Pilka nożna:

Puchar Ligi Angielskiej:

Po to trofeum sięgnęli po raz czwarty z rzędu i szósty w ciągu ośmiu lat. Manchester City zdobył Puchar Ligi Angielskiej. W finale na Wembley The Citizens pokonali 1:0 Tottenham Hotspur po bramce Aymerica Laporte’a.

Premier League:

Drużyna Brighton and Hove Albion niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Sheffield United (0:1). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył David McGoldrick. Jakub Moder znalazł drogę do siatki, ale jego gol ostatecznie nie został uznany.

Chelsea starała się grać konsekwentnie od pierwszej do ostatniej minuty. Sprawiała wrażenie bardziej poukładanej drużyny od West Hamu. Wygrała hit dnia w Premier League 1:0. Łukasz Fabiański uchronił zespół przed stratą większej liczby goli.

Liverpool bardzo szybko objął prowadzenie i potem wyraźnie dominował. Jednak w doliczonym czasie “The Reds” stracili niemalże pewne trzy punkty. Remis 1:1 z Newcastle sprawia, że szanse na awans do Ligi Mistrzów są coraz mniejsze.

Manchester United dominował i stworzył więcej sytuacji, ale żadna z nich nie była klarowna i nie dała bramki. Leeds specjalnie nie zagrażało, ale utrzymało bezbramkowy remis. “Czerwone Diabły” mogą mówić o wpadce.

La Liga:

Real Madryt gonił lidera Atletico, przez moment prowadził w La Lidze. W niedzielę obrońcy trofeum zgubili jednak punkty, bezbramkowo remisując u siebie z Realem Betis.

Kuriozalny finał miał mecz między Sevillą a Granadą (2:1). Sędzia tego spotkania doliczył cztery minuty do drugiej połowy, ale zakończył mecz po upływie trzech! Po protestach piłkarzy Granady wezwał piłkarzy na murawę, aby dograć brakującą minutę.

Trwa wyścig o mistrzostwo Hiszpanii. W sobotę potknął się Real Madryt. Trudną przeszkodę pokonała FC Barcelona, która 2:1 ograła na wyjeździe Villarreal. Gospodarze przez 25 minut grali w osłabieniu.

Bundesliga:

Bayern Monachium dość niespodziewanie przegrał na wyjeździe z FSV Mainz 05 1:2. Wśród internautów nie brakowało opinii, że Bawarczycy po prostu nie przygotowali odpowiedniego planu na to spotkanie. Porażkę Bawarczykom osłodził Robert Lewandowski.

Eintracht Frankfurt nadal utrzymuje się w czołowej czwórce Bundesligi, ale przewaga nad Borussią Dortmund stopniała do dwóch “oczek”. To efekt porażki z Bayerem 04 Leverkusen (1:3).

Dublet Erlinga Haalanda zapewnił Borussii Dortmund bardzo ważne zwycięstwo z VfL Wolfsburg (2:0) w 31. kolejce Bundesligi. W tym meczu wystąpili Łukasz Piszczek oraz Bartosz Białek.

Borussia M’gladbach zaciekle walczy o europejskie puchary. W meczu 31. kolejki rozbiła Arminię Bielefeld 5:0. Matematyczne szanse na mistrzostwo Niemiec zachował RB Lipsk, który wygrał z VfB Stuttgart 2:0.

Serie A:

Nie takiego wyniku spodziewał się Juventus. Zespół z Turynu zremisował na wyjeździe 1:1 z ACF Fiorentina. Stara Dama ma już tylko matematyczne szanse na obronę mistrzowskiego tytułu.

Czwarta wygrana z rzędu US Sassuolo. Neroverdi nie pozwalają skreślić się z walki o awans do Ligi Konferencji UEFA. Drużyna Roberto De Zerbiego zwyciężyła 1:0 z UC Sampdorią, której kapitanem był Bartosz Bereszyński.

Ligue 1:

Olympique Marsylia z piętnastym zwycięstwem w sezonie 2020/2021 Ligue 1. W meczu 34. kolejki zespół, którego zawodnikiem jest Arkadiusz Milik, pokonał na wyjeździe Stade de Reims 3:1, a jedną z bramek dla swojej ekipy zdobył reprezentant Polski.

