Avalanche Blackhawks Hockey

Wczorajsza konfrontacja naszych “Jastrzębi” z “Lawiną”  w United Center była niemal kopią potyczki obu tych zespołów pięć dni temu w Pepsi Center w Denver. Niemal, wszak tym razem jednak ostatecznie triumfowali podopieczni Joela Quenneville, pokonując rywali w rzutach karnych 2-1 i w całym meczu 3-2.

Podopobnie, jak w piątek w Kolorado, i tym razem chicagowianie mieli przewagę w grze (strzały na bramkę: 39-27 na korzyść Hawks), ale i też musieli gonić uciekającą szansę. Wtedy wyrównali na 3-3 doprowadzając do dogrywki, niemniej ona nie przyniosła zmiany rezultatu, a w karnych nasz zespół poległ 1-2. Wczoraj scenariusz się powtórzył, tyle że ze szczęśliwym dla prawie 21-tysięcznego tłumu fanów Blackhawks zgromadzonych w chicagowskiej hali finałem. W 3. tercji Cam Barker wyrównał stan na 2-2, dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy i znów doszło do egzekwowania rzutów karnych. Tym razem jednak po trafieniach Jonathana Toewsa i Patricka Sharpa serię 2-1, a mecz 3-2 wygrali nasi gracze.

Tak więc kolejny dreszczowiec zakończył się dla Blackhawks zwycięsko.

Z innych wczorajszych meczów na uwagę zasługuje prawdziwe lanie, jakie w Columbus sprawili miejscowym Blue Jackets gracze Detroit Red Wings. 9-1 dla “Czerwonych Skrzydeł” w wyjazdowej potyczce to wyczyn raczej rzadki.

* CHICAGO BLACKHAWKS – COLORADO AVALANCHE 3-2 po rzutach karnych (1-1, 0-1, 1-0, 0-0, karne: 2-1)

0-1 Cumiskey – asysty: Hensick i Mcleod 09.44 min.
1-1 Kane (5. gol w sezonie) – asysty: Sharp i Toews 15.20 min.
1-2 Wolski (9. gol w sezonie) – bez asysty 33.10 min.
2-2 Barker (4. gol w sezonie) – asysty: Fraser i Sopel 44.56 min.

karne: 2-1 po trzech seriach

Strzały na bramkę: 39-27 na korzyść Hawks.

Widzów: 20.879.

Kolejny mecz Blackhawks w piątek, 13 listopada, w United Center przeciw Toronto Maple Leafs, o 7.30 pm.