Górnik Zabrze – Wisła Płock 1:1

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok 0:2

Zagłębie Lubin – Zagłębie Sosnowiec 2:1

Korona Kielce – Legia Warszawa 1:2

Tę serię gier zakończy poniedziałkowy mecz pomiędzy Pogonią Szczecin a Piastem Gliwice.

I liga

Odra Opole – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)

Bytovia Bytów – Stomil Olsztyn 0:0

Wigry Suwałki – Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:1)

GKS Tychy – Chrobry Głogów 1:1 (1:0)

Raków Częstochowa – GKS 1962 Jastrzębie 2:2 (1:0)

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (0:1)

ŁKS Łódź – GKS Katowice 0:1 (0:1)

Puszcza Niepołomice – Stal Mielec 1:0 (0:0)

Porażka zespołu z Podkarpacia oznacza, że w Fortuna I lidze już 17 klubów straciło punkty. Komplet sześciu “oczek” posiada wyłącznie Odra Opole.

Romeo Jozak został nowym selekcjonerem reprezentacji Kuwejtu. Były trener Legii Warszawa będzie opiekował się zarówno kadrą A, jak i drużyną olimpijską. Chorwat związał się z kuwejcką federacją dwuletnią umową.

Portugalia została mistrzem Europy do lat 19. W szalonym finale rozegranego w Finlandii turnieju podopieczni Helio Sousy pokonali Włochów 4:3. To pierwszy triumf selecao w tej kategorii wiekowej.

MLS:

Wayne Rooney strzelił pierwszego gola w barwach D.C. United. Angielska gwiazda nie ma jednak w USA łatwo. 32-latek opuścił boisko ze złamanym nosem. Rooney w 33. minucie otworzył wynik meczu D.C. United z Colorado Rapids. Anglik wykorzystał podanie Luciano Acosty i posłał piłkę między nogami Tima Howarda. Jego drużyna wygrała 2:1, jednak wciąż znajduje się na ostatnim miejscu Konferencji Wschodniej. Jak dotąd Rooney rozegrał w USA cztery mecze.

Zlatan Ibrahimović ustrzelił klasycznego hat-tricka w meczu Los Angeles Galaxy – Orlando City 4:3. Szwed ma już 15 bramek w MLS. Jego drużyna zajmuje drugie miejsce w Konferencji Zachodniej (prowadzi FC Dallas).

Toronto FC – Chicago Fire 3 – 0

Strażacy w 23 meczach zdobyli zaledwie 23 punkty i do awansu do finałów ligii brakuje im niestety sporo oczek. Do końca regularnego sezonu Fire rozegra jeszcze 11 spotkań. W czwartek mecz gwiazd ligi MLS z Juventusem Turyn.

Ronaldo w najbliższych dniach rozpocznie treningi z nową drużyną. Fani jednak muszą cierpliwie czekać na jego debiut. “Stara Dama” przebywa jeszcze w Stanach Zjednoczonych, gdzie rozegra mecze z gwiazdami ligi MLS oraz Realem Madryt. Portugalczyk jednak w obu nie wystąpi.

Manchester City odwrócił wynik 0:2 na 3:2 w meczu z Bayernem Monachium w ramach International Champions Cup. W 85. minucie Marcel Zylla zastąpił na boisku Francka Ribery’ego. Juniorski reprezentant Polski zagrał 21 minut przeciwko Paris Saint-Germain, 45 minut przeciwko Juventusowi i 5 minut w spotkaniu z Manchester City.

Bayern Monachium – Manchester City 2:3 (2:1)

1:0 – Meritan Shabani 16′

2:0 – Arjen Robben 23′

2:1 – Bernardo Silva 45′

2:2 – Lucas Nmecha 52′

2:3 – Bernardo Silva 70′

FC Barcelona – Tottenham Hotspur 2:2 (2:0)

1:0 – Munir El Haddadi 15′

2:0 – Arthur 29′

2:1 – Hueng-Min Son 73′

2:2 – Georges-Kevin N’Koudou 75′

W karnych 5:3

Liverpool FC pokonał Manchester United 4:1 w ramach International Champions Cup. Kamil Grabara spędził w bramce 45 minut. Nie nie obronił, nic nie zepsuł.

