Ajax Amsterdam zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów! Holendrzy przypieczętowali awans, remisując z Dynamem Kijów 0:0 w rewanżowym meczu fazy play-off. Goście mogą mimo wszystko czuć pewien niedosyt, ponieważ zmarnowali wiele sytuacji, m.in. rzut karny. Holendrzy byli w świetnej sytuacji przed rewanżem. Pierwszy mecz wygrali bowiem 3:1, co stanowiło solidną zaliczkę.

Dinamo Zagrzeb prowadziło do przerwy 1:0 z Young Boys w meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów, ale nie utrzymało korzystnego wyniku do samego końca. Szwajcarzy w ciągu dwóch minut zdobyli dwie bramki, zapewniając sobie historyczny awans do fazy grupowej.

Dinamo Zagrzeb – Young Boys 1:2 (1:0)

Pierwszy mecz: 1-1.   Awans: Young Boys.

Największym pechowcem spotkania Dynama Zagrzeb z Young Boys Berno okazał się Miralem Sulejmani. Serb w 51. minucie zderzył się z rywalem, a upadając został kopnięty w głowę i stracił przytomność na kilka minut.

W rywalizacji AEK Ateny z MOL Vidi faworytami dwumeczu byli niewątpliwie Grecy, ale ekipa z Węgier zarówno na własnym boisku, a także na wyjeździe zaprezentowała się z bardzo walecznej strony. To jednak tym pierwszym udało się osiągnąć korzystniejszy rezultat i awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Na boisku nie brakowało ciekawych wydarzeń, a sędziujący to spotkanie Szymon Marciniak pokazał dwie czerwone kartki.

AEK Ateny – MOL Vidi 1:1 (0:0) W pierwszym meczu 2:1 dla AEK.

II RUNDA PUCHARU LIGI ANGIELSKIEJ:

Swansea City – Crystal Palace 0:1 (0:0)

AFC Bournemouth – Milton Keynes Dons 3:0 (2:0)

AFC Wimbledon – West Ham United 1:3 (1:0)

Brighton and Hove Albion – Southampton FC 0:1 (0:0)

Cardiff City – Norwich City 1:3 (0:1)

Fulham FC – Exeter City 2:0 (1:0)

Hull City – Derby County 0:4 (0:2)

Leeds United – Preston North End 0:2 (0:2)

Leicester City – Fleetwood Town 4:0 (2:0)

Queens Park Rangers – Bristol Rovers 3:1 (2:0)

Sheffield Wednesday – Wolverhampton Wanderers 0:2 (0:0)

Stoke City – Huddersfield Town 2:0 (0:0)

Bayern Monachium – Chicago Fire 4 – 0

Bastian Schweinsteiger przybył do Monachium wraz ze swoim aktualnym zespołem, Chicago Fire. Podczas towarzyskiego meczu na Allianz Arenie rozegrał swoje ostatnie spotkanie. Jako legenda Bayernu Monachium wystąpił w barwach obu zespołów. Zarówno przed i po starciu doszło do wzruszających scen. Wszyscy chcieli godnie pożegnać Schweinsteigera. Niemiecki pomocnik mecz uświetnił widowisko ostatnią bramką zdobytą dla bawarczyków w 83 minucie. Trener gospodarzy, Niko Kovac, dał odpocząć niemal wszystkim kluczowym graczom. Szansę dostali ci, którzy nie wystąpili na inaugurację Bundesligi w pełnym wymiarze czasowym. Na ławce rezerwowej mecz rozpoczął Robert Lewandowski. Szkoleniowiec oszczędzał swoich graczy przed starciem 2. kolejki Bundesligi przeciwko VfB Stuttgart.

