Piłka nożna

To był bardzo dziwny mecz. Arka dominowała, stwarzała sytuację za sytuacją, a wygrała dopiero po dogrywce. Obrońcy Pucharu Polski w 1/16 finału rozgrywek pokonali Śląsk Wrocław 4:2. Pomimo wyniku 0:2 do przerwy.

To była wymagająca przeprawa dla piłkarzy Korony. Kielczanie w 1/16 Pucharu Polski potrzebowali dogrywki do wyeliminowania Zagłębia Sosnowiec (2:1).

Korona Kielce – Wisła Kraków

Borussia Dortmund nie zamierza tolerować niesubordynacji Ousmane Dembele. Niemiecki klub zawiesił Francuza za to, że ten nie pojawił się na porannym treningu i unikał kontaktu z trenerem Peterem Boszem.

Arsene Wenger – francuski szkoleniowiec Arsenalu Londyn nie szczędzi pieniędzy, żeby zatrzymać w klubie Alexisa Sancheza. 300 tys. funtów tygodniowo sprawi, że Chilijczyk zostanie najlepiej zarabiającym zawodnikiem w Premier League.

Wydawało się, że Kylian Mbappe podpisze kontrakt z Realem Madryt, który był bardzo zdeterminowany, żeby go sprowadzić. W ostatnim czasie do gry o wielki francuski talent włączyło się jednak PSG i jak podała hiszpańska Marca, transfer jest w punkcie, z którego nie ma powrotu. Wicemistrzowie Francji mają zapłacić za Mbappe aż 180 milionów euro.

Masoud Shojaei i Ehsan Hajsafi zostali wyrzuceni z reprezentacji Iranu. Piłkarska federacja tego kraju była bezwzględna wobec zawodników, którzy wystąpili w meczu eliminacji Ligi Europy przeciwko klubowi z Izraela.

Napoli pokonało Espanyol Barcelona 2:0 w próbie generalnej przed meczem eliminacjamiLigi Mistrzów z Nice. Polacy Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński pojawili sę na boisku w 2. połowie.

NBA

Pomysłodawca rozgrywek BIG3 dla byłych gwiazd NBA – raper Ice Cube – zdradził mediom, że rozmawia na temat występów w lidze 38-letniego Kobe Bryanta. Liga dla emerytowanych zawodników NBA odbywa się w formie turniejów w różnych miastach USA. Mecze rozgrywa się na jeden kosz w trzyosobowych składach.

Weteran koszykarskiej ligi NBA Zach Randolph został zatrzymany przez policję w Los Angeles za posiadanie marihuany. Zawodnik Sacramento Kings próbował ją sprzedać – poinformowały media amerykańskie.

Ciekawostki sportowe

Walka pomiędzy Floydem Mayweatherem Jr. (49-0, 26 KO) i Conorem McGregorem budzi olbrzymie emocje. Bilety na nią cieszą się dużym zainteresowaniem, a wpływy z ich sprzedaży wyniosły już 60 mln dolarów.

Belg Edward Theuns z ekipy Trek wygrał przed własną publicznością w Lanaken czwarty etap wyścigu kolarskiego Dookoła Beneluksu. Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) wciąż zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Prowadzi Szwajcar Stefan Kueng (BMC).

Za dwa lata, na mistrzostwach Europy 2019, siatkarskiej reprezentacji Polski walczyć o medal pomoże pochodzący z Kuby, a mający już polskiego obywatelstwo Wilfredo Leon – zapewnia Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Rozmawiałem z chłopakami i wiem, że chcą wygrać i Memoriał Wagnera, i mistrzostwa Europy – mówi. Dziś w Krakowie pierwszy mecz Poalków w memomiale, spotkanie Polska – Francja.

MŚ w la. Londyn 2017:

Najbardziej elektryzującym wydarzeniem siódmego dnia mistrzostw świata był finał mężczyzn w biegu na 200 metrów. Złotym medalistą został sensacyjnie Azer reprezentujący Turcję  Ramil Guliyev, który pokonał wielkiego faworyta – Wayde’a van Niekerka zRPA. Brązowy medal trafił w ręce Jereema Richardsa.

