Premier League:

Piłkarze Sheffield United i Liverpoolu ostatnio seryjnie przegrywali. W niedzielny wieczór mistrzowie Anglii w końcu przełamali się wygrywając na wyjeździe 2:0.

Chelsea i Manchester United nie powinny być zadowolone z podziału punktów. Obie drużyny były słabe w ofensywie, popisywały się niedokładnością. “The Blues” wciąż muszą walczyć o powrót do czołowej czwórki ligi.

Tottenham od początku narzucił swój styl grania. Rywal popełniał proste błędy, co pozwoliło londyńczykom na zabawę w ofensywie. Do wysokiej wygranej 4:0 w znaczący sposób przyczynił się Gareth Bale, który strzelił dwa gole i zanotował asystę.

Niespodzianka w Premier League. Zawodzący w obecnym sezonie Arsenal pokonał na wyjeździe Leicester City 3:1 i wciąż nie rezygnuje z walki o pierwszą czwórkę.

Newcastle United tylko zremisowało 1:1 w starciu z Wolverhampton Wanderers. Obie bramki padły w drugiej części spotkania.

Mateusz Klich nie zagrał pierwszoplanowej postaci, a jego Leeds United uległo Aston Villi 0:1. Choć “Pawie” przeważały i oddały więcej strzałów, to Polak nie dyktował tempa, przechodził obok akcji. Otrzymał jedne z najniższych not.

Drużyna West Bromwich Albion zgarnęła komplet punktów. Spotkanie z Brighton and Hove Albion zakończyło się rezultatem 1:0. Jakub Moder wreszcie wystąpił w meczu Premier League.

La Liga:

Piłkarze Atletico Madryt z kompletem punktów wrócili do domu z potyczki z 7. w La Lidze Villarrealem. W czołówce tabeli La Ligi cały czas bardzo ciekawie. Lider Atletico Madryt po małym kryzysie wygrał i do derbów z Realem Madryt w następnej kolejce będzie przystępował z kilkupunktowym zapasem.

FC Barcelona z szesnastym zwycięstwem w sezonie 2020/2021 Primera Division. W hitowym meczu 25. kolejki La Liga Duma Katalonii pokonała na wyjeździe Sevilla FC 2:0 i obecnie traci do lidera – Atletico Madryt – tylko dwa punkty.

Katalońska policja, tzw. Mossos d’Esquadra, zatrzymała w poniedziałek byłego prezesa FC Barcelona Josepa Marię Bartomeu oraz trzech innych byłych i obecnych działaczy klubu. Na terenie jego siedziby funkcjonariusze prowadzą od rana rewizję.

Bundesliga:

Chwiejna defensywa nie przeszkodziła Bayernowi Monachium przełamać się w Bundeslidze. Dwa trafienia Roberta Lewandowskiego pomogły wygrać z 1.FC Koeln 5:1. “Polak kontynuuje pracę nad magiczną liczbą” – piszą niemieckie media.

RB Lipsk zdołał zwyciężyć z Borussią M’Gladbach, choć to goście prowadzili po pierwszej połowie. Alexander Sorloth strzelił gola na 3:2 w doliczonym czasie gry.

Hertha strzeliła gola samobójczego w przegranym 0:2 meczu z VfL Wolfsburg. Krzysztof Piątek mógł naprawić błąd Lukasa Kluentera, ale trafił swoim uderzeniem w słupek. Bartosz Białek zagrał krótko w ostatnich minutach.

Serie A:

AC Milan pozostaje w kontakcie z liderem Interem Mediolan. W wygranym 2:1 meczu z AS Romą drużyna Stefano Piolego miała łatwość w kreowaniu sytuacji podbramkowych i przypominała siebie z najlepszego okresu w sezonie.

Piotr Zieliński oddał uderzenie do bramki Benevento Calcio, ale nie mógł cieszyć się z gola z powodu spalonego Lorenzo Insigne. Ta sytuacja nie przeszkodziła SSC Napoli pewnie zwyciężyć 2:0.

