Flames Blackhawks HockeyCoś takiego jeszcze nigdy wcześniej się nie zdarzyło w historii klubu w głową indianina w herbie. Mianowicie po raz pierwszy gracze Blackhawks zjeżdżali z tafli w glorii zwycięzców po meczu, w którym przegrywali już różnicą pięciu bramek! Niebywałe, ale wręcz niemożliwe do wykonania zadanie okazało się w rzeczywistości wykonalne. Od 0:5 do 6:5 i Calgary Flames pokonane!

Początek potyczki był wręcz katastrofalny dla “Jastrzębi”. 53 sekundy w wykonaniu gości kompletnie zmroziło trybuny United Center. 20.074 zgromadzonych w hali kibiców nie za bardzo mogło skojarzyć, co się dzieje – w tak krótkim odstępie czasowym Dustin Boyd, Eric Nystrom i Jerome Iginla wyprowadzili “Płomienie” na 3-0. Pierwszy szkoleniewiec “Jastrzębi” Joel Quenneville błyskawicznie podjął decyzję o zmianie bramkarza: Cristobala Huet (7,07 minuty na tafli i na 5 strzałów 3 przepuszczone gole) zastąpił Antti Niemi. Młody Fin zdawał się być jakby niezbyt rozgrzany, stąd po niespełna 12 minutach spotkania na tablicy świetlnej widniał rezultat 0-5 (gole Rene’a Bourque i Olli Jokinenena). Szok – totalny szok i absolutna konsternacja na trybunach.

Wydawało się, że jest już po kolacji. Zgromadzonym w hali widzom oraz wszystkim przed odbiornikami telewizyjnymi. Inaczej jednak sądziły młode chicagowskie wilki, demonstrując niewiarygodną wręcz wolę walki połączoną z wiarą w końcowy sukces. Tak więc od bramki na 1-5 zdobytej w 17,42 min. spotkania przez Johna Maddena rozpoczął się szalony pościg Hawks. Nasz zespół sukcesywnie odrabiał straty, by po trafieniach  Patricka Kane’a, Dustina Byfugliena, Dave’a Bollanda i Patricka Sharpa w 44,32 min. meczu doprowadzić do wyrównania. Rezultat 5-5 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry, a w 26. sekundzie dogrywki Brent Seabrook pokonując Miikkę Kiprusoffa doprowadził do ekstazy zebrany w United Center tłum fanów Blackhawks. 6-5 dla “Jastrzębi” po spotkaniu o nieprawdopodobnym scenariuszu. Niezapomniany twórca horrorów, Alfred Hitchcock w tym miejscu nisko by się pokłonił…

* CHICAGO BLACKHAWKS – CALGARY FLAMES 6-5 (O.T.)  (1-5, 3-0, 1-0, 1-0)

0-1 Boyd – asysty: Prust i McGrattan 06,14 min.
0-2 Nystrom – asysty: Regehr i Glencross 06,48 min.
0-3 Iginla – asysty: Jokinen i Sjostrom 07,07 min.
0-4 Bourque – asysta: Boyd 10,44 min.
0-5 Jokinen – asysta: Phaneuf 11,43 min.
1-5 Madden – asysty: Barker i Ladd 17,42 min.
2-5 Kane (3. gol w sezonie) – asysty: Bolland i Campbell
27,37 min.
3-5 Byfuglien (3. gol w sezonie) – asysta: Kane 33,44 min.
4-5 Bolland – asysty:  Kane i Campbell 34,25 min.
5-5 Sharp (4. gol w sezonie) – asysty: Keith i Ladd 44,32 min.
6-5 Seabrook – bez asysty 60,26 min.

Strzały na bramkę: 40-20 na korzyść Hawks

Widzów: 20.074

Następny mecz Blackhawks w środę, 14 października, w United Center przeciw Edmonton Oilers, początek 7.30 pm.