Germany Soccer BundesligaHertha Berlin pokonała 2:1 na własnym stadionie Bayern Monachium. Obydwie bramki dla berlińczyków strzelił Andrej Voronin. Berlińczycy objęli prowadzenie w tabeli Bundesligi.

Lider jesieni Hoffenheim uległ w piątek aż 1:4 Bayerowi Leverkusen, a podopieczni Juergena Klinsmanna przegrali na wyjeździe z Herthą Berlin. Wygrana jest tym ważniejsza, że zapewniła Hertcie Berlin fotel lidera Bundesligi. Bayern spadła natomiast na trzecie miejsce i traci do lidera 2 punkty.

Wynik spotkania otworzył w 38. minucie Andrej Voronin. Zmusiło to monachijczyków do większego wysiłku i zaatakowania bramki rywali. Ataki były jednak na tyle nieudolne, że do końca pierwszej połowy piłkarze Mistrza Niemiec nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania.

Bramka padła dopiero w 61. minucie, autorem gola był Miroslav Klose. Szczęście nie trwało jednak długo. W 77. minucie Voronin ustalił wynik spotkania. A potem szaleństwo – fotel lidera Bundesligi!

Jacek Krzynówek był jednym ze strzelców bramek w meczu Hannoveru ze Stuttgartem zakończonego wynikiem 3:3. Wynik meczu otworzył w 7. minucie Gomez, który zdobył już swoją czwartą bramkę w trzech ostatnich spotkaniach. Po 22 minutach VfB prowadziło już 2:0 po golu Laniga. Hannover rzucił się do odrabiania strat i jeszcze w 1. pierwszej połowie piłkarze Heckinga doprowadzili do wyrównania. Na początek w 44. minucie strzelił Stajner, a w doliczonym czasie gry Jacek Krzynówek doprowadził do wyrównania.

Klub Polaka, który prowadził po golu Forsella 3:2, miał ogromną szansę na pokonanie swojego odwiecznego rywala. Niestety zaledwie 2 minuty później (87) Hitzlsperger uratował remis dla podopiecznych Markusa Babbela. Stuttgart zajmuje 7. miejsce w tabeli ligi niemieckiej i traci 8 punktów do lidera. Natomiast Hannover jest na 12. pozycji z

Hoffenheim – Bayer 1:4
Koeln – Karlsruher 0:0
Hertha – Bayern 2:1
Bochum – Schalke 2:1
Eintracht – Wolfsburg 0:2
Hannover –  Stuttgart 3:3
Werder – Borussia M. 1:1
Borussia D. – Energie 1:1