Stade de Reims – Olympique Marsylia 1:3 (1:2)
1:0 – Nathanael Mbuku 38′
1:1 – Dimitri Payet 41′
1:2 – Arkadiusz Milik 45+2′
1:3 – Dimitri Payet 76′

W starciu FC Metz – Paris Saint-Germain obyło się bez niespodzianek. Mecz zakończył się rezultatem 1:3. Kylian Mbappe powiększył swój dorobek strzelecki, ale przedwcześnie opuścił boisko.

W spotkaniu czołowych drużyn Ligue 1 Lille OSC pokonało Olympique Lyon (3:2). Zespół Christophe’a Galtiera strzelił gola w samej końcówce i utrzymał się na fotelu lidera Ligue 1.

PKO Ekstraklasa:

Lech Poznań jeszcze marzył o europejskich pucharach, ale po piątkowym meczu w Bielsku-Białej musi już o nich zapomnieć. Podbeskidzie wygrało z Kolejorzem 1:0 po pięknym trafieniu Marko Roginicia.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lech Poznań 1:0 (0:0)
1:0 – Marko Roginić 74′

Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 2:2 (2:1)
0:1 Jakub Świerczok 21′
1:1 Jewgienij Baszkirow 33′
2:1 Kamil Kruk 36′
2:2 Jakub Świerczok 82′

Ważne trzy punkty zdobyła Wisła Płock, która 2:0 ograła w Zabrzu Górnika. Nafciarze już z większym spokojem mogą patrzeć w stronę strefy spadkowej.

W derbach Krakowa remis 0:0. To sprawiło, że Wisła i Cracovia tylko trochę poprawiły swoją sytuację. Pasy wciąż nie mogą być pewne zachowania ligowego bytu. Na teraz przewaga nad Stalą wydaje się dość spora, ale mielczanie mają rozegrane od Cracovii dwa spotkania mniej.

Zaskakująca wygrana 1:0 z Pogonią Szczecin przedłużyła nadzieję Stali Mielec na utrzymanie w PKO Ekstraklasie.

Stal Mielec – Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)
1:0 – Marcin Flis 22′

Za nami 27. kolejka PKO Ekstraklasy. Niemal pewna mistrzostwa Polski może być Legia Warszawa. Lider z kompletem punktów wrócił z Gdańska.

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 0:1 (0:0)
0:1 – Tomas Pekhart 71′ (k.)

Beniaminek PKO Ekstraklasy Warta Poznań potwierdził swoją siłę. Rewelacja wiosny 2:0 pokonała Jagiellonię Białystok i wciąż walczy o 4. miejsce, które może dać prawo gry w europejskich pucharach. Dzięki trzem punktom Warta zrównała się w tabeli z Piastem i Zagłębiem. Walka o 4. pozycję zapowiada się fascynująco.

Warta Poznań – Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0)
1:0 – Łukasz Trałka 40′
2:0 – Makana Baku 87′

Fortuna I liga:

Grali jakby chcieli, a nie mogli. Piłkarze Widzewa Łódź bezbramkowo zremisowali z Górnikiem Łęczna w 26. kolejce Fortuna I Ligi.

Sytuacja bełchatowian jest coraz bardziej nieprzyjemna. Drużyna nie zwycięża i przybliża się do spadku. Mocno rozpędzona Sandecja Nowy Sącz pokonała Brunatnych 2:0.

GKS Bełchatów – Sandecja Nowy Sącz 0:2 (0:1)
0:1 – Dawid Błanik 8′
0:2 – Rubio 52′

Chrobry Głogów, Radomiak oraz Zagłębie Sosnowiec odnieśli skromne zwycięstwa w sobotnich meczach Fortuna I ligi. Bruk-Bet Termalica Nieciecza niezmiennie w niskiej formie i nie poradził sobie z kandydatem do spadku.

