Piłka nożna

Po niemal dwóch miesiącach totalnej niemocy, Leicester City wreszcie się przełamało! Mistrz Anglii w świetnym stylu pokonał Liverpool 3:1 i opuścił strefę spadkową. Bartosza Kapustki i Marcina Wasilewskiego nie było nawet w meczowej osiemnastce.

Fiorentina ponownie straciła dwa gole przewagi i zremisowała 2:2 z Torino FC na zakończenie 26. kolejki Serie A. W 62. minucie Belotti (Torino) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił w poprzeczkę. Belotti został jednak po zdobyciu 2 bramek liderem w klasyfikacji strzelców.

Bezcenne było dla chorzowskiego Ruchu wczorajsze zwycięstwo ze Śląskiem (2:0). Dzięki niemu podopieczni Waldemara Fornalika wydostali się ze strefy spadkowej. Śląsk jest obecnie 12. i jeśli chce zakończyć fazę zasadniczą w czołowej ósemce, będzie musiał przyspieszyć z punktowaniem

Zmarł Ignacy Ordon, były trener Legii Warszawa – poinformowała oficjalna strona mistrzów Polski. W bydgoskim Zawiszy to Ordon wprowadzał do dorosłej piłki Zbigniewa Bońka.

Znamy datę i godzinę El Clasico. Odwieczni rywale spotkają się na Santiago Bernabeu w niedzielę 23 kwietnia o godz. 20:45. Co najważniejsze, starcie Realu Madryt z FC Barcelona może bezpośrednio zadecydować o mistrzostwie Hiszpanii.

Gospodarze piłkarskich mistrzostw świata 2018 Rosjanie podejmą Argentynę 11 listopada na oficjalne otwarcie zmodernizowanego stadionu Łużniki w Moskwie. To właśnie tam rozegrany zostanie m.in. pierwszy i ostatni mecz przyszłorocznego turnieju.

NBA

Golden State Warriors rozprawili się z Philadelphia 76ers 119:108.

To nie zdarza się często, lecz tym razem lepszy występ od swojego słynnego brata, Stephena Curry’ego, zanotował Seth. Młodszy z rodzeństwa zdobył 29 puntów i poprowadził Dallas Mavericks do triumfu nad Miami Heat.

DeMar DeRozan zaaplikował rywalom aż 37 punktów, w tym zdobył ostatnie 12 punktów dla swojej drużyny w czwartej kwarcie, a Toronto Raptors pokonali dzięki niemu New York Knicks 92:91. To było trzecie spotkanie obu drużyn i trzecie zwycięstwo Toronto Raptors.

Kyrie Irving oraz LeBron James zrobili różnicę, wsparcia udzielili Channing Frye i Kyle Korver, a triumf Cleveland Cavaliers nad Milwaukee Bucks stał się faktem. James wywalczył 24 punkty, 10 zbiórek oraz sześć asyst, Irving miał 25 oczek i rozdał dziewięć kluczowych podań. Obrońcom tytułu udało się zastopować Giannisa Antetokounmpo, który w 42 minuty zdobył tylko dziewięć punktów.

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli ponadto Atlanta Hawks. Jastrzębie pokonali swoich bezpośrednich przeciwników w Konferencji Wschodniej, czyli Boston Celtics. Uczynili to wyraźnie, bo aż 114:98 i co ważniejsze, wszystko działo się w TD Garden na terenie Celtów.

Houston Rockets nie zwykli opuszczać parkiet swojego parkietu na tarczy, stało się tak tylko osiem razy w trwających zmaganiach, lecz tym razem musieli uznać wyższość Indiana Pacers.

NCAA

w nocy na parkietach uniwersyteckich zaprezentował się jeden Polak Maciej Bender, przebywając na parkiecie aż 17 minut.

West Virginia Mountaineers (nr 10 w rankingu ESPN) uległa na wyjeździe Baylor Bears (nr 11) 62:71

Polski debiutant spędził na parkiecie w tym pojedynku aż 17 minut i zapisał na swoim koncie 2 punkty (1/3 za 2) oraz 2 zbiórki.

