FBL-ITA-LAZIO-AC MILAN

Drugiej porażki z rzędu doznali piłkarze Juventusu. Tym razem przegrali na własnym boisku z Cagliari. Lider tabeli Inter tylko zremisował na San Siro z Torino. W meczu kończącym zmagania 22. kolejki  AC Milan rozbił rzymskie Lazio i strzelił Biancocelestim aż trzy bramki, nie tracąc żadnej.

Juventus zajmujący przed tą kolejką drugie miejsce w tabeli wydawał się dotychczas najpoważniejszym konkurentem Interu w walce o mistrzostwo kraju. W nowym roku zdarzyły mu się jednak już dwie wpadki. Najpierw w środę drużyna Claudia Ranieriego uległa na wyjeździe Udinese. W sobotę na własnym stadionie bianconeri przegrali z Cagliari. I choć rezultat ten trudno nazwać sensacją (ostatnio po serii niezłych wyników Cagliari awansowało na siódme miejsce), to jednak dla drużyny ścigającej Inter jest to duży cios. Tym bardziej że po pierwszej połowie gospodarze wygrywali po golach Momo Sissoko i Pavla Nedveda 2:1. Po przerwie Cagliari zdobyło jednak wyrównanie, a potem w 78. minucie skutecznie przeprowadziło kontratak i wyszło na prowadzenie. Do końca spotkania już go nie oddało.

* NAPOLI – UDINESE 2:2 (2:2)

Lavezzi (24.), Hamsik (27.) – Di Natale (32. karny), Quagliarella (45.)

* JUVENTUS – CAGLIARI 2:3 (2:1)

Sissoko (31.), Nedved (38.) – Biondini (16.), Jeda (54.), Matri (78.)

* REGGINA – ROMA 2:2 (1:1)

Corradi (40.), Cozza (80.) – Pizarro (45., 55.)

* SIENA – LECCE 1:2 (0:1)

Ghezzal (79.) – Tiribocchi (15.), Castillo (54.)

W meczu kończącym zmagania 22. kolejki Serie A AC Milan rozbił rzymskie Lazio i strzelił Biancocelestim aż trzy bramki, nie tracąc żadnej. Podopieczni Carlo Ancelottiego rozegrali bardzo dobre spotkanie, dzięki czemu udało im się awansować na pozycję wicelidera.
Pomimo iż w pierwszej odsłonie przeważali gospodarze, którzy mogli się pokusić o objęcie prowadzenie za sprawą Gorana Pandeva i Mauro Zarate, to w samej gola zdobyli Rossoneri, a do bramki strzeżonej przez Muslerę trafił Pato Alexandre.
Po zmianie stron to już drużyna z Mediolanu była zespołem lepszym i w 48. dzięki Massimo Ambrosiniemu zdołała podwyższyć na 2:0. W 83. natomiast wynik rywalizacji ustalił Ricardo Kaka.
W tym momencie Milan ma na swoim koncie 44 punkty i traci sześć oczek do pierwszego Interu oraz posiada oczko przewagi nad trzecim Juventusem. Lazio jest dziesiąte i ma 31 oczek.

* Lazio Rzym – AC Milan 0:3 (0:1)
0:1 – Pato 42′
0:2 – Ambrosini 48′
0:3 – Kaka 83′
Lazio: Muslera, De Silvestri, Siviglia, Rozehnal, Radu (75′ Kolarov), Brocchi (75′ Dabo), Ledesma, Matuzalem, Meghni (66′ S. Inzaghi), Pandev, Zarate.
Milan: Abbiati, Zambrotta (86′ Darmian), Senderos, Bonera, Jankulovski, Beckham, Pirlo, Ambrosini, Seedorf, Kaka (86′ Szewczenko), Pato.