Piłka nożna:

Reprezentacja Polski od dziś będzie przygotowywała się w Katowicach do meczów Ligi Narodów UEFA z Portugalią (11.10., godz. 20:45) i Włochami (14.10., godz. 20:45). Oba starcia rozegrane zostaną na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

2:2 – Wołodymyr Kostewycz 77′

Lechia Gdańsk – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (2:1)

Bramki: Lipski 8, 63, Kubicki 45+1, Paixao 51 (k), – Sanogo 23

Pogoń Szczecin – Wisła Płock 4:0 (1:0).

Bramki: Drygas 17, Kowalczyk 70, Buksa 77, Błanik 85

Dariusz Dźwigała, za porozumieniem stron, rozwiązał kontrakt i nie jest już trenerem Wisły Płock, grającej w piłkarskiej Lotto Ekstraklasie. Nazwisko nowego szkoleniowca zostanie ogłoszone w przeciągu kilku dni.

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)

0:1 Arvydas Novikovas (18)

1:1 Matej Pucko (54)

Cracovia – Wisła Kraków (0:2)

0:1 – Imaz 19′

0:2 – Imaz 32′

1. derby Krakowa nie były festiwalem nienawiści jak poprzednie mecze Cracovii z Wisły, ale za to zamieniły się w festiwal żenady. Ze względu na skandaliczne zachowaniem kibiców Cracovii podczas ostatniego meczu z Wisłą, kiedy ostrzelali sektor fanów Białej Gwiazdy racami, co spowodowało przerwane gry na 21 minut, na niedzielne derby stadion przy Kałuży 1 został zamknięty dla publiczności, ale Komisja Ligi Ekstraklasy SA pozwoliła Cracovii na wpuszczenie na trybuny dzieci i młodzieży szkolnej. 196. derby Krakowa miały przejść do historii jako “derby z klasą”, a zostaną zapamiętane jako “derby wstydu”. Zapętlone “Hej Pasy gol!”, któremu towarzyszyły głuche uderzenia w bęben, leciało z głośników przez godzinę, a przerywane było tylko, gdy spiker musiał podać informację o zmianach, kartkach albo przedłużeniu czasu gry.

Arka Gdynia – KGHM Zagłębie Lubin 3:1 (0:1)

0:1 Sasa Balic (12)

1:1 Michał Nalepa (56–wolny)

2:1 Maciej Jankowski (81)

3:1 Maciej Jankowski (90+2)

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 0:1 (0:1)

7       Lech Poznań       11     5       2       4       17:14         17

8       KGHM Zagłębie Lubin        11     5       1       5       17:17         16

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Raków Częstochowa 0:0

GKS Tychy – Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:0)

0:1 – Damian Chmiel 58′

Bytovia Bytów – GKS 1962 Jastrzębie 1:2 (0:0)

0:1 – Kamil Szymura (k.) 72′

1:1 – Michał Jakóbowski 90′

1:2 – Adam Żak 90′

Warta Poznań – Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:1)

0:1 – Paweł Zawistowski 31′

1:1 – Robert Janicki 64′

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Puszcza Niepołomice 2:2 (2:1)

0:1 – Adrian Łyszczarz 32′

Garbarnia Kraków – Chrobry Głogów 0:1 (0:1)

