Piłka nożna

Europa

Znamy już komplet ćwierćfinalistów Pucharu Ligi Angielskiej. W środowy wieczór z awansu cieszyli się piłkarze Chelsea i West Ham United.

Chelsea FC – Everton 2:1 (1:0)

Tottenham Hotspur – West Ham United 2:3 (2:0)

To był hit II rundy Pucharu Niemiec. Obie drużyny to ścisła czołówka Bundesligi, a starcie RB Lipsk i Bayernu Monachium nazywane było przedwczesnym finałem. Rzuty karne rozstrzygnęły mecz. Robert Lewandowski ponownie niezawodny, tymczasem wschodząca gwiazda kadry Niemiec Timo Werner strzelił źle i bramkarz Bayernu obronił jego uderzenie w ostatniej serii jedenastek.

0:1 – Robert Lewandowski

Inne wyniki:

Hertha Berlin – 1.FC Koeln 1:3 (0:2)

1.FC Kaiserslautern – VfB Stuttgart 1:3 (1:1)

VfL Osnabrueck – 1.FC Nuernberg 2:3 (1:1)

VfL Wolfsburg – Hannover 96 1:0 (0:0)

SC Freiburg – Dynamo Drezno 3:1 (0:0)

Werder Brema – TSG 1899 Hoffenheim 1:0 (1:0)

Atletico Madryt, Villarreal i Athletic Bilbao – żadna z tych drużyn nie potrafiła pokonać III-ligowca w pierwszych meczach 1/16 finału Pucharu Króla.

Formentera – Athletic Bilbao 1:1 (0:0)

Ponferradina – Villarreal CF 1:0 (1:0)

Elche CF – Atletico Madryt 1:1 (0:1)

SD Eibar – Celta Vigo 1:2 (1:2)

Real Valladolid – CD Leganes 1:2 (0:0)

Napoli jest liderem Serie A po zwycięstwie 3:2 z Genoa CFC w 10. kolejce. Wszystkie gole dla lepszego zespołu strzelił Dries Mertens, a 90 minut w jego barwach zagrał Piotr Zieliński.

Wojciech Szczęsny nie zachował czystego konta w swoim trzecim meczu dla Juventusu. Mistrzowie Włoch pokonali u siebie SPAL 4:1, a cały mecz w barwach beniaminka rozegrał też inny reprezentant Polski – Bartosz Salamon. Cudownego gola na 1:0 strzelił Federico Bernardeschi.

AC Milan przerwał pasmo niepowodzeń i zwyciężył 4:1 z Chievo Werona. Komplet punktów zdobyli również inni uczestnicy europejskich pucharów Lazio oraz AS Roma.

Anderlecht odniósł szóste zwycięstwo w sezonie 2017/2018 Jupiler League. Mistrzowie kraju w 12. kolejce rozgrywek pokonali SV Zulte Waregem 2:0. Nie zachwycił napastnik reprezentacji Polski, Łukasz Teodorczyk.

Polska

PP

Awaria oświetlenia i przerwany mecz nie przeszkodziły Legii Warszawa. Podopieczni Romeo Jozaka wygrali na wyjeździe z Drutex-Bytovią Bytów 3:1 i są krok od półfinału Pucharu Polski.

Chrobry Głogów – Arka Gdynia 0 – 2

III Liga – Grupa I

Polonia Warszawa – Świt Nowy Dwór 2 – 2

MLS

Kolejny snajper z Lotto Ekstraklasy wyląduje w lidze MLS? Niewykluczone, że drogę Nemanji Nikolicia obierze Marco Paixao, którego kusi gra w Stanach Zjednoczonych. Zainteresowane pozyskaniem napastnika Lechii Gdańsk jest Los Angeles Galaxy.

Pierwszy mecz w finałach MLS od 2012 roku rozegrali na Toyota Park w Bridgeview piłkarze Fire. Na stadionie pojawiło się tylko 11 647 kibiców i przeżyli prawdziwy koszmar. Sterażacy przegrali z New York Red Bulls sromotnie 0:4 i nowojorczycy niepokonany w swoich ostatnich 4  meczach zmierzą się teraz w półfinale konferencji z Toronto FC.

Vancouver Whitecaps – San Jose Earthquakes 5 – 0

NBA

W Konferencji Wschodniej nie ma już zespołu bez porażki. Washington Wizards ponieśli pierwszą porażkę w bieżącym sezonie NBA. Drużyna Marcina Gortata po dogrywce przegrała z Los Angeles Lakers 99:102. Nasz rodak zanotował drugie w sezonie double-double, zdobywając 11 punktów, 14 zbiórek, asystę i blok.

Triple-double LeBrona Jamesa nie pomogło Cleveland Cavaliers pokonać Brooklyn Nets. To dużego kalibru niespodziana, bowiem gospodarze musieli tego dnia radzić sobie bez D’Angelo Russela – lidera zespołu.

Eric Gordon bohaterem Houston Rockets. Snajper trafił za trzy równo z końcową syreną czwartej kwarty, dzięki czemu Rakiety pokonały na wyjeździe Philadelphia 76ers.

