Miniony weekend był fatalny dla chicagowskich drużyn w ligach zawodowych.

Chicago Blackhawks – Nashville Predators 1:2

Colorado Avalanche – Chicago Blackhawks 6:3

NFL

New Orleans Saints – Chicago Bears 20:12

Dorobek Niedźwiedzi w 8 spotkaniach rozegranych to 3 ygrane i już 5 porażek.

NBA

Russell Westbrook zaliczył triple-double w wygranym przez Oklahomę City Thunder meczu z grającymi tragicznie źle Chicago Bulls (101:69) i dokonał czegoś, czego do tej pory nie udało się nikomu – uzbierał 12 punktów, 13 zbiórek i 13 asyst  i nie ma już drużyny w NBA, przeciwko której nie zaliczył triple-double.

Washington Wizards powetowali sobie dwa ostatnie niepowodzenia, tym razem roznosząc Sacramento Kings. Marcin Gortat w 18 minut uzbierał sześć “oczek”, trafił 3 na 7 oddanych rzutów, miał także dziewięć zbiórek.

Dwóch ubiegłorocznych finalistów przegrało swoje mecze!

Faworyzowani Golden State Warriors, obrońcy tytułu, zostali pokonani na własnym parkiecie przez Detroit Pistons.

Co się dzieje z Cleveland Cavaliers? Ich trzecia z rzędu, a czwarta porażka w pięciu ostatnich meczach stała się faktem. Pokonywali ich już Magic, Pelicans oraz Nets, teraz lepsi okazali się też New York Knicks.

MLB

Houston Astros – Los Angeles Dodgers 13:12

Teksańczycy prowadzą w World Series 3:1, do wygrania ligi potrzebują już tylko 1 zwycięstwa.

Tenis

Karolina Woźniacka została triumfatorką Mistrzostw WTA w Singapurze. W finale Dunka pokonała 6:4, 6:4 Amerykankę Venus Williams.

Timea Babos i Andrea Hlavackova zostały triumfatorkami gry podwójnej.

Roger Federer wygrał rozgrywany na kortach twardych w hali turniej ATP World Tour 500 w Bazylei. W finale Szwajcar, dla którego to ósmy triumf w tej imprezie, w trzech setach pokonał Juana Martina del Potro.

Lucas Pouille został zwycięzcą halowego turnieju ATP World Tour 500 na kortach twardych w Wiedniu. W finale Francuz pokonał w dwóch setach swojego rodaka Jo-Wilfrieda Tsongę.

Piłka ręczna

Duńczycy najlepsi w turnieju Golden League. W ostatnim meczu zmagań mistrzowie olimpijscy pokonali aktualnych mistrzów świata i finalistów igrzysk w Rio, Francuzów (27:23). Polscy szypiorniści wypadli fatalnie, do kraju wrócili z trzema porażkami, w tym ostatnią z Norwegami.

Boks

Anthony Joshua, w pojedynku z Carlosem Takamem, podtrzymał serię zwycięstw przed czasem i pobił wynik legendarnego Mike’a Tysona. Brytyjczyk ma już na koncie 20 nokautów z rzędu! Sędzia ringowy pochopnie przerwał pojedynek w 10. rundzie.

LA

Maraton we Frankfurcie wygrał Shure Kitata Tola z Etiopii z dobrym czasem 2:05.50. U pań triumfowała Kenijka Vivian Cheruiyot –  2:23.35. Bieg ukończyło 14 513 osób ze 108 krajów.

Motorowe

Pomimo dalszej lokaty w Grand Prix Meksyku, Lewis Hamilton mógł na dwa wyścigi przed końcem sezonu świętować czwarty tytuł mistrzowski! Zawody padły z kolei łupem Maxa Verstappena, a podium uzupełnili Valtteri Bottas i Kimi Raikkonen.

Kierowca teamu M-Sport Sebastien Ogier zdobywając podium w przedostatniej rundzie rajdowych mistrzostw świata zapewnił sobie piąty z rzędu tytuł mistrzowski, triumfował też jego zespół w generalce. Walijska runda WRC padła łupem Elfyna Evansa, dla którego to pierwsze w karierze zwycięstwo w MŚ. Blisko wicemistrzostwa jest Thierry Neuville i zespół Hyundaia.

Jason Doyle wygrał żużlowe Grand Prix Australii na Etihad Stadum w Melbourne i przypieczętował złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata. Srebro zdobył Patryk Dudek, a brąz Tai Woffinden.

Zimowe

Z uwagi na bardzo silny wiatr, przekraczający nawet 120 kilometrów na godzinę, odwołano zaplanowany na niedzielę slalom gigant mężczyzn w Soelden. Tym samym na inaugurację alpejskiego Pucharu Świata 2017/2018 odbyły się tylko zmagania kobiet. Slalom gigant kobiet wygrała Viktoria Rebensburg. Niemka wyprzedziła Francuzkę Tessę Worley i Włoszkę Manuelę Moelgg. 37. była Maryna Gąsienica-Daniel.

Piłka nożna

Sensacyjne informacje podało znane czasopismo o tematyce sportowej Sports Ilustrated. Według gazety FIFA rozważa utworzenie Ligi Światowej, która miałaby być tworem na kształt organizowanej ostatnio Ligi Narodów UEFA. Światowa federacja chce w ten sposób zastąpić międzynarodowe mecze towarzyskie.

Bundesliga

Gol i kontuzja Roberta Lewandowskiego i pewna wygrana Bayernu Monachium z RB Lipsk 2:0. Na szczęście uraz naszego gwiazdora jest niegroźny.

Hannover 96 – Borussia Dortmund 4:2

W Premier League wygrali swoje mecze liderzy tabeli: Manchester City na wyjeździe z West Bromwich, Manchester United z Tottenhamem, Chelsea z Bournemouth, a Arsenal ze Swansea.

W La Liga sensacja!  Girona ograła 2:1 Real Madryt. FC Barcelona pokonała na wyjeździe Athletic Bilbao 2:0, Atletico Madryt zremisowało z Villarreal CF 1 : 1, Sevilla FC ograła 2 : 1 CD Leganes.

Najciekawsze mecze w Serie A:

AC Milan – Juventus Turyn   0 : 2

SSC Napoli – US Sassuolo      3 : 1

Benevento Calcio – Lazio Rzym     1 : 5

Ligue 1

Paris Saint-Germain bez problemów pokonało na własnym stadionie Nice 3:0. Dwa gole w spotkaniu zdobył Edinson Cavani. Po słabej pierwszej połowie, w drugiej AS Monaco wzięło się do pracy i wygrało z Girondis Bordeaux. Cały mecz rozegrali Igor Lewczuk i Kamil Glik.

4       KGHM Zagłębie Lubin 14     6       5       3       21:15         23

5       Jagiellonia Białystok    14     6       5       3       19:18         23

EAGLES – SCHWABEN 5-2 (2-1)

Bez porażki zakończył sezon zespól Hellenic, który w ostatniej kolejce zremisował z International C 0-0 . Orły mają zaległe spotkanie z Kickers do rozegrania i niemal pewny tytuł wizemistrza ligi.

Sensacyjny rezultat padł w szóstej kolejce Ligi Podhalańskiej. Aktualny mistrz ligi Czarny Dunajec przegrał aż 6-0 z Ratułowem.