0:1 – Marek Wasiluk 13′

1       Raków Częstochowa   13     8       4       1       19:7  28

2       Sandecja Nowy Sącz   13     6       6       1       15:8  24

3       ŁKS Łódź 13     6       3       4       16:11         21

4       Chojniczanka Chojnice        13     5       6       2       21:17         21

5       Chrobry Głogów          13     6       3       4       13:10         21

6       Bytovia Bytów   13     5       5       3       23:16         20

7       GKS 1962 Jastrzębie   13     5       5       3       15:13         20

8       Odra Opole         13     5       4       4       22:17         19

9       Puszcza Niepołomice  13     5       4       4       16:18         19

10     Podbeskidzie Bielsko-Biała 13     4       5       4       19:16         17

11     Wigry Suwałki   13     4       5       4       15:19         17

12     Stal Mielec         13     3       6       4       11:11         15

13     GKS Tychy        13     3       5       5       15:17         14

14     Warta Poznań     13     3       5       5       10:17         14

15     GKS Katowice   13     3       3       7       10:15         12

16     Bruk-Bet Termalica Nieciecza      13     3       3       7       18:25         12

17     Stomil Olsztyn   13     3       1       9       10:16         10

18     Garbarnia Kraków       13     2       3       8       9:24  9

Premier League:

Miały być grzmoty, skończyło się bąbelkach. Hitowe starcie Liverpoolu z Manchesterem City nie dostarczyło wielkich emocji i padł w nim bezbramkowy remis. Na finiszu zespół Pepa Guardioli zmarnował rzut karny.

Wspaniała gra i piękne gole w derbach Londynu. Arsenal FC nie dał żadnych szans lokalnemu rywalowi i na jego terenie odniósł przekonywujące zwycięstwo 5:1.

Po pierwszej połowie niewiele na to wskazywało, ale Manchester United ograł Newcastle United 3:2. Po pierwszych 45 minutach Sroki prowadziły 2:0, ale po przerwie Czerwone Diabły w wielkim stylu wydarły zwycięstwo.

Angielskie media przeciętnie oceniły Łukasza Fabiańskiego po meczu Brighton – West Ham United (1:0). Z drugiej strony nie mogło być zachwytów, bo bramkarz reprezentacji Polski nie miał zbyt wiele pracy.

Po dwóch remisach z rzędu, Chelsea wróciła do wygrywania i pokonała na wyjeździe Southampton 3:0. W wyjściowym składzie gospodarzy po raz pierwszy w obecnym sezonie Premier League zagrał Jan Bednarek.

Primera Division:

VAR, dwa rzuty karne, fenomenalna akcja “baskijskiego Messiego”. A na koniec niespodzianka. Real Sociedad pokonał 3:1 na wyjeździe Athletic Bilbao w meczu otwierającym 8. kolejkę Primera Division.

Sensacja w Kraju Basków! Real Madryt ponownie zawiódł. Nie dość, że w kolejnym meczu nie zdobył gola, to jeszcze w ostatniej minucie doliczonego czasu dał się zaskoczyć i przegrał z Deportivo Alaves 0:1.

Brak zwycięstwa w niedzielnym spotkaniu z Valencią spowodował, że FC Barcelona straciła pozycję lidera hiszpańskiej ekstraklasy. Spotkanie na Estadio Mestalla zakończyło się remisem 1:1 (1:1). Wyrównującego gola dla gości strzelił w 23. minucie niezawodny Leo Messi.

Bundesliga:

To był jeden z najsłabszych meczów Bayernu Monachium w ostatnich latach. Mistrzowie Niemiec w meczu 7. kolejki Bundesligi zostali całkowicie zdominowani przez Borussię M’gladbach i zasłużenie przegrali 0:3. Jednym z najsłabszych zawodników z zespole mistrza Niemiec, był Robert Lewandowski.

Serie A:

Krzysztof Piątek zdobył gola w siódmym ligowym meczu z kolei. Polak pokonał bramkarzaParmy, ale jego Genoa przegrała na własnym boisku 1:3.

AS Roma pokonała na wyjeździe Empoli 2:0 po golach Stevena N’Zonziego i Edina Dzeko. Gospodarze stworzyli sobie kilka sytuacji, a najlepszej nie wykorzystał Francesco Caputo, który fatalnie spudłował przy strzale z rzutu karnego.

Bartosz Bereszyński, Karol Linetty i Dawid Kownacki wystąpili w wygranym 1:0 meczu Sampdorii Genua z Atalantą BC. Polski defensor imponował swoimi zagraniami.