Manchester United – Liverpool FC 1:4 (1:1)

0:1 – Sadio Mane (k.) 28′

1:1 – Andeas Pereira 31′

1:2 – Daniel Sturridge 66′

1:3 – Oluwaseyi Ojo (k.) 74′

1:4 – Xherdan Shaqiri 82′

Benfica Lizbona po serii rzutów karnych przegrała z Juventusem Turyn. W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1. Jedenastki lepiej wykonywali piłkarze Juve, którzy zwyciężyli 4:2. Wojciech Szczęsny zagrał od pierwszej minuty. W przerwie został zmieniony przez Mattię Perina.

Benfica Lizbona – Juventus Turyn 1:1 (0:0) k. 2:4

1:0 – Grimaldo 66′

1:1 – Clemenza 84′

ATP Atlanta:

John Isner w trzech setach pokonał Ryana Harrisona w finale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Atlancie. Dla Amerykanina to już piąty tytuł w stolicy stanu Georgia.

ATP Hamburg:

Nikołoz Basilaszwili w trzech setach pokonał Leonardo Mayera w finale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 500 w Hamburgu. Tym samym 26-latek z Tbilisi został pierwszym Gruzinem z tytułem głównego cyklu.

ATP Gstaad:

Matteo Berrettini nie stracił serwisu i seta w pięciu meczach rozegranych na szwajcarskiej mączce. Włoch pokonał Roberto Bautistę w niedzielnym finale turnieju ATP World Tour 250 w Gstaad i sięgnął po pierwszy tytuł w głównym cyklu.

WTA Moskwa: Olga Danilović górą w finale nastolatek. Pierwszy triumf Serbki

W finale turnieju WTA w Moskwie doszło do starcia tenisistek urodzonych w 2001 roku. Mistrzynią została Serbka Olga Danilović, która pokonała Rosjankę Anastazję Potapową.

WTA Nanchang:

Qiang Wang wróciła z 3:5 i została mistrzynią turnieju WTA International w Nanchangu. Ogromnych upałów nie wytrzymała Saisai Zheng, która w drugim secie skreczowała.

WTA San Jose:

Magdalena Fręch obroniła siedem piłek meczowych, ale przegrała z Veroniką Cepede Royg w meczu o główną drabinkę turnieju WTA Premier w San Jose.

Motorowe:

Lewis Hamilton sięgnął po wygraną w Grand Prix Węgier. Tym samym Brytyjczyk umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Fatalnie na Hungaroringu wypadli kierowcy Williamsa, którzy dojechali do mety na końcu stawki.

1       Lewis Hamilton  Mercedes   70 okr.

2       Sebastian Vettel Ferrari        +17.1

3       Kimi Raikkonen  Ferrari        +20.1

Lewis Hamilton powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej kierowców po piątej wygranej w sezonie na węgięrskim torze Hungaroring. Mimo zdobyczy punktowej na Węgrzech, ósmą pozycję stracił Fernando Alonso.

Klasyfikacja kierowców po 12 z 21 wyścigów:

1       Lewis Hamilton  Wlk. Brytania      Mercedes   213

2       Sebastian Vettel Niemcy      Ferrari        189

3       Kimi Raikkonen  Finlandia    Ferrari        146

Ott Tanak odniósł drugie zwycięstwo w sezonie, triumfując na trasach 68. edycji Rajdu Finlandii. W rywalizacji liderów mistrzostw świata punkty do prowadzącego Thierry’egp Neuville’a odrobił Sebastien Ogier.

Czołówka 68. edycji Rajdu Finlandii:

1       Ott Tanak  Toyota Yaris WRC        2:35:18.1

2       Mads Ostberg     Citroen C3 WRC +32.7

3       Jari-Matti Latvala         Toyota Yaris WRC        +35.5

Kolejna runda cyklu rajdowych mistrzostw świata WRC – Rajd Niemiec odbędzie się w dniach 16-19 sierpnia.

