Piłka nożna

Real w Superpucharze Hiszpanii po raz drugi pokonał Barcelonę – tym razem 2:0. Na Santiago Bernabeu czarował 21-letni  Marco Asensio, który od wielu miesięcy znajduje się w kapitalnej formie. Urodzony na Majorce Asensio, kosztował Królewskich zaledwie 3,5 mln euro.

Real Madryt – FC Barcelona 2:0 (2:0)

1:0 – Marco Asensio 4′

2:0 – Karim Benzema 39′

1. LM

To była prawdziwa “polska akcja” w meczu eliminacji Ligi Mistrzów. Nasz arbiter Szymon Marciniak wykluczył zawodnika Nicei, Vincenta Koziello, za brutalny faul na Piotrze Zielińskim. Napoli wygrało 2:0

Celtic Glasgow zwyciężył 5:0 z FK Astana w IV rundzie eliminacji Champions League.

Vadis Odjidja-Ofoe strzelił gola dla Olympiakosu Pireus w wygranym 2:1 meczu z HNK Rijeka.

Hapoel Beer Szewa – NK Maribor 2:1 (2:1)

Istanbul Basaksehir – Sevilla FC 1:2 (0:1)

FC Utrecht – Zenit Sankt Petersburg 1:0 (0:0)

Legia Warszawa dziś w pierwszym meczu IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy zmierzy się na własnym boisku Sheriffem Tyraspol. Mistrzowie Polski są zdecydowanym faworytem bukmacherów w tym spotkaniu. Sheriff to nazwa klubu i niemal wszystkich ważnych biznesów w Naddniestrzańskiej Republice Mołdawskiej czyli państwie, którego nie ma.

Grzegorz Krychowiak mógł być tego lata bohaterem hitowego transferu. Reprezentantem Polski interesowała się Chelsea, ale do transakcji nie doszło ze względu na opieszałość Paris Saint-Germain.

III Liga – Grupa IV

Motor Lublin – Podlasie Biała Podlaska 2 – 1

MLS

Jest wielce prawdopodobne, że Jakub Błaszczykowski trafi po przyszłorocznych mistrzostwach świata na dwa lata do Chicago Fire. Według dziennikarza “Przeglądu Sportowego” Piotra Wołosika, oferta z MLS jest nadal aktualna, ale skrzydłowy może ją przyjąć po przyszłorocznych mistrzostwach świata w Rosji, gdzie najprawdopodobniej uda się wraz z reprezentacją Polski.

US Open Cup

Cincinnati : New York Red Bulls 2:3 po dogrywce

MLB

Chicago Cubs – Cincinnati Reds 7:6

Los Angeles Dodgers – Chicago White Sox 5:4

Tenis

Grigor Dimitrow w dwóch setach pokonał Feliciano Lopeza w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Cincinnati. W 1/8 finału Bułgar zmierzy się z Juanem Martinem del Potro, który wygrał z Mitchellem Kruegerem.

Alexander Zverev w trzech setach przegrał z amerykanskim kewalifikantem Frances Tiafoe’em w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Cincinnati. Porażkę poniósł także starszy brat Niemca. Mischa przegrał 3:6, 6:7(2) z Pablo Carreno.

Nick Kyrgios okazał się lepszy od Ołeksandra Dołgopołowa  w meczu dwóch tenisistów o ogromnym potencjale, a zarazem nieobliczalnych.

Rosjanka Jekaterina Makarowa wykorzystała ósmą piłkę meczową i pokonała 6:4, 1:6, 7:6(11) Niemkę Andżelikę Kerber w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Cincinnati.

Karolina Woźniacka (WTA 5) pokonała 6:2, 6:4 Jelenę Wiesninę (WTA 18).  O ćwierćfinał była liderka rankingu zmierzy się z Ashleigh Barty, pogromczynią Venus Williams.

Dominika Cibulkova (WTA 11) wygrała 6:1, 6:4 z Alize Cornet (WTA 45).

Julia Görges (WTA 37) wróciła z 2:4 w obu setach i pokonała 6:4, 6:4 Francoise Abandę (WTA 133). Był to mecz pogromczyń Polek. W poprzedniej rundzie Niemka wyeliminowała Agnieszkę Radwańską, a Kanadyjka rozprawiła się z Magdę Linette.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Cincinnati. Polsko-brazylijska para w dwóch setach pokonała Diego Schwartzmana i Mischę Zvereva.

W wydanej właśnie autobiografii Maria Szarapowa ujawniła początki jej konfliktu z Sereną Williams. Rosjanka zdradziła, że Amerykanka nazwała ją “suką” po ich meczu w 2004 roku. Choć książka trafi do księgarń 12 września, w sieci pojawiły się już jej fragmenty. Williams i Szarapowa rozegrały 19 spotkań i aż 17 kończyło się zwycięstwami tej pierwszej.

Ciekawostki sportowe

Maciej Lampe i Przemysław Karnowski dołączyli do przygotowującej się do mistrzostw Europy reprezentacji Polski koszykarzy. Obydwaj środkowi polecieli z drużyną trenera Mike’a Taylora na turniej towarzyski do Hamburga. W kadrze jest także młody chicagowianin Andy Mazurczak.

Pogoda spłatała ogromnego figla organizatorom 20. Memoriału Janusza Sidły. Ze względu na ulewę odwołano m.in. skok o tyczce kobiet i przerwano konkurs skoku w dal. W deszczowej aurze rozegrano łącznie dziewięć konkurencji.

Rafał Sonik ukończył trzeci etap Atacama Rally z grymasem bólu na twarzy i niewielką stratą do czołowej trójki rywali. W klasyfikacji generalnej Polak awansował na czwarte miejsce.

Skandal w rosyjskim podnoszeniu ciężarów. Anastasja Worobjowa została zawieszona przez rodzimą agencję antydopingową na 8 lat. To kara rzadko spotykana w sporcie, nawet w podnoszeniu ciężarów. A zwłaszcza w Rosji, która jest królestwem dopingu.

Wilfredo Leon zagra w reprezentacji Polski. Czołowy siatkarz świata może odetchnąć z ulgą. Do siedziby Międzynarodowej Federacji Siatkówki (FIVB) listonosz przyniósł przesyłkę z ostatnim wymaganym dokumentem. Zgodą Kubańczyków. Został ostatni krok – zatwierdzenie zmiany federacji macierzystej przez Prezydium FIVB.