Liga Europy:
Arsenal, Chelsea, Eintracht Frankfurt, Inter Mediolan i SSC Napoli to kilka drużyn, które zobaczymy w 1/8 finału Ligi Europy.Inter Mediolan awansował do najlepszej “16” Ligi Europy po zwycięstwie 4:0 z Rapidem Wiedeń. Małym zaskoczeniem jest wygrana Stade Rennais z Realem Betis. Przez 90 minut meczu KRC Genk ze Slavią Praga w Czechach nie padł gol. W rewanżu piłkarze mieli lepiej nastawione celowniki, choć warto zaznaczyć, że w trafieniu do siatki pomagali im bramkarze, którzy popełniali karygodne błędy. W czwartek z europejskimi pucharami pożegnali się piłkarze Fenerbahce i Galatasarayu Stambuł. Napoli w 1/8 finału Ligi Europy. Wicemistrz Włoch dopełnił formalności i pokonał u siebie 2:0 FC Zurych. Carlo Ancelotti znowu sprawdził Piotra Zielińskiego na nowej pozycji. Z kolei Arkadiusz Milik w doliczonym czasie gry nie wykorzystał okazji.
Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Arsenal
Dinamo Zagrzeb – Viktoria Pilzno 3:0 (2:0)
Bramki: Mislav Orsić 15, Emir Dilaver 34, Bruno Petković 73
Pierwszy mecz: 1:2. Awans: Dinamo Zagrzeb
Eintracht Frankfurt – Szachtar Donieck 4:1 (2:0)
Bramki: Luka Jović 23, Sebastien Haller 27 (k), 80, Ante Rebić 88 – Junior Moraes 63
Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Valencia CF
Villarreal CF – Sporting Lizbona 1:1 (0:1)
Bramki: Pablo Fornals 80 – Bruno Fernandes 45+1
Pierwszy mecz: 1:0. Awans: Villarreal CF
Zenit Petersburg – Fenerbahce Stambuł 3:1 (2:1)
Bramki: Magomied Ozdojew 4, Sardar Azmun 37, 76 – Mehmet Topal 43
Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Zenit Petersburg
Benfica Lizbona – Galatasaray Stambuł 0:0
Pierwszy mecz: 2:1. Awans: Benfica Lizbona
Betis Sewilla – Stade Rennes 1:3 (1:2)
Bramki: Giovani Lo Celso 41 – Ramy Bensebaini 22, Adrien Hunou 30, M’Baye Niang 90+4
Pierwszy mecz: 3:3. Awans: Stade Rennes
Chelsea – Malmoe FF 3:0 (0:0)
Bramki: Olivier Giroud 55, Ross Barkley 74, Callum Hudson-Odoi 84
Pierwszy mecz: 2:1. Awans: Chelsea
Dynamo Kijów – Olympiakos Pireus 1:0 (1:0)
Bramka: Fran Sol 32
Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Dynamo Kijów
KRC Genk – Slavia Praga 1:4 (1:1)
Bramki: Leandro Trossard 10 – Vladimir Coufal 23, Ibrahim Benjamin Traore 53, Milan Skoda 64, 68
Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Slavia Praga
Inter Mediolan – Rapid Wiedeń 4:0 (2:0)
Bramki: Matias Vecino 11, Andrea Ranocchia 18, Ivan Perisić 80, Matteo Politano 87
Pierwszy mecz: 1:0. Awans: Inter Mediolan
Bayer Leverkusen – FK Krasnodar 1:1 (0:0)
Zenit Sankt Petersburg – Villarreal CF
Gospodarzy pierwszych spotkań wymieniono na pierwszym miejscu.
Pierwsze mecze odbędą się 7 marca, rewanże – tydzień później.