Miami Heat – San Antonio Spurs 100:117 (30:30, 21:26, 22:32, 27:29)

Charlotte Hornets – Denver Nuggets 110:93 (27:23, 35:16, 23:29, 25:25)

Detroit Pistons – Minnesota Timberwolves 122:101 (23:26, 40:18, 28:29, 31:28)

Golden State Warriors – Toronto Raptors 117:112 (29:26, 32:27, 30:33, 26:26)

Oklahoma City Thunder – Indiana Pacers 114:96 (30:27, 24:21, 32:26, 28:22)

David Stern w czasie pracy jako komisarz ligi NBA był całkowicie przeciwny wszelkim używkom. Po przejściu na emeryturę zmienił zdanie ws. marihuany. Wyznał to w filmie dokumentalnym nakręconym przez byłego koszykarza NBA, Ala Harringtona. – Myślę, że marihuana powinna zostać usunięta z listy zakazanych substancji. Istnieje powszechna zgoda, że dla celów medycznych powinna być całkowicie legalna – przyznał Stern.

NHL

Pięciu różnych hokeistów zdobywało bramki dla Columbus Blue Jackets w ich zwycięstwie 5:1 nad Buffalo Sabres. Cztery punkty dla St. Louis Blues zdobył Alexander Steen, a jego drużyna pokonała Calgary Flames 5:2.

Puchary koszykówka

Wygrana była na wyciągnięcie ręki. Koszykarki Wisły CanPack Kraków na finiszu meczu w Salamance oddały triumf ekipie CB Avenida. Ostatecznie Biała Gwiazda przegrała 57:62 i na pierwszą wygraną w Eurolidze musi poczekać.

Przespane wejście w drugą połowę meczu kosztowało CCC Polkowice trzecią porażkę w Eurolidze. Pomarańczowe przez większość spotkania grały naprawdę nieźle, ale ostatecznie przegrały z ZVVZ USK Praga 66:72.

Tenis

Najwyżej rozstawiony Alexander Zverev w dwóch setach pokonał Gillesa Simona w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 500 w Wiedniu. Wygrali także m.in. Jo-Wilfried Tsonga i Philipp Kohlschreiber.

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo pokonali 7:6(3), 6:4 Amerykanina Johna Isnera i Kanadyjczyka Daniela Nestora w I rundzie gry podwójnej turnieju ATP World Tour 500 w Wiedniu.

W ćwierćfinale  ich rywalami będą Hindus Rohan Bopanna i Urugwajczyk Pablo Cuevas.

Juan Martin del Potro w trzech setach pokonał Joao Sousę w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 500 w Bazylei. Wygrali też m.in. David Goffin, Jack Sock i Roberto Bautista, którzy są już w ćwierćfinale.

Francuzka Caroline Garcia wróciła z 3:5 w III secie i pokonała 6:7(7), 6:3, 7:5 Ukrainkę Elinę Switolinę w Grupie Czerwonej Mistrzostw WTA rozgrywanych w Singapurze.

Dunka Karolina Woźniacka pokonała 6:0, 6:2 Rumunkę Simonę Halep.

Pewna wyjścia z Grupy Czerwonej jest już Woźniacka. Garcia, Switolina i Halep pozostają w grze o awans do półfinału. Francuzka zmierzy się z Dunką, a Rumunka spotka się z Ukrainką.

Węgierka Timea Babos i Czeszka Andrea Hlavackova pokonały 6:3, 6:4 Słowenkę Andreję Klepac i Hiszpankę Marię Jose Martinez Sanchez i awansowały do półfinału gry podwójnej Mistrzostw WTA w Singapurze.

Boks

Jeden z najwybitniejszych mistrzów świata wagi ciężkiej, Larry Holmes, uważa, że czempion wszechwag Anthony Joshua poradziłby sobie nawet z najlepszą wersją Mike’a Tysona. – Po prostu by go trafił, a Mike po czymś takim by nie wstał – ocenia.

– To ma być wielki rok – powiedział Eddie Hearn, promotor Anthony’ego Joshuy. Angielski bokser ma zdominować wagę ciężką i zdobyć tytuły mistrza świata wszystkich najważniejszych federacji. To ambitne plany Anglika. Mistrzem świata organizacji WBC jest Deontay Wilder, a królem federacji WBO jest Joseph Parker. Celem jest doprowadzenie do walk z tymi rywalami. Najpierw jednak Joshua musi pokonać Carlosa Takama.

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej, Deontay Wilder, jest sfrustrowany faktem, że najlepsi bokserzy go unikają. – Przejdę do MMA lub gdzie indziej – mówi przed walką z Bermane Stivernem.

Artur Szpilka który zaczyna przygotowania do powrotu na ring, postanowił przerwać zaplanowaną na 7 dni głodówkę. Próba charakteru, którą zawodnik zapowiadał nie przyniosła oczekiwanego efektu. Bokser wytrzymał 3 dni.

Ciekawostki sportowe

Forbes zamieścił kolejne zestawienie, tym razem dotyczy ono najbardziej wartościowych zespołów i sportowców jako marek. Na szczycie znaleźli się Roger Federer i Dallas Cowboys. Pierwszą europejską drużyną na liście jest Manchester United. Na szczycie listy znalazły się trzy zespoły z USA: Dallas Cowboys, New York Yankees i Los Angeles Lakers. Manchester United w tym zestawieniu zajmuje czwarte miejsce, ale równocześnie pierwsze z klubów piłkarskich. Następnymi są FC Barcelona i Real Madryt. W zestawieniu sportowców na czele znajduje się Roger Federer, a tuż za nim są LeBron James oraz Usain Bolt, który już zakończył karierę lekkoatletyczną, jednak chciałby sprawdzić się teraz w piłce nożnej. Wzrosła wartość Cristiano Ronaldo, ale w zestawieniu Forbes’a jest on czwarty, jeszcze dalej jest Lionel Messi, który zajął dziewiątą pozycję, a jego marka zanotowała spadek o 10 proc.