FBL-ITA-AC-MILAN-CAGLIARI
W sobotnich meczach 25. kolejki Serie A zwycięstwa odniosły przewodzące tabeli Inter i Juventus. Biorąc pod uwagę, że 3 punkty ze Sieną zdobyła też AS Roma, w niedzielę pod ścianą stanął AC Milan, który musiał wygrać by nie stracić kontaktu z czołówką. A zadanie miał niełatwe bo mierzył się z Cagliari, które w tym roku zdążyło pozbawić już punktów zarówno Juve jak i Inter.

Milan stał się jednak pierwszym zespołem z czołowej trójki, który w nowym roku nie stracił punktów w spotkaniu na swoim boisku z Cagliari Calcio, po tym jak dzięki trafieniu Clarence Seedorfa drużyna Carlo Ancelottiego wygrała 1-0.

W tabeli broniący tytułu Inter ma wciąż 9 punktów przewagi nad Juventusem i 11 nad Milanem.

Przegrał przeciwnik Lecha w pucharze UEFA – Udinese Calcio, nad którym skromne zwycięstwo 1-0 odnieśli po pięciu kolejnych remisach piłkarze Torino. Jedyna bramka padła po strzale Hernana Dellafiore. Szkoleniowiec Udinese Calcio Pasquale Marino dokonał aż sześciu zmian w wyjściowym składzie swojego zespołu w porównaniu do czwartkowego meczu Pucharu UEFA z Lechem Poznań. Do podstawowego składu wrócił między innymi kapitan zespołu – Antonio Di Natale.

Czwarte miejsce w tabeli utrzymała Fiorentina (14 pkt straty do zespołu Jose Mourinho), która dość szczęśliwie pokonała na własnym boisku Chievo Werona 2-1. Bohaterem został Rumun Adrian Mutu, zadając decydujący cios już w doliczonym czasie gry. ‘Fiołki’ przegrywały od 13. minuty, kiedy to po rzucie rożnym z prawej strony boiska dla gości zajmujących obecnie przedostatnie miejsce w tabeli piłkę głową uderzał Mario Yepes, a z najbliższej odległości do siatki wbił ją Argentyńczyk Santiago Morero wyprowadzając swoją drużynę niespodziewanie nie prowadzenie, choć o sensacji nie było mowy, bo to przecież Chievo wciąż pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w Serie A w roku 2009.
Niemoc gospodarzy trwała, aż do 74. minuty, gdy po dośrodkowaniu Manuela Pasquala z lewej strony boiska w pole karne swoją umiejętność doskonałej gry głową potwierdził Alberto Gilardino.

Spotkanie w Mediolanie rozpoczęło się od minuty ciszy, by uczcić pamięć zmarłego dokładnie 30 lat temu wybitnego piłkarza i trenera Nereo Rocco, który trzykrotnie w swoim życiu prowadził AC Milan. Rocco często określany jest mianem Paron, czyli w wolnym tłumaczeniu “mistrz”.