LM:

1. A

Atletico Madryt i Inter Mediolan jak dotąd nie mają sobie równych. Obie ekipy wygrały kolejne mecze w Lidze Mistrzów. Wicemistrzowie Hiszpanii pokonali Club Brugge (2:1), a mediolańczycy uporali się na wyjeździe z PSV Eindhoven (2:1).

Atletico Madryt – Club Brugge 2:1 (1:1)

1:0 – Antoine Griezmann 28′

1:1 – Arnaut Groeneveld 39′

2:1 – Antoine Griezmann 67′

Wiercili, wiercili i przewiercili defensywę AS Monaco zawodnicy Borussii Dortmund. Gospodarze wygrali 3:0, goli powinno być więcej, ale rzutu karnego nie wykorzystał Paco Alcacer. Francuzi tkwią w kryzysie po uszy, BVB w końcu łapie rytm.

1. B

PSV Eindhoven – Inter Mediolan 1:2 (1:1)

1:0 – Pablo Rosario 27′

1:1 – Radja Nainggolan 44′

1:2 – Mauro Icardi 60′

Tottenham Hotspur – FC Barcelona 2:4 (0:2)

1. C

Napoli prezentowało się lepiej od Liverpool FC, ale tak samo jak w meczu z Crveną Zvezdą Belgrad miało problem ze zdobyciem gola. Wicemistrz Włoch trafił do bramki na 1:0 dopiero w 90. minucie. Zagrali Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński.

SSC Napoli – Liverpool FC 1:0 (0:0)

1:0 – Lorenzo Insigne 90′

1       SSC Napoli         2       1       1       0       1:0    4

2       Paris Saint-Germain    2       1       0       1       8:4    3

3       Liverpool FC      2       1       0       1       3:3    3

4       Crvena Zvezda Belgrad        2       0       1       1       1:6    1

Mecz Ligi Mistrzów z Crveną Zvezdą Belgrad był dla piłkarzy Paris Saint-Germain niczym zabawa. Francuski zespół wygrał 6:1, a mógł zdecydowanie wyżej, lecz kilka razy serbski zespół przed utratą gola ratował Milan Borjan.

Paris Saint-Germain – Crvena Zvezda Belgrad 6:1 (4:0)

6:1 – Neymar 82′

Arkadiusz Milik po środowym meczu z Liverpoolem został okradziony! Bandyci przystawili mu pistolet do głowy. O sprawie poinformował włoski dziennik “Il Mattino”. Arkadiusz Milik jechał autem, drogę zajechał mu motocykl. Było dwóch mężczyzn w kaskach. Jeden z nich wycelował pistolet w głowę piłkarza i zmusił do oddania zegarka marki Rolex. Napastnicy szybko uciekli w stronę miejscowości Licoli. Sprawę bada policja.

1. D

Lokomotiw Moskwa przegrał drugi mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Tym razem 0:1 z Schalke 04 Gelsenkirchen wskutek gola w 88. minucie. Zagrał Grzegorz Krychowiak. Maciej Rybus nie grał z powodu kontuzji.

Lokomotiw Moskwa – Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1 (0:0)

0:1 – Weston McKennie 88′

Cenne, pierwsze zwycięstwo FC Porto w Lidze Mistrzów 2018/2019. Mistrzowie Portugalii przed własną publicznością rozprawili się z tureckim Galatasarayem Stambuł, wygrywając 1:0.

FC Porto – Galatasaray Stambuł 1:0 (0:0)

1:0 – Moussa Marega 49′

1       Schalke 04 Gelsenkirchen    2       1       1       0       2:1    4

2       FC Porto    2       1       1       0       2:1    4

3       Galatasaray Stambuł   2       1       0       1       3:1    3

4       Lokomotiw Moskwa   2       0       0       2       0:4    0

I liga:

Wygrana 1:0 ze Stomilem Olsztyn to pierwsza Warty Poznań od 11 sierpnia. Beniaminek przełamał się po ośmiu kolejkach kryzysu.

Stomil Olsztyn – Warta Poznań 0:1 (0:0)

0:1 – Radosław Jasiński 75′

W 90. minucie Wojciech Onsorge (Warta) nie wykorzystał rzutu karnego. Piotr Skiba obronił.

Po meczu w Olsztynie żaden pierwszoligowiec nie ma zaległości. Warta przesunęła się ponad strefę spadkową kosztem Stomilu. Ekipa Petra Nemca jest na 14. miejscu, a podopieczni Kamila Kieresia na 16. lokacie.

PP:

Raków Częstochowa jako ostatni awansował do najlepszej “32” Pucharu Polski. Już po kwadransie prowadził 2:0 z Victorią Sulejówek, a ostatecznie wygrał 4:0.