Inter Mediolan ponownie zwyciężył i zrobił to w przekonującym stylu. Lider ligi włoskiej pokonał 3:0 Genoę CFC, a jednego z goli strzelił Romelu Lukaku. Po komplet punktów sięgnęli również Cagliari Calcio oraz Udinese Calcio.

Atalanta przeprowadziła elegancką akcję bramkową zakończoną uderzeniem Rusłana Malinowskyja. Nie rozegrała wielkiego meczu, ale potrafiła kontrolować wydarzenia i pokonała 2:0 UC Sampdorię. Przy golach Bartosz Bereszyński nie powstrzymał strzelców.

Wojciech Szczęsny zaprezentował dwie klasowe interwencje w meczu z Hellasem Werona. Bez nich Juventus miałby problem nawet ze zremisowaniem 1:1. Stara Dama potyka się i jest coraz mniej poważnym kandydatem do zdobycia mistrzostwa Włoch.

Łukasz Skorupski jest na fali. Na czyste konto zapracował między innymi interwencją po strzale Ciro Immobile z rzutu karnego. Bologna FC ze swoim dobrze dysponowanym bramkarzem zwyciężyła 2:0 z Lazio.

Ligue 1:

Urodzinowy prezent sprawił sobie Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski powrócił po urazie do składu Olympique Marsylia i zdobył bramkę w meczu 27. kolejki Ligue 1 przeciwko Olympique’owi Lyon (1:1).

AS Monaco napracowało się nad zdobyciem prowadzenia w meczu ze Stade Brestois 29. Dopięło swego na kwadrans przed końcem podstawowego czasu, a wygrana 2:0 to 10. w ostatnich 12 kolejkach Ligue 1.

W 27. kolejce Ligue 1 obyło się bez niespodzianki. Paris Saint-Germain zwyciężyło 4:0 w spotkaniu wyjazdowym z Dijon FCO. Kylian Mbappe poprawił swój dorobek bramkowy.

PKO Ekstraklasa:

W piątkowych meczach PKO Ekstraklasy wygrywali faworyci, choć z przebiegu spotkań każde wyniki byłyby możliwe. Fakty są takie, że Raków zbliżył się do lidera, a Lech znów jest najwyżej plasującym się w tabeli zespołem z Poznania.

Raków Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
1:0 – Andrzej Niewulis 53′

Warta Poznań – Lech Poznań 1:2 (1:2)
1:0 – Mateusz Kuzimski
1:1 – Aron Johannsson 80′
1:2 – Pedro Tiba 90+4′

Kuriozalny gol w ostatniej minucie zdecydował! Jagiellonia Białystok przez pół godziny gry dzielnie broniła się w dziesiątkę, ale ostatecznie przegrała 0:1 (0:0) z Piastem Gliwice w meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice 0:1 (0:0)
0:1 – Thiago Alves 90+3′

Trzy punkty Legii Warszawa w meczu z Górnikiem Zabrze pozwoliły Wojskowym utrzymać pierwszą pozycję w tabeli PKO Ekstraklasy.

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 1:2 (1:1)
0:1 – Bartosz Kapustka 4′
1:1 – Jesus Jimenez (k.) 45+1′
1:2 – Kacper Kostorz 82′

Stal Mielec – Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)
0:1 – Łukasz Zwoliński 45′

W niedzielę dokończono 19. kolejkę PKO Ekstraklasy. Porażki doznał wicelider Pogoń Szczecin. Po kolejne trzy punkty sięgnęła Wisła Kraków. Po porażce z Zagłębiem skomplikowała się sytuacja Cracovii.

Wicelider PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin traci dystans do lidera Legii. Portowcy 1:2 przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem i od Wojskowych mają już cztery punkty mniej.