Piotr Zieliński pomógł Napoli wygrać 2:0 z US Sassuolo. Arkadiusz Milik obejrzał dobry występ swojego klubu z ławki rezerwowych.

Łukasz Skorupski doznał kontuzji i nie weźmie udziału w najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski. W jego miejsce powołany został Bartłomiej Drągowski. Reprezentacja Polski od poniedziałku będzie przygotowywała się w Katowicach do meczów Ligi Narodów UEFA z Portugalią (11.10., godz. 20:45) i Włochami (14.10., godz. 20:45). Oba starcia rozegrane zostaną na Stadionie Śląskim w Chorzowie.Skorupski doznał urazu w sobotnim spotkaniu Serie A Cagliari – Bologna FC (2:0). 27-letni bramkarz uszkodził lewą rękę.

Trwa doskonała passa Juventusu Turyn. Żaden klub w pięciu najsilniejszych ligach w Europie nie może pochwalić się lepszymi statystykami niż włoski gigant. Do ośmiu zwycięstw w Serie A doszły dwie wygrane w Lidze Mistrzów. Bianconeri są świadomi, że stoją przed szansą wyśrubowania kapitalnego rekordu. Tym razem po spokojnym meczu pokonali na wyjeździe Udinese Calcio 2:0. Bramki strzelali Bentancur i Ronaldo.

Ligue 1:

Trwa dramat AS Monaco, które nie wygrało już dziesiątego meczu z rzędu, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki (3 remisy, 7 porażek). Zespół Kamila Glika tym razem przegrał u siebie ze Stade Rennais 1:2, a Polak grał od początku do końca spotkania.

Amiens SC, którego zawodnikiem jest Rafał Kurzawa, pokonał przed własną publicznością Dijon FCO 1:0. Polak spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

To był teatr jednego aktora – Kyliana Mbappe’a Lottina, który zdobył cztery bramki w trzynaście minut oraz wywalczył rzut karny, a jego Paris Saint-Germain pokonało w hicie 9. kolejki Ligue 1 Olympique Lyon 5:0.

Premier Liga:

W 10. kolejce rosyjskiej Premier Ligi ważną wygraną, szczególnie z psychologicznego punktu widzenia, odniosła ekipa Lokomotiwu, która w derbach Moskwy pokonała CSKA 1:0. Grzegorz Krychowiak rozegrał kolejne całe spotkanie w barwach gości.

MLS:

DC United – Chicago Fire 2 – 1

Tyllko 3 druzyny grają gorzej od Strażaków w tym sezonie. Piłkarze Fire wywalczyli zaledwie 31 punktów w 32 rozegranych spotkaniach i o awansie do finałów MLS oczywiście nie mogą nawet marzyć. W Konferencji Zachodniej liderem jest FC Dallas (57 pkt.), we Wschodniej Atlanta United (66 pkt.).

Koszykówka:

NBA:

Los Angeles Clippers w przedsezonowym spotkaniu pokonali Los Angeles Lakers (103:87), a do tego zwycięstwa przyczynił się Marcin Gortat. Polak otarł się o double-double. Nasz środkowy spędził na parkiecie 22 minuty i w tym czasie zapisał 10 punktów (5/7 z gry) oraz 9 zbiórek. Trenerzy obu drużyn zastosowali bardzo szeroką rotację, a wśród “Jeziorowców” zabrakło LeBrona Jamesa, który postawił na odpoczynek.

W Seattle rozegrano pierwszy oficjalny mecz NBA od 10 lat. Nie mogło w nim zabraknąć Kevina Duranta, który kiedyś rozpoczynał swoją karierę w SuperSonics, a teraz wraz z Golden State Warriors pokonał Sacramento Kings.

Minionej  nocy odbyły się cztery spotkania. Karl-Anthony Towns zdobył 33 punkty, jego drużyna musiała uznać jednak wyższość Milwaukee Bucks.