Po 11. rundzie spotkań doszło do roszad w tabeli PGE Ekstraligi, ale tylko w jej dolnej części. Ostatnie miejsce opuścił MRGARDEN GKM, z kolei o jedno miejsce spadły Grupa Azoty Unia i Falubaz. Zielonogórzanie są na ostatniej pozycji.

8. Falubaz Zielona Góra 11     1       7       3       0       8       -42

Do zmiany lidera doszło w klasyfikacji indywidualnej. Najwyżej notowanym zawodnikiem w PGE Ekstralidze jest od niedzieli Bartosz Zmarzlik (2,587), który wyprzedził Nickiego Pedersena (2,492). W pierwszej piątce znajdują się jeszcze: Tai Woffinden (2,368), Leon Madsen (2,339) i Artiom Łaguta (2,311).

Kolarstwo:

Na ostatnim górskim etapie tegorocznego Tour de France Rafał Majka dostarczył kibicom ogromnych emocji. Polak walczył o zwycięstwo, na ostatniej górskiej premii miał kilka sekund przewagi, ale stracił ją na zjeździe. 19. etap wygrał Primoż Roglić.

Holender Tom Dumoulin z grupy Team Sunweb okazał się najlepszy na dwudziestym etapie wyścigu Tour de France 2018. Wysokie – czwarte – miejsce zajął Polak Michał Kwiatkowski.

Alexander Kristoff z grupy UAE-Team Emirates zwyciężył na ostatnim – dwudziestym pierwszym – etapie Tour de France 2018. Natomiast wyścig wygrał Brytyjczyk Geraint Thomas, wyprzedzając Holendra Toma Dumoulina i swojego rodaka Christophera Froome’a.

Boks:

Kibice zgromadzeni w O2 Arena w Londynie byli świadkami niesamowitego pojedynku w kategorii ciężkiej. Po dwunastu rundach Dillian Whyte pokonał Josepha Parkera jednogłośną decyzją sędziów. Po 36 minutach wyrównanej i niezwykle emocjonującej walce, Dillian Whyte (24-1, 17 KO) pokonał Josepha Parkera  Josepha Parkera (24-2, 18 KO) jednogłośnie na punkty. Sędziowie wskazali zwycięstwo 30-latka stosunkiem 113-112, 115-110, 114-111. Dla Whyte’a jest to ósme zwycięstwo z rzędu. Jedyną porażkę Brytyjczyk poniósł w starciu z Anthonym Joshuą. Po 24 walkach bez porażki, Parker poniósł dwie przegrane z rzędu. W marcu jednogłośną decyzją sędziów przegrał z Anthonym Joshuą, a cztery miesiące później w ten sam sposób odprawił go Dillian Whyte. Wcześniej Parker pokonywał między innymi Hughiego Fury’ego, Carlosa Takamę czy Aleksandra Dimitrenkę.

Dereck Chisora nie był faworytem tego pojedynku, jednak po niesamowitej wojnie w ringu znokautował Carlosa Takama. “Del Boy” zwyciężył drugą walkę w 2018 roku i ponownie zachwycił świat bokserski. Dla Chisory było to drugie zwycięstwo z rzędu. 34-latek po przegranej w 2017 roku z Agitem Kabayelem udanie powrócił na ring, nokautując w drugiej rundzie Zakariego Azzouzego. Cztery miesiące później Chisora odprawił przed czasem Takam, zdobywając pas WBA International w wadze ciężkiej. Reprezentant Francji wszedł do ringu po raz pierwszy w 2018 roku. W poprzednim starciu Takam przegrał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie z Anthonym Joshuą. Porażka w walce z Chisorą była jego trzecią przegraną przed czasem – wcześniej dokonał tego “AJ” oraz Aleksander Powietkin.