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 2:1 (2:1)
0:1 – Jakub Bartkowski 11′
1:1 – Erik Exposito 44′
2:1 – Erik Exposito 45+2′

Kolejne spotkanie wygrała Wisła Kraków. Biała Gwiazda pokonała w Płocku Wisłę 3:1 i w tabeli jest już 10. Przy Reymonta mogą spokojnie myśleć o kolejnym sezonie, wszak utrzymanie jest niemal pewne.

Wisła Płock – Wisła Kraków 1:3 (0:0)
1:0 Damian Rasak 67′
1:1 Rafał Boguski 82′
1:2 Uros Radaković 85′
1:3 Rafał Boguski 90+7′

Skomplikowała się natomiast sytuacja innej drużyny z Krakowa, Cracovii. Pasy u siebie 2:4 uległy Zagłębiu Lubin i zajmują 14. miejsce. Ostatnia w lidze Stal Mielec do krakowian traci tylko 3 punkty, a ma jedno spotkanie rozegrane mniej.

Fortuna I liga:

Korona Kielce – Chrobry Głogów 2:2 (1:1)

1:1 – Patryk Mucha 72′

Zagłębie Sosnowiec – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)

1:2 – Sebastian Steblecki 85′

Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica 2:0 (1:0)
1:0 – Rafael Victor 34′
2:0 – Rafael Victor 89′

ŁKS Łódź – Odra Opole 2:1 (2:0)
1:0 – Piotr Janczukowicz 6′
2:0 – Łukasz Sekulski 22′
2:1 – Konrad Nowak 62′

Arka Gdynia – GKS 1962 Jastrzębie 1:0 (1:0)
1:0 – Maciej Rosołek 12′

Resovia – Puszcza Niepołomice 2:1 (2:1)
1:0 – Jakub Wróbel 15′
1:1 – Jewhen Radionow (k.) 17′
2:1 – Kamil Słaby 19′

Jimmy Butler zaliczył świetny występ, a Miami Heat po zaciętym meczu pokonali rozpędzonych Utah Jazz. W innym z meczów rewanż na Grizzlies wzięli Clippers, a Lakers przerwali pasmo porażek.

Boston Celtics – Indiana Pacers 118:112 (32:31, 29:29, 31:24, 26:28)
(Walker 32, Theis 17, Brown 15 – Sabonis 24, Holiday 19, Turner 17)

Toronto Raptors – Houston Rockets 122:111 (30:31, 37:28, 28:21, 27:31)
(Powell 30, VanVleet 25, Lowry 20 – Oladipo 27, Wall 21, Gordon 17)

Detroit Pistons – Sacramento Kings 107:110 (25:35, 27:20, 28:20, 27:35)
(Grant 30, Be 17, Smith Jr. 17, Jackson 14 – Fox 27, Barnes 21, Holmes 19, Bagley 19)

Miami Heat – Utah Jazz 124:116 (26:30, 31:23, 39:41, 28:22)
(Butler 33, Dragić 26, Adebayo 19 – Mitchell 30, Bogdanovic 17, Gobert 15)

Chicago Bulls – Phoenix Suns 97:106 (26:26, 32:20, 23:28, 16:32)
(LaVine 24, White 19, Young 13 – Ayton 22, Booker 22, Kaminsky 15)

Memphis Grizzlies – Los Angeles Clippers 99:119 (30:32, 17:31, 25:27, 27:29)
(Valanciunas 22, Morant 20, Melton 16 – Leonard 30, Willams 17, Batum 13, George 13)

Oklahoma City Thunder – Atlanta Hawks 118:109 (31:33, 32:22, 33:25, 22:29)
(Gilgeous-Alexander 24, Dort 19, Bazley 18 – Collins 25, Capela 17, Young 17, Huerter 15)

Golden State Warriors – Charlotte Hornets 130:121 (36:28, 30:23, 37:33, 27:37)
(Curry 29, Oubre Jr. 27, Wiggins 17 – Monk 25, Rozier 24, Ball 22)

Los Angeles Lakers – Portland Trail Blazers 102:93 (24:29, 30:28, 31:19, 17:17)
(James 28, Schroder 22, Harrell 17 – Lillard 35, Trent Jr. 19, Jones Jr. 11, Kanter 11)

Dallas Mavericks wykorzystali fakt, że byli w pełnym składzie i pokonali osłabionych Brooklyn Nets. Teksańczycy tym samym przerwali ich pasmo ośmiu zwycięstw. Nets doznali 13. porażki w sezonie 2020/2021. Kevin Durant opuścił siódme spotkanie z rzędu przez problemy ze ścięgnem udowym, a Kyrie Irving odpoczywał ze względu na uraz prawego barku.

