W niedzielę  27 września został rozegrany polonijny turniej  tenisa stołowego PolDoor Open. Tradycyjnie turniej wrześniowy jest ostatnim turniejem kwalifikacyjnym do polonijnego TOP12, który odbedzie się w tym roku 18 października.W zawodach wzięło udział 61 zawodników. Na starcie stanęli wszyscy najlepsi polonijnii zawodnicy. Zabrakło tylko Dariusza Wolskiego.

W kategorii amatorów w stawce 12 zawodników najlepszym okazał się Tadeusz Skrabacz. Wyprzedził Mariana Janickiego, Daniela Tomala oraz Kube Zycha. W kategorii średniozaawansowanej na pierwszym miejscu uplasował się Edward Augustynski. Drugie miejsce zajął Vutautas Vaitkus, a trzecie Jacek Banach.

W najbardziej zaawansowanej grupie na pierwszym stopniu podium stanął Jaroslaw Osmialowski. Drugie miejsce przypadło w udziale Michalowi Wolskiemu.

Na trzecim miejscu znalazł się Artur Kurek, a na czwartym Lukasz Fita.

8 najlepszych zawodników po trzech polonijnych turniejach oraz czterech pierwszych zawodników z polonijnej listy rankingowej weźmie udział w bardzo prestiżowym turnieju TOP12. Będą oni rywalizowali o miano najlepszego polonijnego tenisisty stołowego roku 2015.

Do turnieju TOP12 zakwalifikowali się następujący zawodnicy: Artur Kurek, Wojciech Wolski, Jaroslaw Osmialowski, Janusz Franeczek, Łukasz Fita, Dariusz Wolski, Arkadiusz Żyworonek, Jan Bogdan, Krzysztof Szostak, Michał Wolski oraz Krzysztof Puchalski. O ostatnie premiowane miejsce zostanie rozegrany dodatkowy baraz pomiedzy Zbigniewem Jabłońskim, Sylwestrem Sobota i Jaroslawem Dydynskim, ktorzy po trzech turniejach uzyskali identyczna ilosc punktow. Wszystkim wymienionym zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Turniej ten odbędzie się 18 października w Schaumburgu o godzinie 12:00PM.

Szczegółowe informacje już wkrótce. Już teraz serdecznie zapraszam.

Dziękuję naszym sponsorom. Szczególnie panu Sławomirowi Ostowskiemu z firmy PolDoor, panu Zbigniewowi Jabłońskiemu z Creative Concept Group oraz firmie WDT za pomoc w organizacji polonijnych turniejow tenisa stołowego.

Dziękuję też polonijnym mediom za sponsorowanie medialne oraz nagłośnienie turnieju.