Piłka nożna

Za nami baraże europejskie do piłkarskich MŚ. Irlandia podejmowała na Aviva Stadium w Dublinie Danię. Sędzią tego ważnego pojedynku był polski arbiter Szymon Marciniak. Spotkanie aż 5:1 wygrali nasi rywale grupowi i to Duńczycy, którzy niedawno w Kopenhadze ograli Polaków 4:0 zostali 30 krajem, który awansował do rosyjskiego mundialu.

Republika Południowej Afryki

Awans już wcześniej zapewnił sobie Senegal.
W barażach interkontynentalnych w pierwszych meczach padły bezbramkowe remisy. Dziś Australia wygrała na ANZ Stadium w Sydney z Hondurasem 2:0 zostając 31 krajem, który zakwalifikował się na MŚ. Wszystkie bramki zdobył Chorwat z pochodzenia Mike Jedinak. W ostatnim meczu, który się rozpocznie o 8:15 wieczorem czasu chicagowskiego Peru na Estadio Nacional w Limaie zmierzy się z Nową Zelandią.

Kolumbia

Los Cafeteros radzili sobie w tym meczu bez Jamesa Rodrigueza.

Argentyna

2 – 4

Nigeria

Sergio Aguero zemdlał w przerwie rozgrywanego w Krasnodarze meczu Argentyna – Nigeria i został zabrany do szpitala. Badania nie wykazały jednak nic niepokojącego i napastnik Manchesteru City szybko dołączył do swoich kolegów. 29-letni piłkarz w 36. minucie spotkania z Nigerią zdobył bramkę na 2:0 dla “Albicelestes”. Reprezentacja Argentyny przez 45 minut nie pozwoliła drużynie z Afryki dojść do głosu, a następnie została totalnie zaskoczona jej przyspieszeniem. Ewidentnie brakowało Lionela Messiego czy Mauro Icardiego.

Hiszpania

Dwie bramki dla gości zdobył Sergio Ramos. Obie z rzutów karnych.

Rumunia

0 – 3

Holandia

Węgry

1 – 0

Kostaryka

Gola dla Madziarów zdobył Nemanja Nikolic, as Chicago Fire, a przedtem warszawskiej Legii.

Austria

2 – 1

Urugwaj

Pomimo gola Edinsona Cavaniego reprezentacja Urugwaju przegrała 1:2 z Austriakami. Spisała się więc gorzej niż w zderzeniu z Polakami.

Belgia

1 – 0

Japonia

Romelu Lukaku po  meczu z Japonią został najskuteczniejszym strzelcem reprezentacji Belgii w historii. Napastnik zdobył w kadrze 31 bramek.

Niemcy

2 – 2

Francja

Starcie mistrza świata w wicemistrzem Europy zapowiadało się bardzo ciekawie. Niemcy uratowali remis dzieki bramce Larsa Stindla w doliczonym czasie gry.

Walia

1 – 1

Panama

Anglia

0 – 0

Brazylia

Drużyna z Ameryki Południowej przeważała statystycznie, ale nie potrafiła tego udokumentować. Pojedynek odbył się na Wembley.

Portugalia

1 – 1

USA

Mistrzowie Europy wyrównali po kiksie bramkarza,  Ethana Horvatha. 59 minut zagrał Eric Lichaj, całe 90 minut były młodzieżowy reprezentant Polski Matt Mazgaj.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zastanawia się nad organizacją turnieju towarzyskiego, w którym wzięłyby udział najsilniejsze drużyny, które nie awansowały na MŚ 2018. Zaproszenie otrzymaliby m.in. Włosi i Holendrzy, Ghańczycy oraz Chilijczycy. Trwają już badania, czy kibice byliby zainteresowani takimi zawodami i czy udałoby się ściągnąć

Łukasz Teodorczyk został odsunięty od treningów pierwszego zespołu Anderlechtu. Polak dostał kilka dni przymusowego wolnego na “oczyszczenie głowy”. Polski napastnik przeżywa ostatnio ogromne problemy i regres formy.