Brooklyn Nets – Dallas Mavericks 98:115 (26:38, 38:30, 18:26, 16:21)
(Harden 29, Green 12, Brown 12 – Doncić 27, Porzingis 18, Brunson 14)

DeMar DeRozan wrócił do składu San Antonio Spurs, wcześniej opuścił mecz po śmierci swojego ojca i w 38 minut, które spędził na parkiecie, dominował. Trafił 11 na 18 oddanych prób z pola i 10 na 12 wolnych, co dało mu 32 punkty. DeRozan rozdał ponadto 11 kluczowych podań, a jego Spurs pokonali New Orleans Pelicans 117:114.

San Antonio Spurs – New Orleans Pelicans 117:114 (33:3,2 34:29, 26:22, 24:31)
(DeRozan 32, Aldridge 18, Murray 18 – Ingram 29, Williamson 23, Bledsoe 19)

Philadelphia 76ers – Cleveland Cavaliers 109:112 po dogrywce (23:28, 24:28, 23:16, 22:20, 17:20)
(Embiid 42, Simmons 24, Milton 11 – Sexton 28, Gerland 25, Okoro 15)

New York Knicks – Indiana Pacers 110:107 (23:32, 31:20, 27:26, 29:29)
(Randle 28, Barrett 24, Rose 17 – McDermott 20, McConnell 17, Sabonis 15)

Orlando Magic – Utah Jazz 109:124 (21:22, 29:32, 26:33, 33:37)
(Vucevic 34, Fournier 16, Bacon 13 – Mitchell 31, Clarkson 18, Ingles 17)

Oklahoma City Thunder – Denver Nuggets 96:126 (20:38, 23:27, 26:34, 27:27)
(Bazley 22, ROby 15, Jerome 15, Gilgeous-Alexander 13 – Murray 26, Porter Jr. 20, Jokić 19)

To był Giannis Antetokounmpo w trybie MVP. Gwiazdor Milwaukee Bucks zaliczył spektakularny występ, a jego zespół w hicie dnia pokonał Los Angeles Clippers.

Milwaukee Bucks – Los Angeles Clippers 105:100 (27:23, 26:25, 24:33, 28:19)
(Antetokounmpo 36, Middleton 19, DiVincenzo 11 – Leonard 25, George 16, Ibaka 15)

Los Angeles Lakers nie dali żadnych szans Golden State Warriors, pokonując ich na własnym parkiecie aż 117:91. Już pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 41:21, a do przerwy było 73:44. LeBron James w 24 minuty zdobył 19 punktów, wykorzystując 7 na 12 wykonanych rzutów z gry. Pechowo dla Warriors, urazu stawu skokowego w tym spotkaniu nabawił się Draymond Green.

Los Angeles Lakers – Golden State Warriors 117:91 (41:21, 32:23, 26:25, 18:22)
(James 19, Morris 13, Kuzma 12, Schroder 12 – Paschall 18, Curry 16, Oubre Jr. 14)

Minnesota Timberwolves – Phoenix Suns 99:118 (26:30, 22:23, 28:33, 23:32)
(Edwards 24, Towns 21, Layman 11 – Booker 43, Ayton 22, Sarić 13)

Sacramento Kings – Charlotte Hornets 126:127 (39:36, 28:30, 29:22, 30:39)
(Hield 30, Barnes 28, Bagley 24 – Washington 42, Ball 24, Monk 21)