Sporą niespodziankę sprawiła także Amerykanka Kori Carter, która została mistrzynią świata w biegu na 400 metrów przez płotki. Za jej plecami metę przekroczyła inna Amerykanka Dalileh Muhammad, a brąz zdobyła Ristananny Tracey z Jamajki. Bez medalu tym samym bieg ukończyła wielka faworytka – Czeszka Zuzana Hejnova.

W trzecim finale tego dnia świetne widowisko w trójskoku stworzyli także Amerykanie. Ostatecznie złotym medalistą został Christian Talyor, który o pięć centymetrów zwyciężył nad Willem Clayem. Obaj nie mieli sobie równych, a brąz ze znacznie słabszym wynikiem wywalczył Portugalczyk – Nelson Evora.

Reprezentanci Polski  nie mieli okazji do powiększenia dorobku medalowego. Świetnie spisali się za to w eliminacjach.

Angelika Cichocka i Joanna Jóźwik pewnie awansowały do półfinału biegu na 800 metrów podczas mistrzostw świata w Londynie.

Nie zawiódł także rekordzista Polski w rzucie oszczepem, Marcin Krukowski. Awans przypieczętował sobie trzecim rzutem – na odległość 83,49 m.

Bardzo pewnie do finału skoku wzwyż awansowała nasza nadzieja medalowa – Kamila Lićwinko. W eliminacjach nie zanotowała ani jednej zrzutki, a w najlepszej próbie pokonała wysokość 1,92

W półfinale biegu na 1500 metrów zobaczymy natomiast Marcina Lewandowskiego oraz Michała Rozmysa.

Klasyfikacja medalowa MŚ 2017

#        Kraj   Z        S        B       Suma

1. USA      6       7       6       19
  2. Kenia    3       1       2       6
  3. RPA      2       1       2       5
  4. Polska   1       2       1       4

Dziś w Londynie dzień zaczął się od wpadki. Sylwester Bednarek nie przebrnął przez eliminacje skoku wzwyż na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie. Polak był jednym z kandydatów do walki o medale. Na początku bez problemu skoczył 2,17 m oraz 2,22 m. Wysokość 2,26 pokonał za drugim razem, ale na 2,29 m strącił poprzeczkę trzykrotnie. To przekreśliło jego szanse na udział w finale.

Tenis

Rafael Nadal w trzech setach przegrał z 18-letnim  Denisem Shapovalovem w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Montrealu. W meczu młodych gwiazd Alexander Zverev pokonał Nicka Kyrgiosa.

Roger Federer w trzech setach pokonał Davida Ferrera. W 1/8 finału z zawodami pożegnali się Grigor Dimitrow i Gael Monfils.

Roberto Bautista (Hiszpania, 12) – Gael Monfils (Francja) 4:6, 7:6(5), 7:6(2)

Robin Haase (Holandia) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 7) 7:6(3), 4:6, 6:1

Rozstawieni z dwójką Łukasz Kubot i brazylijski tenisista Marcelo Melo odpadli w drugiej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu. Triumfatorzy lipcowego Wimbledonu przegrali z Francuzami Fabrice Martinem i Edouardem Rogerem-Vasselinem 4:6, 2:6.

W walce o ćwierćfinał Rogers Cup doszło do konfrontacji Agnieszki Radwańskiej z Karoliną Woźniacką. Było to ich 17. spotkanie, ale pierwsze w Kanadzie. Obie w przeszłości triumfowały w tej imprezie w latach parzystych, czyli w Montrealu. Dunka zwyciężyła w niej w 2010, a Polka w 2014 roku.

Agnieszka Radwańska przegrała 3:6, 1:6 z Dunką i prywatnie swoją przyjaciółką.

III runda gry pojedynczej:

Karolina Pliskova (Czechy, 1) – Naomi Osaka (Japonia, Q) 6:2, 6:7(4), 1:0 i krecz

Caroline Garcia (Francja) – Catherine Bellis (USA) 6:4, 6:2

Simona Halep (Rumunia, 2) – Barbora Strycova (Czechy) 6:1, 6:0

Lucie Safarova (Czechy) – Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:3, 6:7(3), 6:2