LM:

1. A

Spodziewanych emocji było jak na lekarstwo. Borussia Dortmund po bardzo słabej grze przegrała w Madrycie z Atletico 0:2.

Atletico Madryt – Borussia Dortmund 2:0 (1:0)

1:0 – Saul Niguez 33′

2:0 – Antoine Griezmann 80′

Kryzys AS Monaco trwa. Drużyna Kamila Glika przegrała 0:4 z Club Brugge w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Reprezentant Polski nie dokończył meczu z powodu kontuzji.

1. B

Kapitalna pogoń Tottenhamu. Zespół Mauricio Pochettino wygrał na Wembley z PSV Eindhoven 2:1, ale bramki na wagę tego sukcesu zdobył dopiero w ostatnim kwadransie.

Tottenham Hotspur – PSV Eindhoven 2:1 (0:1)

0:1 – Luuk de Jong 2′

1:1 – Harry Kane 78′

2:1 – Harry Kane 89′

Inter Mediolan zremisował 1:1 z FC Barcelona w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Do piłkarskiego trzęsienia ziemi doszło w końcówce regulaminowego czasu. Mecz sędziował Szymon Marciniak.

gr.C

Tego nikt się nie spodziewał. Liverpool 0:2 przegrał w Belgradzie z Crveną Zvezdą i skomplikował swoją sytuację w grupie C. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Milan Pavkov.

Crvena Zvezda Belgrad – Liverpool FC 2:0 (2:0)

1:0 – Pavkov 22′

2:0 – Pavkov 29′

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie grupy C Ligi Mistrzów, gdzie Napoli podejmowało PSG. Prowadzenie dla gości w doliczonym czasie 1. połowy uzyskał Bernat, zaś wyrównał w 63. minucie strzałem z rzutu karnego Insigne.

SSC Napoli – Paris Saint-Germain 1:1 (0:1)

1. D

Lokomotiw Moskwa wciąż bez zdobyczy punktowej w Lidze Mistrzów 2018/2019. W 4. kolejce  rosyjski zespół, z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, przegrał na wyjeździe z FC Porto 1:4, ponosząc swoją czwartą porażkę w rozgrywkach.

FC Porto – Lokomotiw Moskwa 4:1 (2:0)

1:0 – Hector Herrera 2′

2:0 – Moussa Marega 42′

2:1 – Jefferson Farfan 59′

3:1 – Jesus Manuel Corona 67′

4:1 – Otavio 90+3′

Wtopa bramkarza Galatasaray Stambuł, Fernando Muslery. Urugwajczyk podarował gola Schalke 04 Gelsenkirchen, a niemiecki zespół wygrał 2:0.

Schalke 04 Gelsenkirchen – Galatasaray Stambuł 2:0 (1:0)

Juventus – Manchester United

Milwaukee Bucks ponieśli drugą porażkę w bieżącym sezonie NBA. Tym razem nie sprostali Portland Trail Blazers, w szeregach których fenomenalne zawody rozegrał C.J. McCollum.

Dallas Mavericks – Washington Wizards 119:100 (35:24, 35:25, 17:29, 32:22)

(Doncić 23, Matthews 22, Barnes 19 – Wall 24, Beal 19, Porter 19)

Phoenix Suns – Brooklyn Nets 82:104 (22:24, 20:28, 24:24, 16:28)

(Booker 20, Ayton 15, Canaan 13 – LeVert 26, Russell 15, Dinwiddie 12)

Portland Trail Blazers – Milwaukee Bucks 118:103 (33:31, 24:20, 34:26, 27:26)

(McCollum 40, Turner 16, Lillard 13 – Antetokonmpo 23, Middleton 22, Lopez 22)

Charlotte Hornets – Atlanta Hawks 113:102 (23:25, 28:29, 30:23, 32:25)

(Walker 29, Williams 20, Lamb 13 – Lin 19, Young 18, Bazemore 16)

Trener Marcina Gortata w Los Angeles Clippers Doc Rivers wyznał, że w najbliższych spotkaniach Polak nie ma co liczyć na grę w meczach NBA. – W tym momencie jest poza rotacją – wyznał znany szkoleniowiec. Rolę podstawowego środkowego drużyny z LA przejął Boban Marjanović, a Polak w najbliższym czasie nie ma co liczyć na grę. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie tylko kontuzja Marjanovicia może spowodować, że Polak wróci do gry. Serb wydaje się być ulubieńcem Riversa, który nie kryje zachwytu nad formą a także możliwościami 30-latka.

Reprezentant Polski Maciej Lampe ma rewelacyjny początek sezonu w chińskiej lidze koszykarzy. W każdym z ośmiu meczów Jilin Northeast Tigers notował double-double, czyli dwucyfrowe statystyki w dwóch elementach gry. We wtorek ustanowił rekord – 40 pkt i 20 zbiórek. Lampe poprowadził “Tygrysy” do wygranej z ekipą Sichuan Blue Whales 112:102. Było to trzecie zwycięstwo drużyny po serii czterech porażek (ma bilans 3-5). 33-letni środkowy, który został powołany do szerokiej kadry narodowej na listopadowo-grudniowe mecze eliminacji mistrzostw świata 2019, zdobywa w tym sezonie średnio 28,4 pkt i ma 14,5 zbiórek. Jego przyjazd do Polski na kolejne “okienko” kwalifikacji MŚ stoi pod znakiem zapytania, bo w chińskiej lidze nie ma przerwy na mecze reprezentacji – Chiny jako gospodarz przyszłorocznego turnieju są pewne udziału w czempionacie globu.

