Hurricanes Blackhawks Hockey

Po fatalnym występie w niedzielę, czego apogeum była przykra porażka z Colorado Avalanche 1-5, wczoraj doczekaliśmy się rehabilitacji naszych “Jastrzębi”. W potyczce przeciw Carolina Hurricanes – znów w United Center – Blackhawks po ekscytującym scenariuszu spotkania zainkasowały dwa punkty.

Ostatnia wygrana cieszy tym bardziej, iż zespół z Północnej Karoliny wyraźnie “nie leżał” do tej pory chicagowianom. Gwoli ścisłości: Hawks nie wygrali z Hurricanes od prawie 10 lat! Fakt, że z drużynami ze Wschodniej Konferencji walczy się rzadko, niemniej bilans potyczek między rzeczonymi zespołami przedstawiał się fatalnie dla “Jastrzębi”: ostatnie zwycięstwo 3 kwietnia 1999 roku, a potem 8 z rzędu porażek, w tym jedna w rzutach karnych. Akurat w tym ostatnim aspekcie wczoraj “Jastrzębie” były lepsze, stąd zwycięstwo i przełamanie fatalnej passy.

Bohaterem w naszej drużynie był Kris Versteeg, który zdobył jednego z dwóch goli dla Hawks w regulaminowym czasie gry oraz wykorzystał rzut karny, który dał końcowy triumf podopiecznym Joela Quenneville (trenerski jubileusz – 900. mecz w NHL).

Warto zwrócić uwagę, że goście doprowadzili do remisu dającego dogrywkę na 26 i pół sekundy do końca 3. tercji po strzale ekschicagowianina Tuomo Ruutu.

* CHICAGO BLACKHAWKS – CAROLINA HURRICANES 3-2 O.T. (0-1, 1-0, 1-1, 0-0, karne 1-0)

59.33 min.  Tuomo Ruutu – asysty: Ray Whitney i Eric Staal

Strzały na bramkę: 41-31 na korzyść Hawks.

Kolejny mecz w piątek, 13 marca, w United Center przeciw Columbus Blue Jackets, o 7.30 PM. Transmisja telewizyjna na CSN-CH+ (HD).

8 NASHVILLE     67     71     171-185
9 MINNESOTA     66     70     171-162
10 DALLAS     67     70     193-207
11 ANAHEIM     68     70     190-200
12 ST LOUIS     66     68     185-196
13 LOS ANGELES     66     67     176-193
14 PHOENIX     67     62     166-205
15 COLORADO     67     59     178-211