Bayern Monachium – Chicago Fire 4:0 (2:0)

1:0 – Serge Gnabry 7′

2:0 – Sandro Wagner 38′

3:0 – Arjen Robben 63′

4:0 – Bastian Schweinsteieger 83′

US Open:

Męczące upały i duża wilgotność powietrza podczas dwóch pierwszych dni wielkoszlemowego US Open sprawiły, że organizatorzy wprowadzili przepis mający pomóc tenisistom. Zyskali oni – wzorem obowiązujących już wcześniej u zawodniczek reguł – 10-minutową przerwę. We wtorek skreczowało czterech singlistów. Wśród nich był rywal Huberta Hurkacza – Włoch Stefano Travaglia, który w drugiej części pojedynku miał kłopoty ze skurczami w łydce. Jeden z kibiców zemdlał na wystawionej na działania promieni słonecznych trybunie podczas meczu Czeszki Petry Kvitovej i Belgijki Yaniny Wickmayer. Sędzia stołkowy wstrzymał przebieg spotkania do czasu, aż służby medyczne dotarły do fana. Miłośnicy tenisa starają się kryć na trybunach w zaciemnionych miejscach. Organizatorzy apelują do wszystkich, którzy odwiedzają obiekty we Flushing Meadows Park, by pili dużo wody i pamiętali o kremach chroniących przed słońcem. Na piątek zapowiadany jest w Nowym Jorku deszcz, który ma nieco ulżyć osobom źle znoszącym upały.

Hubert Hurkacz został  siódmym Polakiem, który wygrał mecz w międzynarodowych mistrzostwach USA. Tenisista z Wrocławia utrzymał nerwy na wodzy w trzecim secie i skorzystał na problemach zdrowotnych Włocha Stefano Travaglii.

Roger Federer w trzech setach pokonał Yoshihito Nishiokę w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w Nowym Jorku wielkoszlemowego US Open 2018. Do 1/32 finału awansowali też Nick Kyrgios, Gael Monfils, David Goffin, Lucas Pouille i Kei Nishikori.

Novak Djoković potrzebował czterech setów i trzech godzin gry, by pokonać Martona Fucsovicsa w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w Nowym Jorku wielkoszlemowego US Open 2018. Bardzo łatwe otwarcie miał natomiast Alexander Zverev.

Marin Cilić pokonał Mariusa Copila i w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w Nowym Jorku wielkoszlemowego US Open 2018 zagra z Hubertem Hurkaczem. We wtorek aż cztery mecze zakończyły się kreczem.

Roger Federer (Szwajcaria, 2) – Yoshihito Nishioka (Japonia) 6:2, 6:2, 6:4

Alexander Zverev (Niemcy, 4) – Peter Polansky (Kanada, LL) 6:2, 6:1, 6:2

Novak Djoković (Serbia, 6) – Marton Fucsovics (Węgry) 6:3, 3:6, 6:4, 6:0

Marin Cilić (Chorwacja, 7) – Marius Copil (Rumunia) 7:5, 6:1, 1:1 i krecz

David Goffin (Belgia, 10) – Federico Gaio (Włochy, Q) 6:2, 6:4, 7:6(5)

Pablo Carreno (Hiszpania, 12) – Malek Jaziri (Tunezja) 7:5, 6:2, 6:2

Diego Schwartzman (Argentyna, 13) – Federico Delbonis (Argentyna) 6:2, 7:6(6), 6:2

Fabio Fognini (Włochy, 14) – Michael Mmoh (USA, WC) 4:6, 6:2, 6:4, 7:6(4)

Lucas Pouille (Francja, 17) – Yannick Maden (Niemcy, Q) 7:6(6), 6:2, 7:5

Kei Nishikori (Japonia, 21) – Maximilian Marterer (Niemcy) 6:2, 6:2, 6:3

Julien Benneteau (Francja) – Marco Cecchinato (Włochy, 22) 2:6, 7:6(5), 6:3, 6:4

Hyeon Chung (Korea Południowa, 23) – Ricardas Berankis (Litwa) 4:6, 7:6(6), 6:0, 2:0 i krecz

Richard Gasquet (Francja, 26) – Yuichi Sugita (Japonia) 6:3, 6:1, 6:3

Frances Tiafoe (USA) – Adrian Mannarino (Francja, 29) 6:1, 4:6, 6:4, 6:4

Nick Kyrgios (Australia, 30) – Radu Albot (Mołdawia) 7:5, 2:6, 6:4, 6:2

Matthew Ebden (Australia) – Filip Krajinović (Serbia, 32) 7:6(1), 6:7(5), 4:6, 6:1, 4:1 i krecz

