Liga Narodów:
Pięciu poprzednich selekcjonerów przegrywało w debiutach, a na bramkę w takim meczu musieliśmy czekać aż 16 lat. Jerzy Brzęczek z Włochami (1:1) przerwał dwie klątwy.

Włochy – Polska 1:1 (0:1)
0:1 – Piotr Zieliński 40′
1:1 – Jorginho (k.) 78′

Uczestnicy niedawnych mistrzostw świata Rosjanie i Serbowie wygrali swoje mecze w drugim dniu Ligi Narodów. Drużyna Stanisława Czerczesowa pokonała 2:1 Turcję.
Turcja – Rosja 1:2 (1:1)
0:1 – Denis Czeryszew 13′
1:1 – Serdar Aziz 41′
1:2 – Artiom Dziuba 49′
Anglia świetnie rozpoczęła mecz z Hiszpanią, szybko obejmując prowadzenie. Goście momentalnie wyrównali, a jeszcze przed przerwą zdobyli zwycięskiego gola (2:1). Poważnego urazu doznał Luke Shaw. Sędzia doliczył aż 9 minut do regulaminowego czasu, ale Anglikom nie udało się zmienić losów meczu.

2:1 – Olivier Giroud 75′

Reprezentacja Szwajcarii wygrała aż 6:0 z Islandią w dywizji A Ligi Narodów. Na swoim terenie bezlitośnie wypunktowała uczestnika niedawnych mistrzostw świata.

6:0 – Admir Mehmedi 82′

Najważniejsi piłkarze reprezentacji Danii wstrzymali strajk i zwyciężyli 2:0 z Walią.
Dania – Walia 2:0 (1:0)
1:0 – Christian Eriksen 32′
2:0 – Christian Eriksen (k.) 63′
Bułgaria – Norwegia 1:0 (0:0)
1:0 – Radosław Wasilew 58′
Ukraina ponownie wywalczyła komplet punktów dzięki bramce w końcówce spotkania.

Towarzysko:

To nie był wielki mecz reprezentacji Niemiec, szczególnie w drugiej połowie. Podopieczni Joachima Loewa nie zachwycili, ale po golu debiutanta Nico Schulza szczęśliwie udało im się pokonać Peru 2:1. Udało im się wygrać po fatalnym błędzie lewego obrońcy rywali, który w niegroźnej sytuacji wybił piłkę głową prosto pod nogi Nico Schulza. Niemiec nieczysto trafił w piłkę, ale ta prześlizgnęła się pod brzuchem bramkarza i wturlała do siatki.

Niemcy – Peru 2:1 (1:1)
0:1 – Luis Advincula 22′
1:1 – Julian Brandt 25′
2:1 – Nico Schulz 85′

Guus Hiddink został szkoleniowcem reprezentacji Chin do lat 21. To powrót słynnego Holendra na ławkę trenerską po niemal dwuletniej przerwie. 71-latek podpisał dwuletni kontrakt z chińską federacją piłkarską. Zdaniem miejscowych mediów w tym czasie zarobi około 4 miliony euro. Jego zadaniem będzie zakwalifikować się do igrzysk olimpijskich w Tokio, a następnie poprowadzić zespół na tym turnieju.
Po 103 dniach odkąd postanowił zrezygnować z funkcji trenera Realu Madryt, Zinedine Zidane zapowiada, że niedługo zamierza wrócić do zawodu.  – Jestem przekonany, że niedługo wrócę do trenowania. Lubię to i robiłem przez całe życie – powiedział Francuz w rozmowie z dziennikarzem telewizji TVE.

