Blackhawks Sharks Hockey

Ogromny sukces odniosły w sobotni wieczór nasze “Jastrzębie”, pokonując po szalenie zaciętym spotkaniu “Rekiny” z San Jose. W dodatku po raz pierwszy od blisko 6 lat na tafli rywala!

Warto przypomnieć, że Sharks to najlepsza drużyna Zachodniej Konferencji, a do wczoraj nawet w skali całej NHL. W tym sezonie zespół z San Jose wcześniej tylko raz zaznał goryczy porażki na swojej tafli. Po kolejnych 13 zwycięstwach właśnie Blackhawks przerwały tę świetną passę.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, a ten sukces będziemy celebrować jeszcze przez kilka dni – powiedział po meczu kapitan Hawks Jonathan ToewsGraliśmy konsekwentnie od samego początku do końca, wznosząc się momentami na bardzo wysoki poziom. Chyba tylko przez wrodzoną skromność młoda chicagowska gwiazda nie wspomniała o własnym wkładzie w szalenie prestiżowe i psychologiczne zwycięstwo. Wszak Toews zdobył wczoraj dwa z czterech uzyskanych przez “Jastrzębie” goli.

Wracając do końcowego fragmentu wypowiedzi kapitana Hawks, to rzeczywiście – momentami aż przyjemnie było patrzeć jak na bramkę dwojącego i trojącego się Evgenija Nabokova sunął atak za atakiem. Kombinacyjne akcje, przeprowadzane na ogromnej szybkości musiały przypaść do gustu najwybredniejszym sympatykom hokeja. Ta właśnie chwilami wręcz koncertowa gra potrafiła uzmysłowić wszystkim – w rywalami przede wszystkim – jak wielkie możliwości tkwią jeszcze w obecnej ekipie “Jastrzębi”.

Na koniec wspomnę jeszcze o kuriozalnej wręcz sytuacji, do jakiej doszło w 11. minucie potyczki. Mianowicie wtedy właśnie Hawks zdobyły gola na 2-0. Tyle tylko, że po interwencji szkoleniowca gospodarzy arbitrzy anulowali bramkę, wszak wcześniej gracz miejscowych miał być atakowany nieprzepisowo (wysoki kij). Jeżeli było to zamierzone, a nie przypadkowe przewinienie to dlaczego sędziowie “puścili” grę i po koronkowej akcji padł gol? W dodatku, na cztery minuty odesłano na ławkę kar Bogu ducha winnego Krisa Versteega. W sumie: jedną absurdalną decyzję arbitrów przebijała następna. Na szczęście “oliwa… sprawiedliwa” i sam Versteeg zbilansował ogólny rachunek. Podczas jego pobytu na ławce kar Sharks zdobyli gola, a on z kolei zaliczył później trafienie, gdy Hawks grali w osłabieniu…

Kolejny mecz Blackhawks w Edmoton z Oilers we wtorek, 3 lutego, o 8 pm. Transmisja telewizyjna na SCN-CH (HD).

* SAN JOSE SHARKS – CHICAGO BLACKHAWKS 2-4 (1-1, 0-2, 1-1)

54.44 min. Milan Michalek  – asysty: Joe Pavelski i Rob Blake

Strzały na bramkę: 34-29 na korzyść Sharks.

7 DALLAS     48     23     18       7     53     143  157
8 MINNESOTA     49     25     21       3     53     128  114