FBL-ITA-PALERMO-JUVENTUS
Bologna przegrała na własnym boisku z Interem Mediolan 1-2 w meczu 25. kolejki Serie A. Zwycięską bramkę dla obrońców tytułu mistrzowskiego zdobył skłócony ostatnio z trenerem Jose Mourinho Mario Balotelli.

Po pierwszej bezbramkowej połowie Inter ruszył do ataku w drugiej części gry. Wynik otworzył Cambiasso w 57. minucie. Nieoczekiwanie na 11 minut przed końcem meczu wyrównał Britos i wydawało się, że zdecydowanie niżej notowani gospodarze odbiorą punkty liderowi. W 81. minucie Jose Mourinho wprowadził jednak na boisko Balotelliego, który już kilkadziesiąt sekund później zapewnił mediolańczykom zwycięstwo.
Wygrana pozwoliła Interowi umocnić się na pierwszym miejscu w tabeli. Bologna, w przypadku niekorzystnych wyników w innych meczach, może się znaleźć nawet w strefie spadkowej.

W drugim sobotnim meczu Roma nie bez problemu pokonała u siebie Sienę 1-0. Jedynego gola strzelił Rodrigo Taddei w 63. minucie.

W ostatnim sobotnim meczu US Palermo przegrało 0-2 z Juventusem Turyn. Bramki dla “Starej Damy” strzelali Mohamed Sissoko i David Trezeguet.

* Bologna – Inter 1-2 (0-0)
0-1 Cambiasso (57)
1-1 Britos (79)
1-2 Balotelli (82)

Bologna: Antonioli, C. Zenoni, Moras, Britos, Lanna, Viliani (66′ Marazzina), Mudingayi, Mingazzini, Volpi, Bombardini (78′ Adailton), Di Vaio.
Inter: Julio Cesar, Maicon, Cordoba, Rivas, Santon, J. Zanetti, Cambiasso, Maxwell (81′ Balotelli), Muntari (46′ Stanković), Adriano (78′ Vieira), Ibrahimović.

* Roma – Siena 1-0 (0-0)
1-0 Taddei (63)
Roma: Doni, Motta, Mexes, Juan (46′ Diamoutene), Riise, D. Pizarro, M. Brighi, Cicinho (73′ Filipe), Julio Baptista, Taddei, Totti (82′ Montella).
Siena: Curci, Zuniga, Portanova, Brandao, Del Grosso, Jarolim, Codrea (68′ Amoruso), Galloppa, Kharja, Frick (59′ Ghezzal), Maccarone.