FIFPro, światowy związek zawodników i FIFA, ogłosiły listę 55 zawodników, którzy będą rywalizować o miejsce w “World 11”, czyli najlepszej jedenastki sezonu. Wśród nominowanych jest Robert Lewandowski. Wyniki zostaną ogłoszone podczas gali FIFA, która odbędzie się 24 września w Londynie.
I liga:
Po pięciu zwycięstwach z rzędu Raków Częstochowa zremisował 1:1 z Garbarnią Kraków, która przed meczem z liderem była ostatnia w tabeli. W 87. minucie podopieczni Marka Papszuna mogli rozstrzygnąć spotkanie na swoją stronę, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Dariusz Formella.  Cabaj bohaterem Garbarni!
Warta Poznań – Sandecja Nowy Sącz 1:3
Bytovia Bytów – GKS Tychy 4:1

US Open:
Novak Djoković pokonał 6:3, 7:6(4), 6:3 Juana Martina del Potro w finale US Open 2018. Tym samym Serb zdobył 14. w karierze wielkoszlemowy tytuł i wyrównał legendarne osiągnięcie Pete’a Samprasa.

Rozstawiona z “20” Naomi Osaka pokonała w Nowym Jorku słynną Amerykankę Serenę Williams (17.) 6:2, 6:4 w finale US Open. Niespełna 21-letnia tenisistka jest pierwszą w historii reprezentantką Japonii, która wywalczyła wielkoszlemowy tytuł w singlu.

17 tys. dolarów zapłaci Serena Williams za zachowanie podczas sobotniego finału US Open 2018. Kara nałożona na Amerykankę jest stosunkowo niska, biorąc pod uwagę nagrodę pieniężną tenisistki za występ w nowojorskim turnieju.

Łukasz Kubot i brazylijski tenisista Marcelo Melo przegrali z Amerykanami Mike’em Bryanem i Jackiem Sockiem 3:6, 1:6 w finale US Open. Był to trzeci występ Polaka w decydującym spotkaniu Wielkiego Szlema w tej konkurencji, ale pierwszy zakończony jego porażką.

Ashleigh Barty i Coco Vandeweghe obroniły trzy piłki meczowe i zostały mistrzyniami gry podwójnej wielkoszlemowego US Open na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku.

Alicja Rosolska i chorwacki tenisista Nikola Mektic przegrali z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands i Brytyjczykiem Jamie Murrayem 6:2, 3:6, 9-11 w finale turnieju US Open. Był to pierwszy występ prawie 33-letniej Polki w decydującym spotkaniu Wielkiego Szlema.

Brazylijczyk Thiago Seyboth Wild i Chinka Xiyu Wang zostali mistrzami juniorskiego US Open 2018. W deblu najlepsze okazały się Cori Gauff i Caty McNally.
WTA Hiroszima:
Urszula Radwańska prowadziła 3:1 i miała cztery break pointy na 4:1 w trzecim secie, ale przegrała z Amandą Anisimovą w II rundzie eliminacji do turnieju WTA International w Hiroszimie.
Cykl ITF:
Iga Świątek wygrała 10. mecz z rzędu i wywalczyła siódme trofeum na zawodowych kortach. Polka została mistrzynią turnieju ITF w Montreux.

Boks:

Wielki triumf Adama Kownackiego (18-0, 14 KO)! Najwyżej notowany z polskich pięściarzy wagi ciężkiej pokonał w Barclays Center jednogłośnie na punkty byłego mistrza świata IBF, Charlesa Martina (25-2-1, 23 KO). Dla polskiego pięściarza był to powrót do ringu po blisko ośmiu miesiącach przerwy, a już w pierwszych minutach był niezwykle nakręcony i bez przerwy nacierał. Martin nie mógł znaleźć sposobu na zastopowanie agresywnego “BabyFace’a”.

NFL:

Na rozpoczęcie nowego sezonu NFL Chicago Bears przegrali z Green Bay Packers 23:24.

40-letni Sebastian Janikowski w debiucie w Seattle Seahawks zdobył sześć punktów, ale jego zespół przegrał na wyjeździe z Denver Broncos 24:27 w pierwszej kolejce meczów ligi futbolu amerykańskiego NFL. Polski kicker (kopacz) zdobył w drugiej kwarcie trzy punkty po uderzeniu z 35 jardów (32 metry), a trzy kolejne dopisał z podwyższeń po przyłożeniach kolegów z nowej drużyny.

Janikowski wcześniej przez 18 lat był zawodnikiem Oakland Raiders. Seahawks szukali następcy Blaira Walsha, który nie przedłużył kontraktu.

