Piłka nożna

1. kolejkę Primera Division otworzyły derby Kraju Basków pomiędzy zespołami walczącymi o europejskie puchary – Realem Sociedad i Eibar.

Real Sociedad – SD Eibar 2:2 (1:1)

Malaga CF – Real Betis 1:2 (1:0)

Valencia CF – CD Leganes 1:0 (1:0)

Prestiżowy francuski magazyn “France Football” wybrał najlepszą “11” ostatniego weekendu w Europie, biorąc pod uwagę cztery najlepsze ligi (Serie A, Premier League, Bundesliga, Primera Division).W “drużynie gwiazd” znalazło się miejsce dla polskiego napastnika Bayernu Monachium, Roberta Lewandowskiego, który pokazał się z bardzo dobrej strony w starciu z HSV Hamburg. w 11 jest także argentyński piłkarz pochodzenia polskiego występujący w hiszpańskim Leganés na pozycji pomocnika Alexander Szymanowski

Girondins Bordeaux wciąż w grze o Puchar Francji. W meczu 1/8 finału drużyna Igora Lewczuka – z Polakiem w składzie – pokonała u siebie FC Lorient 2:1.

Piłkarze Juventusu Turyn wygrali 3:1 z SSC Napoli pierwszy mecz w półfinale Pucharu Włoch. 60 minut w pokonanym zespole zagrał Arkadiusz Milik, a Piotr Zieliński wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

W ćwierćfinałowym meczu Pucharu Niemiec Eintracht Frankfurt pokonał grającą w 2. Bundeslidze Arminię Bielefeld 1:0.

mecz ćwierćfinałowy Pucharu Niemiec pomiędzy trzecioligową drużyną Sportfreunde Lotte a Borussią Dortmund został przełożony z powodu obfitych opadów śniegu –

Arka Gdynia może się już szykować do wyjazdu na PGE Narodowy. W pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Polski ekipa Grzegorza Nicińskiego pokonała na wyjeździe Wigry aż 3:0.

Były selekcjoner reprezentacji Anglii Roy Hodgson może zostać nowym trenerem Leicester City – informuje “Daily Mail”. Negocjacje trwają od kilku dni.

Artur Boruc kończy reprezentacyjną karierę! Zawodnik AFC Bournemouth poinformował o tym fakcie za pośrednictwem strony internetowej angielskiego klubu. W biało-czerwonych barwach Boruc rozegrał 64 spotkania.

Freddy Adu nadal nie przyjął propozycji Sandecji Nowy Sącz, ponieważ otrzymał konkurencyjne ofertę z Azji – informuje goal.com.

Chorwaci Brandt Bronico i Matej Deković podpisali kontrakt z Chicago Fire – poinformował klub z Major League Soccer na swojej oficjalnej stronie.

Chicago Fire w minionym sezonie było najsłabszą drużyną Konferencji Wschodniej. Zespół z Toyota Park wygrał tylko siedem z 34 rozegranych spotkań w rundzie zasadniczej MLS.

Nowy sezon ekipa z Wietrznego Miasta rozpocznie 4 marca od konfrontacji przeciwko drużynie Columbus Crew.

NBA

Washington Wizards po świetnym starcie meczu pokonali Golden State Warriors 112:108. Kolejne double-double zanotował Marcin Gortat, z kolei Kevin Durant doznał kontuzji kolana, na którego przypadkowo z całym impetem wpadł w 2 minucie meczu Gruzin Zaza Pachulia. Marcin Gortat znów dołożył swoją cegiełkę do wygranej Wizards. W ciągu 23 minut zgromadził 12 punktów, 12 zbiórek, asystę oraz blok. To 33. double-double Polaka w tym sezonie i 210. w karierze. Czarodzieje z bilansem 35-23 są na 3. miejscu na Wschodzie.

Triple-double popisał się Nikola Jokić, który dla Denver Nuggets wywalczył 19 punktów, 16 zbiórek i 10 asyst. Zespół z Kolorado bez większych problemów pokonał na wyjeździe Chicago Bulls 125:107.

Chicago Bulls – Denver Nuggets 107:125 (25:22, 34:34, 24:35, 24:34)

(Wade 19, Rondo 19, Portis 12 – Gallinari 22, Chandler 20, Jokić 19)

Detroit Pistons – Portland Trail Blazers 120:113 (19:27, 25:22, 31:30, 34:30, 11:4)

Memphis Grizzlies – Phoenix Suns 130:112 (25:27, 30:29, 38:29, 37:27)

Los Angeles Lakers – Charlotte Hornets 104:109 (31:27, 24:31, 27:22, 22:29)

Oklahoma City Thunder – Utah Jazz 109:106 (31:25, 30:28, 25:22, 23:31)

Russell Westbrook zdobył 12 ze swoich 43 punktów w ostatnich dwóch minutach rywalizacji

Westbrook zaliczył 30. triple-double w tym sezonie – warto dla porównania dodać, że sam Michael Jordan miał 28. triple-double w całej karierze!

NHL

45-letni Jaromir Jagr znów strzelił bramkę, a hokeiści Florida Panthers u siebie wygrali z Carolina Hurricanes 3:2 (po karnych) w meczu ligi NHL. W tym sezonie czeski weteran zdobył już 12 goli.

Porażki doznali broniący tytułu mistrzowskiego zawodnicy Pittsburgh Penguins. Na wyjeździe ulegli Dallas Stars 2:3, chociaż wygrywali 2:0.

Mierzący nieco ponad dwa metry bramkarz Ben Bishop stanął w bramce Los Angeles Kings dwa dni po tym jak został wytransferowany do tej drużyny z Tampa Bay Lightning. Nie pomógł jednak uniknąć porażki Królów z Calgary Flames 1:2 po dogrywce.

Tenis

To była mistrzowska sesja na korcie centralnym turnieju ATP World Tour 500 w Acapulco. Na głównej arenie zaprezentowali się wszyscy faworyci meksykańskich zawodów i pewne jest, że w II rundzie zagrają ze sobą Novak Djoković i Juan Martin del Potro.

Andy Murray rozegrał we wtorek pierwszy mecz od porażki w IV rundzie Australian Open 2017. Na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Dubaju pokonał na początek zmagań Maleka Jaziriego 6:4, 6:1.

Michał Przysiężny pokonał Andrieja Gołubiewa 4:6, 6:3, 7:6(5) i awansował do II rundy halowego challengera ATP na kortach twardych we Wrocławiu.

Ajla Tomljanović wróciła do rywalizacji po 13 miesiącach nieobecności w tourze i pokonała Eugenie Bouchard w dwóch setach. Do II rundy turnieju w Acapulco awansowała także Mirjana Lucić-Baroni, która okazała się lepsza od Belindy Bencić.

Siatkówka

Ostatni mecz Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza w tej edycji Ligi Mistrzyń zakończył się dopiero po pięciu setach. Gospodynie musiały uznać wyższość skuteczniejszego w kluczowych momentach Azerrailu Baku

Siatkarki Chemika Police przegrały 0:3 z Liu-Jo Nordmeccanica Modena na pożegnanie z Ligą Mistrzyń. Polki poleciały do Włoch z szansą na awans i zostały sprowadzone na ziemię.