1-kwsietnia-poland-s_180794g

Historyczny wynik w Kielcach! Reprezentacja puściła w niepamięć fatalny występ w Belfaście i w Kielcach rozgromiła San Marino. Nigdy wcześniej tak wysoko nie wygraliśmy. Dzięki temu Polacy nadgonili czołówkę grupy 3. i cały czas walczą o awans na przyszłoroczny Mundial w RPA.

Jeszcze nie wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Aleksieja Kulbakowa a pierwszego gola zdobył Rafał Boguski, który wykorzystał podanie w pole karne Roberta Lewandowskiego i strzałem obok słupka pokonał bramkarza Valentiniego. W 18. minucie było już 2-0. Akcję Krzynówka lewym skrzydłem zakończył Euzebiusz Smolarek, choć początkowo bramkę przypisywano Robertowi Lewandowskiemu, który próbował ją dobijać piętą. W 27. minucie drugiego gola zdobył Boguski po rozegraniu na jeden kontakt piłki z Robertem Lewandowskim. Do przerwy prowadziliśmy jednak czterema golami. Wrzutkę Rogera strzałem głową na gola zamienił Robert Lewandowski.

W drugiej połowie było jeszcze lepiej. Polacy grali z polotem, a San Marino zupełnie nie potrafił im się przeciwstawić. Na boisku istniała tylko jedna drużyna. W 51. minucie za sprawą Ireneusza Jelenia było już 5-0. Znów podawał Robert Lewandowski. W 60. minucie Euzebiusz Smolarek trafił piłką w poprzeczkę, ale z piłką do bramki wtoczył się Marani. Po trzech minutach Mariusz Lewandowski przelobował bramkarza i zdobył siódmego gola. W 72. i 81. minutach ósmą i dziewiątą bramkę zdobył dla Polski Ebi Smolarek. Zwłaszcza ta druga była przedniej urody. Ebi w powietrzu uderzył piłkę dośrodkowaną przez Marcina Wasilewskiego. Ostatniego gola strzelił Marek Saganowski. Wcześniej Smolarek trafił w słupek, ale oddał piłkę Saganowskiemu, który ustalił wynik meczu.