Piłka nożna:

Premier League:

To nie jest wymarzony początek roku piłkarzy Tottenhamu Hotspur. Na otwarcie 23. kolejki Premier League Koguty bezbramkowo zremisowały na wyjeździe z Watfordem.

Nie ma siły, która zatrzyma marsz Liverpoolu po mistrzostwo Anglii. Podopieczni Juergena Kloppa wygrali klasyk z Manchesterem United 2:0 i mają ogromną przewagę nad resztą stawki.

Duże emocje w meczu Burnley FC z Leicester City. Gospodarze sprawili sensację wygrywając 2:1, a zespół Brendana Rodgersa zmarnował w drugiej połowie rzut karny.

Chelsea FC zawiodła i w spotkaniu 23. kolejki Premier League 2019/2020 przegrała na wyjeździe z Newcastle United (0:1) po trafieniu w ostatnich sekundach.

Wydarzeniem  w Premier League była bramka Jana Bednarka w przegranym 2:3 meczu Southampton FC z Wolverhampton Wanderers. Manchester City zremisował na własnym stadionie 2:2 z Crystal Palace.

La Liga:

Hit 20. kolejki Primera Division 2019/2020 dla Realu Madryt. Królewscy przed własną publicznością pokonali Sevilla FC 2:1, a dublet ustrzelił pomocnik Casemiro.

Widać było świeżość i swobodę, ale do siatki rywali piłka wpadła tylko raz. FC Barcelona pokonała Granadę 1:0 w 20. kolejce La Liga. Był to pierwszy mecz ekipy z Camp Nou pod wodzą nowego szkoleniowca, Quique Setiena.

FC Barcelona – Granada CF 1:0 (0:0)
1:0 – Lionel Messi 76′

Duma Katalonii nadal przewodzi w tabeli ligi hiszpańskiej, ale drugi Real Madryt ma tyle samo punktów.

Bundesliga:

Nowy rok, stary Robert Lewandowski! W pierwszym po zimowej przerwie występie “Lewy” strzelił 20. ligowego gola w sezonie. Polak dołożył cegiełkę do efektownego zwycięstwa Bayernu Monachium z Herthą Berlin (4:0).

Bayer Leverkusen nie zawiódł po zimowej przerwie. Na zakończenie 18. kolejki Bundesligi ekipa trenera Petera Bosza pokonała na wyjeździe SC Paderborn 4:1. Dwa gole strzelił Kevin Volland.

Lider Bundesligi miał problemy w meczu z Unionem Berlin tylko w 1. połowie, którą 1:0 wygrali goście. Po przerwie wszystko wróciło do normy. Gospodarze trzykrotnie pokonali Łukasza Gikiewicza i zwyciężyli 3:1. Dwa gole zdobył Timo Werner.

Serie A:

AC Milan pokazał dwie twarze w meczu z Udinese Calcio. Mocno zaatakował dopiero po przerwie i wtedy zapewnił sobie zwycięstwo 3:2. Krzysztof Piątek oglądał to wszystko z ławki rezerwowych.

Lazio stało się bestią w Serie A. Pokonało 5:1 Sampdorię, a Ciro Immobile strzelił hat-tricka. Honorowego gola dla pokonanych zdobył Karol Linetty.

Gra i wyniki SSC Napoli są katastrofalne. Wicemistrz Włoch przegrał 0:2 z Fiorentiną. Jedną szansę na strzelenie gola miał Arkadiusz Milik, ale zatrzymał go Bartłomiej Drągowski.

Inter Mediolan nie popisał się. Remis 1:1 z US Lecce może być kosztownym potknięciem w wyścigu po mistrzostwo Włoch. Remis również w Bolonii, gdzie zagrali Łukasz Skorupski i Paweł Dawidowicz.

Juventus Turyn pokonał w meczu Serie A Parma Calcio. Włoskie media nie winią Wojciecha Szczęsnego za stratę gola i uważają, że Polak obronił w tym spotkaniu wszystko, co powinien.  Mistrzowie Włoch triumfowali 2:1, a oba gole strzelił Cristiano Ronaldo. W tym sezonie Portugalczyk strzelił w Serie A już szesnaście goli. Tym samym pobił kolejny rekord. Jest jedynym piłkarzem, który przez czternaście lat zdobywał tyle bramek w najsilniejszych ligach Europy.  Juventus wykorzystał szansę na powiększenie do czterech punktów przewagi w tabeli nad wiceliderem Interem.

Tokio 2020:

Maciej Skorża nie spełni marzenia o udziale w igrzyskach olimpijskich. Prowadzone przez niego Zjednoczone Emiraty Arabskie nie awansują do IO 2020 w Tokio. Najbardziej utytułowany polski trener lada moment może zameldować się w PKO Ekstraklasie.  By awansować do turnieju olimpijskiego, zespół Macieja Skorży musiał zdobyć medal trwających właśnie mistrzostw Azji U-23. Drużyna polskiego trenera wygrała swoją grupę i awansowała do ćwierćfinału, w którym została rozbita 1:5, co oznacza dla niej koniec walki o udział w IO 2020.

Koszykówka:

PP:

Niemal dekadę czekały koszykarki z Gdyni na taki dzień. Arka Gdynia pokonała w finale Suzuki Pucharu Polski Kobiet CCC Polkowice 83:73. Do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebna była dogrywka.

NBA:

Philadelphia 76ers – Chicago Bulls 100:89 (21:24, 25:23, 35:24, 19:18)
(Korkmaz 24, Horford 20, Simmons 20, Harris 13 – LaVine 23, White 14, Kornet 13)

Chicago Bulls – Cleveland Cavaliers 118:116 (31:33, 25:40, 31:29, 31:14)
(LaVine 42, Markanne 17, Kornet 11, White 11 – Love 29, Sexton 26, Osman 16, Gerland 16)

Luka Doncić, który w tym sezonie ma już w swoim dorobku 12. triple-double, znów był blisko potrójnej zdobyczy. 20-latek w wygranym meczu z Portland Trail Blazers ustanowił ponadto nowy rekord kariery pod względem liczby trafionych rzutów za trzy.

Dallas Mavericks – Portland Trail Blazers 120:112 (38:37, 34:26, 26:26, 22:23)
(Doncic 35, Hardaway Jr. 29, Curry 16 – Lillard 34, Anthony 22, Whiteside 21)

Ostatni raz, kiedy Atlanta Hawks zwyciężyła w San Antonio Trae’a Younga nie było nawet na świecie. Drużynie z Georgii udało się to w 1997 roku. I teraz, w 2020 roku. “Jastrzębie” przerwały pasmo 21. porażek przeciwko Spurs na ich parkiecie.

San Antonio Spurs – Atlanta Hawks 120:121 (27:29, 31:38, 41:21, 21:33)
(Aldridge 30, DeRozan 25, Mills 15 – Young 31, Reddish 22, Collins 18, Huerter 18)

James Harden i Russell Westbrook nie zdołali poprowadzić swojej drużyny do zwycięstwa. Zrobił to świetny LeBron James, który znów udowodnił, jak wielkim jest graczem.

Houston Rockets – Los Angeles Lakers 115:124 (34:27, 31:32, 17:32, 33:33)
(Westbrook 35, Harden 34, Gordon 13 – James 31, Kuzma 21, Caldwell-Pope 20, Green 20)

Milwaukee Bucks wciąż zachwyca. Brooklyn Nets rozpoczęli sobotni mecz od wyniku 4:0, a następnie mieli też 16:14, ale było to zarazem ich ostatnie prowadzenie w całym spotkaniu. Już pierwsza kwarta padła łupem drużyny Mike’a Budenholzera w stosunku 30:22, a do przerwy było 57:42. Goście z Wisconsin pewnie triumfowali na Brooklynie różnicą 20 punktów.

Brooklyn Nets – Milwaukee Bucks 97:117 (22:30, 20:27, 29:36, 26:24)
(Irving 17, Claxton 14, Prince 13 – Antetokounmpo 29, Middleton 20, Lopez 12)

Phoenix Suns zdobyli TD Garden. Boston Celtics, bez Kemby Walkera, który pauzował przez problemy z kolanem nie potrafili zatrzymać Devina Bookera (39 punktów), a pod koszem dominowali DeAndre Ayton oraz Dario Sarić.

Boston Celtics – Phoenix Suns 119:123 (20:26, 31:34, 25:27, 43:36)
(Smart 37, Tatum 26, Hayward 22 – Booker 39, Ayton 26, Bridges 26, Saric 13)

Domantas Sabonis zdobył pierwsze w karierze triple-double, a jego Indiana Pacers pokonała Denver Nuggets. Litwin okazał się lepszy od lidera rywali, Nikoli Jokicia.