Cleveland Cavaliers – Boston Celtics 113:102

(Zizić 20, Sexton 13, Clarkson 12 – Rozier 17, Morris 17, Horford 10)

Memphis Grizzlies – Indiana Pacers 109:104 (po dogrywce)

(Jackson 18, Selden 16, Temple 11 – Holiday 20, Sabonis 17, Evans 12)

Los Angeles Lakers – Los Angeles Clippers 87:103

(Kuzma 15, Ingram 10, Caldwell-Pope 10 – Williams 19, Harris 18, Harrell 12)

Philadelphia 76ers – Dallas Mavericks 120:114

(Redick 28, Embiid 22, Shamet 18 – Smith 20, Kleber 17, Doncić 11)

Orlando Magic – Flamengo 119:82

(Gordon 29, Vucević 21, Bamba 12 – Souza 19, Varejao 14)

Toronto Raptors – Melbourne United 120:82

(Powell 21, Siakam 19, Wright 15 – Ware 17, Goulding 17)

Washington Wizards – Miami Heat 121:114

(Beal 20, Green 15, Morris 13 – Maten 17, Winslow 17, McGruder 15)

New York Knicks – New Orleans Pelicans 106:100

(Hardaway 21, Kanter 20, Thomas 13 – Mirotić 19, Davis 15, Miller 15)

Memphis Grizzlies – Atlanta Hawks 120:110

(Gasol 21, Brooks 18, Green 13 – Dorsey 18, Young 15, Len 10)

Minnesota Timberwolves – Oklahoma City Thunder 101:113

(Towns 23, Teague 17, Rose 11 – George 23, Adams 14, Schroder 12)

San Antonio Spurs – Detroit Pistons 117:93

(Murray 16, Aldridge 14, Gasol 13 – Drummond 18, Ellenson 11, Johnson 11)

Denver Nuggets – Perth 96:88

(Morris 15, Beasley 14, Harris 13 – Cotton 33, Wagstaff 18, Steindl 11)

Utah Jazz – Adelaide 36ers 129:99

(Mitchell 18, Allen 16, Burks 16 – Sobey 23, Moore 16, Wiley 15)

Phoenix Suns – Portland Trail Blazers 93:115

(Ayton 19, Canaan 11, Ariza 10 – Nurkić 16, Layman 13, Curry 12)

Golden State Warriors – Sacramento Kings 122:94

(Thompson 30, Durant 26, Cook 8 – Giles 17, Cauley-Stein 10, Labissiere 10)

Oklahoma City Thunder – Atlanta Hawks 113:94 (26:29, 32:22, 35:16, 20:27)

(George 22, Schroder 20, Diallo 13 – Len 18, Young 16, Prince 13)

San Antonio Spurs – Houston Rockets 93:108 (25:31, 16:15, 31:28, 21:34)

(DeRozan 22, Gay 13, Belinelli 11 – Harden 21, Tucker 19, Green 13)

Minnesota Timberwolves – Milwaukee Bucks 107:125 (23:33, 32:29, 27:36, 25:27)

(Towns 33, Williams 12, Dieng 11 – Antetokounmpo 21, Middleton 13, Brogdon 12, DiVincenzo 12, Snell 12)

Portland Trail Blazers – Utah Jazz 112:123 (33:24, 28:26, 31:34, 20:39)

(Lillard 23, McCollum 21, Nurkic 20 – Mitchell 21, Ingles 12, Favors 11)

VTB:

Stelmet Enea BC Zielona Góra bardzo udanie rozpoczął zmagania w lidze VTB. Polski klub zdobył Mińsk, pokonując lokalne Tsmoki 88:71.

EBL:

Niedzielny hit 1. kolejki Energa Basket Ligi nie zawiódł! Anwil Włocławek roztrwonił 23-punktową przewagę i przegrał z Arką Gdynia 89:98.