Boston Celtics – Washington Wizards 111:110 (33:28, 27:27, 19:21, 32:34)
(Tatum 31, Walker 21, Theis 20 – Beal 46, Westbrook 24, Bertans 20)

Detroit Pistons – New York Knicks 90:109 (20:25, 17:23, 27:35, 26:26)
(Grant 21, Ellington 15, Jackson 12 – Randle 25, Barrett 21, Burks 16)

Miami Heat – Atlanta Hawks 109:99 (26:21, 28:23, 24:33, 31:22)
(Nunn 24, Adebayo 16, Achiuwa 14, Herro 14 – Collins 34, Capela 20, Young 15)

Houston Rockets – Memphis Grizzlies 84:133 (18:25, 19:38, 23:32, 24:38)
(Tate 14, Wall 14, Jones 12 – Winslow 20, Clarke 16, Bane 15)

Toronto Raptors – Chicago Bulls przełożony

VTB:

Niewiarygodnie gra w tym sezonie Enea Zastal BC Zielona Góra! Podopieczni Żana Tabaka w niedzielę pokonali na wyjeździe Chimki Moskwa 99:94, grając bez Nikosa Pappasa i Davida Brembley’ego.  Zastal wygrał już po raz jedenasty w tym sezonie VTB.

Chimki Moskwa – Enea Zastal BC Zielona Góra 94:99 (21:26, 31:20, 15:24, 27:29)

EBL:

Wielkie emocje w Szczecinie! Maciej Lampe był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu, ale w ostatniej sekundzie nie trafił rzutu na dogrywkę, a Trefl Sopot pokonał na wyjeździe Kinga 83:81.

Jay Threatt bohaterem meczu w Radomiu. Amerykański rozgrywający PGE Spójni Stargard trafił arcytrudny rzut na 2,2 sekundy przed końcem – jak się okazało, było to trafienie decydujące. Goście wygrali 75:73.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski pokonała w sobotę MKS Dąbrowę Górniczą 100:93, a udany debiut ma za Denzel Andersson.

Do ostatnich sekund nie było wiadomo, jak rozstrzygnie się pojedynek w Warszawie. Legia finalnie pokonała Pszczółkę Start Lublin 74:72, a decydujące punkty zdobył Lester Medford.

Hokej na lodzie:

W Chicago Blackhawks pokonali Detroit Red Wings 7:2 strzelając 5 goli w trzeciej tercji. W sobotę przegrali z “Czerwonymi Skrzydłami” 3:5.  Ryan Carpenter trafił do siatki gości 2 razy, Alex DeBrincat zdobył gola i trzykrotnie asystował, Patrick Kane do swojej bramki numer 400 w sezonach zasadniczych NHL dołożył 2 asysty, a strzelali także: Nikita Zadorow, Pius Suter i Dominik Kubalík. Kane jest setnym hokeistą, który w sezonach zasadniczych NHL strzelił przynajmniej 400 goli. Carpenter pierwszy raz w swojej rozpoczętej w 2015 roku karierze w najlepszej lidze świata zdobył 2 bramki w jednym spotkaniu. Przy pierwszym golu miał dużo szczęścia, bo nie padłby on, gdyby krążek nie trafił w twarz obrońcę rywali Alexa Biegę. Po tym rykoszecie “gumę” nieświadomie do własnej bramki wepchnął bramkarz gości Thomas Greiss. Zespół Jeremy’ego Collitona dzięki wygranej wrócił na 3. miejsce w dywizji centralnej. Red Wings są w niej na 7. pozycji.