LN:

Złe informacje dla polskich kibiców futbolu. Kto liczył, że w październiku na własne oczy zobaczy w Chorzowie popisy Cristiano Ronaldo, może się niestety przeliczyć. 11 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się z Portugalią w Lidze Narodów. Przeciwnik to niezwykle wymagający pod względem sportowym, ale także atrakcyjny dla kibiców. W dużej mierze dzięki temu, że rolę lidera pełni w tamtejszej kadrze Cristiano Ronaldo. Problem jednak w tym, że od zakończenia mundialu w Rosji portugalski gwiazdor nie zagrał jeszcze w ani jednym meczu reprezentacji. We wrześniu dostał wolne od Fernando Santosa i nie pojawił się na zgrupowaniu przed meczami z Włochami w Lidze Narodów oraz Chorwacją w ramach starcia towarzyskiego. Eksperci sugerowali, że CR7 chce skupić się na aklimatyzacji w nowym klubie – Juventusie Turyn – ale pod koniec roku powinien być już do dyspozycji selekcjonera kadry. W kadrze na Polskę R7 niestety nie ma.

Reprezentacja Polski zagra z Portugalią w Chorzowie 11 października o godzinie 20:45. 14 października, również w Chorzowie i także o godzinie 20:45, Biało-Czerwoni zmierzą się z Włochami.

Spartak Moskwa – Villarreal CF

Marcin Gortat spędził na parkiecie 14 minut, a Los Angeles Clippers odnieśli drugie zwycięstwo w meczach przed rozpoczęciem sezonu, drużyna z Hollywood nie dała szans Minnesocie Timberwolves. Był to dla niego debiut w hali Staples Center w roli zawodnika Clippers.  Gospodarze z Miasta Aniołów pokonali Minnesotę Timberwolves 128:101.

Giannis Antetokounmpo pierwszy przedsezonowy mecz zdecydowanie może zaliczyć do tych udanych, utalentowany skrzydłowy zdominował wydarzenia na parkiecie, a jego Milwaukee Bucks bez problemów pokonali Chicago Bulls 116:82. 23-latek, któremu wróży się świetlaną przyszłość i już teraz uważany jest za wielką gwiazdę, udowadnia, że te wszystkie głosy poparte są twardymi argumentami. Antetokounmpo mocno rozpoczął preseason, w 22 minuty zdobył 19 punktów, 13 zbiórek i pięć asyst.

Milwaukee Bucks – Chicago Bulls 116:82 (32:25, 31:18, 27:14, 26:25)

(Antetokounmpo 19, Bledsoe 16, Middleton 15 – Portis 17, Dunn 10)

Brooklyn Nets – New York Knicks 102:107 (26:17, 20:33, 25:31, 31:26)

(LeVert 15, Kurucs 13, Dinwiddie 13, Russell 11, Graham 11 – Trier 25, Kanter 22)

Oklahoma City Thunder – Detroit Pistons 91:97 (28:26, 24:23, 21:26, 18:22)

(Schroder 21, Adams 17, Felton 12 – Drummond 31, Johnson 14, Robinson III 11)

Phoenix Suns – New Zealand Breakers 91:86 (28:20, 24:22, 25:20, 14:24)

(Ayton 21, Ariza 16, Warren 13 – Webster 27, Wesley 15, Richard 11)

Baner za zdobycie historycznego Pucharu Stanleya powędrował pod dach hali w Waszyngtonie, a później Washington Capitals rozgromili Boston Bruins w swoim pierwszym meczu nowego sezonu.

Washington Capitals – Boston Bruins 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)

Pierwszy w tym sezonie klasyk dwóch najbardziej utytułowanych klubów w historii NHL padł łupem Toronto Maple Leafs, którzy pokonali Montréal Canadiens 3:2. O ich wygranej przesądził Auston Matthews, który strzelił dwa gole, w tym zwycięskiego w 2. minucie dogrywki.

Vancouver Canucks pokonali 5:2 Calgary Flames. Już w swoim debiucie w NHL najlepszym graczem meczu wybrany został Szwed Elias Pettersson, który ma jedno z najgorętszych nazwisk wśród wszystkich młodych graczy w hokejowym świecie.

Pierwsze w sezonie derby Kalifornii dla Anaheim Ducks, którzy pokonali San Jose Sharks 5:2, głównie dzięki znakomitej trzeciej tercji wygranej 3:0. Pokonany zespół “Rekinów” w strzałach miał przewagę aż 33-15.

ATP Pekin

Juan Martin del Potro awansował w środę do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach twardych w Pekinie turnieju China Open 2018. Argentyńczyk jest już pewny występu w kończących sezon londyńskich Finałach ATP World Tour.

Juan Martin del Potro (Argentyna, 1) – Karen Chaczanow (Rosja) 6:4, 7:6 (4)

Kyle Edmund (Wielka Brytania, 5) – Matteo Berrettini (Włochy, Q) 7:5, 6:7(2), 7:5

Dusan Lajović (Serbia, Q) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 3) 6:4, 2:6, 6:4

Filip Krajinović (Serbia) – Feliciano Lopez (Hiszpania, WC) 7:6(5), 6:3

ATP Tokio:

Kei Nishikori w dwóch setach pokonał Benoita Paire’a w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 500 w Tokio. W środę wygrali też Milos Raonić, Kevin Anderson i Denis Shapovalov, który ograł Stana Wawrinkę.