Gael Monfils (Francja) – Facundo Bagnis (Argentyna, Q) 7:6(4), 3:6, 6:0, 6:0

Benoit Paire (Francja) – Dennis Novak (Austria, Q) 7:6(6), 3:6, 7:5, 7:6(5)

Marcos Baghdatis (Cypr) – Michaił Jużny (Rosja) 6:4, 6:4, 2:6, 3:1 i krecz

Hubert Hurkacz (Polska, Q) – [b]Stefano Travaglia (Włochy, Q) 6:2, 2:6, 7:6(8), 3:0 i krecz[/b]

Andżelika Kerber w dwóch zaciętych setach pokonała Margaritę Gasparian w I rundzie US Open. Odpadła Coco Vandeweghe, która przegrała z Kirsten Flipkens. Karolina Woźniacka i Petra Kvitova bez straty seta awansowały do II rundy wielkoszlemowego US Open. Jelena Ostapenko stoczyła trzysetową batalię z Andreą Petković. Maria Szarapowa pokonała Patty Schnyder w I rundzie wielkoszlemowego US Open. Pierwsze mecze wygrały Daria Kasatkina i Madison Keys.

Naomi Osaka (Japonia, 20) – Laura Siegemund (Niemcy) 6:3, 6:2

Maria Szarapowa (Rosja, 22) – Patty Schnyder (Szwajcaria, Q) 6:2, 7:6(6)

Kirsten Flipkens (Belgia) – Coco Vandeweghe (USA, 24) 6:3, 7:6(3)

Aryna Sabalenka (Białoruś, 26) – Danielle Collins (USA) 6:0, 4:6, 6:4

Katerina Siniakova (Czechy) – Anett Kontaveit (Estonia, 28) 6:7(3), 6:3, 7:5

Dominika Cibulkova (Słowacja, 29) – Arantxa Rus (Holandia, Q) 4:6, 6:2, 6:3

Carla Suarez (Hiszpania, 30) – Nicole Gibbs (USA, Q) 5:7, 6:3, 6:4

Trzeciego dnia US Open 2018 dojdzie do starcia Andy’ego Murraya z Fernando Verdasco. Zagrają również Serena i Venus Williams, Sloane Stephens, Rafael Nadal, Juana Martin del Potro oraz polskie deblistki, Alicja Rosolska i Magda Linette.

Po tym, jak w poniedziałek Manu Ginobili ogłosił, że udaje się na sportową emeryturę, San Antonio Spurs szybko znaleźli dla niego zastępstwo. Umowę z klubem z Teksasu podpisze Quincy Pondexter. Pondexter poza NBA spędził dwa lata, jednak przez poprzednimi rozgrywkami postawili na niego Chicago Bulls. W ich barwach rozegrał 23 spotkania, ale prezentował się kiepsko i w lutym został zwolniony. Od Spurs otrzyma zatem szansę, która może się dla niego okazać już ostatnią, aby wrócić do gry i być mocnym punktem swojej drużyny. Do NBA powróci natomiast Thomas Robinson. Silny skrzydłowy swojego czasu uchodził za spory talent, ale ostatnio słuch po nim zaginął. W sezonie 2016/17 reprezentował barwy Los Angeles Lakers, ale na kolejny rok zabrakło dla niego miejsca na parkietach NBA, wobec czego podkoszowy wybrał ofertę Chimki Moskwa.

Kolarstwo:

Benjamin King jako pierwszy minął metę czwartego etapu 73. edycji wyścigu Vuelta a Espana. Drugi był Kazach Nikita Stalnow (Astana), a trzeci Francuz Pierre Rolland (Education First – Drapac).  Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Michał Kwiatkowski, wczoraj 13. na mecie. Na drugiej pozycji ze stratą siedmiu sekund jest Niemiec Emanuel Buchmann (BORA – hansgrohe), który we wtorek zajął dziewiątą lokatę. Natomiast Rafał Majka przesunął się z czternastej pozycji na jedenastą.