Denver Nuggets – Indiana Pacers 107:115 (21:15, 29:29, 31:30, 26:41)
(Jokic 30, Grant 16, Barton 16, Plumlee 13 – McDermott 24, Sabonis 22, Warren 22, Brogdon 22, Holiday 14)

San Antonio Spurs wzięli rewanż na Miami Heat za porażkę sprzed kilku dni i po zaciętym spotkaniu triumfowali nad rywalami w stosunku 107:102. Ciekawie było aż do końca, a drużyna prowadząca zmieniała się kilka razy jeszcze w czwartej kwarcie.

San Antonio Spurs – Miami Heat 107:102 (28:31, 32:23, 26:30, 21:18)
(Aldridge 21, DeRozan 20, Mills 18 – Adebayo 21, Dragic 19, Nunn 18)

Hokej:

NHL:

Jonathan Toews i Dominik Kubalík poprowadzili Chicago Blackhawks do wyjazdowego zwycięstwa nad Toronto Maple Leafs. Kanadyjczyk strzelił 2 gole i zaliczył 2 asysty, a Czech także dwukrotnie trafił do siatki i dorzucił jedną asystę. Ich drużyna cieszyła się ze zwycięstwa 6:2. Najbardziej efektownym przykładem współpracy wymienionego duetu był ustalający wynik drugi gol Kubalíka, który z powietrza skierował do siatki krążek podany mu z prawej strony przez Toewsa. Drake Caggiula strzelił dla Blackhawks gola i zaliczył asystę, a do siatki trafił także Brandon Saad. Kubalík zdobył już 20 bramek i jest najlepszym strzelcem tego sezonu wśród debiutantów. W 3 z 4 ostatnich meczów po 2 razy wpisywał się na listę strzelców. Żadnemu debiutantowi w bogatej historii klubu z Chicago wcześniej się to nie udało. Podopieczni Jeremy’ego Collitona wygrywając 4 mecze z rzędu wyrównali swoją najdłuższą w tym sezonie serię zwycięstw. 52 punkty dają im 5. miejsce w dywizji centralnej, ale nadal nie uprawnia to do gry w play-offach na koniec sezonu. Maple Leafs z 57 punktami spadli na 4. pozycję w dywizji atlantyckiej i teraz także oni są poza strefą gry o Puchar Stanleya.

Swojego bohatera mieli dzisiejszej nocy kibice w Chicago. Patrick Kane co prawda tylko raz asystował, ale był to jego 1 000. punkt w NHL, co wystarczyło mu do otrzymania miana pierwszej gwiazdy meczu. Chicago Blackhawks pokonali Winnipeg Jets 5:2, odnosząc już 5. zwycięstwo z rzędu. To ich najdłuższa seria wygranych w obecnych rozgrywkach. Po golu i asyście zaliczyli Szwedzi Erik Gustafsson i Alexander Nylander, Czesi Dominik Kubalík i David Kämpf także trafili do siatki, podobnie jak Brandon Saad. Stojący w bramce gospodarzy Robin Lehner obronił 36 strzałów. Wybrany z numerem 1 draftu NHL w 2007 roku Kane jako pierwszy z tamtego naboru osiągnął 1 000 punktów w tej lidze. Żaden inny wybrany wówczas gracz nie doszedł jeszcze do granicy 700. Amerykanin punktował w 10. meczu z rzędu. Jest to najdłuższa trwająca seria w NHL. Obie rywalizujące wczoraj drużyny mają po 54 punkty, ale to Jets są ciągle wyżej w tabeli dywizji centralnej. Zajmują w niej 4. miejsce, a Blackhawks są na 5., ponieważ zespół z Winnipeg rozegrał mniej meczów.

PHL:

Pierwszy raz w tym sezonie o losach zwycięstwa w meczu ligowym z udziałem Podhala Nowy Targ decydowały rzuty karne. Po regulaminowych 60 minutach i dodatkowych 5 starcia „Szarotek” z Cracovią, był bowiem remis 2:2. W karnych górą byli krakowianie. Tym samym kolejny raz w bieżących rozgrywkach potwierdziła się reguła, że w bezpośrednich meczach tych drużyn zawsze wygrywa zespół przyjezdny.

