82996017BG017_SUNS_BULLSŚwietnie spisali się w sobotni wieczór na parkiecie hali w Phoenix gracze naszych Bulls. “Byki” pokonały znacznie wyżej notowane “Słońca” 122-111. Najwięcej punktów dla chicagowian zdobyli Ben Gordon i Derrick Rose – po 26. Kolejny mecz Bulls rozegrają we wtorek, 3 lutego, w Houston z Rockets. Początek o 7.30 PM.

San Antonio Spurs pokonali New Orleans Hornets 106:93. “Ostrogi” wygrały wszystkie kwarty, a ich najskuteczniejszym koszykarzem był Francuz Tony Parker – 25 pkt.
Hornets nie pomogła świetna gra Chrisa Paula, który uzyskał 38 pkt, w tym m.in. trafił pięć razy za trzy punkty (na sześć prób). Parker i Paul wystąpią 15 lutego w Phoenix w barwach Zachodu w tradycyjnym Meczu Gwiazd NBA.

Dwunastej z rzędu porażki doznał zespół Memphis Grizzlies. W sobotę przegrał u siebie z Los Angeles Lakers 98:115, mimo że do przerwy prowadził różnicą sześcioma punktami (61:55).
Humor trenerowi “Jeziorowców” Philowi Jacksonowi popsuła kontuzja jednego z najlepszych koszykarzy Andrewa Bynuma. W pierwszej kwarcie center Lakersów zderzył się z kolegą klubowym Kobe’em Bryantem. Uraz prawego kolana okazał się na tyle poważny, że już nie wrócił na parkiet.
Przyjezdnych do zwycięstwa poprowadzili Bryant (25 pkt i 7 asyst) oraz Pau Gasol (24 pkt i 8 zbiórek). W ciągu pięciu minut Bynum uzyskał 7 pkt – trafił dwa z trzech rzutów z gry, a także wykorzystał trzy (komplet) rzuty wolne.

Po raz siódmy w tym sezonie Brandon Roy z Portland Trail Blazers osiągnął 30 pkt, a jego zespół wygrał z Utah Jazz 122:108. Wśród pokonanych skuteczniejszy od niego był Deron Williams – 35 pkt.