Hokej:

NHL:

Jonathan Toews poprowadził Chicago Blackhawks do zwycięstwa 5:4 nad St. Louis Blues. Kapitan “Czarnych Jastrzębi” popisał się piątym w karierze w NHL hat trickiem i rozstrzygnął mecz zdobywając gola w dogrywce. Patrick Kane zaliczył dla zwycięzców gola i asystę, a trafił także Marcus Krüger. Mecz przypominał trochę jazdę kolejką górską, bo najpierw Blues prowadzili 2:0, później Blackhawks wyszli na prowadzenie 3:2, ekipa z St. Louis trafiła do siatki dwukrotnie i było 4:3 dla niej, aż wreszcie Toews doprowadził do dogrywki, a później ją zakończył. W trzeciej tercji gra została przerwana przez sędziów wideo z Toronto, którzy na powtórce zauważyli, że Władimir Tarasienko strzelił gola wyrównującego na 3:3. Co prawda bramkarz Blackhawks Cam Ward zatrzymał jego strzał kapitalną interwencją kijem, ale powtórka wykazała, że zrobił to tuż za linią bramkową. Drużyna z St. Louis rozpoczęła sezon od dwóch porażek po raz pierwszy od 12 lat.

Był pierwszy w barwach Toronto Maple Leafs hat trick Johna Tavaresa, niesamowita końcówka trzeciej tercji, dogrywka i 13 goli. Tego meczu kibice w Chicago długo nie zapomną, choć dla ich drużyny nie skończył się dobrze. Mecz był prawdziwym thrillerem. Najpierw gospodarze prowadzili w nim 2:0, później goście wyszli na prowadzenie 3:2, a następnie Blackhawks odpowiadali na każdego gola swoich rywali, czterokrotnie odrabiając straty. Maple Leafs prowadzili 3:2, 4:3, 5:4 i wreszcie 6:5. A końcówkę trzeciej tercji dziennikarz gazety “Chicago Sun-Times” nazwał w swojej relacji jedną z najbardziej szalonych, jakie widzieli kibice Blackhawks. W przedostatniej minucie goście prowadzili 5:4, ale Patrick Kane doprowadził do remisu. Już 22 sekundy później Auston Matthews ponownie dał “Klonowym Liściom” prowadzenie, tym razem 6:5, ale Kane po kolejnych 33 sekundach wyrównał na 6:6 i przesądził o tym, że będzie dogrywka. W niej odrobić strat już się nie dało, więc gdy Rielly pokonał stojącego w bramce gospodarzy Cama Warda, to podopieczni Mike’a Babcocka odnieśli zwycięstwo 7:6.

PHL:

W meczu 10. kolejki GKS Tychy uległ KH Enerdze Toruń 0:2. O wyniku zdecydowała druga tercja, w której goście strzelili dwie bramki. Obie były dziełem Roberta Karczochy.

Hokeiści Cracovii po niezbyt dobrym spotkaniu przegrali z PGE Orlikiem Opole 2:3. Mecz obfitował w indywidualne błędy, które znacząco wykorzystali goście.

Tenis:

ATP Tokio:

Danił Miedwiediew wywalczył trzeci singlowy tytuł w głównym cyklu. Rosjanin dostał się do turnieju ATP World Tour 500 na kortach twardych w Tokio jako kwalifikant, ale w niedzielnym finale pewnie pokonał Keia Nishikoriego 6:2, 6:4.

ATP Pekin:

Nikołoz Basilaszwili wygrał rozgrywany na kortach twardych turniej ATP World Tour 500 w Pekinie. W finale Gruzin niespodziewanie pokonał najwyżej rozstawionego Juana Martina del Potro.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali turniej ATP World Tour 500 w Pekinie i są coraz bliżej uzyskania kwalifikacji do kończących sezon Finałów ATP World Tour. Polsko-brazylijska para nie dała żadnych szans Oliverowi Marachowi i Mate Paviciowi.