KH Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 2:3 k. (1:1, 0:0, 1:1, d. 0:0, k. 0:2)
0:1 Jiří Gula – Zdeněk Bahenský, Damian Kapica (00:23)
1:1 Emil Švec – Samu Suominen, Dylan Willick (14:25(
1:2 Marek Tvrdoň – Tomi Leivo, Kasper Bryniczka (41:21, 5/4)
2:2 Krystian Dziubiński – Maciej Sulka, Samu Suominen (42:02)
2:3 Jiří Gula (65:00, decydujący rzut karny)

Nie było niespodzianki w meczu 41. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Re-Plast Unia Oświęcim pokonała na własnym lodzie Zagłębie Sosnowiec 3:1 i umocniła się na drugim miejscu w tabeli. – Najważniejsze, że zdobyliśmy dziś trzy punkty. Styl tego zwycięstwa był jednak daleki od ideału – zaznaczył Dariusz Wanat, autor zwycięskiego gola.

GKS Katowice udanie zrewanżował się za piątkową porażkę Lotosowi PKH Gdańsk. Katowiczanie wygrali 2:1, a obie bramki zdobył kapitan Grzegorz Pasiut.

Kto spodziewał się w niedzielny wieczór gradu bramek na Stadionie Zimowych w Tychach, ten mógł się rozczarować. Hokeiści GKSu Tychy pokonali Naprzód Janów tylko 6:1, mimo wielu dogodnych sytuacji. Janowianie mogą być zadowoleni, że zremisowali dwie tercje z aktualnym Mistrzem Polski.

Tenis:

ATP Adelajda:

Andriej Rublow w 56 minut w dwóch setach pokonał Lloyda Harrisa w finale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Adelajdzie. Dla Rosjanina to drugi tytuł zdobyty w ciągu siedmiu dni.

ATP Auckland:

Ugo Humbert zdobył pierwszy w karierze tytuł w głównym cyklu. W finale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Auckland Francuz po tie breaku trzeciego seta pokonał rodaka, Benoita Paire’a.

WTA Adelajda:

Ashleigh Barty została triumfatorką turnieju WTA Premier w Adelajdzie. W finale Australijka pokonała Ukrainkę Dajanę Jastremską i zdobyła pierwszy tytuł w swoim kraju.

WTA Hobart:

Jelena Rybakina pokonała Shuai Zhang i została mistrzynią turnieju WTA International w Hobart. Tytuł w deblu zdobyła Sania Mirza, dla której był to pierwszy start od października 2017 roku.

Australian Open:

Novak Djoković w czterech setach pokonał Jana-Lennarda Struffa w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego Australian Open 2020 i wygrał swój 900. mecz w głównym cyklu. Stefanos Tsitsipas w poniedziałek stracił ledwie pięć gemów.

Rozstawiony z numerem 13. Denis Shapovalov w czterech setach przegrał z Martonem Fucsovicsem w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego Australian Open 2020. Odpadł też Borna Corić, łatwo wygrał za to Matteo Berrettini.

1. występ w rozgrywanym na kortach twardych wielkoszlemowym Australian Open Roger Federer rozpoczął od zwycięstwa w trzech setach w 81 minut ze Steve’em Johnsonem.

Novak Djoković (Serbia, 2) – Jan-Lennard Struff (Niemcy) 7:6(5), 6:2, 2:6, 6:1

Roger Federer (Szwajcaria, 3) – Steve Johnson (USA) 6:3, 6:2, 6:2

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 6) – Salvatore Caruso (Włochy) 6:0, 6:2, 6:3

Matteo Berrettini (Włochy, 8) – Andrew Harris (Australia, WC) 6:3, 6:1, 6:3

Marton Fucsovics (Węgry) – Denis Shapovalov (Kanada, 13) 6:3, 6:7(7), 6:1, 7:6(3)

Grigor Dimitrow (Bułgaria, 18) – Juan Ignacio Londero (Argentyna) 4:6, 6:2, 6:0, 6:4
Guido Pella (Argentyna, 22) – John-Patrick Smith (Australia, WC) 6:3, 7:5, 6:4

Sam Querrey (USA) – Borna Corić (Chorwacja, 25) 6:3, 6:4, 6:4

Daniel Evans (Wielka Brytania, 30) – Mackenzie McDonald (USA) 3:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:3

Ricardas Berankis (Litwa) – Roberto Carballes (Hiszpania) 6:4, 6:2, 6:2

Gregoire Barrere (Francja) – Mohamed Safwat (Egipt, Q) 6:7(8), 7:6(1), 6:4, 7:6(5)

Yoshihito Nishioka (Japonia) – Laslo Djere (Serbia) 6:4, 3:6, 6:2, 7:6(1)

Naomi Osaka pokonała Marie Bouzkovą i awansowała do II rundy wielkoszlemowego Australian Open na kortach twardych w Melbourne. Pierwsze mecze mają również za sobą Petra Martić, Sofia Kenin i Jekaterina Aleksandrowa.

Serena Williams, Karolina Woźniacka i Petra Kvitova łatwo wygrały pierwsze mecze w wielkoszlemowym Australian Open 2020 na kortach twardych w Melbourne. Sorana Cirstea wyeliminowała Barborę Strycovą. Ashleigh Barty pokonała w trzech setach Łesię Curenko w I rundzie wielkoszlemowego Australian Open na kortach twardych w Melbourne. Cori Gauff wygrała z Venus Williams.

Ashleigh Barty (Australia, 1) – Łesia Curenko (Ukraina) 5:7, 6:1, 6:1

Naomi Osaka (Japonia, 3) – Marie Bouzkova (Czechy) 6:2, 6:4

Petra Kvitova (Czechy, 7) – Katerina Siniakova (Czechy) 6:1, 6:0

Serena Williams (USA, 8) – Anastazja Potapowa (Rosja) 6:0, 6:3

Petra Martić (Chorwacja, 13) – Christina McHale (USA) 6:3, 6:0

Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 25) – Jil Teichmann (Szwajcaria) 6:4, 4:6, 6:2

Sorana Cirstea (Rumunia) – Barbora Strycova (Czechy, 32) 6:2, 7:6(5)

Karolina Woźniacka (Dania) – Kristie Ahn (USA) 6:1, 6:3

Saisai Zheng (Chiny) – Anna Kalinska (Rosja, Q) 6:3, 6:2

Barbora Krejcikova (Czechy, Q) – Kaia Kanepi (Estonia) 7:6(3), 2:6, 6:3
Cori Gauff (USA) – Venus Williams (USA) 7:6(5), 6:3
Catherine McNally (USA, Q) – Samantha Stosur (Australia) 6:1, 6:4

Paula Badosa (Hiszpania) – Johanna Larsson (Szwecja, Q) 6:1, 6:0

Lin Zhu (Chiny) – Viktorija Golubić (Szwajcaria) 4:6, 6:1, 7:6(5)
Julia Görges (Niemcy) – Viktoria Kuzmova (Słowacja) 6:1, 6:2

Z powodu opadów deszczu żaden z reprezentantów Polski nie przystąpił w poniedziałek do rywalizacji w Australian Open 2020. Magda Linette, Iga Świątek i Hubert Hurkacz zagrają dopiero we wtorek.

Piłka ręczna:

Mistrzostwa Euro 2020:

Reprezentacja Hiszpanii wygrała kolejny mecz w Mistrzostwach Europy 2020. Tym razem odprawili z kwitkiem Austriaków 30:26 i nadal są liderem grupy I rundy głównej turnieju. Białorusini pokonali Czechów 28:25.

Chorwacja okazała się lepsza od Niemiec podczas drugiego meczu w grupie I Euro 2020, choć przegrywała przez znaczną część tego spotkania. Skończyło się wynikiem 25:24. To oznacza dla tych drugich koniec walki o medale.

Reprezentacja Węgier pozostała w rywalizacji o awans do półfinału mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. W niedzielnym spotkaniu 3. kolejki grupy II Węgrzy po emocjonującej walce pokonali Słowenię 29:28.

Niepokonani Norwegowie zmierzają do półfinału. W kolejnym meczu pokonali Szwedów 23:20, którzy stracili szansę na awans do strefy medalowej.

Siatkówka:

Liga Mistrzów:

Zaległe spotkanie 1. kolejki Ligi Mistrzów grupy C, Zenit Kazań – Jastrzębski Węgiel okazało się spektaklem, który na długo zapadnie w pamięci kibiców. Podopieczni Slobodana Kovacva w tie-breaku obronili pięć piłek meczowych, wygrywając 3:2.

Zenit Kazań – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:18, 16:25, 25:20, 22:25, 14:16)

PlusLiga:

Grupa ZAKSA Azoty Kędzierzyn-Koźle była zdecydowanym faworytem w rywalizacji z MKS-em Będzin. Podopieczni Nikoli Grbicia jednak rozczarowali. Siatkarze Jakuba Bednaruka rzucili rywali na kolana i rozbili w czterech setach.