Było kilka dni odpoczynku po Weekendzie Gwiazd, w czwartek drużyny NBA wróciły do pracy. Odbyło się kilka bardzo ciekawych meczów. Świetny mecz w hali Staples Center. Los Angeles Lakers pokonali Houston Rockets (111:106). Udało się im wyeliminować Jamesa Hardena, który opuścił parkiet z powodu sześciu fauli. LA Lakers pokazali duży charakter. LeBron James nie opuścił play offów od 2005 roku i robi wszystko, aby także w tym sezonie się tam znaleźć. Jego Lakers są obecnie na 10. miejscu w Konferencji Zachodniej. James w czwartek miał 29 punktów, 11 zbiórek i sześć kluczowych podań. Ingram dodał 27 “oczek” i zebrał 13 piłek.
Giannis Antetokounmpo znów udowodnił, że bardzo poważnie liczy się w walce o tytuł MVP. Grek zdobył 30 punktów, miał 13 zbiórek i sześć asyst. Boston Celtics trafili tylko 38-procent oddanych rzutów z pola, ale utrzymywali się w meczu, ponieważ Milwaukee Bucks popełnili aż 15 strat.
Stephen Curry zdobył 36 punktów i poprowadził Golden State Warriors do 42. sukcesu w sezonie. Pierwszy mecz po przerwie na All-Star Weekend nie był łatwy dla obrońców tytułu, Marvin Bagley wdał się im we znaki. Pierwszoroczniak rzucił 28 “oczek” i zebrał 14 piłek, lecz finalnie podopieczni Steve’a Kerra wykorzystali 19 na 46 rzutów za trzy, a sam Curry miał w tym elemencie 10 na 16. W ten sposób GSW zwyciężyli nad Sacramento Kings 125:123.
Joel Embiid opuści minimum tydzień przez problemy z lewym kolanem, Kameruńczyk nie był więc w stanie wystąpić w pierwszym meczu po Weekendzie Gwiazd. Philadelphię 76ers odwiedzili Miami Heat, którzy przysporzyli im sporo kłopotów. Szóstki ratował Tobias Harris, skrzydłowy 12 ze swoich 23 punktów zdobył w czwartej kwarcie. Gospodarze wygrali tę odsłonę 33:27, a całe spotkanie 106:102.
Dwyane Wade po raz ostatni “zatańczył” w Filadelfii, po jego trafieniu Heat prowadzili 99:98 na dwie minuty przed końcem. Wtedy dwa osobiste trafił Boban Marjanović, który pod nieobecność Embiida zdobył 19 punktów i zebrał 12 piłek, a kluczowy rzut za trzy dodał J.J. Redick. 76ers mieli wówczas 103:99 i nie oddali inicjatywy już do końca. Ben Simmons uzbierał 21 “oczek”, po meczu wymienił się koszulką z Wadem.
 Puchar Europy:
Koszykarki Wisły CanPack przegrały z Cukurovą Basketbol Mersin 78:86 (15:26, 24:22, 19:21, 20:17) w drugim spotkaniu 1/4 finału play off Pucharu Europy i odpadły z rywalizacji. Przed tygodniem we własnej hali krakowianki również poniosły porażkę 73:93. Wisła była ostatnim polskim zespołem startującym w Pucharze Europy. Wcześniej z rywalizacji odpadły: Artego Bydgoszcz, Energa Toruń i InvestInTheWest Enea Gorzów, a w kwalifikacjach Arka Gdynia.

Po 11 kolejnych zwycięstwach, hokeiści St. Louis Blues przegrali na wyjeździe z Dallas Stars 2:5. W tym czwartkowym meczu ligi NHL aż sześć goli padło w drugiej tercji, w ciągu zaledwie kwadransa. Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Jamie Benn. Poprzednią porażkę zespół z St. Louis poniósł ponad miesiąc wcześniej. 21 stycznia uległ 3:4 Los Angeles Kings. Później wyśrubował klubowy rekord kolejnych zwycięstw.
Granicę 100 punktów w tym sezonie osiągnął już Nikita Kuczerow. Zdobył gola dla Tampa Bay Lightning w konfrontacji z Buffalo Sabres (2:1 po karnych), a łącznie ma na koncie 30 bramek i 70 asyst, w 62 występach. Rosyjski skrzydłowy jest pierwszym hokeistą w lidze, który potrzebował 62 lub mniej gier na uzyskanie 100 “oczek” od czasów słynnego Mario Lemieux. Ten z kolei zapisał okrągłą cyfrę w 61 meczach w rozgrywkach 1996/1997.
Bardzo ciekawy przebieg miała rywalizacja w Edmonton, gdzie Oilers pokonali New York Islanders 4:3 po dogrywce. “Nafciarze” mieli świetny początek i po 6 minutach 30 sekundach wygrywali 2:0. Odpowiedź “Wyspiarzy” była piorunująca, dość szybko zdobyli kontaktową bramkę, zaś w 20. minucie, w odstępie 28 sekund, na listę strzelców wpisali się Brock Nelson i Cal Clutterbuck. Rezultat bardzo długo się nie zmieniał i dopiero w 58. minucie do wyrównania doprowadził Oscar Klefbom, a w 82. sekundzie dogrywki o sukcesie Oilers przesądził Connor McDavid.
W meczu Montreal Canadiens – Philadelphia Flyers (5:1) pierwszym w karierze hat-trickiem w NHL popisał się Brendan Gallagher. Po 27 minutach na tablicy był wynik 5:0. Później gospodarze już nie strzelali, a honorową bramkę dla “Lotników” zdobył Michael Raffl.

ATP Marsylia:
Rozstawiony z numerem drugim Borna Corić w dwóch setach przegrał z Ugo Humbertem w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Marsylii. Odpadł także oznaczony “piątką” Fernando Verdasco, wygrał natomiast David Goffin.
David Goffin (Belgia, 3) – Benoit Paire (Francja) 6:2, 6:3
Ugo Hunbert (Francja, WC) – Borna Corić (Chorwacja, 2) 6:2, 6:3
Mathias Bachinger (Niemcy, Q) – Fernando Verdasco (Hiszpania, 5) 6:4, 6:3
Andriej Rublow (Rosja) – Matteo Berrettini (Włochy) 6:3, 7:6(2)
Serhij Stachowski (Ukraina, LL) – Gregoire Barrere (Francja, LL) 6:3, 6:4
 ATP Rio de Janeiro:
Pablo Cuevas w dwóch setach pokonał Juana Ignacio Londero w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Rio de Janeiro. Casper Ruud wygrał z oznaczonym “piątką” Joao Sousą, co oznacza, że w imprezie nie ma już rozstawionych.
Casper Ruud (Norwegia, Q) – Joao Sousa (Portugalia, 5) 6:3, 3:6, 6:4
Laslo Djere (Serbia) – Taro Daniel (Japonia) 6:4, 6:2
Albert Ramos (Hiszpania) – Federico Delbonis (Argentyna) 3:6, 7:5, 6:3
Pablo Cuevas (Urugwaj) – Juan Ignacio Londero (Argentyna, Q) 6:1, 6:4
ATP Delray Beach:
Najwyżej rozstawiony Argentyńczyk Juan Martin del Potro w dwóch setach pokonał Reilly’ego Opelkę i awansował do ćwierćfinału zawodów Delray Beach Open. O miejsce w półfinale powalczy w sumie trzech reprezentantów USA.
Juan Martin del Potro (Argentyna, 1/WC) – Reilly Opelka (USA) 6:4, 6:4
Steve Johnson (USA, 4) – Paolo Lorenzi (Włochy) 7:5, 7:5
Mackenzie McDonald (USA) – Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 7:5, 6:4
Radu Albot (Mołdawia) – Nick Kyrgios (Australia) 6:2, 3:6, 6:3
WTA Dubaj:
Su-Wei Hsieh odrodziła się z 1:5 w trzecim secie i pokonała Karolinę Pliskovą w ćwierćfinale turnieju WTA Premier 5 w Dubaju. Petra Kvitova łatwo poradziła sobie z Viktorią Kuzmovą. Belinda Bencić kontynuuje marsz w turnieju WTA Premier 5 w Dubaju. W ćwierćfinale Szwajcarka wyeliminowała Simonę Halep. Elina Switolina pokonała Carlę Suarez i wygrała 12. mecz z rzędu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Elina Switolina (Ukraina, 6) – Carla Suarez (Hiszpania) 6:2, 6:3
Belinda Bencić (Szwajcaria) – Simona Halep (Rumunia, 3) 4:6, 6:4, 6:2
Petra Kvitova (Czechy, 2) – Viktoria Kuzmova (Słowacja) 6:4, 6:0
Su-Wei Hsieh (Tajwan) – Karolina Pliskova (Czechy, 4) 6:4, 1:6, 7:5
WTA Budapeszt:
Iga Świątek na II rundzie zakończyła udział w turnieju WTA International w Budapeszcie. Polka nie sprawiła niespodzianki i przegrała z broniącą tytułu Alison van Uytvanck. Świątek zanotuje kolejny awans w rankingu. W poniedziałek znajdzie się w okolicach 125. miejsca. Polkę czeka teraz wyjazd do USA. Będzie czekać, czy dostanie się do eliminacji do imprezy w Indian Wells (Premier Mandatory).
Alison van Uytvanck (Belgia, 1) – Iga Świątek (Polska, Q) 6:4, 7:5
Marketa Vondrousova pokonała po trzysetowym boju Annę Blinkową i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Budapeszcie. Kateryna Kozłowa w 58 minut odprawiła Madison Brengle.
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 5) – Arantxa Rus (Holandia) 6:4, 6:0
Marketa Vondrousova (Czechy, 8) – Anna Blinkowa (Rosja) 7:6(6), 3:6, 6:3
Irina-Camelia Begu (Rumunia) – Jewgienija Rodina (Rosja) 6:2, 6:3
Kateryna Kozłowa (Ukraina) – Madison Brengle (USA) 6:0, 6:1

