84633506JD013_VANCOUVER_CAN

… naszych “Jastrzębi” w pewnym momencie 3. tercji wczorajszej potyczki w United Center z Vancouver Canucks. Blackhawks uległy bezpośredniemu sąsiadowi w tabeli Zachodniej Konferencji 0-4, ale miłośnicy pojedynków na pięści narzekać nie mogli. Efektem tej – w sposób naturalny wpisanej w hokejowe potyczki – atrakcji nawet 6 chicagowskich graczy jednocześnie na ławce kar.

Już przed rozpoczęciem meczu wiadomo było, że będzie to głównie konfrontacja dwóch świetnym bramkarzy: Nikolaia Khabibulina i Roberto Luongo z Canucks. Mimo przewagi w strzałach Blackhawks (26-23) ten drugi wyszedł z prestiżowej rywalizacji zwycięsko. Tym razem miał więcej szczęścia, zaliczając 7 mecz bez straty bramki. No i jego partnerzy z pola nie popełniali tyle błędów co chicagowscy obrońcy.

Warto jeszcze odnotować nie wykorzystany przez Patricka Sharpa rzut karny na 5.41 min. do końca regulaminowego czasu gry.

Mecz praktycznie się skończył przy stanie 3-0 dla Canucks w 45,50 min. spotkania, kiedy Dustin Byfuglien zaatakował nieprzepisowo bramkarza gości. Rozpoczęła się wtedy istna jatka, a do walki ruszyli gremialnie zawodnicy obu drużyn. Nie były to jednak pojedynki czysto bokserskie, a raczej obustronne tłuczenie się podług zasady: wszystkie chwyty dozwolone. Miłośnicy tego typu potyczek mieli wielką gratkę. Nerwowo było już do końca spotkania. W sumie mieliśmy 22 kary, w tym sześć 10-minutowych! Ładnie, nieprawdaż…

* CHICAGO – BLACKHAWKS 0-4 (0-1, 0-1, 0-2)
0-1           03,22 min. Daniel Sedin – asysty: Henrik Sedin i Alex Burrows

0-2           28,43 min. Alexandre Burrows – asysty: Daniel Sedin i Henrik Sedin

0-3           43,53 min. Daniel Sedin –  asysty: Henrik Sedin i Alex Burrows

0-4           46,59 min. –  asysty: Mats Sundin i Sami Salo

Strzały na bramkę: 26-23 na korzyść Hawks.

Najbiższy mecz Blackhawks we wtorek, 31 marca, w Montrealu przeciw Canadiens, o 6.30 PM. Transmisje telewizyjne na VERSUS – kanał 151 (HD), TSN (HD), RDS (HD).

10. EDMONTON     76     81     218-231
11. MINNESOTA     76     80     195-187
12. DALLAS     75     75     209-234
13. LOS ANGELES     75     73     191-219
14. PHOENIX     75     69     186-230
15. COLORADO     76     64     193-247