MMA:

Conor McGregor w 40 sekund rozprawił się z Donaldem Cerrone w walce wieczoru UFC 246 w Las Vegas. Irlandczyk najpierw posłał Amerykanina na deski, a następnie zakończył walkę uderzeniami w parterze. “Notorious” efektownie powrócił do MMA. Dla 31-latka z Dublina była to 22. wygrana w zawodowej karierze, w tym 19. przez nokaut. Za pojedynek na UFC 246 “Notorious” otrzyma 3 miliony podstawowej wypłaty. Irlandczyk twierdzi jednak, że łącznie za walkę z Cerrone zgarnie w granicach 80 milionów, licząc na spore zyski ze sprzedaży PPV.

Zimowe:

Alpejski PŚ:

Ku uciesze licznie zgromadzonej widowni Beat Feuz wygrał prestiżowy zjazd, rozgrywany w Wengen. Szwajcar już po raz trzeci w swojej karierze odniósł zwycięstwo na legendarnej trasie Lauberhorn.  Tuz za plecami Feuza ze stratą 0,29 s. uplasował się Dominik Paris. Włoch dla odmiany nigdy wcześniej nie stał na podium w Wengen.  Czołową trójkę uzupełnił Thomas Dressen. Dla Niemca to drugie podium w sezonie 2019/2020, natomiast siódme w historii jego startów w zawodach tej rangi.

Clement Noel odniósł zwycięstwo w slalomie alpejskiego Pucharu Świata, rozgrywanym w Wengen. Francuz powtórzył sukces na trasie Mannlichen z 20 stycznia 2019 roku, kiedy to odniósł swój pierwszy triumf w karierze.  Noel miał zdecydowaną przewagę nad rywalami już w połowie rywalizacji. Francuz wyprzedzał bowiem drugiego na tym etapie zmagań Henrika Kristoffersena o 0,67 s., a trzeciego Marco Schwarza o 0,73 s.

Federica Brignone i Petra Vlhova ex aequo okazały się najlepsze w slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Świata, rozgrywanego we włoskim Sestriere. Podium uzupełniła Amerykanka, Mikaela Shiffrin.

Clara Direz odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach alpejskiego Pucharu Świata. Francuzka okazała się najlepsza w gigancie równoległym we włoskim Sestriere. Słaby występ zanotowały faworytki m.in. Mikaela Shiffrin oraz Petra Vlhova.

Skoki narciarskie:

W czołowej dziesiątce sobotniego konkursu w Titisee-Neustadt znalazło się trzech Polaków. 100 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020 zdobył zwycięzca Dawid Kubacki. O 32 punkty powiększył swój dorobek sklasyfikowany na ósmej pozycji Kamil Stoch. Z kolei 29 “oczek” uzyskał Piotr Żyła, który zajął dziewiątą lokatę.

Wiało, sypało, zmieniano belki, ale Dawid Kubacki przeszedł jakby obok tego. Znów skakał świetnie i wygrał drugi z rzędu konkurs Pucharu Świata! Do triumfu w Titisee-Neustadt Five jednak minimalnie zabrakło, ponieważ w finale obronił się Kobayashi.

Biegi:

Therese Johaug triumfowała w zawodach Pucharu Świata na 10 km techniką dowolną w Novym Mescie, a wśród mężczyzn, na dystansie 15 km stylem dowolnym triumfował Aleksander Bolszunow.

Therese Johaug wygrała bieg pościgowy na 10 kilometrów techniką klasyczną w Novym Mescie. Wśród mężczyzn, w biegu pościgowym na 15 km, zwyciężył Aleksander Bolszunow, a dwa punkty do klasyfikacji Pucharu Świata zdobył Dominik Bury.

Biathlon:

Reprezentacja Francji nie dała rywalom najmniejszych szans w biegu sztafetowym rozgrywanym w ramach Pucharu Świata w Ruhpolding. Jeden z najlepszych występów w ostatnich latach zaliczyli Polacy, którzy zajęli trzynaste miejsce.

Martin Fourcade z numerem 1 ruszał do niedzielnego biegu pościgowego w Rupholding i właśnie na tej pozycji ukończył całą rywalizację. Drugie miejsce zajął jego rodak Quentin Fillon Maillet.

Reprezentacja Norwegii jest w tym sezonie bezkonkurencyjna w biegach sztafetowych kobiet. Zawodniczki z tego kraju wygrały w piątek w Ruhpolding. Słabo spisały się Polki, które zajęły trzynaste miejsce.

Najlepszy wynik w tym sezonie osiągnęła Monika Hojnisz-Staręga. Polka zajęła siódme miejsce w biegu pościgowym w Rupholding. W wielkim stylu zwyciężyła Tiril Eckhoff. Druga z Biało-Czerwonych, Kamila Żuk była 55.

Opracował: Sławek Sobczak