Siatkówka:

Memoriał Wagnera:
Znani są już dwaj rywale reprezentacji Polski w Memoriale Wagnera. To będzie ostatni test przed walką o igrzyska olimpijskie, a także pierwsza szansa dla Wilfredo Leona na debiut. Już wcześniej zostało potwierdzone, że do naszego kraju na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera przyjedzie reprezentacja Serbii. Tajemnicą nadal jest trzeci przeciwnik. Możliwe, że będzie to Finlandia lub Japonia. Zostało jeszcze sporo czasu, bo impreza odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w Krakowie.

Piłka ręczna:

Kamil Syprzak był łączony z transferem do Francji, ale mówiło się o innych klubach. Transfer polskiego piłkarza do Paris Saint Germain jest dużym zaskoczeniem.  Polski obrotowy z francuskim gigantem podpisał dwuletni kontrakt. Ostatnio był zawodnikiem FC Barca Lassa, ale tam miał problemy z wywalczeniem sobie miejsca w pierwszym składzie.  To z pewnością jeden z największych transferów w polskiej piłce ręcznej w ostatnich latach. Niewielu się go spodziewało. Mówiło się o możliwym transferze do Francji, ale do Montpellier lub Nantes. W grę wchodziła także niemiecka Bundesliga.

Zimowe:

MŚ 2019:
W Seefeld rozdano pierwsze medale mistrzostw świata. W czwartek odbyła się rywalizacja w sprincie stylem dowolnym. Zdecydowanie najlepsi byli tego dnia reprezentanci Norwegii. Norwegowie zdobyli w czwartek w Seefeldaż trzy medale. W sprincie stylem dowolnym najlepsi byli Maiken Caspersen Falla oraz Johannes Hoesflot Klaebo, który w finale stoczył kapitalną walkę z Federico Pellegrino. Medal dla Norwegii zdobyła jeszcze Mari Eide, która zajęła trzecie miejsce. W klasyfikacji medalowej znalazły się jeszcze trzy reprezentacje. Po srebrnym medalu na swoich kontach mają Włosi i Szwedzi. Zdobyli je odpowiednio Federico Pellegrino oraz Stina Nilsson. Brąz dla Rosji wywalczył z kolei Gleb Retiwych.
 ME w biathlonie:
Rosja w supersprincie i Szwecja w sztafetach mieszanych wywalczyły złote medale biathlonowych mistrzostw Europy w Raubiczach koło Mińska. W pierwszej z tych konkurencji Magdalena Gwizdoń i Mateusz Janik uplasowali się na 14. miejscu, w drugiej Polska też była 14. Jewgienija Pawłowa i Dmitry Małyszko w supersprincie wyprzedzili Szwecję i Francję. Triumfatorzy sztafet mieszanych pobiegli w składzie: Emma Nilsson, Mona Brorsson, Martin Ponsiluoma, Sebastian Samuelsson i wyprzedzili Niemcy oraz ekipę gospodarzy – Białoruś. Tradycyjnie w walce o miano najlepszych biathlonistów Starego Kontynentu nie bierze udziału prawie nikt z czołówki Pucharu Świata. Przerwę zawodnicy wykorzystują na przygotowania do mistrzostw globu, które w tym roku odbędą się w dniach 7-17 marca w szwedzkim Oestersund.
Alpejski PŚ:
Alexis Pinturault odniósł zwycięstwo w kombinacji alpejskiego PŚ, rozgrywanej w miejscowości Bansko. Francuz wywalczył tym samym swoją czwartą małą Kryształową Kulę w tej konkurencji. Drugie miejsce zajął Marcel Hirscher, który uzyskując ex aequo najlepszy wynik podczas popołudniowego slalomu z Trevorem Philpem, przesunął się z 20. pozycji zajmowanej na półmetku rywalizacji. Podium uzupełnił wicemistrz świata z Aare w tej konkurencji, Stefan Hadalin. Dla Słowenca to pierwsze “pudło” w historii jego startów w PŚ