NHL

Tampa Bay Lightning pokonali pewnie przed własną publicznością Ottawa Senators 5:1. Klasycznym hat-trickiem w drugiej tercji popisał się atakujący Błyskawic – Nikita Kuczerow.

W Zachodniej części ligi Minnesota Wild umocnili się na pozycji lidera po wygranej z Los Angeles Kings. Dzikusy musieli czterokrotnie odrabiać straty przed własną publicznością, doprowadzając ostatecznie do dogrywki.

W ostatnim meczu nocnej serii gier Montreal Canadiens uratowali zwycięstwo w Prudencial Center w starciu z New Jersey Devils. Dwie bramki przy stanie 2:3 w trzeciej tercji zdobył dla The Habs Max Pacioretty.

Tenis

Roger Federer w 54 minuty pokonał Benoita Paire’a 6:1, 6:3 i awansował do II rundy turnieju ATP World Tour 500 w Dubaju.

Wyniki pozostałych spotkań:

Gael Monfils (Francja, 4) – Mohamed Safwat (Egipt) 6:4, 6:3

Roberto Bautista (Hiszpania, 6/WC) – Karen Chaczanow (Rosja) 6:1, 7:6(4)

Philipp Kohlschreiber (Niemcy) – Gilles Muller (Luksemburg, 8) 6:4, 7:6(1)

Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) – Viktor Troicki (Serbia) 6:4, 6:3

Marcel Granollers (Hiszpania) – Jiri Vesely (Czechy) 6:3, 6:2

Kristina Mladenović bez większych problemów awansowała do II rundy turnieju WTA International w Acapulco. Kolejną rywalką Francuzki będzie Heather Watson, która pokonała kwalifikanktę Bethanie Mattek-Sands 7:5, 6:3. Mały falstart zaliczyła Andrea Petković, która zdołała triumfować w trzech setach w starciu z 21-letnią Amerykanką Jamie Loeb. Jej kolejną przeciwniczką będzie Pauline Parmentier, która potrzebowała aż trzech godzin i ośmiu minut, aby pokonać Nicole Gibbs.

Australijka Asleigh Barty pokonała 6:3, 5:7, 6:0 Amerykankę Irinę Falconi i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Kuala Lumpur. Odpadła rozstawiona z numerem siódmym Belgijka Elise Mertens.Odpadła również inna reprezentantka Belgii Maryna Zaniewska (WTA 122)

Hubert Hurkacz był bliski sprawienia niespodzianki, ale do II rundy challengera Wrocław Open 2017 awansował Jonathan Eysseric. Francuz pokonał grającego z dziką kartą Polaka 6:2, 5:7, 7:5. W stolicy Dolnego Śląska czekają na występ Jerzego Janowicza

Pozostałe sporty:

Justyna Kowalczyk zajęła ósme miejsce w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym. Był to jej jedyny indywidualny start na mistrzostwach świata w Lahti. Złoty medal wywalczyła Norweżka Marit Bjoergen.

Kierowca Formuły 1 Brytyjczyk Lewis Hamilton za kierownicą nowego bolidu Mercedes WO8 uzyskał najlepszy czas (1.21,765) przejazdu jednego okrążenia podczas pierwszego dnia testów na torze w Barcelonie. Drugi rezultat – 1.21,878 uzyskał czterokrotny mistrz świata Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari. Trzeci wynik – 1.22,076 zanotował Brazylijczyk Felipe Massa z Williamsa.

Jose Resendez (6-0, 3 KO) pokonał na punkty Joshuę Pagana (4-1, 1 KO) podczas gali Boxeo Telemundo w Palm Bay na Florydzie. To nie wynik budzi jednak największe zainteresowanie.Gdy wydawało się, że Resendez za chwilę dokończy dzieła zniszczenia i znokautuje rywala, nagle został zaatakowany przez kibica. Mężczyzna wspiął się na ring i zza lin próbował uderzyć 26-letniego Amerykanina w głowę. Nie trafił, ale było blisko.