1:2 – Jakub Łukowski 88′

Arka Gdynia wygrała ze Stomilem Olsztyn 2:0. W pierwszej połowie żółto-niebiescy mieli przewagę, ale po przerwie stracili kontrolę nad spotkaniem i goście stworzyli sobie mnóstwo dogodnych sytuacji, by nawet wygrać.

Arka Gdynia – Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)
1:0 – Mateusz Żebrowski 29′
2:0 – Maciej Rosołek 90+1′

Ciekawostki piłkarskie:

Wszyscy poniosą konsekwencje, ale kto jakie – zobaczymy – zapowiedział prezydent UEFA Aleksander Ceferin. Słoweniec szczególnie zamierza potraktować najdłużej opierające się zespoły – Juventus, Real oraz Barcelonę. To miała być rewolucja, jakiej świat piłki nożnej jeszcze nie widział. 12 klubów-założycieli postanowiło postawić się UEFA i wystartować z własnym pomysłem Superligi. Ostatecznie jednak, pomysł jak szybko ruszył, tak szybko upadł. Po zaledwie kilkudziesięciu godzinach pojawiły się pierwsze informacje o rezygnacji kolejnych zespołów. Górę w starciu gigantów wzięła UEFA, która kolejnymi groźbami sankcji i wykluczeń, wspierana przez protestujących fanów, skutecznie zniechęciła kluby do nowego tworu.  Refleksja większości właścicieli nie oznacza jednak, że ich drużyny unikną kar za próbę buntu przeciwko europejskiej federacji.

Po raz 6. w historii mistrzem Polski w futsalu został Rekord Bielsko-Biała. Terminarz sprawił, że obrońcy trofeum kolejne mistrzostwo zapewnili sobie w potyczce z Clearexem, do niedawna najbardziej utytułowanym klubem w Polsce. Wciąż trwa zażarta walka o utrzymanie. Po trzy punkty sięgnęły zespoły AZS UW Wilanów i Futsalu Brzeg. Już tylko matematyczne szanse na zachowanie ligowego bytu ma AZS UŚ Katowice.

Już za miesiąc reprezentacja Polski rozpocznie przygotowania do nadchodzącego turnieju. Piłkarze spotkają się na zgrupowaniu w Opalenicy. 9 czerwca piłkarze zostaną zakwaterowani w bazie. Treningi będą odbywać się na obiektach Lechii, na mecze mistrzostw Europy podopieczni Sousy będą dolatywać z Gdańska.  Polacy zainaugurują turniej spotkaniem ze Słowacją (14 czerwca) w Sankt Petersburgu. Kolejnym rywalem będzie Hiszpania (19 czerwca), ten mecz zostanie rozegrany na stadionie w Sewilli. Również w Sankt Petersburgu odbędzie się ostatnie starcie fazy grupowej ze Szwecją (23 czerwca).

Dynamo Kijów pokonało 5:0 zespół Inhułecia Petrowe. Klub Tomasza Kędziory zapewnił sobie mistrzostwo na trzy kolejki przed końcem sezonu.

Miami Heat – Chicago Bulls 106:101 (33:18, 28:23, 19:22, 26:38)
(Robinson 23, Nunn 22, Adebbayo 20, Butler 20 – White 31, Vucevic 26)

Brooklyn Nets odnoszą zwycięstwa nawet bez Jamesa Hardena oraz Kevina Duranta. Podopieczni Steve’a Nasha pokonali Boston Celtics i awansowali na pierwsze miejsce w Konferencji Wschodniej.

Brooklyn Nets – Boston Celtics 109:104 (21:25, 39:26, 28:22, 21:31)
(Harris 20, Green 19, Brown 15, Irving 15 – Tatum 38, Pritchard 22, Smart 19)

Stephen Curry znów zanotował wielki występ, a Golden State Warriors triumfowali po raz 30. w sezonie. Gwiazdor zespołu z San Francisco miał 32 punkty oraz osiem zbiórek, trafiając 11 na 18 rzutów z pola, w tym 4 na 9 za trzy. Curry zanotował też wskaźnik plus/minus na poziomie +27! Draymond Green rzucił tylko dwa “oczka”, ale przy tym zapisał na swoim koncie też kapitalne 12 zbiórek i 19 asyst. Warriors zatrzymali Denver Nuggets (118:97), którzy mieli na swoim koncie cztery zwycięstwa z rzędu. To spotkanie obejrzało na żywo blisko dwa tysiące fanów.

