Piłka nożna

FC Barcelona bez problemu pokonała Sporting Gijon 6:1 w 25. kolejce Primera Division. Luis Enrique poinformował na konferencji pomeczowej, że od przyszłego sezonu nie będzie trenerem Barcelony. Hiszpan prowadził klub z Camp Nou przez 3 sezony.

Realu Madryt przyjmował UD Las Palmas i w dramatycznych okolicznościach zremisował 3:3!Jeszcze w 85. minucie gospodarze przegrywali 1:3, a na dodatek grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Garetha Bale’a. Realowi punkt uratował autor dubletu – Cristiano Ronaldo.

Dziennik “The Telegraph” twierdzi, że Arsene Wenger odrzucił bajeczną ofertę z Chin tylko z jednego powodu. Francuz liczy, że od przyszłego sezonu będzie trenerem Realu Madryt.

Wysokie zwycięstwo zanotował też Villarreal. “Żółte Łodzie Podwodne” pokonały na wyjeździe ostatnią Osasunę Pampeluna 4:1.

Manchester City wygrał z Huddersfield Town 5:1 w powtórzonym meczu Pucharu Anglii i awansował do ćwierćfinału. Jednak początkowo to goście prowadzili w tym spotkaniu, a na sędziego wściekał się Pep Guardiola.

W ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Niemiec Bayern Monachium pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0. Świetny mecz rozegrał Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki i zaliczył asystę.

Hamburger SV przegrał przed własną publicznością z Borussią M’gladbach 1:2. Obie bramki goście zdobyli po rzutach karnych.

Po blisko czterech latach Lazio Rzym wygrało 2:0 Derby della Capitale z AS Roma i jest bliżej awansu do finału Pucharu Włoch. Wojciech Szczęsny spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

120 minut rywalizacji bez udziału kontuzjowanego Kamila Glika. Olympique Marsylia i AS Monaco urządziły sobie ostre strzelanie, ale ostatecznie w ćwierćfinale Pucharu Francji zagrają ci drudzy. Było 3:4.

Paris Saint-Germain pokonało drugoligowe Chamois Niortais FC 2:0, a 73 minuty na boisku spędził Grzegorz Krychowiak – pierwsze od blisko trzech miesięcy.

Sporo emocji dostarczył zaległy mecz 24. kolejki Ligue 1 pomiędzy SC Bastia a FC Nantes. Kanarki z trudem uratowały remis 2:2. Niespełna kwadrans spędził na boisku Mariusz Stępiński.

Lech Poznań nie zwalnia tempa. W półfinale Pucharu Polski odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo 3:0. Kolejorz pokonał Pogoń Szczecin i jest już praktycznie pewny gry w finale.

NBA

Po ośmiu porażkach z rzędu przeciwko ekipie Toronto Raptors, koszykarze z Waszyngtonu wreszcie przełamali tego rywala. Swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożył Marcin Gortat, który przebywał na boisku najkrócej z zawodników z pierwszej piątki, bo zaledwie 18 minut. W tym czasie uzbierał 12 punktów oraz miał 8 zbiórek i asystę.

Tym razem kluczową rolę w szeregach Wizards odegrał zawodnik z ławki rezerwowych – Bojan Bogdanović, który w 25 minut uzbierał aż 27 punktów.

Po raz siódmy w tym sezonie LeBron James kończył mecz z triple-double na koncie. Tym razem jednak okazało się to za mało. Jego zespół przegrał z Boston Celtics.

Po raz szósty z rzędu wygrali natomiast koszykarze San Antonio Spurs. Ostrogi, po ciężkim boju, pokonały Indianę Pacers.

Orlando Magic – New York Knicks 90:101 (24:31, 27:29, 16:19, 23:22)

Atlanta Hawks – Dallas Mavericks 100:95 (27:22, 36:30, 18:24, 19:19)

Miami Heat – Philadelphia 76ers 125:98 (37:27, 27:17, 24:30, 37:24)

Milwaukee Bucks – Denver Nuggets 98:110

New Orleans Pelicans – Detroit Pistons 109:86 (31:18, 22:32, 25:20, 31:16)

Utah Jazz – Minnesota Timberwolves 80:107 (16:21, 19:30, 18:30, 27:26)

Los Angeles Clippers – Houston Rockets 103:122 (37:34, 21:36, 20:38, 25:14)

Sacramento Kings – Brooklyn Nets 100:109 (31:35, 23:22, 18:24, 28:28)

NHL

Chicago Blackhawks pokonali Pittsburgh Penguins 4:1, a Patrick Kane zdobył dla zwycięzców hat tricka. To już drugi trzybramkowy występ Kane’a w ostatnich trzech spotkaniach. “Kaner” ma a koncie 12 trafień w poprzednich 11. meczach. Na listę strzelców po stronie Czarnych Jastrzębi wpisał się też Richard Panik. To właśnie gol Słowaka został zgodnie uznany przez obserwatorów za najładniejszy moment spotkania.

