6-marca-gornik-arla1Nadal trwa świetna passa ŁKS, który wiosną zdobył już 6 punktów. W piątek łodzianie pokonali na swoim stadionie  Cracovię 4-3, a zwycięskiego gola strzelili w 5. minucie doliczonego czasu gry.  Dodajmy, że do 88. minuty “Pasy” prowadziły 3-2! W drugim spotkaniu Górnik zremisował w Zabrzu z Arką 2-2. Gdynianie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, niemniej z największym wysiłkiem utrzymali  do końcowego gwizdka sędziego wynik remisowy.

4-3 Djenić 90+5

ŁKS : Wyparło – Radżius, Hajto, Ognjanović (71′ Djenić), Papeckys, Gevorgyan, Kascelan, Świerczewski, Smoliński (88′ Sierant), Drumlak (63′ Kujawa), Czerkas.

Cracovia : Cabaj – Kulig, Polczak, Karwan, Szeliga, Pawlusiński (77′ Mierzejewski), Kłus, Nowak, Baran (83′ Klich), Sasin (90+3′ Tupalski), Ślusarski.

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice). Żółte kartki: Hajto, Kascelan (ŁKS) oraz Sasin, Baran (Cracovia).

Widzów: 6.000.

* Górnik Zabrze – Arka Gdynia 2-2 (1-2)

0-1 – Pietroń 13

1-1 – Gorawski 28

1-2 – Żuraw 35

2-2 – Szczot 80

Górnik: Nowak – Gancarczyk (74′ Kizys), Pazdan, Banaś, Magiera, Gorawski, Przybylski, Strąk, Kołodziej (59′ Madejski), Pitry (46′ Zahorski), Szczot.

Arka: Witkowski – Kowalski, Żuraw, Anderson, Telichowski, Budziński (63′ Lubenov), Łabędzki, Ława, Pietroń, Nawrocik (78′ Kojder), Trytko (73′ Wachowicz).

Sędzia: Włodzimierz Bartos (Łódź). Żółte kartki: Pietroń, Łabędzki (Arka).