ITALY SOCCER UEFA CUPUdinese Calcio, które wyeliminowało Lecha Poznań wygrało z obrońcą trofeum Zenitem Sankt Petersburgiem 2-0 w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu UEFA.

Jedyna włoska drużyna, która pozostała w europejskich rozgrywkach, w obecnej edycji Pucharu UEFA ma za sobą już dziewięć meczów, w tym sześć zwycięskich. Zenit trafił do tych rozgrywek z Ligi Mistrzów i dołączył w 1/8 finału. Bramki padały pod koniec spotkania. W 85. minucie trafił Fabio Quagliarella, a w siódmej minucie doliczonego czasu gry z rzutu karnego wynik spotkania ustalił Antonio di Natale.

Przypomnijmy, że w poprzedniej rundzie w rewanżowym spotkaniu z Lechem w Udine gospodarze strzelili zwycięskiego gola także w doliczonym czasie gry.

W ośmiu czwartkowych meczach nie zabrakło polskich akcentów. W zespole Metalistu Charków, który w wyjazdowej konfrontacji przegrał z Dynamem Kijów 0-1 całe spotkanie rozegrał obrońca polskiej reprezentacji Seweryn Gancarczyk. Polak w 77. minucie został ukarany żółtą kartką.

W trzecim zespole z Ukrainy, który znalazł się w czołowej “16” rozgrywek – Szachtarze Donieck z ławki rezerwowych porażkę z CSKA Moskwa 0-1 obserwował pomocnik kadry Leo Beenhakkera – Mariusz Lewandowski.

Była to pierwsza potyczka ekipy ze stolicy Rosji z przeciwnikiem z Ukrainy w międzynarodowej rywalizacji. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 50. minucie z rzutu karnego Brazylijczyk Vagner Love.

Do Hamburga, w którym społeczność turecka liczy około 60 tys. osób przyjechał Galatasaray Stambuł. Gospodarze, mimo wielu nadarzających się okazji i grania od 52. minuty w przewadze liczebnej nie zdołali strzelić zwycięskiego gola. Przed 52-tysięczną publicznością padł remis 1-1.

Bez kontuzjowanych Belga Jana Vertoghena oraz Hiszpana Gabriego Ajax Amsterdam przegrał z Olympique Marsylia 1-2. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie gry. Dla Francuzów trafił Benoit Cheyrou (18) i Mamadou Niang (32). Kontaktowego gola zdobył z rzutu karnego Luis Suarez (35).

Z wygraną nie miał również kłopotów Manchester City, który pokonał duński AaB Aalborg 2-0 i Werder Brema z francuskim Saint Etienne 1-0. Bez bramek było natomiast w Paryżu, gdzie miejscowy Paris Saint Germain zmierzył się ze Sportingiem Braga.