WTA Adelajda:

Iga Świątek w spektakularnym stylu zwyciężyła w turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Nie straciła nawet seta, a w finale szwajcarska tenisistka Belinda Bencić była tłem dla znakomicie grającej Polki. W sobotę Iga Świątek (WTA 18) wystąpiła w trzecim finale głównego cyklu. W Lugano (2019) przegrała ze Słowenką Poloną Hercog. W ubiegłym sezonie na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu odniosła spektakularny triumf po zwycięstwie nad Sofią Kenin. Rywalką Polki w walce o drugi tytuł była Belinda Bencić, (WTA 12), półfinalistka US Open 2019 i była czwarta rakieta globu. Mistrzynią została Świątek, która pokonała Szwajcarkę 6:2, 6:2. Świątek po raz drugi wygrała turniej głównego cyklu bez straty seta. W Adelajdzie Polka nie oddała seta Amerykankom Madison Brengle i Danielle Collins, Australijce Maddison Inglis i Szwajcarce Jil Teichmann.

finał gry pojedynczej:

Iga Świątek (Polska, 5) – Belinda Bencić (Szwajcaria, 2) 6:2, 6:2

finał gry podwójnej:

Alexa Guarachi (Chile, 3) / Desirae Krawczyk (USA, 3) – Hayley Carter (USA) / Luisa Stefani (Brazylia) 6:7(4), 6:4, 10-3

WTA Lyon:

Katarzyna Kawa miała zapewnione miejsce w głównej drabince turnieju w Lyonie. W I rundzie jej przeciwniczką będzie Belgijka Greet MinnenMagdalena Fręch (WTA 161) wzięła udział w dwustopniowych kwalifikacjach. W sobotę oddała dwa gemy Serbce Oldze Danilović. W niedzielę pokonała 6:4, 6:4 Wiktorię Tomową (WTA 139).

Katarzyna Kawa przegrała z Belgijką Greet Minnen 5:7, 5:7 w 1. rundzie halowego turnieju tenisowego WTA na kortach twardych w Lyonie (pula nagród 235 tys. dol.). Po południu kwalifikantka Magdalena Fręch zmierzy się z rozstawioną z numerem 2. Francuzką Fioną Ferro.

ITF Moskwa:

Urszula Radwańska odwróciła losy pojedynku i została mistrzynią halowego turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach twardych w Moskwie. Polka po trzysetowym boju pokonała Białorusinkę Julię Haciukę.

ITF Monastyr:

Weronika Falkowska po raz kolejny pokazała, że dobrze czuje się w Tunezji. Polska tenisistka znów wygrała turniej ITF o puli nagród 15 tys. dolarów na kortach twardych w Monastyrze.  Polska tenisistka bez straty seta dotarła do finału. W nim jej przeciwniczką była w niedzielę kwalifikantka z Malty, Francesca Curmi. 20-latka nie marnowała czasu na korcie i po zaledwie 64 minutach zwyciężyła pewnie 6:2, 6:0.

WTA Gdynia:

Gdynia będzie gospodarzem turnieju WTA, który odbędzie się w dniach 17-25 lipca. Organizatorem jest firma Tennis Consulting, której prezesem jest Tomasz Świątek, ojciec tenisistki Igi Świątek, a dyrektorem imprezy został były deblista Marcin Matkowski. Będzie to najbardziej prestiżowy międzynarodowy turniej tenisowy rozgrywany w Polsce.  Jak podano w komunikacie organizatorów, w tym roku pula nagród wyniesie 235 tysięcy dolarów. Zapewniono też, że impreza ma mieć charakter cykliczny. Tennis Consulting podpisał wieloletnią umowę z będącą właścicielem licencji firmą Octagon. Tegoroczne zmagania w Gdyni toczyć się będą na kortach Arki.

ATP Montpellier:

To był wyjątkowy finał w historii turnieju ATP w Montpellier. Po raz pierwszy bez reprezentanta gospodarzy i z udziałem dwóch najwyżej rozstawionych tenisistów. Zwycięzcą został David Goffin, który w trzech setach pokonał Roberto Bautistę.

David Goffin (Belgia, 2) – Roberto Bautista (Hiszpania, 1) 5:7, 6:4, 6:2

ATP Singapur:

W 2018 roku Alexei Popyrin (ATP 114) odwrócił losy meczu i powrócił ze stanu 0-1 w setach w starciu z Aleksandrem Bublikiem (ATP 46) w I rundzie challengera w Nur-Sułtanie. Po trzech latach panowie znów spotkali się na zawodowych kortach. Tym razem stawką ich pojedynku był premierowy tytuł rangi ATP 250.  Australijczyk sięgnął po premierowe mistrzostwo w tourze i w poniedziałek znajdzie się na najwyższym w karierze 82. miejscu w światowym rankingu. Bublik przegrał czwarty finał w tourze.