ATP Szanghaj:

Hubert Hurkacz był w niedzielę o dwie piłki od porażki, ale odwrócił losy pojedynku i pokonał Ramkumara Ramanathana. Polak awansował do głównej drabinki turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Szanghaju, w której jego przeciwnikiem będzie Hyeon Chung.

WTA Pekin:

Karolina Woźniacka po raz drugi wygrała turniej WTA Premier Mandatory w Pekinie. W finale Dunka pokonała Łotyszkę Anastasiję Sevastovą i zdobyła 30. tytuł w głównym cyklu.

WTA Tiencin:

Magda Linette podniosła się po przegraniu pierwszego seta i pokonała Rosjankę Jewgieniję Rodinę na otwarcie turnieju WTA International w Tiencinie. O pierwszy ćwierćfinał w imprezie Polka zmierzy się z Białorusinką Aryną Sabalenką lub Amerykanką Sofią Kenin.

Siatkówka:

MŚ 2018 kobiet:

Druga faza grupowa mistrzostwa świata rozpoczęła się od naprawdę wielkiego meczu. Po dwóch setach starcia Niemcy – Brazylia mało kto przypuszczał, że kibice w Nagoyi zobaczą spotkanie godne turnieju tak wielkiej rangi. Absolutnie nikt nie spodziewał się, że kadra Niemiec po kiepskim starcie spotkania zdoła pokonać 3:2 Brazylię i sprawić jak dotąd największą niespodziankę w mistrzostwach świata.

Grupa E:

Meksyk – Serbia 0:3 (19:25, 17:25, 15:25)

Niemcy – Brazylia 3:2 (14:25, 19:25, 32:30, 25:19, 17:15)

Holandia – Portoryko 3:0 (25:16, 25:15, 25:20)

Japonia – Dominikana 3:2 (25:17, 28:26, 22:25, 25:27, 15:11)

8. Meksyk 1-5    4:15  3

Turcja – Rosja 0:3 (15:25, 17:25, 16:25)

Bułgaria – USA 0:3 (16:25, 17:25, 11:25)

Włochy – Azerbejdżan 3:0 (25:12, 25:19, 25:10)

Chiny – Tajlandia 3:0 (28:26, 25:20, 28:26)

Liga Mistrzów:

Sobotnie spotkanie w Lidze Mistrzów pomiędzy PGE Vive Kielce a IFK Kristianstad przyniosło wiele emocji. Kielczanie po dobrej pierwszej połowie w drugiej nieco zgubili rytm i niemal do ostatniej minuty musieli walczyć o pozytywny wynik meczu. Ostatecznie pokonali gości ze Szwecji 33:31.

Szczypiorniści Orlenu Wisły Płock z pierwszą porażką w Lidze Mistrzów. Wicemistrzowie Polski ulegli Ademar Leon 24:27. To pierwsza porażka drużyny z Płocka w tej edycji Ligi Mistrzów.

Motorowe:

Formuła1:

GP Japonii:

Lewis Hamilton odniósł dziewiąte w sezonie zwycięstwo podczas GP Japonii i zrobił duży krok w stronę piątego tytułu mistrza świata. Fatalny wyścig odjechał goniący go Sebastian Vettel, a także Williams, który znalazł się na ostatnich pozycjach.

Wyniku wyścigu o GP Japonii:

1       Lewis Hamilton Mercedes

2       Valtteri Bottas    Mercedes   +12.919

3       Max Verstappen Red Bull Racing +14.295

Rajdy:

Sebastien Ogier po niezwykle emocjonującym trzecim etapie Rajdu Wielkiej Brytanii obronił prowadzenie i odniósł czwartą wygraną w sezonie. Na szóstej pozycji w kategorii WRC2 linię mety minął Łukasz Pieniążek.