Kei Nishikori (Japonia, 3) – Benoit Paire (Francja) 6:3, 7:5

Milos Raonić (Kanada, 6) – Yosuke Watanuki (Japonia, Q) 6:3, 7:6(2)

Denis Shapovalov (Kanada) – Stan Wawrinka (Szwajcaria) 4:6, 6:1, 6:4

Danił Miedwiediew (Rosja, Q) – Martin Klizan (Słowacja, Q) 6:4, 6:3

WTA Pekin:

Dominika Cibulkova pokonała Amerykankę Sloane Stephens i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. O półfinał Słowaczka zagra z Łotyszką Anastasiją Sevastovą. Shuai Zhang wyeliminowała Niemkę Andżelikę Kerber w III rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. W ćwierćfinale Chinka zmierzy się z Japonką Naomi Osaką.

Dominika Cibulkova (Słowacja) – Sloane Stephens (USA, 9) 4:6, 6:2, 6:3

Anastasija Sevastova (Łotwa) – Donna Vekić (Chorwacja) 6:3, 6:2

Naomi Osaka (Japonia, 8) – Julia Görges (Niemcy, 10) 6:1, 6:2

Shuai Zhang (Chiny) – Andżelika Kerber (Niemcy, 3) 6:1, 2:6, 6:0

Katerina Siniakova (Czechy, Q) – Kiki Bertens (Holandia, 11) 6:4, 6:3

Alicja Rosolska i Abigail Spears nie awansowały do półfinału gry podwójnej turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. W czwartek Polka i Amerykanka uległy Kanadyjce Gabrieli Dabrowski i Chince Yifan Xu.

Puchar Hopmana:

W środę ogłoszono obsadę 31. edycji Pucharu Hopmana. Głównymi gwiazdami będą Serena Williams i Roger Federer. Niewykluczone, że turniej w Perth odbędzie się po raz ostatni. Puchar Hopmana jest rozgrywany od 30 lat, ale jego organizacja stanęła pod znakiem zapytania, ponieważ ATP wznawia od 2020 roku rywalizację o Drużynowy Puchar Świata. Impreza ta ma się odbywać na Antypodach, a władze Australii Zachodniej, której głównym ośrodkiem jest Perth, chcą być jednym z gospodarzy. Z tego względu wątpliwe jest finansowe wsparcie dla dwóch zawodów (i to jeszcze pod egidą ITF i ATP) rozgrywanych na początku roku.

Obsada turnieju w Perth będzie naprawdę znakomita. Tytułu będą bronić Belinda Bencić i Roger Federer. Już w Nowy Rok dojdzie do pojedynku Szwajcarów z drużyną USA, którą będą reprezentować Serena Williams i Frances Tiafoe. W grupie B zagrają również Brytyjczycy Katie Boulter i Cameron Norrie oraz Grecy Maria Sakkari i Stefanos Tsitsipas. Interesująco będzie również w grupie A. Tutaj zostali ulokowani zeszłoroczni finaliści, Niemcy Andżelika Kerber i Alexander Zverev. Ich przeciwnikami będą Francuzi Alize Cornet i Lucas Pouille, Australijczycy Ashleigh Barty i Matthew Ebden oraz Hiszpanie Garbine Muguruza i David Ferrer.

Szachy:

MŚ:

Sensacja w 9. rundzie tegorocznej olimpiady szachowej. Polacy pokonali drużynę USA, najlepszy zespół na świecie, który broni tytułu. O wygranej Polaków zadecydował triumf na trzeciej szachownicy, w którym Kacper Piorun z Łowicza pokonał amerykańską gwiazdę szachów Hikaru Nakamurę. Na razie polska reprezentacja w szachach, na tegorocznej olimpiadzie spisuje się świetnie. Z 16 punktami na koncie jest liderem klasyfikacji generalnej. Po 15 “oczek” mają drużyny USA, Chin, Armenii i Anglii. Rywalizacja potrwa do piątku. Kolejnym rywalem naszych reprezentantów, w przedostatniej 10. rundzie turnieju, będzie drużyna Chin. Wcześniej Biało-Czerwoni, oprócz USA, okazali się lepsi między innymi od Rosji, Ukrainy i Francji. Wszystkie wymienione zespoły są w rankingu szachowym sklasyfikowane wyżej od Polaków.

Boks:

Andrzej Gołota przyjedzie w listopadzie do Polski. Słynny bokser otworzy w Krotoszynie klub, który został nazwany od jego imienia. 50-letni obecnie Andrzej Gołota miał przyjechać do Krotoszyna w maju, ale zatrzymały go sprawy rodzinne. Jak informuje portal naszemiasto.pl, do wizyty ostatecznie dojdzie 7 listopada. Zawodnik poprowadzi trening w nowo otwartym Krotoszyńskim Klubie Bokserskim nazwanym od jego imienia, a także zwiedzi miasto.