Golden State Warriors – Denver Nuggets 118:97 (30;24, 24:26, 32:24, 32:23)
(Curry 32, Oubre Jr. 23, Wiggins 19 – Porter Jr. 26, Jokić 19, Gordon 17)

Dallas Mavericks pokonali w sobotę Los Angeles Lakers, drugi mecz po kontuzji rozegrał Anthony Davis. Tempa nie zwalniają świetni w ostatnim czasie New York Knicks.

Milwaukee Bucks – Philadelphia 76ers 132:94 (26:17, 24:23, 36:23, 46:31)
(Antetokounmpo 24, Portis 17, Nwora 13 – Milton 15, Maxey 15, Curry 13)

Indiana Pacers – Detroit Pistons 115:109 (35:25, 23:36, 26:21, 31:27)
(Brogdon 26, LeVert 25, Sumner 22 – Grant 25, Plumlee 17, Stewart 13)

New Orleans Pelicans – San Antonio Spurs 108:110 (24:31, 28:30, 32:24, 24:25)
(Williamson 33, Ingram 24, Ball 24 – DeRozan 32, White 22, Johnson 14)

Dallas Mavericks – Los Angeles Lakers 108:93 (23:26, 23:32, 33:21, 29:14)
(Powell 25, Finney-Smth 21, Doncić 18 – McLemore 20, Davis 17, Schroder 16)

Brooklyn Nets w hicie dnia pokonali Phoenix Suns, a zadbali o to Kyrie Irving i wracający po kontuzji Kevin Durant.

Brooklyn Nets – Phoenix Suns 128:119 (27;32, 32:29, 38:31, 31:27)
(Irving 34, Durant 33, Griffin 16 – Booker 36, Craig 20, Ayton 20)

Świetni są też Washington Wizards. Podopieczni Scotta Brooksa odnieśli właśnie ósmy sukces z rzędu i notują właśnie najdłuższe pasmo sukcesów od 20 lat. Ostatnio także dobrze szło im w 2001 roku, kiedy ich barwy reprezentował Michael Jordan.  Wizards dzięki świetnemu finiszowi pokonali Cleveland Cavaliers 119:110. Jeszcze na niespełna pięć minut przed końcem był remis (105:105), ale stołeczni zamknęli mecz zrywem 14-5. Bradley Beal zaaplikował rywalom 33 punkty.

Washington Wizards – Cleveland Cavaliers 119:110 (27;32, 36:28, 24:33, 32:17)
(Beal 33, Westbrook 14, Neto 14, Lopez 14 – Gerland 28, Allen 27, Osman 19)

Stephen Curry wywalczył 37 “oczek”, trafiając 7 na 14 rzutów za trzy, a jego Golden State Warriors odnieśli ważny triumf nad Sacramento Kings. Zespół z San Francisco zwyciężył 117:113, a potencjalnej próby na zwycięstwo za trzy w końcówce nie trafił Harrison Barnes.

Golden State Warriors – Sacramento Kings 117:113 (32:39, 31:26, 31:27, 23:21)
(Curry 37, Oubre Jr. 19, Wiggins 13 – Hield 25, Haliburton 24, Barnes

FIBA Europe Cup:

Polska drużyna walczyła w finale Pucharu Europy FIBA o historyczny sukces, ale jednak to izraelska ekipa Ironi Ness Ziona pokonała Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 82:74. Pełnia szczęścia i niezwykle prestiżowy triumf był bardzo blisko! Arged BMSlam Stal prowadziła nawet 64:55 w końcówce trzeciej kwarty w finale FIBA Europe Cup, ale wtedy ofensywa ostrowian kompletnie się posypała. Polska zespół przestał trafiać.

CSM CSU Oradea w meczu o trzecie miejsce niespodziewanie pokonała drużynę Parma Basket Perm. Rosjanie, typowani do zwycięstwa w całym Pucharze Europy FIBA, podczas Final Four w Izraelu zawiedli i zakończyli je na czwartej lokacie.