Andrzej Fonfara (30-5, 18 KO) wyraził chęć stoczenia pojedynku z Andrew Tabitim (16-0, 13 KO) jeszcze w tym roku. Amerykanin jest promowany przez Floyda Mayweathera Jr i nie zaznał jeszcze porażki na zawodowym ringu. 28-latek z Las Vegas w ostatnich dwóch pojedynkach zwyciężał bardziej doświadczonych, Steve’ego Cunninghama i Lateefa Kayode. Z 16 zawodowych pojedynków aż 13 razy udawało mu się kończyć przeciwników przed czasem. Z kolei Andrzej Fonfara w kategorii cruiser zadebiutował w czerwcu tego roku, nokautując w Warszawie Ismaiła Siłłacha. “Polski Książę” to były dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata w kategorii półciężkiej, który w swojej dotychczasowej karierze stoczył już 35 walk.

MMA:

UFC on FOX 30:

Kibice mieszanych sztuk walki z pewnością na długo zapamiętają galę UFC on FOX 30 w Kanadzie. Wszystko to za sprawą emocjonujących pojedynków z niesamowitymi nokautami. W najważniejszej walce sobotniej gali Dustin Poirier (24-5) zwyciężył w rewanżu z Eddiem Alvarezem (29-6).  W najważniejszej dla polskich kibiców walce Joanna Jędrzejczyk (15-2) jednogłośną decyzją sędziów pokonała Tecię Torres (10-3). Amerykanka przez trzy rundy była bezradna i nie potrafiła znaleźć żadnego sposobu na byłą mistrzynię wagi słomkowej. Polka z upływem każdej kolejnej minuty powiększała swoją przewagę i bez żadnych problemów punktowała przeciwniczkę.

Skoki narciarskie:

Kamil Stoch znokautował rywali. Z przewagą prawie 15 punktów wygrał indywidualny konkurs Letniego Grand Prix w Hinterzarten. Przez wiele lat nie potrafił triumfować na tej skoczni (K-95), ale w końcu dopiął swego. Po pewnych triumfach w Wiśle i Hinterzarten Kamil Stoch zmierza po triumf w klasyfikacji generalnej Grand Prix 2018. Jeśli wygra letni cykl, zrobi kolejny krok do miana najwybitniejszego skoczka w historii dyscypliny.

Pływanie:

Podczas pływackich mistrzostw USA w Irvine Kathleen Baker czasem 58,00 ustanowiła rekord świata na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Poprzedni rekord poprawiła o 0,1 sekundy.

Ekstremalne:

Wielki sukces polskiego triathlonisty! Robert Karaś został mistrzem świata w triathlonie na dystansie potrójnego Ironmana. Ponadto pobił 15-letni rekord globu na tym morderczym dystansie. Tegoroczne Mistrzostwa Świata Triple Ultra Triathlon odbyły się w niemieckiej miejscowości Lensahn. Uczestnicy stanęli przed nie lada wyzwaniem – mieli pokonać morderczy dystans potrójnego Ironmana, na co składało się 11,4 km pływania, 540 km jazdy rowerem i 126,6 km biegu.Karaś dokonał rzeczy niebywałej. Dystans pływacki pokonał w czasie 2:41.19. Kończąc trasę rowerową miał już dwugodzinną przewagę nad kolejnymi rywalami. Na koniec przebiegł odległość równą trzem maratonom i jako pierwszy minął linię mety w czasie 30:48.57. Nie tylko został mistrzem świata w potrójnym Ironmanie, ale pobił także 15-letni rekord świata! Poprzedni wynosił 31:47.57 i należał do Austriaka Luisa Wildpannera.

Vibeke Skofterud zginęła w wypadku na skuterze wodnym w Arendal. Norweska biegaczka była w przeszłości mocnym punktem sztafety, wywalczyła złoto w Vancouver. Miała 38 lat. Skofterud była częścią sztafety, która w 2010 w Vancouver sięgnęła po złoto olimpijskie, razem z Marit Bjoergen, Therese Johaug i Kristin Steirą. Na mistrzostwach świata wywalczyła cztery medale, również w sztafetach. W 2010 roku zwyciężyła w prestiżowym Biegu Wazów na dystansie 90 kilometrów.