Piłka nożna
W meczu 32. kolejki Primera Division Barcelona pokonała 3:2 Real Sociedad San Sebastian, ale zwycięstwo Dumy Katalonii rodziło się w bólach. O triumfie mistrza Hiszpanii przesądził błysk Leo Messiego.
Real Madryt pokonał na wyjeździe Sporting Gijon 3:2, choć przegrywał najpierw 0:1, a potem 1:2. Królewskich do zwycięstwa poprowadził rewelacyjny Isco.

Liverpool FC skromnie, bo 1:0, wygrał z West Bromwich Albion w meczu 32. kolejki Premier League
Manchester United – Chelsea Londyn 2:0 (1:0)
Manchester City udowodnił wyższość nad Southampton i wygrał 3:0.
Tottenham Hotspur pokonał Bournemouth 4:0

W meczu 29. kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen bezbramkowo zremisował z Bayernem Monachium. SV Darmstadt 98 sensacyjnie 2:1 wygrało z Schalke 04 Gelsenkirchen.

W spotkaniu 32. kolejki włoskiej Serie A Juventus Turyn pokonał na wyjeździe Pescare Calcio 2:0. Znakomite zawody rozegrał Gonzalo Higuain. To właśnie Argentyńczyk dwukrotnie trafiał do siatki.
Napoli wygrało 3:0 z Udinese Calcio
Inter Mediolan zremisował 2:2 z AC Milan
Roma tylko zremisowała z Atalantą

Olympique Marsylia zwyciężył 4:0 z AS Saint-Etienne w 33. kolejce Ligue 1.
Maciej Rybus znalazł się w jedenastce Olympique Lyon na mecz z SC Bastia. Na boisku spędził 45 minut, w czasie których nie padły gole i po których przerwano mecz. Powodem był atak kiboli z Korsyki na drużynę Rybusa.
AS Monaco dopiero w końcówce meczu z Dijon FCO zdobyło dwa gole i zapewniło sobie wygraną 2:1.

Nemanja Nikolić zdobył dwie bramki w meczu Chicago Fire – New England Revolution (3:0). Były król strzelców Lotto Ekstraklasy jest w tym sezonie najskuteczniejszym zawodnikiem Strażaków, zdobył dla Chicago 4 z 9 bramek.

NBA.
To był niezwykle trudny, emocjonalny mecz dla Isaiaha Thomasa. Lider Boston Celtics dzień wcześniej stracił siostrę. Chyna Thomas zginęła w wypadku samochodowym w wieku 22 lat. Isaiah robił co mógł, ale Chicago Bulls pokonali Celtów 106:102. Nie wiadomo było, czy rozgrywający w ogóle zagra. A on wyszedł na parkiet i zdobył 33 punkty (10/18 z gry, 10/12 osobistych), był najlepszym strzelcem Boston Celtics.
Drużyna z Wietrznego Miasta rzutem na taśmę zapewniła sobie awans do posezonowych zmagań, ale już w pierwszym meczu udowodniła, iż ich ambicję sięgają bardzo wysoko. Fantastycznie spisywał się Jimmy Butler, który 23 ze swoich 30 punktów zdobył w drugiej połowie, a 15 w samej czwartej kwarcie.
Marcin Gortat rozegrał bardzo dobre zawody, popisał się kilkoma efektownymi wsadami, a jego Washington Wizards pokonali Atlantę Hawks 114:107. Jedyny reprezentant biało-czerwonych barw na parkietach NBA zapisał przy swoim nazwisku 14 punktów, 10 zbiórek i dwa bloki, trafiając przy tym 7 na 11 oddanych rzutów. Dobrze spisywał się w obronie, twardo zastawiał m.in. Dwighta Howarda. Świetnie spisywał się lider stołecznych John Wall.
Houston Rockets pokonali Oklahoma City Thunder 118:87
Golden State Warriors ograli Portland Trail Blazers.
LeBron James rozegrał 200. spotkanie w fazie play-off. 32-letni koszykarz zagrał doskonałe zawody z Indianą Pacers i poprowadził Cleveland Cavaliers do wygranej 109:108.
Toronto Raptors – Milwaukee Bucks 83:97 (22:30, 29:16, 19:29, 13:22)
San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies 111:82 (25:30, 27:19, 32:15, 27:18)
Los Angeles Clippers – Utah Jazz 95:97 (24:22, 28:30, 18:22, 25:23)