Czołówka Rajdu Wielkiej Brytanii:

1       Sebastien Ogier  Ford Fiesta WRC        3:06:12.5

2       Jari-Matti Latvala        Toyota Yaris WRC     +10.6

3       Esapekka Lappi  Toyota Yaris WRC     +35.1

MotoGP:

Marc Marquez na ostatnim okrążeniu wyprzedził Andreę Dovizioso i wygrał Grand Prix Tajlandii. Tym samym Hiszpan jest o krok od obrony tytułu mistrzowskiego w MotoGP.

Żużel:

Finał Grand Prix:

Tai Woffinden został w sobotę nowym Indywidualnym Mistrzem Świata. Brytyjczyk w trakcie Grand Prix Polski zanotował upadek, wskutek którego złamał kość śródstopia, ale ani myślał o wycofaniu się z zawodów. Dopiero w drugim półfinale rozstrzygnęła się walka o złoto. Bartosz Zmarzlik ruszył z furią, ale Iversen przeszkodził mu w lepszym rozegraniu pierwszego łuku, a Woffinden wjechał przed Polaka i zdobył trzeci mistrzowski tytuł. Zmarzlikowi pozostaje satysfakcja z wywalczenia srebrnego medalu IMŚ. Polska nadal pozostaje z dwoma żużlowymi czempionami na koncie. Miano najlepszego zawodnika na świecie zdobywali Jerzy Szczakiel i Tomasz Gollob.

Wyniki w Toruniu:

1. Tai Woffinden – 15 (3,3,w,1,3,2,3)
  2. Artiom Łaguta – 20 (3,3,3,3,3,3,2)
  3. Emil Sajfutdinow – 11 (2,2,0,1,3,2,1)
  4. Niels Kristian Iversen – 10 (2,2,3,0,t,3,0)

Patryk Dudek, Matej Zagar, Martin Vaculik i Leon Madsen – ta czwórka żużlowców otrzymała stałe dzikie karty na występy w przyszłorocznej edycji Grand Prix. Znamy już zatem wszystkich uczestników walki o IMŚ 2019.

Nie było żadnej niespodzianki w Ostrowie. Gospodarze bez większych problemów pokonali Polonię Piła 55:35 i awansowali do Nice 1. LŻ. Goście dobrze weszli w mecz, ale później byli totalnie bezradni. Ostrowianie awans do Nice 1.LŻ zapewnili sobie już po wyścigu trzynastym.

Brawa za sam pomysł zorganizowania imprezy dla Tomasza Golloba, a przygotowanie toru, w tych wszystkich okolicznościach, po prostu pomińmy milczeniem. W Bydgoszczy wygrał Tai Woffinden, przed Martinem Vaculikiem i Krzysztofem Buczkowskim.  Gollob w wyniku ubiegłorocznego wypadku na crossie doznał urazu kręgosłupa i nie ma czucia w nogach. Żużlowa legenda walczy o powrót do zdrowia, poddając się kosztownej rehabilitacji.

Boks:

Duży spadek w statystycznym rankingu Boxrec.com zaliczył Tomasz Adamek (53-6, 31 KO). “Góral” wypadł z czołówki światowej wagi ciężkiej. Adamek (53-6, 31 KO) w Chicago nie miał kompletnie żadnych szans w starciu z cięższym o 40 kilogramów Jarrellem Millerem (22-0-1, 19 KO). “Góral” przegrał z Amerykaninem przez nokaut już w 2. rundzie i zanotował szóstą porażkę w zawodowej karierze.

Kolejne ważne zwycięstwo na zawodowym ringu odniósł Krzysztof Włodarczyk (56-4, 38/39 KO). Podczas gali w Zakopanem popularny „Diablo” pokonał przez nokaut Ala Sandsa (20-4, 18 KO) i nadal wierzy w walkę o mistrzostwo świata. Niestety nie będzie jubileuszowego 20 zwycięstwa Patryka Szymańskiego (19-1, 10 KO). Podczas gali Nosalowy Dwór KnockOut Boxing Night 4 Polak przegrał przez TKO w 4 rundzie z Fouadem El Massoudim (15-11, 2 KO).

