ATHLETICS-WORLD-HIGH JUMPDorobek medalowy Polski na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Berlinie dzisiaj wzrósł do siedmiu krążków. Niespodziewanie w konkursie skoku wzwyż  mężczyzn “brąz” wywalczył zaledwie 20-letni Sylwester Bednarek. Sukces młodego skoczka jest zaskakujący, wszak dopiero po raz pierwszy rywalizował na światowej rangi imprezie w gronie seniorów. W juniorskich i młodzieżowych mistrzostwach Bednarek jest bowiem już utytułowanym skoczkiem. W 2009 r. zdobył tytuł wicemistrza świata juniorów, a w tym roku został młodzieżowym mistrzem Europy. W Berlinie, bijąc swój życiowy rekord, skokiem na 2.32 m wywalczył brązowy medal MŚ. Złoty medal zdobył Rosjanin Jarosław Rybakow, “srebro” przypadło w udziale Cypryjczykowi Kyriagosowi Ioannou. Wszyscy czterej pierwsi zawodnicy konkursu uzyskali tę samą wysokość: 232 cm.

Linus Thornblad    Szwecja        2,28

W chodzie na 50 km Grzegorz Sudoł uplasował się tuż za podium. Polak zajął 4. miejsce i jest to najlepszy wynik polskiego chodziarza na MŚ od czasów Roberta Korzeniowskiego. Do brązowego medalu zabrakło mu 57 sekund.

Dotychczasowy dorobek Polski na XII Mistrzostwach Świata w Berlinie to 7 medali: