FBL-ENG-PR-MAN-UTD-BLACKBURN
W spotkaniu 26. kolejki Premiership Manchester United pokonał 2-1 Blackburn Rovers. W bramce “Czerwonych Diabłów” stanął Tomasz Kuszczak, który zaliczył kilka udanych interwencji – czystego konta jednak nie zachował.

Wynik spotkania otworzył w 23. minucie Wayne Rooney, który wykorzystał podanie od Naniego za plecy obrońców, wbiegł w pole karne i strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza.
Wyrównanie padło 32. minucie. Roque Santa Cruz dostał prostopadłe podanie i wpadł z piłką w pole karne ManU. Kuszczak wyszedł z bramki ale nie zdołał wygarnąć piłki spod nóg Paragwajczyka.

Aston Villa przegrała z Chelsea Londyn 0-1. Mecz pomiędzy tymi drużynami zapowiadał się jako prawdziwy szlagier. Po raz pierwszy na ławce trenerskiej “The Blues” zasiadł Holender Guus Hiddink.
Mecz nie zawiódł oczekiwań kibiców. Chelsea zaatakowała od samego początku, ale “The Villans”, szczególnie w drugiej części pierwszej połowy nie pozostali dłużni odpowiadając atakiem na atak.
Pomimo znakomitych okazji Emile’a Heskeya i Gabriela Agbonlahora to Chelsea objęła prowadzenie.
W 19. minucie fantastycznym rajdem popisał się Frank Lampard, który zwiódł kilku obrońców i zagrał idealnie w tempo do wychodzącego na czystą pozycję Nicolasa Anelki! Francuz nie zmarnował okazji i przerzucił piłkę nad wychodzącym Bradem Friedelem.
Dziesięć minut później znakomitą okazję zmarnował Didier Drogba, który zagrał zbyt samolubnie nie podając do będącego na czystej pozycji Lamparda.
W 34. minucie przepięknym strzałem popisał się Ashley Young, jednak piłka odbiła się od poprzeczki bramki Petra Cecha.
W 68. minucie gospodarze zmarnowali doskonałą okazję na wyrównanie. Cech obronił strzał Garetha Barry’ego ratując zespół od utraty bramki.
W końcówce spotkania podopieczni Hiddinka grali już wyraźnie na utrzymanie prowadzenia. Ozdoba ostatnich minut spotkania było potężne uderzenie Michaela Ballacka spoza pola karnego, które Friedel obronił z najwyższym trudem. Natomiast gospodarze nie znaleźli sposobu na dobrze grającą drużynę.
Ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gości, ale odniesionym na wyjeździe, w pojedynku z bardzo mocnym rywalem. Można odnieść wrażenie, że powoli wraca “stara dobra Chelsea” – zespół grający na najwyższym poziomie, któremu szalenie trudno strzelić bramkę.
Dzięki temu zwycięstwo londyńczycy awansowali na trzecią pozycję w tabeli, spychając Aston Villę na czwarte miejce.

Arsenal Londyn zremisował bezbramkowo na własnym stadionie z Sunderlandem. Cały mecz na ławce rezerwowych “Kanonierów” spędził Łukasz Fabiański.

W innym spotkaniu Bolton Wanderers pokonał u siebie West Ham United 2-1. Euzebiusz Smolarek nie pojawił się na murawie, cały mecz spędził na ławce rezerwowych.
Gospodarzom potrzeba było zaledwie 11 minut, żeby strzelić “Młotom” dwie bramki. najpierw w 10. minucie na 1-0 trafił Matthew Taylor, a minutę później podwyższył Kevin Davies.
W drugiej części meczu gościom udało się zdobyć bramkę honorową, dokonał tego w 66. minucie Scott Parker.