Piłka nożna

W rewanżowym meczu 1/2 finału Ligi Mistrzów Juventus Turyn pokonał przed własną publicznością Monaco 2:1 i awansował do finału rozgrywek, w którym zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Atletico Madryt – Real Madryt.

690 minut – tyle trwała niesamowita seria Juventusu w Lidze Mistrzów bez straty gola. Przerwało ją dopiero w rewanżowym półfinale AS Monaco.

Po brutalnym ataku Kamila Glika na Gonzalo Higuaina w meczu Ligi Mistrzów, europejskie media nie kryją oburzenia. “Lekkomyślny, nieakceptowalny atak”, “morderca” – to tylko niektóre epitety, z którymi musi zmierzyć się reprezentant Polski.

15 kilometrów, które dzielą stadiony Realu i Atletico, można pokonać nawet spacerem. Prosta ma być również droga drużyny Zinedine’a Zidane’a do finału Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz wygrała aż 3:0.

Odejście Michała Probierza z Jagiellonii po sezonie jest przesądzone. Białostocki klub rozpoczyna poszukiwania nowego szkoleniowca. Szkoleniowiec być może spróbuje swoich sił za granicą.

Spartak Moskwa po szesnastu latach przerwy powrócił na mistrzowski tron. Piłkarze Massimo Carrery w 27. kolejce Premier Ligi pokonali Tom Tomsk 1-0, ale świętowanie tytułu mogli rozpocząć dopiero 24 godziny później, gdy Zenit niespodziewanie przegrał u siebie z Terekiem Grozny.

Międzynarodowa Federacja Piłkarska zamierza bliżej przyjrzeć się transakcji, na której agent Francuza – Mino Raiola – miał zarobić aż 41 mln funtów. Federację do podjęcia takiej decyzji miały skłonić rewelacje “Football Leaks”, które ujawniły nieznane dotąd fakty na temat rekordowego transferu francuskiego piłkarza.

NBA

Niesamowite widowisko, okraszone dogrywką dla San Antonio Spurs. Gospodarze pokonali Houston Rockets 110:107 i objęli prowadzenie 3-2 w serii. Ich katem okazał się Danny Green, a kluczowy blok na Jamsie Hardenie zanotował Manu Ginobili.

Szóste spotkanie serii, tym razem w hali Toyota Center odbędzie się  jutro.

NHL

Ottawa Senators ograła New York Rangers 4:2 i po sześciu meczach rywalizacji awansowała do finału Konferencji Wschodniej. Ekipa z kanadyjskiej stolicy po raz ostatni na tym etapie rozgrywek grała w 2007 roku. Wcześniej do grona czterech najlepszych zespołów play-off, mających szanse na końcowy triumf w sezonie awansowali już Nashville Predators (Zachód). Wciąż trwają rywalizację Pittsburgh Penguins z Washington Capitals i Anaheim Ducks z Edmonton Oilers. W obu przypadkach o awansie zadecydują siódme, ostateczne potyczki.

MLB

Cubs ulegli w Denver Colorado Rockies 4:10 i wygrali pojedynek przełożony z poniedziałku 8:1

White Sox przegrali u siebie z Minnesota Twins 2:7

MŚ w hokeju:

Francuzi sprostali reprezentacji Szwajcarii ogrywając swojego trzeciego przeciwnika na MŚ 4:3 po serii rzutów karnych. W identyczny sposób pierwszą wygraną odnieśli walczący o pozostanie w elicie Duńczycy odnosząc ważne zwycięstwo nad reprezentacją Słowacji 4:3. Norwegowie pokonali 5:1 Słoweńców i mierzą w ćwierćfinał MŚ elity. Łotysze ograli Włochów 2:1.

Tenis

Alexander Zverev w dwóch setach pokonał Fernando Verdasco w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Madrycie. W 1/8 finału jest już Dominic Thiem, który wygrał z Jaredem Donaldsonem

Andy Murray w dwóch setach pokonał Mariusa Copila. Do 1/8 finału awansował także David Goffin, który wygrał z Florianem Mayerem. Ivo Karlović obronił cztery meczbole i po trzech tie breakach pokonał Roberto Bautistę.

Słowaczka Dominika Cibulkova przegrała 2:6, 4:6 z Francuzką Oceane Dodin w II rundzie turnieju WTA Premier Mandatory na kortach ziemnych w Madrycie.

Kiki Bertens (Holandia) – Timea Bacsinszky (Szwajcaria) 6:2, 6:2

Misaki Doi (Japonia) – Donna Vekić (Chorwacja, Q) 6:1, 6:2

Irina-Camelia Begu (Rumunia) – Johanna Larsson (Szwecja, Q) 4:6, 7:6(3), 6:3

Sorana Cirstea (Rumunia, WC) – Catherine Bellis (USA) 6:3, 6:2

Alicja Rosolska i Nao Hibino pożegnały się z turniejem rangi WTA Premier Mandatory na kortach ziemnych w Madrycie w II rundzie. Duet polsko-japoński przegrał z Simoną Halep i Iriną Begu.

Ciekawostki sportowe

Słoweniec Jan Polanc z ekipy UAE Team Emirates wygrał samotnie czwarty etap wyścigu kolarskiego Giro d’Italia z Cefalu na Etnę (181 km). Nowym liderem został Luksemburczyk Bob Jungels (Quick-Step)

Hiszpan Javier Moreno z ekipy Bahrain został wykluczony z wyścigu Giro d’Italia po wtorkowym, czwartym etapie za zaatakowanie rywala w trakcie rywalizacji. 32-letni kolarz miał pomagać na trasie liderowi grupy Włochowi Vincenzo Nibalemu.

Tałant Dujszebajew zrezygnował z posady selekcjonera polskich szczypiornistów. Szukamy trenera, który może zastąpić Kirgiza. Wśród kandydatów są byli kadrowicze, uznani ligowi szkoleniowcy, stali bywalcy konkursów i jeden niemal murowany faworyt. To Piotr Przybecki.

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar awansowały na czwarte miejsce po drugim dniu mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie 470, które odbywają się w Monako.

Paweł Tarnowski awansował na 2., a Maja Dziarnowska spadła na 3. miejsce po drugim dniu mistrzostw Europy w windsurfingowej olimpijskiej klasie RS:X w Marsylii. Z kolei czwarta jest Zofia Klepacka.

Niesamowita czwarta kwarta w wykonaniu Polskiego Cukru Toruń zapewniła tej drużynie zwycięstwo 90:89 nad Rosą Radom i awans do półfinału PLK.

Trójki były domeną Czarnych Słupsk, ale tą najważniejszą trafił Kamil Łączyński. Anwil Włocławek wygrał w Gryfii z Czarnymi Słupsk 71:68 odrabiając porażkę z własnego parkietu.

stan rywalizacji: 2:1 dla Anwilu Włocławek

Opracowal: Slawek Sobczak