Pięciobój nowoczesny:

Niemcy Rebecca Langrehr i Fabian Liebig, z dorobkiem 1452 pkt, wywalczyli w Meksyku złoty medal mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym w sztafecie mieszanej. W stawce 16 ekip nie było Polaków.

Siatkówka

Z rozmachem gospodarze rozpoczęli mistrzostwa świata. Wygrane 3:0 Włochów z Japończykami i Bułgarów z Finami obejrzało na żywo łącznie 16020 kibiców. Ich apetyty zostały rozbudzone.
Reprezentacja Bułgarii nie miała większych problemów ze zwycięstwem na inaugurację Mistrzostw Świata 2018. Zespół Plamena Konstantinowa w trzech setach uporał się z Finlandią.

W tej samej grupie D rywalizują również reprezentanci Polski, którzy swój pierwszy mecz rozegrają w środę 12 września.

Reprezentacja Italii wygrała 3:0 z Rosją w finale zmagań towarzyskiego turnieju w Montreux i wygrała te prestiżowe zawody. Ciekawszy od spotkania o złoto był jednak bój o brąz, wygrany przez Turcję.

Żużel:

Patryk Dudek wygrał żużlową Grand Prix w słoweńskim Krsku, ósmą eliminację mistrzostw świata. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Brytyjczyk Tai Woffinden, ale jego przewaga nad drugim Bartoszem Zmarzlikiem zmalała do dziewięciu punktów.

Bardzo smutna informacja dotarła do wszystkich kibiców żużla w piątkowy wieczór. W wieku 80 lat zmarł Paweł Waloszek, legenda śląskiego, polskiego, ale śmiało można powiedzieć, że także światowego speedwaya w latach ’60 oraz ’70 ubiegłego stulecia.

Leszczynianie po zwycięstwie na wyjeździe 48:42 w pierwszym spotkaniu półfinałowym, wydawali się być zdecydowanym faworytem w rewanżu, ale goście zrobili wszystko, co było w ich mocy, by 14-tysięczna publiczność nie nudziła się niemal do końca meczu. Ostatecznie broniąca tytułu Fogo Unia wjechała do finału, w którym za tydzień zmierzy się w Gorzowie z Cash Broker Stalą Gorzów.

Gorzowska Stal i tym razem okazała się lepsza. Gospodarze od początku meczu kontrolowali sytuację punktową, systematycznie zwiększając przewagę. W drodze do finału Stal pokonała Włókniarza 100:80, tym samym o złoto powalczy z Unią Leszno.

Kolarstwo:

Vuelta a Espana:

Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott) wygrał 14. etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana, 171 km z gminy Cistierna do górskiego obszaru Les Praeres de Nava. Michał Kwiatkowski (Sky) przejechał większość trasy w ucieczce, ale został doścignięty przed metą.

Francuz Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) wygrał 15. etap wyścigu kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana, z metą w Lagos de Covadonga. Koszulkę lidera zachował Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott). Wypadek w trakcie etapu miał Michał Kwiatkowski (Sky).

Francuz Julian Alaphilippe (Quick-Step) zwyciężył w ośmioetapowym wyścigu kolarskim Tour of Britain. Ostatni odcinek, prowadzący ulicami Londynu, wygrał po finiszu z peletonu Australijczyk Caleb Ewan (Mitchelton-Scott).

Strzelectwo:

Daniel Romańczyk (Agat Złotoryja) zdobył srebrny medal strzeleckich mistrzostw świata w Changwon w konkurencji karabin 300 m leżąc. Uzyskał taki sam wynik – 592 pkt, co zwycięzca Słoweniec Rajmond Debevec. Brąz wywalczył Chorwat Josip Kuna – 590.

Medal Romańczyka jest czwartym biało-czerwonych w Korei Południowej. Wcześniej po złoty krążek w karabinie trzy postawy na 50 m sięgnął Tomasz Bartnik (Legia Warszawa), Łukasz Czapla (Wawel Kraków) był drugi w strzelaniu do ruchomej tarczy, zaś Aleksandra Szutko (UKS Kaliber Białystok) trzecia w karabinie na 50 m.