Alexei Popyrin (Australia) – Aleksander Bublik (Kazachstan, 4) 4:6, 6:0, 6:2

ATP Cordoba:

19-letni Juan Manuel Cerundolo zdobył tytuł rangi ATP Tour w swoim debiutanckim występie na tym poziomie męskich rozgrywek. W niedzielę Argentyńczyk zwyciężył w turnieju w Cordobie. W finale w trzech setach pokonał Alberta Ramosa.

Juan Manuel Cerundolo (Argentyna, Q) – Albert Ramos (Hiszpania, 5) 6:0, 2:6, 6:2

Boks:

Saul Alvarez (55-1-2, 37 KO) zrobił swoje w walce przeciwko Avniemu Yildrimowi (21-3, 12 KO). “Canelo” zwyciężył w trzeciej rundzie i obronił pasy WBC i WBA w kategorii super średniej.  Meksykański gwiazdor powrócił do ringu po krótkiej przerwie. W grudniu pokonał Calluma Smitha. Wcześniej wygrał cztery starcia z rzędu. Nie bez przyczyny Saul Alvarez stał się najlepiej zarabiającym pięściarzem na świecie i najlepszym zawodnikiem sportów walki zdaniem wielu ekspertów i kibiców. Avni Yildirim wyszedł do pojedynku jako obowiązkowy pretendent. Można mieć jednak duże wątpliwości, że 29-latek ze Stambułu był gotowy na taką walkę. Nie walczył od porażki z Anthonym Dirrellem w lutym 2019 roku, a wcześniej nie pokonał żadnego klasowego zawodnika. Starcie potoczyło się tak, jak spodziewali się eksperci. Mistrz nie dał zrobić sobie krzywdy i szybko przejął kontrolę. Od razu zaatakował korpus pretendenta, a następnie trafiał go podbródkowymi. Turek szybko stracił siły i praktycznie od początku starcia walczył o przetrwanie.

MMA:

UFC Vegas 20:

To nie była ciekawa gala. Aż osiem z dziewięciu pojedynków podczas UFC Vegas 20 kończyło się decyzjami sędziowskimi. W walce wieczoru zwyciężył Ciryl Gane. Nokaut nie padł nawet w pojedynku Ciryla Gane’a z Jairzinhem Rozenstruikiem. W starciu ciężkich lepszy okazał się niepokonany Francuz, który pewnie zwyciężył przez jednogłośną decyzję. Ciekawie zapowiadał się pojedynek Magomied Ankalajew vs Nikita Kryłow. Ostatecznie po trzech rundach triumf odniósł Rosjanin. W pozostałych starciach karty głównej zwyciężyli Pedro Munhoz i Alex Caceres. Zwyciężczyni nie wskazano w starciu Montana de la Rosa vs Mayra Bueno Silva, gdzie sędziowie wybrali remis. Jako jedyny przed czasem zwyciężył Ronnie Lawrence, który już w pierwszej rundzie pokonał przez TKO Vince’a Cachero.

Zimowe:

Oberstdorf  2021:

