Piłka nożna

Manchester City wciąż imponuje w Premier League. Ekipa Pepa Guardioli wygrywa niemal wszystko, a wczoraj pokonała w hicie Arsenal 3:1.

Złoty gol Alvaro Moraty zapewnił Chelsea arcyważne zwycięstwo z Manchesterem United 1:0. Jose Mourinho znów wyjeżdża ze Stamford Bridge na tarczy!

Liverpool nie miał problemów z pokonaniem West Ham United w 11. kolejce Premier League. The Reds zwyciężyli 4:1.

FC Barcelona odniosła swoje 10. zwycięstwo w obecnych rozgrywkach Primera Division, tym razem pokonując Sevilla FC 2:1.

Real Madryt pokonał na własnym boisku przedostatni UD Las Palmas 3:0.

3:1 – takim wynikiem na korzyść Bayernu Monachium zakończyło się hitowe starcie niemieckiej Bundesligi z Borussią Dortmund. Cegiełkę do tego triumfu dołożył Robert Lewandowski, który swojego gola strzelił piętą – przelobował bramkarza.

Wojciech Szczęsny dostał kolejną szansę w barwach Juventusu Turyn. Stara Dama ograła Benevento Calcio 2:1, a Polak został skrytykowany za swoją postawę.

Napoli zgubiło punkty w wyjazdowym meczu z Chievo Werona. Podopieczni Maurizio Sarriego zagrali najgorszy mecz w sezonie i tylko bezbramkowo zremisowali. Od pierwszej minuty na boisku zameldował się Piotr Zieliński, a na ostatnie minuty wszedł Mariusz Stępiński.

Karol Linetty był cichym bohaterem Sampdorii w zwycięskich derbach Genui. Reprezentant Polski tym razem gola nie strzelił, ale wykonał w środku pola tytaniczną pracę, która nie uszła uwadze włoskich mediów.

Skandal w derbach Doliny Rodanu. Olympique Lyon rozbił na wyjeździe AS Saint-Etienne aż 5:0, ale w końcówce mecz został przerwany ze względu na wtargnięcie kibiców na boisko.

2       Legia Warszawa 15     9       1       5       19:14         28

3       Jagiellonia Białystok    15     7       5       3       21:19         26

4       Korona Kielce     15     7       4       4       25:15         25

5       Lech Poznań       15     6       6       3       24:14         24

6       Wisła Kraków      15     7       3       5       19:16         24

7       KGHM Zagłębie Lubin 15     6       5       4       22:17         23

1 Liga

1       Miedź Legnica    16     8       5       3       21:14         29

2       Chojniczanka Chojnice          16     8       4       4       23:12         28

4       Radomiak Radom        16     8       6       2       24:14         30

5       Siarka Tarnobrzeg        16     7       2       7       25:24         23

6       Olimpia Elbląg    16     6       5       5       18:18         23

7       Znicz Pruszków   16     7       2       7       19:22         23

MLS

Pary półfinałowe rozgrywek to:

Toronto FC – Columbus Crew oraz Seattle Sounders – Houston Dynamo. Piewsze mecze 22 listopada.

NHL

Minnesota Wild – Chicago Blackhaws 0:2

Chicago Blackhawks – Montreal Canadiens 0:2

NBA

LeBron James zdobywając 57 punktów nie tylko poprowadził Cleveland Cavaliers do wygranej nad Washington Wizards (130:122), ale też zapisał się na kartach historii NBA. LBJ został najmłodszym zawodnikiem w historii NBA, który na ligowych parkietach zdobył 29 tysięcy punktów.

Zaledwie trzy dni po fenomenalnym występie LeBrona Jamesa, w jego ślady poszedł James Harden. Gwiazdor Houston Rockets zdobył 56 punktów i poprowadził Houston Rockets do wygranej nad Utah Jazz 137:110.

Washington Wizards pokonali na wyjeździe Toronto Raptors 107:96, mimo braku swojego lidera, Johna Walla. Solidne zawody rozegrał Marcin Gortat, który był trzecim strzelcem stołecznego zespołu.