Tampa Bay Lightning – Carolina Hurricanes 4:3 po dogrywce

Tenis

To z pewnością kandydat do miana sensacji roku. Notowany na 116. miejscu w rankingu ATP kwalifikant Rosjanin Jewgienij Donskoj pokonał 3:6, 7:6(7), 7:6(5) w II rundzie turnieju w Dubaju Roger Federera, który w drugim secie nie wykorzystał aż trzech meczboli.

Tymczasem lider rankingu ATP, Brytyjczyk Andy Murray, nie marnował w środę czasu na korcie i w 72 minuty rozgromił Hiszpana Guillermo Garcię-Lopeza 6:2, 6:0

Niespodziewanej porażki z Holendrem Robinem Haase doznał Tomas Berdych.

Hiszpan Albert Ramos pokonał Portugalczyka Gastao Eliasa w II rundzie turnieju ATP World Tour 250 w Sao Paulo. Do ćwierćfinału awansowali Argentyńczycy Guido Pella i Federico Delbonis.

Novak Djoković był bliski porażki, ale zdołał pokonać Juana Martina del Potro 4:6, 6:4, 6:4. Do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour 500 na kortach twardych w Acapulco bez żadnych problemów awansował Rafael Nadal.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo już na I rundzie zakończyli występ w międzynarodowych mistrzostwach Meksyku. Polsko-brazylijska para przegrała w środę z Santiago Gonzalezem i Davidem Marrero 6:7(3), 3:6.

Kristina Mladenović i Heather Watson rozegrały drugi najdłuższy mecz w sezonie. Po trzech godzinach i 32 minutach do ćwierćfinału turnieju w Acapulco awansowała Francuzka. Z powodu kontuzji ramienia swojego meczu nie ukończyła Ajla Tomljanović.

Alicja Rosolska i Danka Kovinić sprawiły niespodziankę w meczu I rundy turnieju WTA International w Acapulco. W środę polsko-czarnogórska para pokonała najwyżej rozstawiony debel Andreja Klepac i Maria Jose Martinez Sanchez 6:3, 6:4.

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International na kortach twardych w Kuala Lumpur. Polka skorzystała na problemach zdrowotnych Shuai Peng, która skreczowała przy stanie 5:2 dla poznanianki.

Komplet publiczności w hali Orbita obserwował pojedynek I rundy turnieju Wrocław Open 2017 z udziałem Jerzego Janowicza. Pokonanie 6:4, 6:2 kwalifikanta z Czech, Marka Jalovca, zajęło mu równo godzinę. Dziś rywalem Jerzego Janowicza będzie doświadczony Austriak Jürgen Melzer.

MŚ w narciarstwie klasycznym

Norweżki zajęły pierwsze miejsce w sztafecie 4×5 kilometrów, przedostatniej kobiecej konkurencji biegowej na mistrzostwach świata w Lahti.

1        Norwegia   Falla, Weng, Jacobsen, Bjoergen  52:21,5

2        Szwecja      Haag, Kalla, Andersson, Nilsson   +1:01,6

3        Finlandia    Saarinen, Niskanen, Mononen, Parmakoski   +1:02,1

4        USA   Randall, Bjornsen, Stephen, Diggins      +1:33,8

Reprezentantki Polki uplasowały się na ósmej pozycji. Nasz zespół startował w składzie Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Kornelia Kubińska i Martyna Galewicz. Przed rozpoczęciem konkurencji właśnie ósme miejsce było określane jako cel minimum i udało się go zrealizować.

Formuła 1

Podczas gdy mistrzowski zespół Mercedesa jest najszybszy na torze Catalunya, Ferrari nie odstaje od “Srebrnych Strzał”. Ferrari najbardziej zaskoczyło podczas przedsezonowych testów na torze pod Barceloną. Nowy bolid zespołu z Maranello nie tylko imponuje tempem, ale jest też bezawaryjny.

Siatkówka

W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, kędzierzyńska ZAKSA uległa ekipie Istanbul BBSK 1:3.

Resovia Rzeszów pokonała Duklę Liberec 3:1 w ostatnim meczu rundy grupowej Ligi Mistrzów.

Skra Bełchatów zrewanżowała się za porażkę w I kolejce i pokonała u siebie SCM U Craiova w trzech setach. W fazie play-off zobaczymy wszystkie trzy polskie zespoły.

Boks

W najbliższą sobotę Andrzej Fonfara zmierzy się w Nowym Jorku z Chadem Dawsonem. – Wiem, że przede mną trudne zadanie, ale jestem pewny zwycięstwa – zapewnia polski pięściarz.W walce z Dawsonem – byłym pogromcą Tomasza Adamka w  narożniku Fonfary po raz pierwszy stanie nowy trener Virgil Hunter.

Opracował: Sławek Sobczak