21-lutego-sikorasrebro_turyn_07Tomasz Sikora zajął szóste miejsce w biegu ze startu wspólnego podczas biatlonowych Mistrzostw Świata. Złoto zdobył Austriak Dominik Landertinger, dopiero 4. był prowadzący po czterech strzelaniach Ole Einar Bjoerndalen.

Bieg na 15 kilometrów ze startu wspólnego to ostatnia konkurencja indywidualna mężczyzn podczas tych mistrzostw. Oznacza to że Tomasz Sikora zakończy start w Korei bez medalu.

Jeszcze przed ostatnim strzelaniem Polak był drugi, ze stratą trzydziestu sekund do Ole Einara Bjoerndalena. Norweg spudłował dwukrotnie i sprawa złota znów stała się otwarta. Niestety, Sikora także nie trafił dwóch strzałów, tracąc nadzieje nie tylko na złoto ale i na podium. Spadł na piątą pozycję, bez szans na dojście rywali na trasie. Ostatecznie finiszował jako szósty.

Nieoczekiwanie, pierwszy po czterech strzelaninach Bjoerndalen nie zdołał utrzymać prowadzenia do mety. Wyprzedzili go kolejno Austriacy: Dominik Landertinger i Christoph Sumann oraz Rosjanin Ivan Czerezow. Słynny Norweg finiszował tuż za podium. Tym samym nie zdobył czwartego złota w czwartym indywidualnym biegu w Pyeongchang.