FBL-GER-BUNDESLIGA-LEVERKUSEN-HAMBURGBayer Leverkusen przegrał na własnym boisku z Hamburger SV 1-2 w niedzielnym meczu 25. kolejki Bundesligi. Bohaterem spotkania był Marcell Jansen, strzelec dwóch bramek dla gości.

Pierwszy raz Jansen zaskoczył Rene Adlera w 18. minucie. Leverkusen odpowiedziało szybko, bo już 11 minut później. Celnym strzałem popisał się Patrick Helmes. Mecz rozstrzygnęło trafienie Jansena w 67. minucie. Dla lewoskrzydłowego Hamburga i reprezentacji Niemiec były to pierwsze dwa gole w tym sezonie ligi niemieckiej.

HSV musiał kończyć mecz w dziesiątkę. W 86. minucie z boiska usunięty został Boateng, który w ciągu pięciu minut zobaczył dwie żółte kartki. Chwilę wcześniej HSV miał doskonałą szansę, by zdobyć gola na 3-1, ale Olic nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Adlerem.

W składzie Leverkusen tym razem zabrakło chwalonego za mecz z Hoffenheim Tomasza Zdebela.

Dzięki tej wygranej jedenastka z Hamburga objęła prowadzenie w tabeli Bundesligi. Po 21. kolejkach ma dwa punkty przewagi nad 1899 Hoffenheim oraz Herthą Berlin, która pożegnała się z tytułem lidera w sobotę po niespodziewanej porażce 1-2 w Wolfsburgu. Dla Bayeru był to już czwarty kolejny mecz przed własną publicznością bez zwycięstwa. Fotel wicelidera zachował rewelacyjny beniaminek z Hoffenheim, który zremisował z VfB Stuttgart, po meczu w którym padło aż 6 bramek.

Bayern Monachium spadł aż na 4. miejsce, ale tak to jest jak się przegrywa na własnym stadionie z typowym średniakiem. FC Koel prowadziło już do przerwy 2-0 a 21-krotny mistrz Niemiec zdołał odpowiedzieć tylko jedną bramką – autorstwa Daniela van Buytena w 84. minucie.

W 21. kolejce punkty straciły więc aż cztery z czołowych pięciu ekip Bundesligi.