Na tym polega urok piłki młodzieżowej – cztery dni po katastrofalnym występie przeciwko Wyspom Owczym (2:2) Polska rozbiła w Gdyni faworyzowaną Danię (3:1) i nadal poważnie liczy się w grze o awans do ME U-21 2019.

NBA

W nocnych meczach NBA triumfowali doście.

Trwa niesamowita seria, Boston Celtics zanotowali właśnie 13. zwycięstwo z rzędu. Kyrie Irving wrócił do składu, zagrał w masce ochronnej i poprowadził swój zespół do wygranej z Brooklyn Nets. Jutro hit tygodnia, do TD Garden przyjadą Golden State Warriors, obrońcy tytułu.

DeMar DeRozan i Kyle Lowry spacyfikowali Houston Rockets i przerwali ich serię sześciu wygranych.

Houston Rockets – Toronto Raptors 113:129 (33:31, 31:45, 30:27, 19:26)

Dallas Mavericks – San Antonio Spurs 91:97 (16:17, 23:27, 21:18, 31:35)

Czwartą porażkę poniósł Stelmet Zielona Góra w koszykarskiej Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z francuskim Nanterre 92, przegrywając 82:95. 6/17 na linii rzutów wolnych? Tak katastrofalną skuteczność zaprezentował Stelmet Zielona Góra, który popełnił także aż 18 strat na parkiecie we Francji.

Tenis

Jack Sock po tie breaku trzeciego seta pokonał Marina Cilicia w drugiej kolejce zmagań w Grupie B rozgrywanych na korcie twardym w Londynie Finałów ATP World Tour 2017. Dla Amerykanina to pierwsza w karierze wygrana w turnieju Masters.

Hitem trzeciego dnia rozgrywanych na korcie twardym w Londynie Finałów ATP World Tour był pojedynek Rogera Federera z Alexandrem Zverevem. Szwajcar wygrał z Niemcem po 2 godz i 12 min gry tracąc jednak seta. Federer jest juz w pófinale.

Broniący tytułu Henri Kontinen i John Peers po dwóch tie breakach pokonali Jeana-Juliena Rojera i Horię Tecau w meczu drugiej kolejki Grupy B zmagań debla

Ryan Harrison i Michael Venus wygrali 6:7(4), 6:4, 10-5 z Francuzami Pierre’em-Huguesem Herbertem i Nicolasem Mahutem w fazie grupowej Finałów ATP World Tour w Londynie. Amerykanin i Nowozelandczyk awansowali już do półfinału.

Urszula Radwańska rozegrała we wtorek ostatni mecz w sezonie 2017. W japońskiej Toyocie lepsza od Polki po trzysetowym pojedynku była nadzieja węgierskiego tenisa, Dalma Galfi.

Formuła 1

Kolejne źródła wskazują na to, że Robert Kubica w przyszłym roku powróci do rywalizacji w Formule 1. Po tym jak w ubiegły weekend o ustaleniu warunków kontraktu z Williamsem poinformował francuski Canal+, o krok dalej poszły brazylijskie media, które podały, że Robert Kubica podpisał kontrakt z Williamsem. Miałaby to być umowa typu “race by race”, co jest nietypowe jak na standardy F1. Z kolei Julianne Cerasoli jest zdania, że Polak ciągle nie złożył podpisu pod kontraktem.

MMA

Mariusz Pudzianowski (12-5) zmierzy się z Karolem Bedorfem (14-3) o mistrzowski pas w wadze ciężkiej.

KSW – Największa polska organizacja MMA w tej chwili nie ma mistrza w królewskiej kategorii, bo Marcin Różalski (7-4) po efektownym zwycięstwie nad Fernando Rodriguesem Jr. (11-3) zwakował pas i podpisał kontrakt z organizacją DSF Kickboxing Challenge. Walka odbędzie się na gali KSW 42 na początku przyszłego roku.

Opracował: Sławek Sobczak