Blackhawks Bruins HockeyPo dwóch z rzędu zwycięstwach, wczoraj nasze Blackhawks doznały porażki w Bostonie w potyczce z aktualnie najlepszym zespołem National Hockey League – tamtejszymi Bruins. Przegrana 3-5 z tak wysoko notowanym rywalem – i to na jego tafli – wstydu nie przynosi, tym bardziej słowa uznania należą się podopiecznym Joela Quenneville za ogromną walkę do samego końca.

Gdy “Jastrzębie” przegrywały na początku 3. tercji już 1-4, wydawało się, że jest “po kolacji”. Tymczasem zryw chicagowian doprowadził do “stykowego” rezultatu. W końcówce mieliśmy więc ogromne emocje. Pierwszy szkoleniowiec Hawks desygnował do gry dodatkowego gracza w polu, za bramkarza, stawiając wszystko na jedną kartę. Niestety, manewr taktyczny spalił na panewce, kiedy to P.J. Axelsson przejął krążek w środkowej strefie lodowiska i skierował go do pustej bramki.

Wcześniej gole dla “Jastrzębi” zdobyli: Jonathan Toews, Kris Versteeg i Patrick Kane. Autorem dwóch bramek dla “Niedźwiadków” był Mark Recchi.

Tak więc Hawks wylądowali na tarczy, niemniej wstydu nie przynieśli. Zaimponowali determinacją i o mały włos, a doprowadziliby do dogrywki. Należy w tym miejscu skonstatować, że mogłoby do tego dojść nawet o “duży włos”, gdyby znów Cristobal Huet nie zawiódł. W kluczowych momentach spotkania chicagowski golkiper spisywał się niepewnie i nie był tą – spodziewaną przez partnerów z pola – ostatnią ostoją drużyny. Huet na pewno prezentuje teraz formę daleką od tej, którą demonstrował, kiedy był zmiennikiem Nikolaia Khabibulina. Gdy tego ostatniego wyeliminowała z gry kontuzja, rzeczony wyraźnie obniżył loty. Tego nikt się nie spodziewał. No i mamy co mamy. Było dwóch klasowych bramkarzy – teraz nie ma żadnego…

* BOSTON BRUIN – CHICAGO BLACKHAWKS 5-3 (1-0, 2-1, 2-2)

59.27 min. P.J. Axelsson – bez asysty; do pustej bramki

Strzały na bramkę: 39-35 na korzyść Bruins.

Następny mecz Hawks dzisiaj, w niedzielę, 8 marca, w United Center przeciw Colorado Avalanche. Początek o 2 pm. Transmisja telewizyjna na WGN (HD).

10 ANAHEIM                 66     68     184 194
11 MINNESOTA             64     67     164 155