FBL-ENG-PR-WIGAN-LIVERPOOL
23. kolejka Premiership nie przyniosła większych zmian w ligowej tabeli. Niedawny lider – Liverpool spadł na trzecią pozycję. Na drugie miejsce awansowała Chelsea Londyn, która pokonała Middlesbrough 2:0. Zawiódł natomiast Arsenal Londyn oraz Liverpool.

Na Stamford Bridge Chelsea podejmowała Middlesbrough. W tym sezonie na Riverside Stadium The Blues pokonali swoich środowych rywali aż 5:0. Wówczas dobre spotkanie rozegrał Salomon Kalou. Również i tym razem reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej był bohaterem Chelsea.

Po pierwszej połowie bramki na Stamford Bridge nie padły. W przerwie Luis Felipe Scolari zdecydował się na wpuszczenie na boisko Didiera Drogby. Pierwsza bramka padła w 58. minucie i na listę strzelców wpisał się właśnie Kalou. Ten sam zawodnik 9 minut przed końcem ustalił wynik spotkania na 2:0. Chelsea awansowała na drugą pozycję, ponieważ punkty stracił Liverpool.

The Reds zagrali na trudnym terenie z Wigan Athletic. Kilka tygodni temu Wigan postraszyło Liverpool na Anfield. Do 80. minuty The Latics prowadzili bowiem 2:1, ale ostatecznie przegrali 2:3. Teraz to Liverpool długo prowadził. Tuż przed przerwą Yossi Benayoun wyprowadził drużynę Rafaela Beniteza na prowadzenie. Wynik 1:0 utrzymywał się aż do 83. minuty, kiedy to Hossan Ahmed Mido doprowadził do wyrównania. Dla Egipcjanina był to gol w debiucie.

Rozczarował również Arsenal Londyn. Kanonierzy zmierzyli się na Goodison Park z Evertonem, a więc z sąsiadem z tabeli. Londyńczycy punkt wywalczony z The Toffees mogą zawdzięczyć Robinowi Van Persiemu, który w doliczonym czasie gry doprowadził do wyrównania. Wcześniej na listę strzelców wpisał się Tim Cahill. Arsenal nadal zajmuje piąte miejsce i do lidera Premiership Manchesteru United traci osiem punktów.

Ponownie nawet na minutę na boisku nie zameldował się Ebi Smolarek. Bolton Wanderers prowadził już na Ewood Park z Blackburn Rovers 2:0, by w drugiej połowie stracić dwa gole i zremisować ten mecz. Smolarek całe spotkanie zobaczył z perspektywy ławki rezerwowych.