EBL:

Dogrywka i wielki rzut na zwycięstwo – Śląsk Wrocław ponownie na podium! Bohaterem został Elijah Stewart, który trafił wielką “trójkę” na medal 0,9 sekundy przed końcem dogrywki. WKS Śląsk Wrocław przedłużył finałową serię i o brązowym medalu zadecyduje trzeci mecz.

W dywizji centralnej krok w stronę play-offów zrobił zespół Nashville Predators, który pokonał na wyjeździe bezpośredniego rywala w walce o ten cel, Chicago Blackhawks 3:1. Pierwszą gwiazdą spotkania wybrany został bramkarz gości z Nashville Juuse Saros, który obronił 29 z 30 strzałów. Luke Kunin z ostrego kąta strzelił pierwszego gola zwycięskiego w tym sezonie, a trafili również Erik Haula i Ryan Johansen. Kunin pierwszy raz w swojej karierze w NHL trafił do siatki w 3 meczach z rzędu. Strzelał w każdym z 3 spotkań serii przeciwko Blackhawks. Jego drużyna wygrała 2 z nich i odskoczyła rywalom w tabeli. “Drapieżnicy” zajmują ostatnie dające awans do play-off, czyli 4. miejsce w dywizji centralnej. Wyprzedzają teraz o 4 punkty znajdujących się na 5. pozycji Dallas Stars, którzy jednak mają do rozegrania o 3 mecze więcej, a także o 5 “oczek” Blackhawks, mających w zapasie o jeden mecz więcej od Predators.

Broniący Pucharu Stanleya hokeiści Tampa Bay Lightning wygrali z Columbus Blue Jackets 4:3 w niedzielnym meczu ligi NHL. Zwycięzcę wyłoniła dogrywka, która trwała zaledwie dziesięć sekund. Dopiero po rzutach karnych Philadelphia Flyers pokonali 4:3 New Jersey Devils. Bohaterem gospodarzy został Claude Giroux. Aż dziewięć goli padło w spotkaniu New York Rangers – Buffalo Sabres, a tylko jeden w meczu Pittsburgh Penguins – Boston Bruins. Po regulaminowym czasie gry Tampa Bay Lightning remisowali z Columbus Blue Jackets 3:3. Dogrywkę gospodarze zaczęli w sposób piorunujący, a po niespełna dziesięciu sekundach zakończył ją Victor Hedman.

ATP Belgrad:

Matteo Berrettini wygrał rozgrywany na kortach ziemnych turniej ATP 250 w Belgradzie. W niedzielnym finale, po prawie dwuipółgodzinnej batalii, Włoch po tie breaku decydującego seta pokonał Asłana Karacewa. Karacew, który w sobotę grał z Djokoviciem przez trzy godziny i 25 minut, na początku niedzielnego spotkania prezentował się niczym śnięta ryba. O losach meczu zadecydował tie break. W nim Berrettini całkowicie zdominował wydarzenia na korcie.

ATP Barcelona:

Rafael Nadal ponownie królem katalońskiej mączki. Fani zgromadzeni na korcie centralnym w Barcelonie zobaczyli trwający trzy godziny i 38 minut bój. Stefanos Tsitsipas miał piłkę na wagę triumfu, ale to faworyt gospodarzy cieszył się z tytułu! Po wspaniałym widowisku utytułowany Hiszpan był w stanie odwrócić losy meczu i zwyciężył 6:4, 6:7(6), 7:5.

WTA Stuttgart:

Ashleigh Barty okazała się mistrzynią powrotów w Stuttgarcie (WTA 500). Australijska tenisistka odwróciła losy trzeciego meczu i odniosła trzeci triumf w 2021 roku.  W niedzielnym finale imprezy w Stuttgarcie doszło do starcia Ashleigh Barty z Aryną Sabalenką (WTA 7). Mistrzynią została Australijka, która zwyciężyła Białorusinkę 3:6, 6:0, 6:3. Liderka rankingu zdobyła trzeci tytuł w 2021 roku. Wcześniej triumfowała w Melbourne (Yarra Valley Classic) i Miami.

