21-lutego-bundesligaDo supersensacji doszło w Monachium, gdzie Bayern przegrał z FC Koeln 1-2. Bramkę dla gospodarzy zdobył Daniel van Buyten, a dla gości jeszcze w pierwszej połowie strzelili Fabrice Ehret i Daniel Brosinski. Drugi ze strzelców, wbrew temu, co sugerowałoby nazwisko, nie posiada obywatelstwa polskiego, a jedynie niemieckie i angielskie. Wynik meczu jest tym bardziej sensacyjny, że w pierwszym spotkaniu tych drużyn w Kolonii Bayern wygrał 3-0. Dodatkowo jest to pierwsza wygrana Koeln nad Bawarczykami w oficjalnym meczu w tym dziesięcioleciu.

W rozpoczynającym 21. kolejkę 1. Bundesligi piątkowym spotkaniu Schalke 04 Gelsenkirchen zremisowało na własnym boisku z Borussią Dortmund 1-1. Bramki zdobyli Kevin Kuranyi dla Schalke i Mohamed Zidan dla Borussii.

Derby Zagłębia Ruhry dostarczyły kibicom spodziewanych emocji. Warta uwagi była zwłaszcza bramka dla gospodarzy. W 20. minucie Kevin Kuranyi kapitalnie złożył się do strzału prosto z powietrza po dośrodkowaniu z prawej strony boiska i padając już na murawę mocno uderzył piłkę. Ta zatrzepotała w siatce obok zupełnie zaskoczonego Romana Weidenfellera.
Borussia odpowiedziała w końcówce meczu. W zamieszaniu pod bramką Schalke w 81. minucie najlepiej zachował się Zidan. Egipcjanin strzelił z kilku metrów pod poprzeczkę, nie do obrony. Ten sam zawodnik miał jeszcze szansę na zapewnienie swojej drużynie kompletu punktów, ale jego silne uderzenie końcówkami palców na rzut rożny sparował Manuel Neuer.
W składzie Borussii zabrakło kontuzjowanego reprezentanta Polski, Jakuba Błaszczykowskiego.

Wielkich emocji dostarczył pojedynek, w którym VfB Stuttgart podejmował 1899 Hoffenheim. Mecz skończył się remisem 3-3, a hat trickiem popisał się napastnik gości Demba Ba.
Senegalczyk zapewnił prowadzenie swojej drużynie w 24. minucie, ale radość kibiców Hoffenheim nie trwała długo. Najpierw dwie minuty później Cacau wyrównał wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem, a chwilę później Gomez głową z najbliższej odległości zdobył gola na 2-1. Tuż przed przerwą Ba wykorzystał fatalny błąd w wyprowadzaniu piłki przez piłkarzy Stuttgartu i po samotnym rajdzie ustalił wynik pierwszej połowy na 2-2. Nie mniej emocji było po przerwie. W 63. minucie Gomez strzelił swoją drugą bramkę, ale już w następnej akcji Hoffenheim wyrównał. Ba tym razem wykorzystał prostopadłe podanie i mając przed sobą tylko Lehmanna nie dał mu szans (akcja na zdjęciu powyżej). W końcówce meczu Hoffenheim mógł zapewnić sobie nawet zwycięstwo, ale Salihovic fatalnie przestrzelił rzut karny. Chwilę później sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Lider po 20. kolejkach Hertha Berlin nieoczekiwanie przegrała w Wolfsburgu, mimo że do 72. minuty prowadziła po golu Cicero. Dla gospodarzy dwukrotnie strzelał Dzeko.

Hannover z Jackiem Krzynówkiem w składzie przegrał z ostatnią w tabeli Borussią Moenchengladbach 2-3. Polak niczym szczególnym się nie wyróżnił i został zmieniony w 62. minucie przez Zizzo.

Inna drużyna z Polakiem w składzie, Arminia Bielefeld, zremisowała „mecz„o 6 punktów” z VfL Bochum 1-1. Artur Wichniarek grał mimo kontuzji całe spotkanie, gola nie strzelił i został ukarany żółtą kartką w 85. minucie. W Bochum nie grał Marcin Mięciel, który nie zmieścił się do meczowej kadry.