NHL
Nashvile Predators po dwóch wyjazdowych meczach przeciwko Chicago Blackhawks prowadzą w serii play-off 2-0. Pekka Rinne już w drugim kolejnym meczu zachował czyste konto przeciwko niezwykle skutecznej w sezonie zasadniczym ofensywie zespołu z Chicago. Po skromnej wygranej 1:0 w czwartkowy wieczór w hali United Center, tym razem Predators rozbili gospodarzy różnicą pięciu goli.
Minnesota Wild – St. Louis Blues 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Stan rywalizacji: 2-0 Blues
Pittsburgh Penguins – Columbus Blue Jackets 5:4 OT
Stan rywalizacji: 3-0 Penguins
Montreal Canadiens – New York Rangers 3:1
Stan rywalizacji: 2-1
Edmonton Oilers – San Jose Sharks 1:0
Washington Capitals – Toronto Maple Leafs 3:4 dogr. (0:1, 2:2, 1:0, 0:0, 0:1)
Stan rywalizacji: 1-1
Anaheim Ducks – Calgary Flames 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Stan rywalizacji: 2-0 Ducks
Ottawa Senators – Boston Bruins 4:3 dogr. (0:0, 1:3, 2:0, 1:0)

Tenis
Steve Johnson wygrał rozgrywany na kortach ziemnych turniej ATP World Tour 250 w Houston. W niedzielnym finale Amerykanin, mimo ogromnych kłopotów fizycznych, po tie breaku trzeciego seta pokonał Thomaza Bellucciego.
Borna Corić wygrał rozgrywany na kortach ziemnych turniej ATP World Tour 250 w Marrakeszu. W niedzielnym finale Chorwat obronił pięć piłek meczowych i w trzech setach pokonał Philippa Kohlschreibera.
Japończyk Kei Nishikori awansował z siódmej na piątą pozycję w tenisowym rankingu ATP Tour. Liderem pozostał Brytyjczyk Andy Murray, który wyprzedza Serba Novaka Djokovica i Szwajcara Stana Wawrinkę. Jerzy Janowicz awansował ze 169. na 165. miejsce.

Włoszka Francesca Schiavone pokonała 6:4, 7:5 Hiszpankę Larę Arruabarrenę i została mistrzynią turnieju WTA International w Bogocie.
Magda Linette i Paragwajka Veronica Cepede Royg przegrały 3:6, 6:7(4) z Brazylijką Beatriz Haddad Maią i Argentynką Nadią Podoroską w finale gry podwójnej turnieju WTA International w Bogocie.
Agnieszka Radwańska wciąż zajmuje ósmą pozycję w tenisowym rankingu WTA Tour. Liderką jest Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber, a za nią plasują się: Amerykanka Serena Williams i Czeszka Karolina Pliskova

Ciekawostki sportowe

Sebastian Vettel na Ferrari po bezbłędnej jeździe dojechał do mety na pierwszym miejscu trzeciego wyścigu sezonu Formuły1 o GP Bahrajnu. Podium uzupełnił duet kierowców Mercedesa: Lewis Hamilton i Valtteri Bottas.

Michał Kwiatkowski uzyskał znakomity rezultat w wyścigu Amstel Gold Race przegrywając tylko z Philippem Gilbertem. Pojutrze Kwiatkowski wystartuje w Walońskiej Strzale.
Katarzyna Niewiadoma (WM3 Energie) zajęła trzecie miejsce w wyścigu Amstel Gold Race. Wygrała mistrzyni olimpijska Anna van der Breggen

Dwudziestoosobowa załoga reprezentująca polski Ocean Challenge Yacht Club ze skipperem Przemysławem Tarnackim ukończyła udział w żeglarskich regatach Les Voiles de St. Barth na 4. miejscu.

W swoim ostatnim meczu hokejowych mistrzostw świata Dywizji 1B rozgrywanych na katowickim lodowisku Jantor Polki przegrały z Chinkami 0:6. Biało-Czerwone będą za rok występować w Dywizji 2A chyba, że powiększą Dywizję o 2 zespoły na co się zanosi.