FBL-ESP-DEPORTIVO-VALENCIAFC Sewilla i Villareal uciekają Valencii. Stało się tak po wywalczeniu zaledwie jednego punktu przez ‘Nietoperze’ w wyjazdowym spotkaniu z Deportivo La Coruna. A gra toczy się o bardzo wysoką stawkę – możliwość udziału w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Valencia chciałaby do niej powrócić po kompletnie nieudanym zeszłym sezonie i idzie jej całkiem nieźle. Jednak niedzielny remis 1-1 z Deportivo znacznie komplikuje sytuację podopiecznych Unai Emery’ego.

Wobec sobotnich wygranych Sewilli i Villarealu, Valencia spadła na piąte miejsce, tracąc dwa, zgubione w La Coruni, punkty. O dystansie do liderującej Barcelony lepiej nie nadmieniać – to wciąż aż 21 punktów.

W sobotę wydarzeniem kolejki były pierwsza od prawie pół roku porażka FC Barcelony i dziewiąte kolejne zwycięstwo Realu Madryt, dzięki któremu Królewscy zmniejszyli stratę do lidera do zaledwie siedmiu punktów.

Dużo emocji wzbudzało ostatnie niedzielne spotkania na El Riazor w którym piłkarze Deportivo La Coruna podejmowali Valencię CF. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po tym jak strzelec bramki David Villa otrzymał czerwoną kartkę.

Valencia na ostatnie sześć spotkań ligowych zaledwie raz zdołała zdobyć komplet punktów, dwa razy remisowała i aż trzy razy schodziła z boiska jako pokonana. Co ważniejsze pięć kolejnych spotkań, kiedy Valencia występowała na wyjeździe zakończyło się porażką Nietoperzy.

Szkoleniowiec gospodarzy Miguel Angel Lotina nie mógł skorzystać tym razem m.in. z Rikiego, Guardado czy też Pablo Amo. Nie było jednak tego widać w pierwszej połowie spotkania. Dużo pracy mieli za to bramkarze obu ekip Daniel Aranzubia i Cesar.

Bramkę dającą prowadzenie ekipie Che w 24. minucie meczu strzelił niezawodny David Villa. Jak się okazało było to jedyne trafienie w pierwszej części meczu. Che w pierwszej odsłonie meczu grali ostro, a sędzia Perez Burrull ukarał żółtymi kartkami aż czterech zawodników Valencii.
W drugiej połowie spotkania zemściło się to na podopiecznych Unai Emery. W 76. minucie gry David Villa został ukarany czerwoną kartką , a trzy minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Piscu.