Piotr Żyła przeszedł samego siebie. W Oberstdorfie skakał w innej lidze. Wytrzymał nerwy i został mistrzem świata w skokach na skoczni K-95! To jego największy sukces w karierze. Ostatecznie drugiego Geigera wyprzedził o ponad 3 punkty. Brązowy medal wywalczył Słoweniec Anze Lanisek. Największym przegranym sobotniego konkursu jest Halvor Egner Granerud. Norweg był murowanym faworytem. Na treningach robił co chciał. Przeskakiwał wszystkich o kilka metrów. W konkursie przegrał jednak sam ze sobą. Zawalił pierwszy skok po którym był dopiero 16. W finale zaatakował, poleciał na 103. metr. Awansował aż o 12 pozycji. Skończył czwarty, czyli na najgorszym dla sportowca miejscu.  Obrońca tytułu Dawid Kubacki był piąty, Stoch skakał jakby z zaciągniętym hamulcem ręcznym. Męczył się w powietrzu, słabo lądował. Po dwóch skokach na 96. metr i niskich notach był dopiero 22. Na 30. pozycji sklasyfikowano Andrzeja Stękałę, a na 36. lokacie Klemensa Murańkę.

Piotr Żyła nie był polskim liderem w konkursie mikstów na MŚ w Oberstdorfie. Mistrz świata skakał zaspany, bez takiej energii jak dzień wcześniej. Polakom 6. miejsce zapewnił świetny skok Dawida Kubackiego. Złoto niespodziewanie zdobyli Niemcy.  Wygrali mikst, zostali mistrzami świata o nieco ponad 5 punktów. Srebro dla Norwegii, a brąz dla Austrii.  Teraz skoczkowie przenoszą się na dużą skocznię. W piątek 5 marca o 17:00 rozpocznie się indywidualny konkurs. Dzień później, także o 17:00, zaplanowano drużynówkę.

Rosjanin Aleksander Bolszunow po raz pierwszy w karierze został mistrzem świata. Rosjanin pogodził Norwegów, których za jego plecami biegło aż pięciu.  Drugi był Simen Hegstad Krueger, który nieznacznie pokonał Hansa Christera Holunda. Polacy nie odegrali znaczących ról na trasie biegu łączonego.

Therese Johaug zwyciężyła w biegu łączonym na 15 km. Podium uzupełniły Szwedki Karlsson i Andersson, które do ostatnich metrów toczyły walkę o drugą lokatę. Reprezentantki Polski zajęły odległe pozycje.

Polscy biegacze dobrze spisali się w sprincie drużynowym. Biało-Czerwoni awansowali do finału i zajęli dziesiąte miejsce. Złoto padło łupem Norwegów, a medale zdobyli także Finowie oraz reprezentanci rosyjskiej federacji.

Jarl Magnus Riiber zdobył złoty medal mistrzostw świata Oberstdorf 2021 w kombinacji norweskiej (skok na normalnej skoczni i bieg na 10 kilometrów). Norweg wyprzwedził Fina Herolę i swego rodaka Oftebro. W czołowej trzydziestce sklasyfikowano Szczepana Kupczaka.

W Oberstdorfie rozegrano pierwszy konkurs kombinacji norweskiej kobiet na mistrzostwach świata seniorek w narciarstwie klasycznym. Medale zdobyły trzy Norweżki. Triumfatorką została aktualna mistrzyni globu juniorek, Gyda Westvold Hansen.

Za nami pierwszy tydzień mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. W sumie rozdano już medale w 13 konkurencjach. W blisko połowie najlepsi byli reprezentanci Norwegii, którzy zdobyli 17 medali (6 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych). Na drugim miejscu jest Szwecja z dorobkiem czterech medali (2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy).

Alpejski PŚ:

Filip Zubcic wygrał slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata w Bansko. Drugie miejsce zajął mistrz świata z Cortina d’Ampezzo Mathieu Faivre. Sensacją dnia było trzecie miejsce Stefana Brennsteinera.

Lara Gut-Behrami po raz drugi okazała się bezkonkurencyjna w zjeździe alpejskiego Pucharu Świata, rozegranym w Val di Fassa. Dla Szwajcarki to już szósty triumf w obecnym sezonie. Podium uzupełniły jej rodaczka Corinne Suter i Niemka Kira Weidle.

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 38. miejsce w supergigancie alpejskiego Pucharu Świata w Val di Fassa. Zwyciężyła Włoszka Federica Brignone. W trakcie zawodów doszło do dwóch bardzo poważnych upadków.