95656060KE001_Cross_Country
Justyna Kowalczyk w swoim pierwszym występie na XXI Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver wywalczyła 5. miejsce (na zdjęciu podczas zawodów). Bieg na 10 km wygrała  Szwedka Charlotte Kalla (poniżej po minięciu mety)), srebrny medal zdobyła Estonka Kristina Smigun, a na 3. pozycji uplasowała się Marit Bjoergen z Norwegii.

W Polsce ogólnie przepowiadano zdobycie dzisiaj przez biegaczkę z Kasiny Wielkiej koło Limanowej medalu, nawet złotego. Jednak dystans 10 km nie należy do ulubionych dla Kowalczyk, która sama zapowiadała, że pierwszy swój bieg traktuje li tylko jako przetarcie. Stąd też jej 5. miejsce trudno oceniać w kategoriach porażki. Na innych dystansach powinno być lepiej, wszak w późniejszych startach będzie faktyczną faworytką.