WTA Stambuł:

Po 13 latach Sorana Cirstea zdobyła tytuł WTA. Na rumuńską tenisistkę nie było mocnych w turnieju WTA 250 w Stambule. W finale pokonała Elise Mertens, która cieszyła się z triumfu w deblu. Była 21. rakieta globu pokonała Belgijkę 6:1, 7:6(3).

PFL 1:

Marcin Held (27-7) sprawił dużą niespodziankę i pokonał jednogłośnie na punkty Natana Schulte (20-4) na gali PFL 1 w Atlantic City. Polak udanie zadebiutował w Professional Fighters League i odniósł pierwsze zwycięstwo w turnieju o milion dolarów. Held wygrał pierwszą walkę w turnieju wagi lekkiej i zdobył trzy punkty. To wielki krok w kierunku zdobycia głównej nagrody – miliona dolarów. Zawodnik Bastionu Tychy i Ankosu MMA Poznań jako pierwszy zatrzymał Brazylijczyka w organizacji PFL! Polak przypomniał o sobie kibicom w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej w latach 2011-2017 z powodzeniem walczył w Bellatorze, a później w UFC. Held wygrał piąty pojedynek z rzędu i jest niepokonany od niemal czterech lat. Nie tylko Marcin Held sprawił sensację na pierwszej gali PFL w sezonie 2021. W walce wieczoru niedoceniany Clay Collard zdominował byłego mistrza UFC, Anthony’ego Pettisa i pokonał największego faworyta do wygranej w turnieju o milion dolarów.

ACA 122:

Daniel Omielańczuk (24-10-1) odniósł cenny triumf podczas gali ACA 122 w Mińsku. Czołowy polski “ciężki” pokonał przez decyzję Daniela Jamesa (10-6-1). Polak wyszedł do klatki jako zawodnik znacznie bardziej doświadczony od rywala. Daniel Omielańczuk ma za sobą pięcioletnią przygodę w UFC, a w ACA walczył ostatnio o mistrzowski pas w wadze ciężkiej. W listopadzie przegrał przed czasem z Tonym Johnsonem Juniorem, ale wcześniej wygrał cztery walki z rzędu.

Daniel James stanął przed życiową szansą. “Predator” w ACA stoczył wcześniej dwie walki. Przegrał z Rusłanem Magomiedowem i pokonał Michala Martinka. Walka z Omielańczukiem była dla niego wielkim wyzwaniem.

KSW 60:

Gala KSW 60 nie zawiodła. Kibice przez niemal cztery godziny mogli emocjonować się dziewięcioma pojedynkami. W walce wieczoru Philip De Fries drugi raz okazał się lepszy od Tomasza Narkuna. Pas w kategorii lekkiej obronił Marian Ziółkowski. Sensację na KSW 60 sprawił Marek Samociuk. Mało znany zawodnik trenujący w Białej Podlaskiej wykazał się niesamowitym charakterem i przetrwał nawałnicę ciosów Izu Ugonoha w pierwszej rundzie. Do drugiego starcia były bokser wyszedł skrajnie wyczerpany, Samociuk zaatakował i rozbił faworyta, zadając mu pierwszą porażkę w MMA.

UFC 261:

Kamaru Usman (19-1) pozostaje mistrzem kategorii półśredniej! Nigeryjczyk pokonał w walce wieczoru na UFC 261 Amerykanina Jorge Masvidala (35-15) w drugiej rundzie przez nokaut prawym prostym. Cóż za uderzenie i kara za wcześniejsze opuszczenie rąk Masvidala! Dominacja Walentiny Szewczenko (21-3) w kategorii muszej trwa. Podczas gali UFC 261 w Jacksonville zawodniczka z Kirgistanu rozbiła w drugiej rundzie Jessikę Andradę (21-9). Rose Namajunas (10-4) powróciła na tron kategorii słomkowej w UFC! “Thug” w 78 sekund znokautowała Weili Zhang (21-2) na gali UFC 261 w Jacksonville i zadała Chince pierwszą porażkę w Ultimate Fighting Championship.