Orlando Magic – Chicago Bulls 83:105

(Fournier 21, Vucevic 14, Gordon 11 – Holiday 19, Nwaba 16, Markkanen 13)

Chicago Bulls – New Orleans Pelicans 90:96 po dogrywce (19:17, 19:21, 26:19, 19:26, 7:13)

(Holiday 18, Valentine 16, Markkanen 14, Lopez 14 – Davis 27, Cousins 25, Nelson 13)

Formuła 1

Długa absencja Roberta Kubicy w Formule 1 jest jedynym powodem, dla którego Williams nie potwierdził Polaka jako swojego nowego kierowcy po tym, jak zakończenie swojej kariery ogłosił Felipe Massa, twierdzi Andrew Benson z BBC. Brazylijczyk po wyścigach w Brazylii i Abu Zabi opuści królową motosportu po 15 kolejnych sezonach w roli kierowcy Formuły 1. Faworytem do objęcia tej posady jest Robert Kubica.

Tenis

Rozstawiony z 16. numerem Jack Sock pokonał w niedzielę kwalifikanta z Serbii Filipa Krajinovicia 5:7, 6:4, 6:1 i wygrał turniej rozgrywany na kortach twardych w paryskiej hali Bercy. Amerykanin sięgnął po pierwszy tytuł w imprezie rangi ATP World Tour Masters 1000. Dzięki temu zapewnił sobie debiut w Top 10 rankingu ATP oraz miejsce w londyńskich Finałach ATP World Tour.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo zwyciężyli w halowym turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach twardych w Paryżu. Para Ivan Dodig i Marcel Granollers zabrała im seta, ale mistrzowski tie break należał już do Polaka i Brazylijczyka.

W światowym rankingu deblistów Polak jest numerem jeden, zaś Brazylijczyk numerem dwa.

Julia Görges została triumfatorką turnieju WTA Elite Trophy w Zhuhai. W finale Niemka pokonała 7:5, 6:1 Amerykankę Coco Vandeweghe.

Jerzy Janowicz nie wykorzystał w trzecim secie przewagi przełamania i przegrał finałowy pojedynek halowego turnieju ATP Challenger Tour w Eckental. W niedzielę lepszy od Polaka okazał się Niemiec Maximilian Marterer, który zakończy sezon w Top 100.

Urszula Radwańska nie przeszła eliminacji do turnieju ITF o puli nagród 100 tys. dolarów w Tokio. Krakowianka była rozstawiona w kwalifikacjach z trzecim numerem.

Piłka ręczna

Nie było przełamania. W 6. kolejce Ligi Mistrzów szczypiorniści VIVE Kielce ulegli Paris Saint-Germain HB. Francuzi całkowicie zdominowali drugą połowę starcia i zwyciężyli 33:28.

Także szczypiornistom Wisły Płock wciąż nie wiedzie się w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Piąta porażka w szóstym meczu – z HBC Nantes 30:32 stała się faktem.

Sporty walki

Deontay Wilder nie dał szans Kanadyjczykowi Bermane’owi Stiverne’owi podczas walki o pas wagi ciężkiej federacji WBC. Kibice w Nowym Jorku oglądali jednostronny pojedynek, którego zwycięzca chce teraz starcia z Anthonym Joshuą.

Dominic Breazeale był faworytem pojedynku z Erikiemem Moliną i co prawda między linami nie błyszczał, ale swoich kibiców nie zawiódł. Pogromca Polaka Izu Ugonoha zwyciężył przez RTD w ósmej rundzie.

Niemal cztery lata trwała przerwa Georgesa St-Pierre’a. Kanadyjczyk wrócił jednak do oktagonu i od razu wywalczył pas UFC w wadze średniej. Podczas gali MMA UFC w Nowym Jorku 36-latek pokonał dotychczasowego mistrza Michaela Bispinga.

Niestety w MSG Amerkańska Litwinka Rose Namajunas potrzebowała trzech minut i trzech sekund, by sensacyjnie pokonać Joannę Jędrzejczyk. To pierwsza porażka Polki, która została dotkliwie pobita i równocześnie straciła pas.