MMA:

UFC 229:

O gali UFC 229 mówić będzie się jeszcze długo. Przede wszystkim ze względu na skandal po walce Chabiba Nurmagomiedowa z Conorem McGregorem. Nie można jednak zapomnieć, że była to świetna impreza.

W walce wieczoru Chabib Nurmagomiedow obronił pas wagi lekkiej, pokonując największą gwiazdę MMA na świecie, Conora McGregora. Dagestańczyk poddał Irlandczyka w czwartej rundzie. Z uwagi na jego skandaliczne zachowanie po walce, nie wiadomo czy pozostanie mistrzem UFC. Po tym, jak zaatakował sztab swojego konkurenta, prezes organizacji, Dana White, nie wręczył na jego biodra mistrzowskiego pasa.

Świetny pojedynek dali Tony Ferguson i Anthony Pettis. Po dwóch rundach kapitalnego boju zwyciężył “El Cucuy”. Narożnik “Showtime’a” nie pozwolił wyjść mu do trzeciej odsłony starcia.

KSW 45:

Pojedynek Jamesa McSweeneya z Thiagiem Silvą zawiódł kibiców w The SSE Arena, Wembley. Obaj zawodnicy zostali wygwizdani pod koniec. Zabrakło kropki nad i. Ostatecznie zwycięzcę wyłonili sędziowie. Został nim debiutujący w KSW Silva, przed którym kolejne walki. Prawdopodobnie już w wadze półciężkiej.

Bohaterem walki wieczoru został Philip De Fries, który pozostał mistrzem wagi ciężkiej KSW. Anglik nie dał żadnych szans Karolowi Bedorfowi.

Najważniejszą częścią gali były półfinały turnieju wagi średniej. Zwyciężyli w nich Michał Materla i Scott Askham. “Cipao” rozbił walecznego Damiana Janikowskiego, a Anglik ciężkim nokautem pokonał Marcina Wójcika.

LA:

Maraton w Chicago:

Brytyjczyk Mo Farah czasem 2:05.11 poprawił rekord Europy i wygrał maraton w Chicago. Był to dopiero jego trzeci w karierze start na tym dystansie. Drugie miejsce zajął Etiopczyk Mosinet Geremew – 2:05.24, a trzeci był Suguru Osako z rekordem Japonii 2:05.50. W biegu udział wziął także ubiegłoroczny zwycięzca Galen Rupp, były partner treningowy Faraha. Zakończył zawody na piątym miejscu. W rywalizacji kobiet triumfowała Kenijka Brigid Kosgei, która uzyskała 2:18.35. Podium uzupełniły zawodniczki z Etiopii Roza Dereje – 2:21.18 oraz Shure Demise – 2:22.15.

Młodzieżowe IO w Buenos Aires:

Iga Świątek i Daniel Michalski od zwycięstw rozpoczęli rywalizację w młodzieżowych igrzyskach olimpijskich w Buenos Aires. W argentyńskiej stolicy tenisiści rywalizują na ceglanej mączce.

Uratowani w lipcu z jaskini w Tajlandii chłopcy wzięli udział – jako goście honorowi Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich – w piłkarskim meczu pokazowym w Buenos Aires. W spotkaniu z zespołem do River Plate do lat 13 zremisowali 3:3.

W zawodach weźmie udział 69-osobowa reprezentacja Polski. Biało-czerwoni wystąpią w 17 dyscyplinach. Organizatorzy szacują, że w ceremonii weźmie udział około 4000 młodych sportowców, którzy będą mieli okazję pokazać się mieszkańcom miasta. Młodzi sportowcy będą walczyć o medale w 37 dyscyplinach.

Opracował: Sławek Sobczak