Raonić (Kanada, 25) – Leonardo Mayer (Argentyna) 6:3, 6:2, 6:3
Alex de Minaur (Argentyna, 21) – Andrej Martin (Słowacja) 6:4, 6:3, 7:5
Richard Gasquet (Francja) – Ivo Karlović (Chorwacja) 7:6(0), 7:6(4), 6:1
Andriej Kuzniecow (Rosja) – Sam Querrey (USA) 6:4, 7:6(6), 6:2
Karen Chaczanow (Rosja, 11) – Jannik Sinner (Włochy) 3:6, 6:7(7), 6:2, 6:0, 7:6(4)
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 15) – Thiago Monteiro (Brazylia) 6:3, 6:7(7), 7:6(6), 7:6(6)
Andy Murray (Wielka Brytania) – Yoshihito Nishioka (Japonia) 4:6, 4:6, 7:6(5), 7:6(4), 6:4
Corentin Moutet (Francja) – Jiri Vesely (Czechy) 6:4, 6:4, 7:5
Daniel Evans (Wielka Brytania, 23) – Thiago Seyboth Wild (Brazylia) 6:2, 6:1, 7:6(5)
Marin Cilić (Chorwacja, 31) – Denis Kudla (USA) 6:7(3), 3:6, 7:5, 7:5, 6:3
Norbert Gombos (Słowacja) – Radu Albot (Mołdawia) 6:4, 6:1, 6:4
Sumit Nagal (Indie) – Bradley Klahn (USA) 6:1, 6:3, 3:6, 6:1
Dominic Thiem (Austria, 2) – Jaume Munar (Hiszpania) 7:6(6), 6:3 i krecz

Serena Williams pokonała Kristie Ahn i awansowała do II rundy wielkoszlemowego US Open 2020. Wiktoria Azarenka rozbiła Barbarę Haas, a Madison Keys nie dała szans Timei Babos. Kim Clijsters i Venus Williams na I rundzie zakończyły występ w wielkoszlemowym US Open 2020. Pierwszy mecz w Nowym Jorku wygrała mistrzyni z 2017 roku, Sloane Stephens. Sofia Kenin oddała cztery gemy Belgijce Yaninie Wickmayer w I rundzie wielkoszlemowego US Open 2020. Bułgarka Cwetana Pironkowa rozegrała pierwszy mecz od 2017 roku i wyeliminowała Rosjankę Ludmiłę Samsonową.

Katarzyna Kawa na I rundzie zakończyła występ w US Open. Debiutująca w wielkoszlemowym turnieju Polka przegrała w dwóch setach z Tunezyjką Ons Jabeur, w drugim nie wykorzystując prowadzenia 4:1 i piłki setowej.  Iga Świątek awansowała do II rundy wielkoszlemowego US Open. Polska tenisistka pokonała rozstawioną Weronikę Kudermetową w dwóch setach. Dla Świątek nie był to jednak łatwy mecz.  Rywalką Polki w kolejnym pojedynku będzie Sachia Vickery. Startująca z dziką kartą Amerykanka zajmuje 160. miejsce w rankingu WTA (Polka jest 53.). Vickery wygrała z wyżej notowaną Taylor Townsend w dwóch setach (6:2, 6:4). Mecz II rundy Iga Świątek – Sachia Vickery odbędzie się w czwartek.

Sorana Cirstea (Rumunia) – Christina McHale (USA) 6:4, 7:5
Johanna Konta (Wielka Brytania, 9) – Heather Watson (Wielka Brytania) 7:6(7), 6:1
Elise Mertens (Belgia, 16) – Laura Siegemund (Niemcy) 6:2, 6:2
Sara Sorribes (Hiszpania) – Claire Liu (USA, WC) 6:2, 6:4
Catherine McNally (USA) – Viktoria Kuzmova (Słowacja) 6:4, 6:1
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 21) – Kim Clijsters (Belgia, WC) 3:6, 7:5, 6:1
Ons Jabeur (Tunezja, 27) – Katarzyna Kawa (Polska) 6:2, 7:6(6)
Kaia Kanepi (Estonia) – Katerina Siniakova (Czechy) 6:1, 6:2
Leylah Fernandez (Kanada) – Wiera Zwonariowa (Rosja) 6:4, 7:5
Sofia Kenin (USA, 2) – Yanina Wickmayer (Belgia) 6:2, 6:2

Hubert Hurkacz będzie miał w środę szansę po raz pierwszy awansować do III rundy wielkoszlemowego US Open 2020. Jego przeciwnikiem będzie młody i spragniony sukcesów Hiszpan Alejandro Davidovich Fokina.

Magda Linette powalczy o awans do III rundy wielkoszlemowego US Open 2020. Polka o najlepszy rezultat w Nowym Jorku zmierzy się z Danką Kovinić. Polka i Czarnogórka zmierzą się w pierwszym meczu dnia na korcie 8.

Kolarstwo:

Tour de France:

Primoz Roglic na finiszu 4. etapu zachował najwięcej sił i to on jako pierwszy minął linię mety. Pozycję lidera utrzymał Julian Alaphilippe. Wyścig Tour de France powoli się rozkręca. We wtorek kolarze znów wjechali w Alpy, a finisz rozgrywany był na podjeździe pod stację narciarską Orcieres-Merlette.  Na finiszu najlepszy był Primoz Roglic. Były skoczek narciarski zlikwidował ucieczkę Guillaume’a Martina i zapewnił sobie etapowe zwycięstwo. Pozycję lidera utrzymał Julian Alaphilippe, który linię mety minął jako piąty.