Zapasy:

ME 2021:

Mateusz Bernatek zdobył srebrny medal w kategorii do 67 kilogramów w stylu klasycznym podczas ostatniego dnia mistrzostw Europy Warszawa 2021 w zapasach.  Podczas zawodów w Warszawie reprezentacja Polski zdobyła 9 medali (4 srebrne i 5 brązowych). Dotychczas najlepszymi dla Biało-Czerwonych mistrzostwami Europy w XXI wieku pod względem liczby krążków były te rozegrane w 2016 roku (złoty + dwa srebrne + 2 brązowe).

Motorowe:

WRC:

Kajetan Kajetanowicz rozpoczął sezon 2021 w Rajdowych Mistrzostwach Świata w idealnym stylu. Kierowca Lotos Rally Team wygrał Rajd Chorwacji w WRC3. Kajetanowicz potwierdził tym samym mistrzowskie aspiracje.  Kajetanowicz od Rajdu Chorwacji rozpoczął sezon 2021 w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Kierowca z Ustronia długo kazał na siebie czekać na tegorocznych trasach WRC, ale gdy pojawił się w akcji, od razu pokazał się ze świetnej strony. Polak objął prowadzenie w rajdzie w połowie sobotniej pętli i nie oddał go już do końca imprezy.

Niedzielna pętla to kolejny popis w wykonaniu Kajetanowicza. Reprezentant Lotos Rally Team kończył na podium każdy z oesów, równocześnie kontrolując przewagę nad drugim w stawce Emilem Lindholmem. O ile Kajetanowicz kończył sobotni etap z przewagą 46,6 s. nad kierowcą z Finlandii, o tyle w niedzielę wzrosła ona aż do 1:14,6 s. To pokazuje dominację trzykrotnego mistrza Europy w klasie WRC3.

Do samej mety trwała za to walka w klasyfikacji WRC. Niezbyt udany poranek miał aktualny mistrz świata i lider Rajdu Chorwacji po sobotniej pętli, Sebastien Ogier. Francuz na dojeździe na pierwszy odcinek zderzył się z samochodem osobowym . Być może kolizja wybiła z rytmu Ogiera, który słabo wypadł na pierwszych dwóch niedzielnych oesach. Francuz idealnie rozegrał jednak ostatni odcinek i ostatecznie pokonał Elfyna Evansa o ledwie 0,6 s.

Żużel:

PGE Ekstraliga:

Na początek 3. rundy PGE Ekstraligi wygrane zanotowały Fogo Unia i Eltrox Włókniarz. Obrońcy mistrzowskiego tytułu są obecnie wiceliderem tabeli, a częstochowianie jako ostatni w stawce zdobyli punkty i opuścili pozycję outsidera.

Sporo strachu najadła się Fogo Unia Leszno w potyczce na własnym torze z eWinner Apatorem Toruń. Drużynowi mistrzowie kraju do samego końca nie mogli być pewni zwycięstwa nad beniaminkiem. Ostatecznie wygrali 47:43 i są drugim zespołem, który ma w dorobku cztery punkty w tabeli PGE Ekstraligi. Byki są w niej wiceliderem.

Pierwsze punkty wywalczył Eltrox Włókniarz Częstochowa. W sobotni wieczór pokonał u siebie Marwis.pl Falubaz Zielona Góra – 49:41 i dzięki temu opuścił ostatnie miejsce w tabeli.

Koncert Bartosz Zmarzlika i kolejna wygrana gorzowian! Dwukrotny mistrz świata zdobył płatny komplet punktów, a jego drużyna wygrała 52:38. GKM znowu spisał się bardzo słabo. Na całej linii zawiedli Krzysztof Kasprzak i Kenneth Bjerre.

Motor Lublin w ostatnim meczu 3. rundy PGE Ekstraligi nie dał szans Betard Sparcie Wrocław. Wygrał 52:38 i awansował na drugie miejsce w tabeli. Drużyna z Dolnego Śląska na tę chwilę jest czwarta.

Opracował:  Sławek Sobczak