Blackhawks Sharks HockeyWedług wszelkich logicznych przesłanek potyczka dwóch czołowych w obecnym sezonie National Hockey League zespołów, czyli Sharks z naszymi Blackhawks w HP Pavilion w San Jose zapowiadała się jako pasjonujący, wyrównany pojedynek. Tymczasem we wczorajszy późny wieczór, chociaż według czasu chicagowskiego mecz zakończył się już po północy,  “Rekiny” zostały przez “Jastrzębie” wręcz rozszarpane. Pogrom przez Hawks 7-2 Sharks wprawił zebrany w hali tłum kibiców miejscowej drużyny w stan absolutnej konsternacji, a całe San Jose zaniemówiło w szoku. Ostatnia wygrana to chyba najpiękniejszy moment z pięknej zresztą serii ośmiu wygranych z rzędu meczów “Jastrzębi”.

Spotkanie miało wręcz wyjątkowy scenariusz. Mianowicie trzy pierwsze gole nasz zespół uzyskał podczas gry w… osłabieniu. Czegoś takiego ja przynajmniej nie pamiętam. Przy czym 2. i 3. bramki padły w odstępie 28 sekund! No a potem doszło już do powalenia rywala na kolana. W 12. minucie 3.tercji było 7-0 dla Blackhawks. To był nokaut, ciężki nokaut! Dokumentne upokorzenie Sharks.

Kapitalny debiut w barwach “Jastrzębi” zanotował Marian Hossa (na zdjęciu powyżej w środku). Ten 30-letni Słowak przed rozpoczęciem sezonu podpisał z Hawks 12-letni kontakt na sumę prawie $63 milionów. W zeszłym sezonie w barwach Detroit Red Wings zdobył 40 goli, ale teraz – ze względu na kontuzję i późniejszą operację barku – czekał na debiut w sezonie regularnym w trykocie z głową indianina aż cztery miesiące. No i wczoraj miał prawdziwe wejście smoka. Zdobył dwa gole i został uznany najlepszym graczem meczu.

Pozostałe bramki dla naszego zespołu zdobyli: Troy Brouwer, Patrick Sharp, Dustin Byfuglien, Brent Seabrook i John Madden.

Tak więc piękny serial wciąż trwa i oby trwał jak najdłużej!

* SAN JOSE SHARKS – CHICAGO BLACKHAWKS 2-7 (0-1, 0-3, 2-3)

0-1 Brouwer (7. gol w sezonie) -asysta: Keith 17,45 min.
0-2 Hossa (1. gol w sezonie) – asysta: Toews 24,57 min.
0-3 Sharp (7. gol w sezonie) – asysta: Hjalmarsson 25,25 min.
0-4 Byfuglien (8. gol w sezonie) – asysty: Barker i Sharp 30,38 min.
0-5 Seabrook (3. gol w sezonie) – asysty: Keith i Brouwer 45,19 min.
0-6 Hossa (2. gol w sezonie) – asysty: Sopel i Kane 46,19 min.

0-7 Madden (5. gol w sezonie)  – asysty: Keith i Seabrook 51,38 min.
1-7 Boyle – asysty: Thornton i Heatley 56,17 min.
2-7 Pavelski – asysty: Clowe i Huskins 57,50 min.

Strzały na bramkę: 41-24

Widzów: 17.562

Następne dwa mecze Blackhawks w piątek, 27 listopada, w Anaheim z Ducks o 3 pm i w sobotę, 28 listopada, z Los Angeles z Kings o 9.30 pm.