Liga Mistrzów FIBA.

Anwil Włocławek przegrał u siebie z hiszpańskim zespołem UCAM Murcia 68:87 w piątej kolejce Ligi Mistrzów FIBA. To jego trzecia porażka w grupie A. “Nie załamujemy się, bo jeszcze wiele meczów przed nami” – powiedział koszykarz gospodarzy Michał Michalak. Kolejny mecz w Lidze Mistrzów Anwil zagra za tydzień w Turcji z Banvitem Bandirma. 21 listopada włocławianie podejmą u siebie francuski zespół Le Mans.

Nie jest łatwo przeciwstawić się drużynie Tampa Bay Lightning, gdy jej pierwszy atak jest w wysokiej formie. Ale kiedy dobrze grają dwie pierwsze ofensywne formacje “Błyskawicy”, to jest to niemal niemożliwe. Tej nocy tak było i dzięki temu drużyna z Kalifornii została nowym liderem tabeli NHL.

Tampa Bay Lightning – Edmonton Oilers 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Toronto Maple Leafs pokonali Vegas Golden Knights 3:1. Pierwszą gwiazdą spotkania wybrano bramkarza “Klonowych Liści” Frederika Andersena, który obronił 36 strzałów.

Czwarte zwycięstwo z rzędu pozwoliło New York Rangers uciec z ostatniego miejsca w dywizji metropolitalnej i awansować od razu o dwie pozycje. Zespół z Nowego Jorku pokonał Montréal Canadiens 5:3, a o wygranej przesądził fantastycznym rajdem przez całą taflę w 58. minucie obrońca Neal Pionk.

Columbus Blue Jackets po raz szósty z rzędu pokonali Dallas Stars. Tym razem przed własną publicznością 4:1.

Mecz Ottawa Senators z New Jersey Devils został nieco przyćmiony przez kolejny skandal w klubie ze stolicy Kanady, wywołany opublikowanym w internecie zrobionym z ukrycia nagraniem na którym kilku zawodników niepochlebnie wyraża się o sztabie szkoleniowym i składzie zespołu. Nie przeszkodziło to jednak “Senatorom” w pokonaniu “Diabłów” 7:3.

Rzuty karne były potrzebne do rozstrzygnięcia meczu Detroit Red Wings z Vancouver Canucks. “Czerwone Skrzydła” najpierw odrobiły dwubramkową stratę, a później w serii karnych Dylan Larkin dał im zwycięstwo 3:2.

Ryan O’Reilly poprowadził St. Louis Blues do zwycięstwa nad Carolina Hurricanes. Środkowy Blues popisał się pierwszym w NHL hat trickiem, a do tego jak zwykle był świetny w kołach wznowień, wygrywając 17 z 24. Swojego pierwszego od 22 miesięcy gola w NHL dołożył Robby Fabbri, a ich zespół wygrał 4:1.

Udał się debiut w roli trenera Los Angeles Kings Willie’emu Desjardinsowi, który w niedzielę zastąpił na tym stanowisku Johna Stevensa. Zespół pod jego wodzą pokonał Anaheim Ducks 4:1 w derbach Kalifornii.

San Jose Sharks pokonali Minnesota Wild 4:3, choć na początku trzeciej tercji stracili dwubramkową przewagę.

Finały Next Gen ATP:

Stefanos Tsitsipas wygrał mecz otwarcia rozgrywanych na korcie twardym w hali w Mediolanie Finałów Next Gen ATP. Grek w czterech setach pokonał Jaume Munara. Andriej Rublow w pięciu setach pokonał Taylora Fritza w meczu rozgrywanych na korcie twardym w Mediolanie Finałów Next Gen ATP. Alex de Minaur w trzech partiach wygrał z Liamem Caruaną.

Hubert Hurkacz także rozpoczął udział w rozgrywanych w Mediolanie Finałach Next Gen ATP. Polak przegrał w czterech setach z Francesem Tiafoe.

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 1) – Jaume Munar (Hiszpania, 7) 4:3(5), 4:3(3), 3:4(4), 4:2

Alex de Minaur (Australia, 2) – Liam Caruana (Włochy, 8/WC) 4:1, 4:1, 4:2

Andriej Rublow (Rosja, 5) – Taylor Fritz (USA, 4) 4:2, 1:4, 3:4(4), 4:3(2), 4:2

Frances Tiafoe (USA, 3) – Hubert Hurkacz (Polska, 6) 4:1, 4:2, 2:4, 4:3(10)

Dziś Hubert Hurkacz rozegra drugi mecz w ramach odbywających się na korcie twardym w Mediolanie Finałów Next Gen ATP. W pojedynku drugiej kolejki Grupy A Polak zmierzy się z Jaume Munarem.